Q

Binbaşı
27 Eylül 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Q
geçen yıl
I-Life ZED AIR CX7 İnceleme...
Selam arkadaşlar,

Forumda bu markaya ait bir inceleme göremeyince eski bir üye olarak size küçük bir inceleme yazısı yazmak istedim.
Hepsiburada’da yorumlar çok olumlu olunca denemek istedim.

I-Life Zed Air Cx7


Ofis uygulamaları amaçlı 1080P ekranlı, yüksek SSD kapasiteli,8GB Ramli bir laptop ihtiyacım vardı. Photoshop + Ofis uygulamaları için 8 GB istedim. Windows işletim sistemli olması çok önemliydi. Ofis sonuçta korsana karşıyız😊

Daha önce bu markanın Dokunmatik ekranlı bir 17.5” All-in-One modelini mağazaya almıştım. Çok uygun fiyatlıydı. Markayla ilgili çok bir şey diyemiyorum çok reklamı yok ama Hepsiburada’da genel kullanıcı yorumları çok yüksek. Bende ona güvendim açıkçası. Performansı da beni mutlu edince Ofis için Windows işletim sistemli modellere baktım.

< Resime gitmek için tıklayın >

Öncelikle İşlemci ile başlayalım. Mobil odaklı bir i7 işlemci var üstünde. Sketchup, Photoshop ve Autocad kullanıyorum. Özellikle Sketchup işlemci için önemli bir uygulama. Performansı memnun etti.

512 GB SSD bir disk kullanıyor. Aynı modelin 256 GB versiyonu ile 100 TL gibi bir fark vardı. Olay SSD’de bitiyor zaten. Gayet hızlı çok memnun kaldım.
< Resime gitmek için tıklayın >

8 GB 2*4 DDR3 ram kullanıyor. Şu anda bir darboğaz yaşatmadı ama Laptop daha çok yeni biraz dolsun biraz kullanılsın bakalım ne olacak.

Ekran kartı Kaby Lake 615. Benim oyun tarafıyla işim yok ama oyun oynatacağını sanmam. Sketchup, 2016 versiyonundan sonra 3d accelerator olmayınca açılmıyor. Sorun yaşamadım. Uygulama açıldı. Sonuçta Ofis uygulamaları için bir laptop. Ne aldığını neye para verdiğini ve neye ihtiyacın olduğunu iyi belirlemek önemli.

Harici ekran kartı takmak isteyenler için Type-C girişi var. Mini HDMI, USB3(2 Adet),Ethernet ve Micro SD Kart girişleri var.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Ekran 1080P IPS. Ekran büyüklüğü 15.6” olduğu için 1080P altı çözünürlükler bence kabul edilemez ama piyasa maalesef özellikle bu segmentte 1366*768 çözünürlüklü bana göre kullanıldığı laptopu da çöp yapan ekranlarla dolu. Kesinlikle 15.6” ekranda 1080P Full HD standartınız olsun.

Klavye tuş tepkileri güzel. Numpad olması Ofis uygulamaları için çok önemli. Ama tuş yerleşiminde benim çok kullandığım sağ Shift tuşu her zaman alıştığımdan solda kaldı. İlk kullanımda yadırgadım. Tuş tepkileri güzel.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >Windows 10 ile geliyor. Ofis için çok önemli. 10-15 liraya satılan lisanslar güvenilir değil. En güzeli baştan önleminizi alın başınız ağrımasın.

Kutulama başarılı. Elinize alınca özen dikkat çekiyor. Ofise Acer, HP, Dell laptoplar alıyordum genelde. Zaten herkeste bunlar olduğu için bir inceleme yazmamıştım. Bu yazıda forumda bir köşede dursun.:) Bu laptop hepsinde olmasını istediğim özelliklerin toplamı gibi. İnşallah üzmez.
Q
6 yıl
Çok işlek caddede birinci katta iş tavsiyesi...
Selam Arkadaşlar,
Çok işlek bir caddede birinci katta(girişin üstü) 90m2 alanlı bir mülk var. Burayı kiraya vermek yerine iş açmak istiyorum.Etrafında belediye var. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Q
6 yıl
4K çözünürlük, Grafiksel gelişim hakkında...
Merhaba ne zamandır aklımda olan ama forumda bahsedildiğine rastlamadığım bir konu hakkında konuşalım istedim.

Özellikle PS 4.5 ile daha da ayyuka çıktı ki;çözünürlüğe haddinden fazla takığız,

Aslında kaplama kalitesi ve ışıklandırma çok daha önemli ama olay öyle bir yere gitti ki firmalar nasıl çözünürlüğü daha yukarı çekeriz diye esas önemli konulardan feragat ediyor.

Commodore 64, Amiga, Pentium75lerden itibaren PC, ardından Playstation, Xbox... En sonunda PS4 sahibi bir oyuncuyum. Anlayacağınız butun teknolojik oyun gelişimini bizzat yaşadım. Son yıllarda sektörün çok yavaşladığını düşünüyorum.

Bunun özünde bilinçli bir şekilde müşteriyi oyalayıp daha fazla konsol ve oyun satma stratejisi var.

Sizce sektör nereye gidiyor, memnumnusunuz verdiğiniz paranın hakkını aldığınızı düşünüyormusunuz?
Q
7 yıl
3 ekran çıkışlı ekran kartı...
Selam arkadaşlar,
Mağazada altalta 3 led koyup görüntüyüde extend ederek bir panel oluşturmak istiyorum. Oyun amaçlı değil fakat sadece video ve görsel paylaşımlı olacak.
Bunu sağlamak için ekran kartları varmıdır?
Ne yapmak gereklidir?Ekonomik tavsiyelerinizi bekliyorum..
Q
7 yıl
Moda websitesi için stüdyo kurulumu ve makine tavsiyesi...
Selam arkadaşlar,
Tekstil işiyle uğraşıyorum ve işyerine küçük bir stüdyo kurmak istiyorum.
Fakat pek bilgili sayılmam.Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
Ekonomik bir stüdyo için hangi ekipmanları önenirsiniz?
Ayrıca makine ve objektif tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ürünleri cansız mankende resimleyip photoshopla mankeni yoketmeyi düşünüyorum Yani statik resimler olacak.
Q
9 yıl
Gişe fiyatından 4 kombine...
Arkadaşlar,
Maça gidemiyoruz karaborsada bize yakışmaz
Opel 423 - 4 adet kombine
Pm den mesajlasalım...
Q
9 yıl
***2013-2014 KOMBİNE TAKAS BAŞLIĞI***
Konu kirliliği yaratmadan bir başlık altında kombine takas işlemleri yapmamız daha güzel olur bence.
Elimde 423 OPEL tribünden 4 kombine var. OPEL 2. kattan yanyana veya altlı üstlü 3 kombine ile takas etmek istiyorum...
Q
9 yıl
Websitesinde atılan maillerin ulaştığı maili değiştirmek?
Selam arkadaşlar,
www.selentekstil.com.tr
websitemde müşteri kısmında atılan maillerin ulaştığı mail adresini değiştirmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Q
10 yıl
Anadolu Sigortanın Şeytanlığı...
2 sene önce kasko poliçemi Anadolu Sigorta'nın bana teklif ettiği 2 hasara kadar hasarsızlık indirimimin bozulmaması taahutune guvenerek, YK Sigortadan Anadolu Sigortaya geçirdim. İlk yıl hasar olmaması nedeniyle %30 indirim ile 1700küsür lira karşılığı yeniledim. BUraya kadar herşey güzel. İkinci yıl araçta ufak bir hasar meydana geldi. Bende kaskoma güvenerek serviste hasarımı yaptırdım. Bu arada etrafımdaki herkese Anadolu Sigortayı tavsiye ediyordum.Geçen gün poliçemi yenilemek için acentamı aradığımda şok geçirdim. Bana 2400 TL teklif edildi.Bu sene poliçemde yazdığı üzere %40 Hasarsızlık indirimi uygulanacağı halde uygulanmadığını sandım. Sorduğumda bu indirimi uyguladıklarını ama fiyatta %60 gibi ufak bir düzeltme yaptıklarını öğrendim. Anadolu sigorta merkezi aradım bana döneceklerini söylediler ve geri dönmediler. Bugünde kaskom doluyor.
Yani mantık şu : Biz vaad edelim hasar olmazsa indirimi uygulayalım zaten diğerleride uygulayacak. Bir hasar olursa fiyatı arttırır %40 indirimi yaparız ama yine diğer şirketlerin fiyatına getiririz belki musteri bizde kalır. Yakışmıyor. Sigorta güven işidir...
Q
10 yıl
Kombinemi takas etmek istiyorum...
Selam arkadaşlar. 423 güney tribunde 4.sıra 89 ve 90 nolu koltuklara sahibim. fiorentina macına gittim koltukları begenmedim. 2 kombinesi olan varsa üste parada ekleyerek takas emek istiyorum. Teklifleri bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.