B

Çavuş
28 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 yıl
Hukuk okuyacağım, kitap önerisi
Şimdilik aklımda "Suç ve Ceza" ve "Dava" var. Meslek hayatımda da faydası olacak, bakış açımı genişletecek kitap tavsiyelerine açığım.
B
5 yıl
Psikoloji öneri 6k
Sıralama 5864 arkadaşlar. Özel mi devlet mi, akreditasyon edilmiş olması ne derece mühim, yurt ve burs imkanları, akademik kadrosu vs. bunun gibi kriterlere bakarak neler önerirsiniz? Şu altısını bir sıraya sokup tercih yapacağım sanırım: Özyeğin-Yeditepe-İstanbul Şehir-Bahçeşehir-İstanbul-Hacettepe. Diğer önerilere de açığım.
B
5 yıl
Psikoloji ile Hukukun Avantajları ve Dezavantajları
Arkadaşlar tm'cilerden bu iki alan arasında çok fazla kalan olduğunu düşünüyorum, herkes için iyi bir başlık olacaktır. Ve evet bu iki alanın birbirinden çok farklı olduğunu biliyoruz.
Psikolojinin güzel tarafı İngilizce okunması, üniversite ile beraber İngilizce de halloluyor. Hukukun güzel tarafı ise sanırım iş imkanı Psikolojiye göre daha iyi. Psikolojiden yurt dışına geçiş daha kolay sanırım, sonuçta her ülkenin hukuk sistemi farklı işliyor. Tabi bunlar sadece duyduklarımızdan ibaret, yaşayan insanlardan yorumlarını bekliyoruz.
B
5 yıl
İstanbul mu Ankara mı?
Arkadaşlar hukuk ya da psikoloji düşünüyorum, bu iki şehirn de olma ihtimali var. Şu kriterlere göre yardımcı olur musunuz:
-Maddi açıdan İstanbul Ankara'dan çok daha fazla mı külfete sokar?
-Bu iki alan açısından çevre oluşma ve yükselme açısından bana hangi şehir ne katar?
Bunun dışındaki avantaj ve dezavantajları kıyaslarsanız da sevinirim. İlginizi bekliyorum.
B
5 yıl
Gerçekçi, mutlu sonla bitmeyen kitap tavsiyesi
Evet arkadaşlar karakterlerin net iyi ve kötü olarak ayrılmadığı, herkesin hata yaptığı, herkesin zaaflarının olduğu, absürd kahramanlıkların, rastlantıların ve şansın olmadığı ve buna bağlı olarak mutlu sonla bitmeyen kitap tavsiyesi arıyorum. Bu demek değil ki gidişat tamamen kötümser olsun ve kitap kötü, felaket bir bitiş yapsın, bu da sıkıntılı bulduğum durumun başka bir yönden örneği olur. Özellikle fantastik ve bilim-kurgu arıyorum ancak sadece aşk konu alınmadığı sürece her kitaba açığım.
B
5 yıl
Süper kahramanlar dışında bir şeyler konuşalım.
Arkadaşlar çizgi roman evreni sadece bunlardan oluşmuyor. Çok farklı tarzda eserler, kültler var. Bir topluluk oluşturabiliriz bununla ilgili. Red Kit, Asteriks, Tenten, Bone, Saga, Fables, Blacksad aklıma gelenlerden bazıları.
B
5 yıl
Benim için değerli olan birine hediye alacağım
Bu kişi kuzenim, kadın. Biliyorum bu hediyeyi ben kendim bulursam daha anlamlı olacak fakat güzel bir şey olsun istiyorum ve aklıma çok seçenek gelmiyor.
-Metal müzik seviyor.
-Bateriye tutkulu, şu sıralar öğrenme aşamasında.
-Antikacıya gitmeyi sevdiğini biliyorum.
-Popüler bilim kitapları okuyor.
-Doğayı seviyor ve hayali dünyayı gezmek, kutup ışıklarını falan görmek.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.