G

Yüzbaşı
25 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
6 yıl
A ehliyeti
Merhabalar.Arkadaşlar ben 25 yaşındayım şimdiye kadar hiç ehliyet almayı düşünmemiştim ama artık bir zorunluluk oldu benim için.Bu yüzden B ve A2 ehliyeti almak istiyordum ama yeni ehliyet sistemine göre bir de ortaya A(35 kw+) ehliyeti çıkmış.Bu arada hiç motor deneyimim yok.Sürücü kursuyla görüştüğümde bana A alamayacağımı bu yüzden A2'ye kaydolmam gerektiğini söyledi.Eve gelip yönetmeliğe baktığımda 24 yaş ve üstünün direk A ehliyeti alabildiğini gördüm.Sanırım 600 cc lik makineleri yeni başlayan birine emanet etmek istemediler ama kursta da öğrenemeyeceksem nerde öğrenebilirim ki?Yarın gidip bu konuyu görüşeceğim.Daha üstün bir ehliyet olduğu için almışken A alayım diyorum ama hiç motor deneyimi olmayan biri bir kaç saatlik bir eğitimle A sınıfı ehliyet sınavından geçebilir mi merak ediyorum.Şimdi gidip kavga gürültü A ehliyetine yazılıp sınavdan kalmakta istemem yani Aslında ilerde almayı düşündüğüm motorlar A2 ile de kullanılabiliniyor ama yine de bir ikilemde bıraktı bu konu beni.Sizler ne düşünüyorsunuz A ehliyetini mi kovalamalıyım yoksa A2 benim için daha mı uygundur?
G
11 yıl
HD5850 almayı planlıyorum işlemci ile darboğaz sorunu yaşar mıyım?
Arkadaşlar hazır fiyatı inmişken sapphire HD5850 Xtream 1gb 256 bit ekran kartından alıcam ama pc 2007-2008 yıllarının orta-üst düzeyinde bir sisteme sahip şöyleki;

Core 2 duoE6750 2.6(overclocksuz hali)
Msi p35 neo anakart(Özellikleri için)
PSU su an dandik bi 300w ama FSP SAGA II 500W dan almayı düşünüyorum
2x1 gb 667 mhz kingston ram
Cooler master rc modelinden bir kasa

Sorum bu kart bu işlemciyle performansını verir mi yoksa darboğaz dedikelri olayı mı yaşarım(işlemci hızını psu dan sonra 3.0 a yaklaştırabilirim)?500w luk güç kaynağı yeterli gelir mi?Bu kartın alcağım fiyatı 286 ytl bunun yerine bu civarda(pek geçmemek kaydıyla) başka bir kart mı önerirsiniz hd5770 gibi mesela?

Yardımlarınızı bekliyorum arkdaşlar
G
12 yıl
1 haftadır bağlantı hızım düşük!!
Arkadaşlar 1 mb sınırsız bağlantı kullanıyorum bir hafta öncesine kadar hiç bir sorun yokken şimdi test yaptığımda 26 kb falan gösteriyo indirme hızını,torrenttan falan dosya çekerken sorun yok ama site açılışlarında ve oyunlardaki pinglerde kendini çok belli ediyor.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
G
14 yıl
Dikkat 2009 ÖSS ciler testlerde değişiklikler var!!
ÖSS testlerinin kapsamı değiştirildi


ÖSYM,ortaöğretim süresinin 4 yıla çıkarılması ve haftalık ders çizelgesindeki değişikliklere paralel olarak ÖSS'deki testlerin kapsamlarını yeniden belirledi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, ortaöğretimde eğitim süresinin 4 yıla çıkarılması ve haftalık ders çizelgesindeki değişikliklere paralel olarak 2009-ÖSS'deki testlerin kapsamlarını yeniden belirledi.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkçe testindeki ''Türkçe'yi kullanma gücü ile ilgili sorular''ın ve Matematik testindeki ''Matematiksel ilişkilerden yararlanma gücüyle ilgili sorular''ın yüzde yüz olan payında değişiklik yapılmadı.

Sosyal-1 testinin ''Sosyal bilimlerdeki temel kavram ve ilkelerle düşünmeye dayalı sorular'' bölümünde de değişikliğe gidilmedi. Bu kapsamdaki sorularda Tarih yüzde 43, Coğrafya yüzde 34, Felsefe yüzde 23 oranında kaldı.

Fen-1 testindeki ''Fen bilimlerindeki temel kavram ve ilkelerle düşünmeye dayalı sorular''ın Fizik sorularının payı yüzde 43'den yüzde 33.3'e indirildi, Kimya sorularının payı yüzde 30'dan yüzde 33.3'e, biyoloji sorularının payı ise yüzde 27'den yüzde 33.3'e çıkarıldı.

Edebiyat-Sosyal testindeki Psikoloji soruları Sosyal-2 testine dahil edildi. Edebiyat-Sosyal testinin Türk Edebiyatı-Dil ve Anlatım sorularının oranı yüzde 57'den yüzde 67'ye, Coğrafya sorularının oranı yüzde 27'den yüzde 33'e yükseltildi. Bu testteki Coğrafya soruları Türkçe-Matematik alanında okutulan Coğrafya dersinin konularıyla sınırlı olacak.

Sosyal-2 testinin Tarih (Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi dahil) oranı yüzde 43'den yüzde 44'e çıkarıldı, Coğrafya sorularının oranı yüzde 23'den yüzde 17'ye, Sosyoloji soruları yüzde 17'den 13'e, Mantık soruları yüzde 17'den yüzde 13'e indirildi. Edebiyat-Sosyal testindeki Psikoloji soruları Sosyal-2 testine alındı. Edebiyat-Sosyal bölümünde yüzde 16 olan Psikoloji sorularının oranı Sosyal-2 testi içinde yüzde 13 olarak belirlendi.

Matematik-2 testine Analitik Geometri soruları eklendi. Bu soruların test içindeki oranı yüzde 10 oldu. Bu test içindeki Matematik sorularının oranı yüzde 70'den yüzde 60'a indi, Geometri sorularının yüzde 30'luk oranı aynı kaldı.

Fen-2 testindeki Fizik sorularının oranı yüzde 43'den yüzde 33.3'e indirildi. Kimya soruları yüzde 30'dan yüzde 33.3'e, Biyoloji sorularının oranı ise yüzde 27'den yüzde 33.3'e yükseltildi.


AA
G
14 yıl
Bir soru,paradoks da denilebilir..
Arkadaşlar bugün felsefe dersinde hoca bir tartışma konusu verdi ve bunu haftaya kadar düşünmemizi istedi konu ''Hiçbir şekilde durdurulamayan,yansıtılamayan yani sürekli giden bir nesne ile hiçbir şekilde yıkılamayan,parçalanamayan bir nesnenin çarpışması sonucu ne olur? sizin de fikirlerinizi almak istedim .


Şimdi gidiyorum geldiğim de okurum
G
14 yıl
WARCRAFT3DELAY.TR.GG
Arkadaşlarsite güzel olmuşmu http://warcraft3delay.tr.gg/
G
14 yıl
ÖSS de 245-250 ham puan almak!!
Arkadaşlar ben bu yıl 2. kez öss ye girdim açıkçası pek ders çalışmadan girdim üstüne sınavda zor olunca(bana göre) ea-2 den 212 ham puan yaptım okuldan da 68 puan geldi ve sıralamam 170.000 lerde tercihlere de 146.000 lik yere kadar yazdım gelebilirmi sizce? Hedefim 245-250 ham puan almaktı ama olmadı.Bu yıl eğer tekrar öss ye hazırlanırsam bu puanı yapmak için nasıl ve ne kadar çalışmalıyım?Ders olarak Türkçe çok iyi,sosyal iyi,edebiyat iyi,mat-1 normal,mat-2 zayıf durumum böyle.Ve evde düzenli çalışarak(günde 3-4 saat) bu puanı alabilirmiyim yoksa dershaneye mi yazılmalıyım tekrar?
G
14 yıl
3 Uydu alıcısı arasında kaldım
Arkaaşlar uydu alıcısı almaya karar verdim uydular üstünde sıfır bilgiye sahibim 2 gündür araştırıyorum sonunda kafamda 3 tane marka belirdi

1)Next YE-2000 fta
2)Redline 100csx 4mb fta
3)goldmaster dan bir model ama hangisi daha iyi çıkaramadım
4)Dreambox 500s klon yada redline 1000 pvr (bunların ikiside iyiymiş fiyatlarıda birbirine yakın galiba ama biraz pahalı olduğu için en sona attım)

Aradığım özellikler görüntü kalitesi çok iyi olmalı ve kanal geçiş hızlarıda iyi olmalı diğer özellikleri daha önce hiç uydu kullanmadığımdan bilemiycem yazılım ve güncelleştirmeler konusunda zaten hiç bişey bilmiyorum sizce hangisini almalıyım şöyle sorun çıkarmayacak bir cihaz olarak?
G
14 yıl
Adsl download hızı sorunu max 60kb/s
arkadaşlar sorun yukarda yazdığım gibi.Kaç gündür böyle 200'lerde downloada başlıyor sonra 60'dan düşük değerlerde indirme yapıyor,hız testi yapınca değerler normal ama uygulamada iş böyle neden kaynaklanıyr olabilir?nasıl halledicem?
G
14 yıl
TÖDER sonuçarı belli oldu!!
Evet millet bugün sınav sonucumu aldım tm öğrencisiyim

EA 1:220
EA 2:208
Söz 1:250

Türçe:27 d 3 y
mat: 9 d 6 y
sos 1: 26 d 4y
Edb-Sos: 24 d 6y
mat-2:5d 3 y

sınıfta birinciyim bu netlerle matematik berbat ama olsun .Türkiye genelinde 51059.

Sizin sonuçlar nasıl puanlar beklediğiniz gibi geldimi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.