H

Yüzbaşı
14 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
381 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
4 yıl
Sonsuz Cehennem Adil Değildir
Sonsuz cehennem cezası o seviyede bir suç gerektirir ama sınırlı insan ömrü ve gücü için böyle bir suç mümkün değildir. İslam için birçok kişi tarafından inkâr sonsuz azap ile cezalandırılacak deniyor, inkârı suç olarak kabul edersek Said Nursi hesabıyla bunun ceza karşılığı =57.201.200.000.000 yıldır(sayı sadece büyüklüğü gösterme amacı taşıyor ). Peki bu ceza o kadar büyük mü? Sonsuz ile kıyas edersek bu ceza sonsuzun %0'dır, sonsuz karşısında yok hükmündedir.

Verilen cevaplardan biri inançsızlara sınırsız ömürde verilse iman etmeyeceklerinden bu azap verildiği ama bu tamamen saçmalıktır zaten İslamiyetteki sınav mantığına aykırıdır, uydurmadır.

Cehennem azabının sonsuz olmadığını düşünen, mantıklı düşünebilmiş bazı İslam alimleri de mevcut.
H
4 yıl
Altyazı Öneri (İngilizce)
İngilizcem biraz da olsa gelişir diye İng. altyazılı izliyorum ama saçma sapan çeviriler oluyor.
Kız diyor : Sensei
Çeviri : Mr. Onizuka Özellikle bu -chan -san eklerini olduğu gibi bırakan bazı kelimeleri çevirip anlamını bozmak yerine olduğu gibi Japonca bırakan bir çeviri öneriniz varsa sevinirim
H
4 yıl
Şarkıda Araya Giren Siyahiler
Şarkının ortasında girip rap yapmaya başlıyorlar ve içine ediyorlar şarkının, türlerinin bir an önce yok olması dileğiyle
H
4 yıl
Din Felsefesi Kitap Tavsiye
Felsefe hakkında liseden kalan bilgisi ve sağda solda okuduğu birkaç yazı,makale dışında pek bilgisi olmayan birine Din felsefesi adına hangi kitap/makale/videoları önerirsiniz, ya da ilk önce genel olarak felsefe hakkında bir şeyler okumam gerekiyorsa ne önerirsiniz.(İngilizcem akıcı okuyabileceğim bir seviyede olmadığı için Türkçe tercih ederim ama kitap iyiyse İngilizcede olabilir.)
H
4 yıl
Malum Mat
Merhaba arkadaşlar ben şuan üniversite okuyorum ve bu sene özel ders vermek ya da mümkünse bir kuruma girmek istiyorum.Matematiğim iyidir ama varsa eksiklerimiz onları gidermek veya değişik çözüm yolları öğrenmek için B.R. videolarını gözden geçirmek istiyorum.
Takas olarak verebileceğim videolar yok elimde ama sınava hazırlanıyorsanız 50-60 tane mat-geo sorunuzu wp üzerinden çözebilirim tüm videolara ulaşmamı sağlarsanız.
H
5 yıl
Carole\u0026Tuesday
Konusu:İnsanoğlu Mars'a taşınmaya başlayalı 50 yıl geçmiştir. Kültürün çoğunun yapay zekâ tarafından üretildiği bir çağda, insanlar pasif tüketiciler olarak yaşamaktadır. Alba Şehri metropolünde yarı zamanlı çalışarak zar zor geçimini sağlamaya çalışan Carole bir yandan da müzisyen olmanın hayallerini kurmaktadır. Her zaman bir şeyler eksikmiş gibi hisseder. Herschel Şehri başkentinde zengin bir ailenin kızı olan Tuesday de bir müzisyen olmayı istemektedir ama etrafındaki kimse onu anlamaz. Dünyanın en yalnız insanıymış gibi hisseder. Bu iki kız şans eseri karşılaşıp bir araya gelir. Şarkı söylemek isterler. Müzik yapmak isterler. Birlikte bir şansları olduğu inancındadırlar. Sadece küçük bir etki yaratabilecekken, sonunda kocaman bir etkiye yol açarlar...
< Resime gitmek için tıklayın >

https://www.youtube.com/watch?v=CBak9m0bcB0&feature=youtu.be
H
5 yıl
.
.
H
5 yıl
-
-
H
5 yıl
554 puanla Bilkent fizik
Birinin yazacağı söyleniyordu doğruymuş adam harbiden yazmış. Bilkent Matematik adına da böyle söylentiler vardı ama kararlarından dönmüşler anlaşılan Tavan puan:524
H
5 yıl
Gizemli Animeler?
Bu aralar izlediklerim/bitirdiklerim
Steins Gate 0
Killer B
Another
Zankyou no terror
Bokudake ha İnai Machi

Bu tarzda onerebileceğiniz hangi Animeler var?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.