-

Teğmen
10 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
357942 Gün Cezalı
356935 gün 18 s. 54 dk.
Gönderiler Hakkında
-
3 yıl
Millenicom 30 Mbit Upload
Millenicom'un işine gelen kişiye özel uplaod vermesi

-
3 yıl
Telekom'un 4Mbit Olayı Yalan! Millenicom İstediği Upload'ı Verebiliyor[Video Eklendi]
Resimi ekledim millenicom ile 30 mbit upload alan da varmış demek ki :) O halde bizde alalım
< Resime gitmek için tıklayın >-
3 yıl
ORIS Fiber Kullananlar Yardımcı Olabilir Mi ?
Merhaba,

Şuanda 50mbitlik paket 75 lira. 10 liralık saçma yalın hat ücreti alıyor ve 10 lirada modem kira ücreti mecburi toplam 95 lira ediyor.
Memnun musunuz TurkTelekom fiber altından hizmet alıp Istanbul'da yaşayanlar 1MS ping alabiliyor mu ? Gece 21 ile 23:30 arası nasıl ? ORIS sanırım m.h olarak biraz sıkıntılı Facebook'dan bir kaç güne anca cevap verdiler telefonu açan sürekli aynı kişi. Memnun musunuz ?

EDİT : Milleni.com tercih edildi. Firma pek dikkat etmiyor gibi müşteri hizmetlerine.
-
4 yıl
Yeni UPLOAD ile Hem Download hem Upload Yapmak
Ortalama 4.3 mb indirme yapıyor 33mbit ile. Aynı anda 1500kb upload yaparken 3.4 mb indirme yapabiliyor. (ping +25)

< Resime gitmek için tıklayın >
-
5 yıl
Öğrenciye GSS Borcu Kitlemek
Yeni doğum günüme hemen hemen 6 ay kaldı. Temmuz ayında 18 yaşıma girdim. 1 sene tekrar kaldığım için lise 4deyim. Bugün e devlet üzerinden gss borcuna baktım 30tl borç gördüm. Yeni yeni başlamış artık öğrenci olarak da koparmaya çalışılıyor. Resimdekinin meali gelirim 600TL ile 3200TL arasında olmasıymış. 3200 lira ödeyen biri ile geliri olmayan öğrenciden aynı ödemeyi almaya çalışıyorlar. Gelir testi ile bu borcu sildireceğim sildirmesine de öğrenci biri olduğum sistemlerde var, MEB ile e devlet entegre ise neden az da olsa koparma yoluna gidiliyor gariptir.

Bundan sonra isim tescil vb. siteler üzerinden Türkiye değil de KKTC serbest ticaret bölgesinden alışveriş yaparız 30TL yi ödeşmiş oluruz.


< Resime gitmek için tıklayın >
-
5 yıl
Hafif Yükte Güç Kesen Aerocool
14 ay önce aldığım yani 1 sene 2 ay oldu olmadı aldığım güç kaynağı oyuna girdiğimde direk güç kesiyordu. Özellikle ekran kartına o.c yapıyordum. Bir aralar iyice o.c yapıyordum sistem kapanıyordu daha sonra ekran kartına fazla geldiğini düşünerek voltaj vermeyi kestim kendi voltajında memory ve core o.c yaptım. 10 gün sonra yine kendi kendine güç kesmeye başladı daha sonra her şeyi stock halde kullandım 2-3 gün sonra tekrar güç kesti. Garantisi yoktu açtım içini baktım kondansitor sağlam devreler her şey sağlam problem devam etti. Fan değiştirdim devam etti en son fanı söktüm yavaşca ısıttım güç kaynağı ısındıkça güç kesmiyor. İlk açılışta oyuna dalarsam kesiyor ancak yavaşca güç kaynağından fazla güç kesip ısıtınca güç gesmiyor. Sİstem en fazla 150W güç çekiyor. 12V tek kanal 456W veriyor 150W da gücü kesmesi ama ısındığında fansız şekilde kesmemesi çok garip. Fikri olan var mı ? Fan durup çalışacak hali yok. SOğuk lehim falan mı var eski laptopda bu problemi yaşamıştım.

Güç kaynağı Aerocool VX500 80+
-
5 yıl
Akşamları Hız Düşme Sorunu Çözmek
Genelde 2 problem var. 1 kabindeki hattın yetersiz gelmesi, 2 gece vakti bakır kablolara aşırı yüklenme yedikten sonra SNR düşüp bağlantının bozulup tüm bağlantıların bozulması ve hızın düşmesi. 2. problemin çözümü var. 1. si TürkNet, VAE ya da TT alt yapısına kalmış.

Bunu da modemden günün en yoğun saatinde SNR değerini 9'a sabitleyerek çözebilirsiniz. Modemden modeme değişir. Benim modemim ASUS DSL-N16.http://192.168.1.1/Advanced_ADSL_Content.asp
Ayrıca alttaki kısmı da stable yaparsanız SNR sürekli 0.5 0.7 oynamaz net biraz daha stabil kalır.

< Resime gitmek için tıklayın >
-
5 yıl
TürkNet ile AKNsiz İlk Ay [650GB Kullanım İçerir]
Videoları 1080P de rahatlıkla izlersiniz, monitör 1440P ise 1440P de rahatlıkla yani monitör neyse onu rahatlıkla izlersiniz. 720P monitörde 1440P video sadece israf olur. Oyunları dilediğiniz indirebilir istediğiniz diziyi rahatlıkla seyredebilirsiniz. Ancak hız dalgalanma problemleri çekersiniz. 1 ay bitti ve 31 günde 650GB'den fazla AKN kullanımı oldu. YAPA varsa beklemeden kaçın TürkNet'e. TT de 250GB kullanabiliyordum maalesef 3 mbit ile.

(kullanım geçen ayın kullanımı ayın 1 ine geçeli 50 dakika olduğu için daha güncellenmedi)
< Resime gitmek için tıklayın >

Şuanda memnunum.
-
5 yıl
YAPA için 5MBIT Upload'ın Yolu Açıldı
Biliyorsunuz 4mbit veriliyordu artık 1 mbit daha alabilirsiniz. YAPA da 2 falan kullanıyorsanız açın destek talebi 5 isteyin eğer yapmazlarsa 2 ye son kez açın yine olmaz ise BTK ya şikayeti açıyorsunuz hop 5mbit yapıyorlar. 5mb dediği aslında 50mbit upload veriyoruz demek ama akıllarındakinin 5 olduğunu anlıyoruz. (4.7 geliyor, kablolu 5.1, telefonda 5.1)

< Resime gitmek için tıklayın >
-
5 yıl
[DÜZELTİLDİ]TurkNet YAPA İçin Upload Hızı Yanıltması/Problemi
20-25 gündür AKNsiz pakete geçirmediler 2.2-2.5mbit akn hızı verdiler. Sonunda AKNsiz pakete geçirebildiler benide baya uğraştırarak. Ayrıca ay başına attılar ay başına kadar bekledim en sonunda otomatik geçmeyince paket kendileri tam 9 gün uğraşıp sonunda geçirdiler. YAPA için Cem bey 4mbit upload verildiği söylendi. Konu üzerinde 32mbit 150GB akn de bunu istedim çünkü YAPA kullanıyordum ama verilmedi 100mbite geçince vereceğiz dediler şimdi ise vermiyorlar. Cevap : Hattınız sağlıklı durumdadır.

Kelimesi kelimesine aynen aktardığım canlı destek konuşması :http://freetexthost.com/feyp1s0b6f
< Resime gitmek için tıklayın >
Direk linki :http://www.speedtest.net/result/6286425943
Paketimin ekran görüntüsü : < Resime gitmek için tıklayın >

Hat 8db ile 7mbit uploadı destekliyor :https://i.hizliresim.com/aL7Gg7.png

Destek kaydında ise donanımsal problem nedeni ile 2 mbiti geçmediklerini söylemişler. Karşılarında internete girsin yeter diyen dayı olduğunu falan zannediyorlar. Daha önce 3 defa 5 verdiler akşama 2'e düştü. 1-2 gün önce 1.66 mbit upload veriyorlardı bilenler bilir.

Edit çözüldü, son değerler :

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.