C

Er
03 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
16 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
3 yıl
Ford Cargo Euro 6 Adblue İptali
< Resime gitmek için tıklayın >

Tır, kamyon, otobüs gibi dizel ağır vasıtalar çevre kirliliğinin artmasında önemli rol oynuyor. Bu araçların egzozlarından çevreye ve insan sağlığına zararlı gazlar çıkıyor. Çevre kirliliğini önlemek için çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Bu konuda AB ülkelerinin ağır vasıtalarda adblue kullanımını zorunlu kılması en etkili çözüm olmuştur. Bu zorunluluk nedeniyle büyük otomobil firmaları da yeni nesil araçları adblue sistemiyle üretmektedir. Su ve üre bazlı adblue yakıtı araca konan özel bir tankta depolanır, egzozdan çıkan gaza püskürtülür. Bu yolla zararlı gazlar zararsız gazlara dönüşür. Ancak adblue arızalarının tamiri zor ve masraflı olduğu için sürücüler adblue sistemini iptal ettirmektedir. Adblue iptali için geliştirilen adblue iptal kitleriyle adblue sistemi devre dışı bırakılır ve adblue arızaları ortaya çıkmaz.

Adblue sistemi olan araçlarda en sık rastlanan sorun, adblue yakıtı azaldığında araçların çekiş gücünün düşmesidir. Çekiş gücünün düşmesi daha fazla yakıt tüketilmesine yol açar. Ayrıca araçların performansları da azalır. Adblue yakıtının her ülkede olmaması da en büyük sorunlardan biridir. AB ülkelerinde adblue zorunlu olduğu için adblue yakıtı her yerde bulunabiliyor. Ama diğer ülkelerde bulmak pek de kolay olmuyor. Bu durumda da tek çare adblue sistemini iptal etmek oluyor. Euro 5 motoru olan tır, kamyon ve otobüslere Euro 6 Adblue Emulator monte edilerek adblue iptali yapılabiliyor. Adblue iptaliyle araçların çekiş gücü tekrar eski seviyesine geliyor.

Adblue yakıtının azaldığını aracın gösterge panelinde görebiliyorsunuz. Ama adblue iptal edildiğinde aracın beyni sistemi yok sayıyor ve adblue seviyesi her zaman en üst seviyede görünüyor. Böylece adblue yakıtı almaya gerek kalmıyor. Araç mazotla yola devam ediyor. Ford Cargo Adblue iptali için de bu emulatör kullanılıyor. Adblue sisteminin devre dışı kalması ve adblue arızalarının yok sayılması sürücülere zaman kaybı yaşatmıyor, ekstra masraflarla karşılaşmıyor. Adblue iptal cihazlarının montajı çok kolaydır. Araçtaki diğer elektronik sistemeler zarar vermiyor. Aracınız için uygun adblue iptal cihazlarını Metadiag firmamızda bulacaksınız. Cihazlar en uygun fiyatlarla satılmaktadır ve bir yıl firma garantilidir. Kargo ile sipariş verilen her yere gönderilir.
C
3 yıl
Besyo Hazırlık Kursları
< Resime gitmek için tıklayın >

Üniversitelerin besyo bölümlerine talep son yıllarda giderek artıyor. Bu artışın bir nedeni sağlıklı bir yaşam için sporun öneminin kavranmasıdır. Bir diğer önemli neden ise iş imkânlarının çokluğudur. Ancak besyo bölümlerine özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alındığı için sınavlarda adaylar arasında yoğun bir rekabet oluyor. Bu rekabetten başarıyla çıkmak için ise düzenli ve disiplinli bir hazırlık süreci gerekiyor. Besyo Hazırlık Kursları da bu amaçla açılmıştır. Kurslar adayları sınav parkurlarıyla aynı tesislerde ve deneyimli antrenörler eşliğinde sınavlara hazırlıyor. Ayrıca her üniversitenin besyo sınav şartları farklıdır ve kendi yönetimleri tarafından belirlenir. Kurslardaki eğitimler her besyo bölümü için belirlenen şartlara uygun olarak verilir.

Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Bölümlerinde Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon Eğitimi bölümleri vardır. Besyo kurslarında adayların bu bölümlere uygun olarak yetenekleri ortaya çıkarılır ve geliştirilir. Adayların yetenekleri konusunda en doğru bölümü seçmeleri için psikolojik rehberlik hizmeti de verilir. İstanbul Besyo Hazırlık Kursları içinde eğitim kalitesiyle öne çıkan kurslar tercih edilmelidir. Besyo kurslarına yoğun talep olması çok sayıda besyo kursu açılmasına neden oldu. Ama her kurs merkezinde kaliteli eğitim verildiğini söyleyemeyiz. Kursa kayıt yaptırmadan önce antrenman yapılan tesisleri görmeli, eğitim programı incelenmeli, birebir eğitim verilip verilmediği araştırılmalı, eğitmen kadrosunun kalitesi öğrenilmelidir. Bu niteliklere göre kurs ücretleri karşılaştırılmalı ve en uygun fiyatlı kurslar tercih edilmelidir.

Her üniversitenin besyo bölümü puanları da farklıdır. Besyo sınavlarına girebilmek için YGS baraj puanını almak gerekir. Ayrıca puan hesaplamasında orta öğretim başarı puanı da etkili olmaktadır. Tüm bu bilgiler kurs merkezlerinde adaylara anlatılır. Ankara Besyo Hazırlık Kursları da Türkiye ortalamasının üzerinde başarı göstermektedir. Girmek istediğiniz üniversitenin besyo bölümüne hazırlık için aynı ildeki kursa gitmeniz gerekmiyor. Bir ilde katıldığınız besyo hazırlık kursuyla ülkenin her yerindeki besyo sınavlarında başarı sağlayabilirsiniz. Besyo bölümlerinden mezun olanlar Beden Eğitimi Öğretmeni olarak tüm özel ve devlet okullarında çalışabilir. Spor kulüplerinde antrenörlük yapabilir. Gençlik ve Spor Müdürlüklerinde yöneticilik yapabilir. Turizm alanında organizasyon ve aktivitelerde görev alabilir. Spor alanında gelecek planları kuruyorsanız kaliteli bir besyo kursuna mutlaka katılmalısınız.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.