B

Yarbay
13 Nisan 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
782 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
B
7 ay
Mansur Yavaş'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü popülizmi
https://twitter.com/milletinmansuru/status/1463436498276175878
https://twitter.com/aykiricomtr/status/1463459494957142018
Şunu da ekleyelim ki belediyenin parasının nerelere gittiği anlaşılsın. Yeni bir akp yaratma çabası herhalde bu


Mansur Yavaş popülizmi devam ediyor. Şimdi de Ankaralının parasını gereksiz yere çiçeklere harcamış. Bu çiçeklerin parası, vergisi benden çıkıyor. Bu resmen popülizmdir, şovmenliktir. O zaman Babalar Gününde babalara, Anneler Gününde annelere, Dünya Sağlık Gününde Türkiye'deki tüm sağlıkçılara, Kabotaj Bayramında tüm denizcilere vs göndersin. Siz bu şovmeni savunmaya devam edin. Malum sizin görüşünüze uyduğu için parayı çar çur etmesi hiç sorun olmaz. Bir zahmet ulaşıma vs de zam getirmesin. Getirdiği an ne kadar samimiyetsiz olduğu ortaya çıkacak.
B
7 ay
Ankara'da saat 19.00 dan sonra kadınların otobüsten istediği yerde inmesi
https://twitter.com/mansuryavas06/status/1462796328891789312
Saat 19.00 dan sonra kadınlar EGO otobüslerinden istedikleri yerde inebilecekmiş.

Mansur Yavaş'ın popülizm nedeniyle getirdiği uygulamalardan bir tanesi daha. Şimdi bunun başlıca sıkıntıları var onları sayıyorum.

1-Bu en başta (3. dünya ülkesiyiz gerçi pek farkı yok) cinsiyetçiliktir, pozitif ayrımcılıktır. Sanki sadece kadınlar kötü davranışa maruz kalıyormuş gibi. (Bari 22.00 dan sonra falan yap saati de yanlış)
2-Ankara'da saat 19.00 trafiğin en yoğun olduğu saatlerken ulaşımda ekstra yarım saat veya 1 saat zaman kaybı demektir.
3-Duraktan 100-200 metre önce duran bir kadın olabilir aynı zamanda durakta inen erkek yolcular olabilir. Ankara'da 82 duraktan oluşan EGO hatları var ki 2 saat 15 dakikada Tren Garı'ndan Elmadağ'a giden hat var (galiba 354 tü yanılmıyorsam) akşam saatlerinde şu otobüs 3 saatten aşağı sürede gitmez.
4-Yine şu yaptığı şovmenliktir, popülist icraatla bu kadın cinayetlerinin veya tacizciliğin önlenemeyeceği gayet açık. İstediğin kadar yol üstünde in birisi zaten seni gözüne kestirmişse nasıl kurtulacaksın ki?
5-Eski ülkücü kafasıyla devam ediyor, hükümete gelirsen güvenlik konusunda atacağın adımlarla sorunu kökten çözersin ekstra maliyete, insanları birbirine düşürmeye ne gerek var. Ayrıca şoför araba mı kullanacak yoksa devamlı butona vs kimin bastığıyla mı uğraşacak? Trafik kazası konusunda da artış olacağını düşünüyorum.

Nedense Mansur'u sevmediğim kadar var. Bu forumda da yaptığı saçmalıklardan asla bahsedilmiyor. Akpden nasıl nefret ediyorsam Mansur'dan da bir o kadar hazzetmiyorum. Adamın çoğu icraati popülizm. Bunlarla uğraşacağına belediyecilik hizmetiyle uğraşsa keşke.

En başta bir erkek olarak hakkımı yedirmem. Zaten gereken başvuruyu da yapacağım yaptım oldu yok. Öyle modern ülke örnekleri verenler Mansur yalakalığı yapacaklarına onlar da hakkını arasınlar bakalım tabi malum kendi ideolojik görüşünde olanlar yapınca kafasını kuma gömerler.
B
9 ay
Canan Kaftancıoğlu’nun ayrımcılık yapması
https://mobile.twitter.com/Canan_Kaftanci/status/1447168657856008201
Altın Portakal Ödül Töreni’nde Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasında konu olan mevzuya attığı tweetle yaptığı yorum

Yahu Ekrem İmamoğlu’nu hiç uyaran yok mu? Bu kadın sadece ayrımcılık da değil cinsiyetçilik yapıyor. Son zamanlarda zaten moda oldu bu kadının gücü lafıyla kadınları öne çıkarıp sanki erkekler onlara zulmediyor, baskılıyor anlayışı. Aslında ortada hiçbir şey yok. Şunun tersi olsa ödülü alıp konuşmayı yalan erkek olsa arkadan bir kadın ödülünü verse konusu bile olmayacaktı. Yetti bu ülkedeki kadınların mazlum ayakları. Ayrıca Ekrem İmamoğlu’nun aklı varsa Hdp destekli ileri geri saçma konuşan şu ayrımcı kadını yanında barındırmaz çünkü açık açık zarar veriyor. Bu konuda halkın yüzde 75 i Tamer Karadağlı’ya hak veriyor.
B
9 ay
Özgür Özel: Üç harfli marketleri, AVM'leri şehrin dışına yollayacağız.
CHP'li Özgür Özel: "İktidara geldiğimizde üç harfli marketleri, AVM'leri şehrin dışına yollayacağız."

https://mobile.twitter.com/AjansMuhbir/status/1442873327350005760
Bakalım her şartta Twitter’dan haber linki kopyalayıp iktidarı eleştirenler bunu da eleştirecek mi? Ayrıca bu forumdakiler hep tek taraflı konu açılmasının da farkında değiller sanmayın. Şu açıklama tamamen insanı dolandırmaya çalışan paragöz esnafa çıkar sağlamaktan başka bir şey değil.

Bana kalırsa çözüm Avmleri, zincir marketleri kapatmaktansa fiyatların artmasına neden olan yanlış ekonomi ve tarım politikalarını değiştirmek. Küçük işletmesi olan esnaftan oy almak için bu tarz ucuz söylemlere gerek yok.
B
10 ay
Dershane tavsiyesi
Kpss için Ankara’da iyi bir dershane tavsiye ederseniz sevinirim. Özellikle sayısal hocaları iyi olursa mutlu olurum.
B
10 ay
Mansur Yavaş’ın 24 saat ulaşımı kaldırması
Ulaşım konusunda Mansur’un ekibiyle beraber aldığı yeni kararlar. 6 milyon kişinin yaşadığı (Kaçaklarla 7 milyon) başkentte gece ulaşımın tamamen kaldırılması olayıdır.

https://mobile.twitter.com/egobilgi/status/1422492379886522377/photo/1
Göz göre göre bu hatalara rağmen her halükarda savunan siyasi görüşteki kişiler samimi eleştiri yapacaklar mı Mansur’a bakalım. Hiç sanmıyorum onların tek yaptığı iş Mansur aleyhindeki başlıkları şikayet etmek. Konsere gelince pandemiyi umursamayan, konserdeki hiçkimseye maske takma zorunluluğu getirmeyip, uyarı yapılmasını bile sağlamayan Mansur 1.4 milyar lira tasarruf etmesine rağmen hala pandemi bahanesiyle insanları mağdur ediyor.

Ekrem İstanbul’da taksici ve dolmuşçu esnafına karşı dirayet gösterir halkı, vatandaşı korur Ankara’da Mansur ise tam tersini yapıyor. Taksici, dolmuşçu (ki Ankara’da gece dolmuş da yok) esnafı daha çok kazansın o çetenin tekeline her şeyi emanet edelim kafasıyla gittikçe mahvetti Ankara’yı. Bir tek kişi yalan diyemez
B
4 yıl
Yeni bir ödül geliyor tarihin en iyisine
Kral birazdan yeni bir ödül daha kazanacak tarihin en iyisi. %85 ihtimalle ödülü alacak eğer sırf ona ödülü vermeyelim saçmalığında bulunulmazsa. Bu resme Juventus da eklenirse harika olur aslında.

< Resime gitmek için tıklayın >
B
5 yıl
Aziz Yıldırım haklıydı
Federasyondaki bütün Beşiktaşlılar gidecek derken çok haklıydı. Baksanıza Şenol Güneş'in cezasını hangi oyunlarla 1 maça indirdiler. Hala federasyonda bazı elemanları var ve hakemlerin atamasında ve niyetinde bile etkileri var.

Rıdvan hepsini açıkladı.

Fenerbahçeli değilim, herhangi bir konuda hakkında ağladığım falan da yok ama her şey ortada.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.