H

Yüzbaşı
17 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
8 yıl
Ümraniye ve yakınlarında koşu pisti
< Resime gitmek için tıklayın >

Selamlar arkadaşlar,

Düzenli spor yapmak istiyorum ve spor salonlarında spor yapmak beni kesmiyor. Amacım sadece düz koşu yapmak. Maalesef İstanbul'da düz koşu yapabileceğiniz bir yer bulmak bile zor. Örneğin Ümraniye hacegan ormanı koşu parkuru var ve koşu haricinde herşeyin yapılabieceği bir mekan. 3. günde ayağınızı burkmak garanti :/

Lafı uzatmadan düz koşu yapabileceğim mekan önerisi bekliyorum. otobüsle 45dklık mesafeye razıyım. Mesala Üsküdar'da burhan felek atletizm pisti var. Buraya giden var mı? Kayıt yaptırmak mı gerekiyor? normal vatandaş olarak nasıl kullanabilirim? Şimdiden cevaplar için teşekkürler
H
8 yıl
Bas gitar için ses kartı önerisi
Arkadaşlar aktif bas gitarımı pcye direkt bağlamak istiyorum. Bunu istememin sebebi hem amfiye para vermemek(çünkü evde Bose Companion II hoparlör var) hem de Amplitube gibi yazılımları kullanarak efektlerden faydalanmak.

Ancak internette araştırmalarım sonucu gönül rahatlığıyla alabileceğim bir ses kartı önerisiyle karşılaşmadım. tecrübeli arkadaşlar bu konuda öneride bulunursa çok sevinirim. saygılar
H
8 yıl
PortalSepeti virüsü kesin çözüm.
Arkadaşlar Merhaba,

Son zamanlarda tarayıcılara sıklıkla yerleşen ve tam bir baş belası olan portalsepeti.com virüsünün nasıl silineceğini anlatacağım. İnternet üzerinde bu virüsün silinmesi ile ilgili doğru çözüm yoktur, tüm çözüm önerileri yanlıştır. Aşağıdaki adımları sıralayarak tamamen kurtulabilirsiniz.

1. Öncelikle virüs Google Chrome üzerine yerleşmiş ise. Google Chrome uzantılarını(eklentilerini) listeleyin burada soruna sebep olan eklentinin yanında "Installed by enterprise policy"(türkçe'de nasıl yazılıyor bimiyorum. kurumsal grup ilkesi tarafından kuruldu gibisinden bişey olmalı" yazacaktır ve o eklentiyi silemediğinizi göreceksiniz.

C:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine klasörünü sistemden uçurun ve sistemi yeniden başlatın. Sonra Chrome'dan zararlı uzantıyı(eklenti) kaldırın.


2. En önemli adım burada. Soruna sebep olan şey Explorer.exe'ye kendini enjekte eden bir dll dosyası. Hangi dosyanın enjekte olduğu normal bir kullanıcının bulması zor olabilir. Bu konuda yardımcı olacağım.

Benim rastladığım örneklerde enjekte olan dosya C:\Users\kullanıcıismi\AppData\Roaming\Macwebtoise\ klasöründeydi. Sizde de bu klasör varsa klasörü uçurun. Gerekirse güvenli modda sistemi başlatıp dosyayı uçurun.

3. Burası basit kısmı. Bu virüs tarayıcıların kısayollarına kendi adresini ekliyor. Örneğin masaüstündeki firefox.exe'ye sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın ve sonrasında Hedef bölümünde firefox.exe'den sonra portal sepetinin adresini göreceksiniz o adresi silin. Bunu her tarayıcı kısayolu için tekrarlayın. Aşağıya örnek ekliyorum.

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe"http://www.portalsepeti.com/?bd=hp&oem=hprotect&uid=a0d3bf9e-6c79-4f80-942e-007e9262a571_72228BDE&version=6.2.9200.16628&pid=3662073653&cs=6b85f3c21b68f6833d43a320695124a2


yukarıdaki satırı "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" haline getirip kaydetmeniz lazım.

ve herşey bitti.

----

Sorunu çözemiyor ve bahsettiğim dll dosyasını bulamıyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayıp oluşan log dosyasını bana gönderin. yardımcı olacağım.

http://download.eset.com/download/sysinspector/32/ENU/SysInspector.exe -32bit versiyon

http://download.eset.com/download/sysinspector/64/ENU/SysInspector.exe -64bit versiyon

yukarıdaki dosyalardan işletim sisteminize uygun olan sysinspector sürümünü indirip ve çalıştırın. Çalışması biraz sürecektir. Çalışması bitip açıldıktan sonra File>Save Log menüsünden log dosyasını kaydedin bilgisayarınıza vehttp://www.fast-files.com/ adresine yükleyip bana PM ile iletin. Sorunun yol açan dosyayı size ileteceğim.

Yukarıdaki SysInspector isimli uygulama sistemde çalışan prosesler hakkında bilgi toplayan bir log toplama aracıdır, tamamen zararsız ve temizdir.
H
8 yıl
Trafiğe ilk kez çıkanlara tavsiye
2 ay önce çok başarılı bir direksiyon sınavından sonra ehliyetimi aldım. ancak gel gelelim trafiğe çıkmak hiç nasip olmadı. yarın içimdeki korkuyu yenip ilk kez İstanbul trafiğne çıkacam. Ümraniye'den ikinci köprüden geçerek Kağıthane'ye gideceğim ve artık bunu hergün tekrarlamam gerekiyor. yanımda tecrübeli bir şoför olacak. ciddi bir biçimde yusufluyorum . bu ilk tecrübe için tavsiyeleri esirgemeyin
H
11 yıl
Kablosu bozulmayan kulaklık
Bugün itibari ile elimdeki son kulaklık olan Shure e3Cnin kablosunun jackında temassızlık oluşmaya başladı(ki şimdiye kadar gördüğüm en sağlam kabloydu) .Şimdiye kadar alıp da kablosu bozulmayan kulaklık kalmadı ve üstelik bir dolu para sayıyoruz bu kulaklıklara.Bu durum sizce de biraz ayıp değil mi? Westone3 falan alsam kablosu yine bozulur mu? artık pes etme noktasına geldim dostlar, derdime bi çare bozulan jackı en sağlam şekilde nasıl tamir ettirebilirim.

kablosu bozulan kulaklıklarım

Sennheiser IE4
Bose In Ear
Etymotic Isolator ER6i(bunun kablosunu yapan mühendisi bulsam gölgede dinlenip dinlenip döverim zaten)
Shure E3C
İphone Kulaklığı
H
11 yıl
Windows 7 ram rating
Arkadaşlar önceki sistemimde ddr2 675 mhz ram kullanıyordum windows 7 skoru 5.5di.Yeni sisteme geçtim ve ramler 1600 mhz ddr3 oldu windows skoru hala 5.5. Bu ddr3 olayı hikaye mi diye düşünmeye başladım.Aranızda 5.5'i geçenler var mı? ya da bu notu dikkate almamalı mıyız?
H
11 yıl
İstanbuldaki en iyi mühendislik fakültesi
Merhabalar,
Kısa bir zaman sonra bir yakınımı İstanbul'daki özel üniversitelerden birine yazdıracağım.Bölüm elektrik-elektronik mühendisliği olacak.İstanbul'da mühendislik fakültesi iyi olan özel üniversiteler hangileridir? bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi? cevaplar için şimdiden teşekkürler
H
11 yıl
İstanbul'da Böcek Lokantası
Merhaba,
Böcek yemeye meraklıyım, zaten git gide artan bi trend oldu dünyada.İstanbulda böcek lokantası var mı? Yoksa da nereden böcek bulabilirim? böceği bulduktan sonra pişirme tarifini netten bulabilirim diye düşünüyorum.Bir ara konserve çekirge gördüm ama onlar da balık yemi olarak kullanıyormuş.
H
12 yıl
Türkiyede En Çok Kullanılan Antivirüs ESET NOD32
< Resime gitmek için tıklayın >

Uluslararası pazar araştırmaları kuruluşu United Consultants’ın 34 ülkede yaptığı araştırma, Türkiye’de tüketicilerin yüzde 33,2’lik oranla en çok ESET’in NOD32 ve ESET Smart Security antivirüs programlarını tercih ettiklerini ortaya koydu.

Araştırmaya göre dünya genelinde tüketiciler antivirüs programları satın alırken tercihlerini arkadaş tavsiyesine göre yaparken, ürünün etkinliği kullanım kolaylığı ve fiyatı tercihi belirleyen diğer unsurlar oldu.

Türkiye’de antivirüs kullanma bilincinin oldukça yüksek olduğunu ortaya koyan araştırma, gerek Türkiye’de gerek dünyada bilgisayar kullanıcılarının internetten antivirüs programı indirmeyi çok fazla tercih ettiğini gösteriyor. ESET’in tespitlerine göre bu tercih sebebiyle bilgisayarlarda önemli derecede güvenlik açıkları ortaya çıkabiliyor.

Dünya çapına yayılmış 90 milyon kullanıcısıyla, en çok kullanılan antivirüs markalarından biri olan ESET, bağımsız uluslararası danışmanlık şirketi United Consultants’a yaptırdığı araştırmaya göre, yüzde 33,2’lik oranla Türkiye’de en çok kulanılan antivirüs yazılım markası oldu. 2009 yılında Ekim-Kasım döneminde gerçekleştirilen araştırma 34 ülkede 34 bin 404 internet kullanıcısı arasında online olarak gerçekleştirildi.

Doğru koruma için lisanslı kullanım

Araştırmayı değerlendiren ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, Türkiye’de en çok kullanılan marka olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Soria “Dijital dünyada gerçek güvenlik ancak yeni tehditlere karşı sürekli güncellenen lisanslı ürünlerle sağlanabilir. Türkiye’de bu konudaki bilinç dünyaya örnek olacak şekilde her geçen gün yükseliyor.”

Türkiye’de antivirüs kullanımı, dünya ortalamasının üzerinde

Araştırma verilerine göre Türkiye’de internet kullanıcıları internete en fazla evden bağlanıyor. Türkiye’de evden internete bağlanma oranı yüzde 66.2 iken, aynı oran dünyada yüzde 73,7. Türkiye‘deki bilgisayar kullanıcılarının bir antivirüs programına sahip olma oranı ise yüzde 75,2 iken dünyada bu oran yüzde 64,2 seviyelerinde.

Marka tavsiyesi arkadaştan

Araştırmada yer alan “Hangi antivirüs markasını alacağınıza nasıl karar verdiniz” sorusuna, Türklerin yüzde 41,3’i “arkadaş tavsiyesi ile aldım“ cevabını verirken bu sorunun dünyada cevaplanma oranı ise yüzde 37,7.

ESET, kullanımda lider

“Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz“ sorusuna ise Türkiye’deki katılımcıların yüzde 33,2’si NOD32 ve ESET cevabını verdi. Dünyadaki oran ise yüzde 11,3 düzeyinde. Araştırma, ESET‘in Türkiye’de en çok kullanılan antivirüs markası olduğunu ortaya koyarken, Türkiye’nin de ESET ürünlerinin en çok kullanıldığı ülkelerden biri olduğunu bildirdi.

Güvenlik erkek işi

United Consultants’ın verileri, hem Türkiye’de hem de dünyada antivirüs programlarının ağırlıklı olarak erkekler tarafından kullanıldığını söylüyor. Kullanıcıların Türkiye’de yüzde 60,9’u, dünyada ise yüzde 51,5’i erkek.

Neden tercih ettim ve nasıl yükledim?

Araştırma sonuçları, bilgisayar kullanıcılarının antivirüs programlarını tercih etme nedenleriyle ilgili de ilginç veriler ortaya koydu. “Şu an kullandığınız programı bilgisayarınıza niçin yüklediniz“ cevabına Türkiye’deki katılımcıların yüzde 27,8’si, dünyadaki katılımcıların ise yüzde 22,4’ü “ücretsizdi“ cevabını verdi. İkinci en çok alınan cevap olan “lisansım bitti, aynı markayı yeniledim“ cevabı ise Türkiye’de yüzde 15, dünyada ise yüzde 19 oranına ulaştı. Araştırmaya göre Türkiye ve dünyada satın alma kararını ekileyen diğer başlıca unsurların ise ürünün etkinliği, konforu, kullanım kolaylığı ve fiyatı olduğu sonucu ortaya çıktı.

ESET ürünlerinin avantajları (Nod32 ve Smart Security)

* Çok katmanlı proaktif koruma
* Tüm dünyadaki yeni ve bilinmeyen tehditleri tespit edebilen ThreatSense® akıllı sezgisel tarama özelliği
* Minimum false-positive (hatalı tespit) ile maksimum tespit
* Piyasadaki en az sistem kaynağı tüketimi
* Hızlı dosya taraması
* Hem bireysel, hem kurumsal çözüm seçenekleri
H
13 yıl
Daum Maç Sonrası Açıklama...
< Resime gitmek için tıklayın >

ve Daum'dan maç sonrası açıklama gelir
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.