G

Teğmen
21 Eylül 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
4 yıl
Zotac GTX1050 MINI EDITION GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Selamlar,
1 yıl önce Powercolor R9 270X DEVIL GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı bozulmuştu, sürücü yükleyince göçüyordu makine, ben de 1 yıl oyunsuz devam ettim. ekran kartımdan memnundum şimdi de ucuz yollu benzer bir şey aradım. başlıktaki ekran kartı gözüme çarptı zira 5 yıl garanti var. düşünsene 5 yıl sonra şirket batmış ama benim hala garantim var.
neyse, özellikleri önceki ekran kartımdan biraz daha iyi ama 256 bit değil 128 bit.
önerir misiniz? çok fark eder mi performansı. ben bir dota oynarım arada da pek kasmayan oyunlar oynarım. yani en kasan oyun dota.

ya da max. 700 tl'yi geçmeyecek bir ekran kartı önerisi olan var mı?
G
6 yıl
ekran kartını yükleyince pc açılmıyor
Selamlar,
imzadaki sisteme sahibim. Mutlu mesut oyun oynarken ekranım siyahlaştı ve bir daha açılmadı. Format (win7 prof sp1) ile düzelttim. windoz güncellemelerini yaptım. ekran kartından şüphelendiğim için ekran kartını en son yükledim ve aynı sonuç, neyse ki bu sefer kurtarma çalıştı.

en güncel, daha az güncel ve kutudan çıkan CD ile ekran kartını yükledim ama sonuç değişmedi. Bu neden olabilir acaba?

Not: sorun, windoz açılırken logodan sonra masaüstü gelecekken ekran siyahlaşmasından bir daha siyah ekran geliyor ve kalıyor.
G
6 yıl
win 7 - bozulan gifler - yetersiz ram hatası vs
Selamlar, imzadaki sisteme sahibim, bilgisayara format atacağım, atmadan önce bir kaç sorunla tekrar karşılaşmamak için size danışmak istedim.
Yine windoz 7 prof 64 bit kuracağım. Güncelleme yapabiliyorum.

1- Bazen tarayıcıda gifler oynatırken simsiyah çıkıyor, videolarda da oluyor arada. Gif başa döndüğünde video ise oynatma çubuğunu başa aldığımda düzeliyor. Bu sorun neden olabilir? (radeon 16.3.2 sürücü var, güncellemeden önce de oluyordu)
2- Kart okuyucu mutlu mesut çalışırken bir anda PC tarafından görülmez oluyor ve bir daha da düzelmiyor. Başka bilgisayarda çalışıyor ama maalesef benimkinde bir daha çalışmıyor.
3- Toplamda 8 gb ram olmasına karşın 6 gb kullanıma geldiğinde yeterli ram yok oyunu kapa diyor. Bunun karşıma hiç çıkmamasını istiyorum.
4- Son olarak önerebileceğiniz, kolay kullanımlı, clone programı var mı?

İyi günler.
G
7 yıl
ses sistemi için dimmer?
Selamlar,
aşağıdaki linkteki sistemden almıştım.
http://www.amazon.com/Microlab-iM200-Speaker-Docking-Station/dp/B00385QYM2
Beni gayet tatmin etmesine rağmen idock kısa bir sürede bozuldu. Ben de düz bağlayıp ses kısma işlemi olmadan kullanmaya başladım. Ancak bu şekilde 1+1 olarak ses geliyor.
2+1 ses sistemi için dimmer(veya adı neyse) almak istiyorum. Ne diye aratmam lazım ne sormak gerekiyor ya da hangi ürün bunun için iyidir yardımlarınızı bekliyorum.

Ürünü bilgisayarımda kullanıyorum. imzadaki sisteme sahibim.
G
7 yıl
micro müzik seti vs bluetooth
Selamlar,
Evdeki ses sistemini pederin köye götürmesi ile birlikte sadece plantronics'imle başbaşa kaldım. öncelikle bluetooth hoparlör alayım diğer odalara da taşıyayım derken fiyatları çok uçuk geldi.
mikro müzik setleri ile neredeyse aynı fiyattalar.
bu hoparlörler mikro müzik setleri kadar iyi ses çıkartıyor mu? şimdi şaşırdım onu alacağıma bunu alayım durumu oldu. birisi sürekli sabit duracak evde ötekini evde gezdirebilicem ama şarj sorunu olacak. bir de ses kalitesini düşünüyorum acep nasıl olur diye.
200 lira civarında bir şey almak istesem hangisini önerirsiniz?
G
7 yıl
matkap, taşlama vs.
Selamlar,
Bir alet çantası ve matkap taşlama vs alıp şehirdeki ve yayladaki evde ufak tefek işleri yapmak istiyorum. Mağazalara gidince insanın gözü dönüyor. Özellikle alet çantaları (dolu olarak düşünülürse) ev kullanıcısı için inanılmaz para tuzağı gibi geliyor. Belki içinden çoğu parçayı kullanmayacağım bir şey var karşımda ancak testesteron bastırıyor al bunu diye.

Tabii ki profesyönel veya pahalı olduğu için iyi olduğunu düşündürten (tekrarlıyorum ev kullanıcı için) şeyleri almayı istemiyorum.

Bir alet çantası ve bir kaç elektrikli alet için marka, model veya göz önünde bulundurulması gereken şey önerir misiniz? Yoksa otomatiğe bağlayıp direk bosch ne varsa alıp dönmek istemiyorum. Zaten çok sık kullanım olmayacak. torku yetmeyen dandik bir şey de almak istemiyorum.

Teşekkürler =))
G
8 yıl
itemlerin oyuna etkisi
Selamlar,
Daha önceki zamanlarda bir kaç konuda satılan itemlerin oyuna bir etkisinin olmadığı, sadece kozmetik olduğunu okumuştum. Oyuna başladıktan kısa bir süre sonra bunun bir yalan olduğunu gördüm. Mesela; %100 Miss, çok uzaktan vuran pyro, scoutun fırlattığı bir şey vs

Ben yine vuracağımı vuruyorum zira serverların %80'i çoluk çocuk ama yine de sinir ediyor bu durum. İtemlerin olmadığı, varsayılan ayarlarla oynanan TF2 serverları var mı acaba?
G
8 yıl
bir yazı seçtiğimizde çıkan menü
Selamlar, bunu nasıl aratacağımı şaşırdım. O yüzden sadece bir göz gezdirdim, göremedim.

Mesela bir arkadaş bir model ismi verdi, hani onu seçip sağ tuş/google'da ara diyoruz ya... işte o sırada bir menü ortaya çıkıyor ve metni resim olarak görüyor. kapatıyorum tekrar açılıyor, kapatıyorum tekrar açılıyor.

nasıl kapatılır ve onun adı ne?

teşekkür ederim yardım edenlere.
G
8 yıl
sinyal engelleme
Oyun esnasındaki bütün sinyalleri kapatmak istiyorum. Hem cins bir sesi var hem de hor kullanıyorlar bu özelliği. Adam burada mı diyor, gel mi diyor, geri çekil mi diyor, yardım et mi diyor, kaç mı diyor hiç bir şey anlaşılmıyor üstüne bıdı bıdı konusuyor(lar).

Varsa bunun bir yöntemi paylaşın da rahatlayalım.
G
8 yıl
RAM YÜKSELTİNCE ESKİ RAM
selamlar, imzadaki sisteme sahibim.
ramimi 16 gb yapmak istiyorum ama biraz gereksiz gibi geldi bu yüzden dual (4x2) 8 gb ram alıcam.
işlemci takoz denk geldiğinden dolayı hızla pek oynayamıyorum bu yüzden 1600 alıcam.

soruma gelince dual 8 alınca şimdiki ramin pc üzerinde durması sorun yaratır mı? performans düşüşü bakımından. öyleyse ikinci elden satarım. bir de önerdiğiniz ram ne olur?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.