B

Teğmen
31 Ocak 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
167 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 ay
İkinci Monitöre Görüntü Gelmiyor.
1. ve 2. monitörümü rahatlıkla beraber kullanıyordum. Bir süre önce kaza ile ayağım çarptı ve kablo gerilince ekran kartının HDMI girişinde bir tel attı. Ekran kartının HDMI girişini değiştirttim. Ekran kartını taktığımda yeni bir HDMI kablosu ile normal gündelik kullandığım 1. monitörümden görüntü aldım yani girişi sağlam şekilde çalışıyor.

Diğer 2. monitör olarak kullanacağım monitörün sadece 1 tane VGA girişi var. Standart kablom ile denedim çalışmadı. Farklı kasada denedim çalışmadı. Farklı kasada VGA kablosunu değiştirip taktım ve görüntü aldım. Sonra gidip yeni bir VGA kablosu aldım.

  • Monitör DELL
  • Monitör AOC


  • monitör kasamdaki ekran kartına direk DVI girişi ile bağlı.
  • monitörü ise ekran kartımda VGA girişi olmadığı için dönüştürücü ile HDMI kısmına bağladığımda monitöre görüntü gelmiyor. Hatta bende ucuz bir dönüştürücü vardı biraz daha pahalısını aldım aynı sorun var. Cable Not Connected  yazısı belirip ışıkları kapanıyor.
B
geçen yıl
Bilgisayarın Oyun Oynarken Kapanması
Güç seçeneklerinde doğrusu hangisi olmamakla birlikte birtakım ayarlar yaptım. Ki öncesinde de zaten kapanıyordu. Çok ender Lole girerim orada sıkıntı yaşamıyorum ama "Breathedge" adında oyun oynayıp deneyeyim dedim en basitinden bazen girişte bazen oyunda 1 dk geçirdikten sonra bilgisayar kapanıyor. Özellikler şunlar;

Win 10 Home
Amd Ryzen 5 1600 Af İşlemci
Gigabayte B450m s2h Anakart
Corsair Vengeance 2x8 16 gb 3000 MHz Ram
Gigabayte Rx570 4gb ekran kart
Zalman 600-LE 600 watt 2x8 pin power
Amd Wraith Spire Rgb'siz İşlemci Soğutucu
Aerocool Projeckt P7-C1 Pro Gaming Kasa
Akasa Viper Kasa Fanı
B
geçen yıl
Yurtdışından Xbox getirme
Yurtdışında bir tanıdık vasıtası ile Xbox alınacak. Bir tane olunca vergi alınmıyor diye öğrendim. Yanında ekstradan kol alınırsa bundan vergi alınır mı yoksa iki kol içinde olan üründen mi almalıyım vergiye tabi olmaması için. Xbox'ı yakınım için getireceğim oyundan bu işlerden pek anlamıyorum.

Girişte direk bir tane olduğu için geçirecekler mi yoksa herhangi bir işleme tabii tutulur mu?
B
2 yıl
Barış Manço 1943 - 1999
🎶 Gözlerimde yaş kalbimde sızı,
Unutmadım seni 🎶

Vefatının 21. yıldönümünde BarışManço’yu sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >
B
3 yıl
Toshiba Satalite W30-DT Kasma Sorunu
Win 8.1 olarak alınmıştı. Ben hayatımda bu kadar kasan bir şey görmedim. Ya amacım oyun oynamak zaten değil. Bakın video izlemekten bile bahsetmiyorum. Ya tek sayfada bile kasar mı bir bilgisayar? Eskiden de böyleydi rafa kaldırmıştım ama ihtiyacım olduğu için tekrar kullanmak durumundayım ne yaptıysam olmadı. Bir çözümünü bilen duyan var mı?

Teknik Özellikler
B
3 yıl
Hakem kötü ama tek etken bu mu?
Maç boyunca izlediğim şey topu ayağında tutamayan, tuttuğu topu da rakibe veren, takım oyunundan bağımsız bir futboldu. Hakeme laf ederek oynamayan bu oyuncuları kurtarıyoruz. Sen her şeyden önce Galatasaray'sın! Şu maçı biz yenseydik hak ettiğinizi düşünür müydünüz? Ben şahsen hak ettiğimizi düşünmezdim.

Sormamız gereken şey, Fatih Terim taraftara bu oyunu mu layık görüyor. Kusura bakmayın minyon dolarlar alıyorlar. Antremanda yapacaklar alın terlerini dökecekler de ama onlar ne yapıyorlar. Sadece silik bir oyun. Taraftarda hala bu ruhsuz oyunculara istemeyerek de olsa destek veriyor. Güzel oynayalım puan kaybediyorsak yine kaybedelim ama oynayalım. İzlemek istediğimiz Galatasaray bu değil.
B
4 yıl
Telwfon wifiye bağlanıyor ama leptoplar ve masaüstü bağlanmıyor
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Alt kattan kablo ile internet almaktayız. Hafta sonları kendileri yok ama wifi şuan açık durumda. Ethernet portu masaüstüne bağlıydı ve internet vardı. Ne zaman oldu anlamadım şuan telefon wifiye bağlı çatır çatır interneti kullanıyorum ama leptoplar ve masaüstü wifiye bağlı gözükmesine rağmen internet kullanılamıyor.

Google girdiğimde aradığınız siteyi bulamıyoruz google sunucusuna bağlanamadık yazıyor. Başka leptopda da denedim aynı.
B
4 yıl
Şule Çet'e destek verir misiniz?
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar saat 19:00'da cinayete kurban gittiğini bildiğimiz Şule Çet için twitter'da gündem oluşturmak istiyoruz.

Şule 20. kattan başının üzerine düştü. Pencere kenarlarında Şule'nin parmak izi yoktu. Ev arkadaşına dakikalar öncesi "Beni acil bir şey varmış gibi eve çağır. Buradan çıkamıyorum. Adam bana takmış. Bırakmıyor!" diye mesaj attı. Şule Çet'in katilleri zengin, varlıklı kişiler ve şuan dışardalar. Sadece karakola gidip imza atıyorlar.

Pencerenin yerden yüksekliği 1.30 seviyelerinde. Şule'nin boyu ise 1.50-1.55. Zanlı engellemeye çalıştığını söylüyor ama o alanda askıda kalıp engellemesi imkansız. İntihar eden biri o pozisyonda yere çakılmaz. Pencerenin görüntüsü;
< Resime gitmek için tıklayın >

Bir yere çıkıp kendini atsa bile şüpheli engellemeye çalıştığını söylüyor. Bu pencerede öyle bir imkan yok! İçeride masada vs Şule'ye ait parmak izi varken pencerenin ne kenarında ne aşağısında ne de yukarısında parmak izine raslanmıyor! Kaldı ki intihar etmek isteyen biri neden dakikalar öncesi arkadaşına bu adam beni bırakmıyor diye mesaj atsın?

Şulenin vücudunda arbede izine raslandı!
Ters ilişkiye zorladığına dair bulgular var!
Kanında uyumayı tetikleyici madde bulundu!
9 parmağının tırnak altında zanlıya ait deri kalıntısı çıktı!

Twitter'da #ŞuleÇetİçinAdalet tagı ile gündem olmasına destek verebilirsiniz. 1 dakikanızı bile almaz.
B
4 yıl
PTT alıcı dışında birine kargoyu teslim eder mi?
Ben samimi olduğum kıza hediye gönderdim. Kargoyu ev adresine veya iş adresine göndermedim. Bilerek iş yerine yakın olan PTT şubesine gönderdim. Alıcı olarak da kızın adı soyadı numarası yazıyordu. Kıza da haber vermedim sürpriz olur diye. Bunlarda sözde PTT'den ilaç bekliyormuş. Erkek kardeşi kimliğini alıp kargoyu almış.

Kargo şubesini arıyorum alan kişi olarak kızın adı soyadını söylüyor. Erkek kardeşi ancak kimliği ve ayrıca dilekçe ile gidip alabilir diyor. Kardeşi alsaydı teslim edilen kişi olarak kardeşinin adı soyadı yazar mıydı diye sordum evet dedi.

Kız yalan mı söylüyor? Normalde soğukkanlı biri değil küfür filan bile eder. Bana söyledi ama böyle kızgın bir tavrı bile yok. Az değil içinde kolye ayrıca not bilmem ne kutu zaten gül dolu. Ağzıma etmesi lazım yani ailem öğrendi diye. Atıyor mu?
B
4 yıl
PDF dosyasını aynı şekilde Exsel'e çevirebileceğim site veya uygulama var mı?
Bazen Proforma fatura alıyoruz. Üzerine komisyonda eklememiz gerekiyor o yüzden Exsel işimize geliyor ama bize hep PDF olarak atıyorlar. Exsel olsa rakamları değiştirebilme şansımız oluyor. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı. PDF'ini atsam bana exsel olarak atsa ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.