T

Çavuş
28 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
4 ay
Belediyelerin halka yaptığı yardımları tartışalım
Son zamanlarda başta Ankara Belediye'si olmak üzere CHP'li belediyeler maddi imkanı olmayan insanlara doğrudan veya dolaylı yollardan yardımlarda bulunuyorlar. Bunlar;
Doğrudan nakti destek, kömür, gıda, beyaz eşya, et, hediye kartı, askıda fatura gibi yardımların yanı sıra dolaylı olarak ucuz halk ekmek, otobüs bileti ve diğer, belediyeden destekli indirimler olarak karşımıza çıkıyor.

Bu açıdan baktığımız zaman güzel çünkü belediyelerimiz halkımızın zor gününde yanında. Öte yandan belediyenin asli görevi fakirliği bitirmek mi yoksa sokak hayvanları, kentleşme, trafik, ve diğer alt& üst yapı sorunlarıyla mı ilgilenmek?

Net bir ifadeyle belediye benden aldığı vergiyle benim yolumu açması gerekirken gidiyor fakirlere yardım ediyor. Fakirlere yardım edilmesin demiyorum lakin bu görev belediyelere değil devlete ait. Gördüğüm kadarıyla oy toplamaya veya sempati kazanmaya yönelik bir maksat seziyorum.

Olayın öteki boyutunda ise bu yardım ettiğiniz insanlar siz yardım ettiniz diye sorgulamaya başlamayacak, tam tersi fakiriz ama bir şekilde geliyor "ampüle bas devam" modunda ilerleyecekler. Adam halk ekmek kuyruğunda ekmek bekliyor ya kardeşim ben niye buradayım diye sorgulamıyor da bu ekmek niye çıkmıyor diye yine belediyeye veryansın ediyor. Ha bir de ekmeğin maliyeti 3 Lira adamın alışı 1.25, tane tane anlatsan bana ne kardeşim belediyenin görevi der. Bunlara sen niye iyilik yapıyorsun bırak sürünsünler kardeşim maliyeti neyse ondan sat sonra görsünler fakirlik devletten mi belediyeden mi diye.

özet: belediyenin asli görevi fakirliği bitirmek değil kentsel hizmetlerde bulunmak

not: tartışmayı kavga etmek olarak algılayan içgüdüsel davarlar yazmasın kardeşim hiç küfür hakaret kaldıracak durumum yok, yukarıda da küfür hakaret yok. fikirlerini küfürsüz ve hakaret etmeden paylaşamıyorsan git 2-3 kitap oku kendini eğit falan ya da dağa çık ataların gibi ağaçta falan yaşa
T
4 ay
Enayi gibi KPSS'ye çalışanlar gelsin hele
söylediği söz:
"ibb başkanlığı öncelikle sorumluluk sahibi olmayı gerektirir. kadınlar, yaşlılar, bebekler yollarda aç, susuz kalmışken balık keyfi yaparak belediye başkanlığı yapılmaz."

yediği hurma(lar):
- kız kardeşi: kuveyt büyükelçisi
- diğer kız kardeşi: btk'da müsteşar
- erkek kardeşi: btk başkanı
- başka bir kardeşi de meclis üyesi

aktroll köşesi:

https://odatv4.com/guncel/bakan-fatma-betul-sayan-kayanin-kardeslerinin-gorevleri-sasirtti-2807171200-120369


https://twitter.com/drbetulsayan/status/1485740265600073732?s=21
T
4 ay
Ankara'da amatör müzikle ilgilenenler
Merhaba,

Ankara'da ikamet edip de amatör müzik grubu kurmak isteyen arkadaşlarla bir araya gelmek istiyorum.
Ben darbuka ve bendir çalıyorum. Davul(klasik davul), tef gibi aletler de çalabilirim.

Amacım hafta 1 gün olur 3 gün olur müsaitliğe göre toplanıp stres atmak.

Sesine olsun sazına gitarına olsun az çok demeden güvenen arkadaşlar varsa toplanmak isterim. Hatta sesine güvenmeyen arkadaşlar bile katılsa olur bence maksat şenlik tanışma olsun. O arkadaşlar da vokal yapar.

Grubun ortak görüşüne göre belki ilerleyen zamanlarda Youtube kanalı açarız, hem sohpet hem müzik yaparız neden olmasın.
T
5 ay
Araç Satanların Vizyonsuzluğu
Letgo'da, Facebook sayfalarında ve bilimum forumlarda dolaşırken son zamanlarda bir husus dikkatimi çekti: Normalde araçla bütünleşik olması gereken ürünlerin satılması.

-Adam arabayı satarken halı paspasları alıp kauçukları koyuyor onu da 80-100'e okutmanın derdinde.
-Stepne satan gördüm arkadaşlar stepne. Adam belki ilk arabasını almış, bu işlerden anlamıyor satıcı malukat stepneyi alıkoymuş. Alıcı yolda kalsa günahı da onun boynuna haberi yok.
-Başka bir ilanda stepnenin içindeki kriko satanı gördüm. Durup dururken kimde kendine orijinal yedek kriko seti satın almaz. Bariz bir şekilde stepneyi vermiş bu sefer de alıcının saflığından istifade edip krikoya el kloymuş.
-Başka başka mesela bir sürü orijinal küllük ilanı var yazmış oraya 40 Lira diye sattığı araba 350K
-Bagaj pandizotu satıyor adam alıcıdan çalmış bildiğin araç ile bütünleşik bileşeni
-Başka bir şahsiyet aküyü değiştiriyor sonra aracı satmaya karar veriyor bu sefer en ucuz aküyü alıp takıyor yeni aküyü kendine ayırıp satıyor
-Ve bu tiplerin en alçağı, en ucuzu ve en düşüğü de arabayı satıcam diye sürekli 30-40 liralık yakıt alan kitle. Bir de devirden sonra evine kadar bıraktırır
T
5 ay
Yetkili Servisten Korkmayın
2014 aracımın yağ+filtre bakımı ve keyfekeder otomatik şanzıman yağı değişimi için bulunduğum ildeki 3 farklı yetkili servisi sırasıyla aradım:
A: 2500TL
B: 1950 TL( telefonu servis bölümüne aktardı, eleman bu araın şanzıman kaç litre alır diye başkasına sordu ben de duyuyorum. Diğeri 3 litre alır dedi ben de hayır yanlışınız var 7.3 litre alır deyince o zaman o kadar koyarız abi eheheh dedi o an zaten burada yapılmaz diye notumu verdim)
C:1560TL (Burada yapılacak. Aynı zamanda Google puanı en yüksek yer)

Usta: Ağğğğğbi sen geç kalmışsın ya sadece şanzıman yağı değişimi işçilik: 800 TL, filtre seti ve yağlar hariç. Gel yardımcı oluruz (Aynen ben salağım çünkü hiç fiyat araştırması yapmadan koşa koşa sana gelecektim)

Özetle arkadaşlar evet yetkili servisler pahalı diye bir algı var ama bazen arayıp tek tek sorduğunuzda ustamsılardan daha ucuza mal edebiliyorsunuz. %20 üstüne bile yaptırsanız değer bence. En azından yağlı tulumla arabanıza oturmazlar.
T
6 ay
Araç deri koltuk yapıştırma
Merhaba Arkadaşlar.

Aracımın sadece sürücü koltuğunda aşağıda göreceğiniz gibi kronik bir yırtılma mevcut. İç aksamda bir metal var oturdukça jilet gibi koltuğu kesiyor. Neredeyse bu seride her arabada var.

Kozmetik açıdan güzel görünmesi adına ben bu parçayı yapıştırmak istiyorum. Çokça araştırdım, kontakt yapıştırıcı öneriyorlar ama kimisi kemik gibi oldu, kimisi reçel gibi aktı gibisinden yorumlar var hep. Bu parçayı daha sonra ayrılmayacak ve kemik gibi de olmayacak şekilde nasıl ve hangi ürünle yapıştırabilirim?


< Resime gitmek için tıklayın >
T
7 ay
Hangi Suv?
Merhaba arkadaşlar.

6 seneden sonra aracımı değiştirmeye karar verdim. Mevcut aracım Fiat Grande Punto.
Bu segmentten SUV segmentine geçiş yapmak istiyorum. Nedenlerim ise:

-Kamp yaptığım ve doğasever olduğum için yeri geldiğinde aracın arka koltuklarını yatırıp bagaja uzanıp yatmak istiyorum. Aynı zamanda 80Litrelik kamp çantamı da olduğu gibi bagaja rahatça yerleştirmek istiyorum. Yani kriter hem geniş bagaj hem de koltukların yatması. Min:380 LT bagaj hacmi arıyorum

-Yukarıdakinin haricinde aracı genellikle şehir için sabah 4, akşam 4 KM'ler şeklinde kullanacağım. Bu sebeple 1.6Motor Benzinli bakıyorum. 1.4 Motor küçük gelir, 1.8 ve üstü çok yakar, dizeli ise motor ısınıncaya kadar yakacağını yakar(konum Ankara) gibi bir düşünceye sahip olduğumdan dolayı 1.6 Benzinliyi ideal olarak görüyorum.

-Eşim de kullanacağı için otomatik veya yarı otomatik olması önemli

-Model yılı olarak Min. 2014, KM olarak Max. 150,000KM bakıyorum

Bu doğrultuda;

Hyundai ix35
Nissan Qasqai
Honda CR-V

Arasında kaldım. Bu araçlardan özellikle şanzıman ve motor hararet yapmaması konusunda en güvendiğiniz araç hangisidir? Bir de kullananlardan veya araçları bilenlerden kronik hastalıklarını öğrenebilirsem eğer alırken o detayı da değerlendirme şansım olur.

Edit: Bütçe belirtmeyi unutmuşum: 250.000(Max)

Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.