X

Yüzbaşı
04 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
55 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
X
2 yıl
dell g3 3590 uyku sorunu
Selamlar. Dell g3 3590 gtx1660ti 512gb ssd 8gb ram özellikleri olan laptopa sahibim. Aleti uykuya sokunca ekran kararıyor fakat fanlar çalışmaya devam ediyor. Yani benim bildiğim uykudayken fanların çalışmaması lazım. Geçen seneden yani aleti aldığımdan beridir var olan bir sorundu. Dün resetledim ancak sorun devam ediyor. İnternette biraz araştırma yaptım regeditten (Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power csenabled değerini 1 den 0 yaptım) bu sefer uykuya geçtiğinde fanlar durdu normal bir şekilde uykuya geçiş sağlandı fakat bu sefer de bazen uykudan uyandıramıyorum. Fanlar çalışıyor klavye aydınlatması yanıyor fakat ekran gelmiyor siyah olarak kalıyor. Mecbur power tuşundan kapatıp yeniden açmak durumunda kalıyorum.

İşin ehli arkadaşlar yardım edebilir mi teşekkürler şimdiden.
X
4 yıl
2017 vs 2018 SINAV YORUMUM
Öncelikle herkese geçmiş olsun. Son 3 sene sınava girmiş ve geçen sene ham 8bin sıralama yapıp yerleşmiş biri olarak sınav hakkında bazı şeyler söylemek istiyorum.

Türkçe için konuşacak olursak 2017’ye göre kolay buldum açıkçası. Dilbilgisi bariz 2017den kolaydı paragraflarda keza aynı şekildeydi. Seçenekleri arasında ikilemde kalınabilecek 1-2 soru hatırlıyorum bu sorular ayırt edici denebilir. Toparlarsak 2017’den bir tık daha kolaydı.

Matematikte yine klasik ösym tarzında hayvan gibi problemler ve akıl yürütüp çözülebilecek sorular vardı. Problemlerden önceki soruların çoğu basit denebilecek seviyedeydi ancak içlerindeki 1-2 soru ve sonrası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kalıp sorular aksine ösym stili sorulara yer verilmiş. Geometrisi orta zor derece olsa da süre sorunu yaşayanlar geometride panikten afallayabilirdi. Seviye olarak 2017+-1 tık olarak düşünüyorum.

Fen soru sayısı 20’ye indirilmiş bunu sınavda fark ettim. Az süre kalınca işkillenip son sayfaya baktığımda durumu fark ettim. Fizik kimya aşırı olmasa da bariz kolaydı. Biyoloji için yorum yapamayacağım.

Sosyale sürem yetmedi yorum yok.

Hepinize başarılar umarım istediğiniz yerleri kazanırsınız.
X
5 yıl
Libyadan iPhone getirtmek
Arkadaşlar libyadaki telefon fiyatları hakkında internette bir şey bulamadım. Çevresinde oralardan telefon getirten var mı? Fiyatları hangi civarda?
X
5 yıl
PHILIPS ANDROID TV CANLI YAYIN SORUNU
Philips android tv 55pus6401 adlı cihaza sahibim. İnternette gezinirken dizi film vs izleyebiliyorum tarayıcı üzerinden. Ancak canlı yayın açılmıyor. Aynı şekilde android telefonumda canlı yayını browser üzerinden açabiliyorken android tvde açanıyorum. Bu sorunu nasıl alabilirim? Canlı yayından kastım lig tv linki verilen siteler tarzında.
X
5 yıl
ITU PROFICIENCY EXAM
Bu sabah giren var mı?
X
5 yıl
Mühendislik Öğrencisi İçin Laptop
Merhabalar. Büyük ihtimal bundan sonraki eğitim hayatımı itü makine mühendisliğinde geçireceğim. 3 bin liraya kadar bütçem var. Beni yarıyolda bırakmayacak, çizim ve programlama işini görecek bir laptop arıyorum.
X
5 yıl
MF-4 11700 TERCİH LİSTEM
Ne gelir sizce? Bu kadar yeterli mi yoksa biraz daha ineyim mi? İtü elektroniğin gelme ihtimali varmı? Teşekkürler.

< Resime gitmek için tıklayın >
X
5 yıl
KASETÇALARA AUX GİRİŞİ
Merhaba 2002 corollaya nasıl aux kablosu bağlayabiliriz? Kasetçalar olduğundan radyo harici müzik dinleyemiyorum. Fazla masrafı olmayan bir çözüm var mıdır?
X
5 yıl
HP PRINTER USB SORUNU
Hp Laserjet M100.. serisi printer aldım. CD sinden kurmaya çalıştığımda ilk olarak USB kabloyu yazıcı ve leptop arasına bağladıktan sonra kurulumu yaptım en sonunda USB kablosunu bağlayın diye bir pencere çıkıyor. Bağlı olduğu halde görmüyor çıkarıp takıyorum yine görmüyor. HP yazıcılarda böyle bir sorun var sanırım.

Kurulumu kaldırıp yeniden kurdum usb bağlı değilken. USB penceresi açıldıktan sonra usbyi bağladım ancak aygıt yükleme başarısız oldu. Ne yapmam gerekiyor?
X
5 yıl
LYS'DEN SONRA FORUMUN HALİ
Sonuçlar için 2014 den iyi gelecek yaz bir yere 2-3 net ortalaması ekle forumda kral olursun. Ama 2014'den kötü gelecek dersen tü, kaka, troll damgası yiyorsun. 2014den iyi gelecek diyenlerin ısrar sebebi kesinlikle sıralamalarının kötü geleceğinden kaynaklı bana göre.

Bazıları mezun bazıları 12.sınıf ama 2014den kötü geldiği takdirde bu arkadaşlara mezun yolu yada istemediği bir bölüm/üni yolu gözüküyor demektir. Kimse 2014den kötü gelmesini yediremiyor içi içini yiyor biliyorum bu tayfayı.

Ancak sizlere tavsiyem kendinizi kandırmayın. 11 Temmuz'da çok sert girecektir o sonuç ekranı. Her şeye hazırlıklı olun. Her 2014den kötü gelir diyene troll hede hödö diye ağlamayın. Herkesin birbirinden bağımsız, farklı fikirleri var. 2014 den iyi gelir diye 40 tane konu açmanın mantığı nedir? Ösymye algı operasyonu mu yapıyorsunuz alüminyum?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.