N

Binbaşı
06 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
4 ay
İŞ AMAÇLI ÇOK TUŞLU MOUSE TAVSİYESİ
Merhaba.

Ofiste, iş için kullanmak amacıyla üzerinde fazladan en az 5, tercihen daha fazla programlanabilir tuşu bulunan mouse arıyorum. Üzerindeki tuşların xmouse programı tarafından ayarlanabilir olması gerekli. Ya da kendi yazılımıyla ayarlanıp içine kaydedilmesi de olabilir. Ama programsız da o ayarlandığı şekilde çalışması şart, çünkü ofis bilgisayarıma program kurma iznim yok.

Kablosuz olursa daha iyi olur ama, tam istediğim özelliklere sahipse kablolu da olur. Gaming mouse olması da şart değil, oyun için değil, iş için kullanılacak.

Bilindik pahalı markalardansa ucuz markalar daha makbule geçer. Sonuçta Logitech g604 falan aslında tam istediğim gibi ama iş amaçlı bir mouse'a o kadar çok lara vermek istemiyorum.

Varsa öneriniz teşekkür ederim.
N
4 ay
Bu Disk şu disk kutusuna uyar mı?
Selamlar. Elimde şu model nvme disk var;
Western Digital Blue SN550 500GB PCIe NVMe Gen-3 x4 3D TLC NAND M.2 NGFF (2280) Solid State Drive - WDS500G2B0C
https://drivesolutions.com/western-digital-blue-sn550-500gb-pcie-nvme-gen-3-x4-3d-tlc-nand-m-2-ngff-2280-solid-state-drive-wds500g2b0c.html

Ben bu disk için kutu arıyordum, en hoşuma giden ürün şu oldu;

Ugreen M.2 Sata SSD NGFF USB-A USB-C 3.1 Gen 2 KEY B/B + M Disk Kutusu
https://www.amazon.com.tr/dp/B082M94CCY/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_S3HQY20P9VA3ZCYMFSVA?_encoding=UTF8&psc=1
Ama tam emin olamadım uyumluluk konusunda. Kutu ngff olur diyor, ama key m olmaz diyor. Disk ise hem ngff, hem de, key m şeklinde.

Kafam karıştı.
N
7 ay
PRINS - VW 1.4 FSI - DEVİR DÜŞME PROBLEMİ
Merhaba.
Prins LPG taktırdığımız Touran araçta şöyle bir sorun var. Araç durar halde, rölantideyken gaza basıp harekete geçtiğimizde anlık olarak, 1 saniye kadar 200-300 devir düşüyor, daha sonra birden yükseliyor. Böyle olunca araç birden fırlıyor. Bunu her zaman yapmıyor. Yaptığı zaman da eğer yokuştaysak araç ciddi şekilde geri kayıyor. Kaymayı engellemek için içgüdüsel olarak gaza daha fazla basınca bu seferde birden ileri doğru atılıyor. Bunu her zaman istisnasız yapıyor diyemem . Ama çok sık gerçekleşiyor.

LPG'yi taktırdığımız yere 2-3 kere götürdük. Bilgisayara taktılar, "herşey yolunda. motorcu bobinlere, bujilere baksın" diyorlar. Motorcu bakıyor, "bobinler falan sağlam, motorda sıkıntı yok" diyor. İki usta da birbirine gönderip duruyor.

Sorun ne olabilir? en azından nerelere bakmalıyız yardımcı olabilir misiniz?

Araç 2008 model 1.4 Touran.


Videoyu izlemek için tıklayınız


Videoyu izlemek için tıklayınız


Videoyu izlemek için tıklayınız
N
8 ay
Fare tuşlarını yeniden programlamak (Xmouse işe yaramıyor)
Merhaba.

Trust Vergo diye bir mouse aldım.

< Resime gitmek için tıklayın >


4, 8 ve 9 numaralı butonların görevini Xmouse ile değiştirebiliyorum, ama 6, 7 ve 5 numarayı Xmouse programı görmüyor. Bu butonların işlevini değiştirmek için alternatif bir çözüm var mıdır? Mouse'un kendi yazılımı yok. Üretici firmaya mail attım ama, olumlu bir cevap alacağıma dair pek umudum yok açıkcası.

Aynı mouse'u birebir deluxe diye bir firma m910gb olarak da üretmiş. Muhtemelen Çin'de aynı fabrikadan çıkıyor bunlar. Neyse, o firmanın yazılımını indirdim, ikisi birebir aynı olunca belki işe yarar diye. Ama malesef o da işe yaramadı. O firmanın mouse yazılımı ile bütün tuşları değiştirilebiliyor.

https://www.deluxworld.com/en/product/rgzn/czsb/66.html

Bu mouse'u alayım diye araştırdım ama, bu modelini Türkiye'de bulamadım. Bir tek aliexpress'de var. onun da fiyatı 24 dolar civarı. Vergiyle 200 lirayı geçer. Ne zaman geleceğini de Allah bilir.

Eğer forumda Delux world m910gb mouse satan varsa, temizse görüşelim.

deluxworld - deluxeworld m910gb - m 910 gb
N
10 ay
TürkTelekom ile bağlıyken Wi-Fi'ın yavaş olması.
Merhaba arkadaşlar. İlginç bir sorun/durum var. Forumda ve internette aradım ama, çözümüne rastlamadım. Problem şu şekilde;

Normalde D-Smart kullanıyordum. 10 gündür internette sorun var. İnternet vardı ama düzgün çalışmıyordu. 24mbps'e kadar olan paketi kullanıyordum. Gerek kabloyla gerekse Wif-Fi ile hız testi yaptığımda 20-22 mbbps değerleri alıyordum. D-smart'ın sorunlarından dolayı bugün Türk Telekom'a geçtim. Geçerken de paket yükseltip 50mpbs yaptım. Şimdi ise kablo ile 45-46 mbps alırken wi-fi ile 15-16'yı geçmiyor.

Modem aynı, kablo aynı. Bilgisayarlar aynı. Herşey aynı ama D-smart'tan TT'a geçince wifi hızı düştü.

bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Neleri kontrol etmeliyim, nelere dikkat etmeliyim?

Notlar:
Modem Ass AC-750DSL.
Modemin 5g modunu aktifleştirip bağlanınca 35-40 mbps civarı alıyor.
Modem ile pc arası 2 metre. Arada hiçbir duvar vs yok.
N
geçen yıl
Demirdöküm Neva Kombi Gürültü Sorunu
Arkadaşlar merhaba,

Neva model kombide daha önce yaşamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Neva modeline özel sorun-çözüm başlığı göremediğim için bu başlığı açtım.

3-4 gün önce kombi ateşleme yaptığında bir titreşim sesi geliyordu üzerindeki metal korumasından. Parmağımla bastırınca ses geçiyordu. Bırakınca tekrar başlıyordu. şu şekilde;


Videoyu izlemek için tıklayınız

Bu şekilde 2 gün geçtikten sonra dün itibariyle şu videodaki sesi çıkarmaya başladı (12. saniye civarında gelen ses)
Bu problem neyden kaynaklanıyor olabilir ?
Videoyu izlemek için tıklayınız
N
geçen yıl
1lt coca cola zero kodu, ilk gören kapar.
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Gerekliyse taşınabilir.

Bana lazım değil ilk gören kapsın bir işe yarasın çöpe gideceğine.

< Resime gitmek için tıklayın >
IPBNXYIN6H
N
2 yıl
Vantilatörün elektrik kesildikten sonra kendi kendine çalışması
Merhaba arkadaşlar. Odaya tavan vantilatörü almıştım Koçtaştan. Yalnız en basit kumandasız versiyonun aldım. O zamanlar benim aldığım 250 lira iken, kumandalılar 500 liradan başlıyordu. Ben 40 liraya avize kumandası denilen aletlerden alıp bağladım. 300 liraya kumandalı tavan vanilatörüm olmuş oldu

aldığım vantilatör şu:

< Resime gitmek için tıklayın >
https://www.koctas.com.tr/colours-eko-tavan-vantilatoru-beyaz-kanat/p/2000032537

kumanda ise şu:
< Resime gitmek için tıklayın >
https://urun.n11.com/otomasyon-ve-kontrol-urunleri/ack-uzaktan-2li-avize-kumandasi-1000w220v-ack-ay30-00110-P336438154

Elektrikler kesilip tekrar geldiğinde pervane çalışmaya başlıyor. Ama yalnız pervane. Mesela vantilatöre bağlı lamba çalışmıyor nedense. Muhtemelen bağladığım kablolarla alakalı bişey. Ben bunu nasıl iptal edebilirim. Elektrik kesilip geri geldiğinde pervane çalışmasın istiyorum.

Teşekkürler.
N
2 yıl
CS Source Steam yardımı (arkadaşlarla oynama)
Merhaba millet. Şu günlerde arkadaşlar CS oynayalım dedik. Steam üzerinden oyunu açıp server kuruyorum, arkadaşları davet ediyorum, "server yanıt vermiyor" hatası alıyoruz giremiyoruz. Ne davetiye, ne de "oyuna katıl" butonu işe yarıyor.

Hazırdaki serverlara girelim diyoruz, onlara da bot ekleyemediğimiz için 3-4 kişi sıkıcı oluyor. Hali hazırda oyuncusu olan serverlar da çok özelleştirilmiş, ve oyuncuları maşallah canavar gibi. Soluk bile aldırmıyorlar bize. Benim oynayacağım arakdaşlarla en son 2011 yılında oynamıştık 9 sene önce

Ne yapabiliriz ne öneririsiniz?

not: oyun source olmak zorunda. GO oynamıyoruz.

edit: bir yerlerde "konsolu açıp sv_lan 0 yap" diye birşey gördüm. Onu yapıyorum, bu sefer de steam efendi benim oyunuma katılmaya çalışan arkadaşa "nighty bir server da değil" diye hata veriyormuş.

lan lanet ettim bu ne be. Parasını verip oyun oynayalım diyoruz oynayamıyoruz. İlla korsan mı kuralım ya
N
2 yıl
Harici HDD Kablo Modifiyesi (kesme, lehimleme vs içerir)
Arkadaşlar merhaba,

Konuyu nereye açacağımı bilemedim doğrusu. Yanlış bir yerse mod'lar taşırsa sevinirim.

TV'nin altında rafta duran PS4'ün depolama amaçlı kullandığım Seagate harici bir disk var. Kablosu dümdüz çıktığı için hem öne doğru çok uzanıyor, ele ayağa takılıyor, hem de gelen giden küçük çocuklar habire çıkarıyor asılıyor vs.

Köşeli bir kablo alıp şu kırmızı ile işaretlediğim kanaldan ggeriye doğru uzatayım istiyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >

Fakat köşeli USB HDD kablosu bulamadım. Yurtdışında var ama, şu corona virüs ortamında sipariş versek gelir mi, gelirse kaç ayda gelir diyerekten kendim çözmeye karar verdim.

piyasada telefon şarj kabloları var.

< Resime gitmek için tıklayın >

şimdi ben bu kablodan alsam, bunun diğer ucunu kesip HDD kablosuna lehimlesem olur mu.

HDD kablosunun ucu bu şekilde malum;

< Resime gitmek için tıklayın >

İçindeki tel sayısı eşitmidir mesela. Ya da bu lehimleme işi data taşıma da yavaşlamaya neden olur mu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.