A

Teğmen
03 Temmuz 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
221 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
A
9 ay
Akbank Fav (Öğrenci) Spotify ve Netflix %100 iade + 98,5 chip-para (Yanıyor)
Merhaba arkadşlar zamanında şöyle bir konu açmıştım : https://forum.donanimhaber.com/akbank-fav-ile-bedavaya-netflix-spotify-ve-30-chip-para-kazanma--147193334 şimdi yine böyle bir kombo oldu

Akbank Fav Kampanyaları :

%100 iade Netflix : https://www.akbank.com/tr-tr/kampanyalar/Sayfalar/akbank-fav-netflix-kampanyasi.aspx
%100 iade Spotify : https://www.akbank.com/tr-tr/kampanyalar/Sayfalar/akbank-fav-spotify-kampanyasi.aspx

(Akbank fav için 18-26 yaş aralığında olmanız "akbank mobil" kampanyalar kısmından akbank fav'a katılıp hesabınız 250 TL para girişi (sonra eft ile başka bankaya vs atabilirsiniz) yapmanız gerek kampanyalara otomatik katılacaksınız)


Axsess exi26 300 TL harcamaya spotify , netflix ve youtube harcamasına 46 TL chippara kapmanyası : https://www.axess.com.tr/axess/kampanyadetay/8/14873/internet-harcamalari-senden-spotify-netflix-ve-youtube-premium-axess-ogrenciden

Axsess GENEL 750 TL harcamaya Spotify ve Netflix Harcamalarına 30 TL chipara : https://www.axess.com.tr/axess/kampanyadetay/8/14649/spotify-ve-netflix-odemelerine-axessten-3o-tl-chip-para-hediye

Ayrıca yine öğrenciler için internet alışverişi %3 kampanyası ile de 22,5 chippara kazanıyorsunuz : https://www.axess.com.tr/axess/kampanyadetay/8/14656/universiteli-axesslilerin-internetten-alisverislerine-3-chip-para


Kampanyaları kendi axess mobilinizde arayın bulamazsanız kayıt oluşturun axess'te böyle bir problem var uygun olsanız bile bazı kampanyalar çıkmıyor.
A
9 ay
Money Pay "Ön Ödemeli Kart" [Ana Konu] - Kampanyalar ve Kullanım Rehberi // Sanal Market
< Resime gitmek için tıklayın >
İlk defa hesap açmak isteyenler 5 TL nakit iade kazanmak için bana ulaşabilirler (önceden hesap açmamaları gerekli)Money Pay , Migros ve Param ortaklığında ortaya çıkmış. Hazır limit işlemleri Colendi tarafından sağlanan. Mastercard altyapısını kullanan bir ön ödemeli kart. Kart hakkında müşteri hizmetlerinden tutun mağaza görevlilerine çoğu kişi tam bilgi sahibi değil bende kart hakkında bilgiler içeren bu konuyu açmaya karar verdim. Money Pay için açılmış konular mevcut bu konuyu fırsat paylaşım konusundan çok rehber gibi düşünebilirsiniz. Konu içersinde banka kampanyaları ve fırsatlarda yer alacaktır. Okumanızı kolaylaştırmak için başlıklar halinde ayrılmıştır.


Kampanyalar :


1) Migros'ta MoneyPay'le Harcarsın 25 TL Kazanırsın! (150 TL'lik alışverişe 25 TL indirim kampanyası)150 TL’lik Alışverişinizin 25 TL’si MoneyPay’den! 24 Mayıs – 7 Haziran 2021 tarihleri arasında tüm Migros, 5M, Migros Jet ve Macrocenter mağazalarında, Migros Hemen’de veya Migros Sanal Market web sitesinde yapılan 150 TL ve üzeri alışverişlerin ödemesini MoneyPay ile tamamlayan müşterilerin MoneyPay Hesaplarına 25 TL hediye bakiye yüklenecektir. MoneyPay ile ödeme yapılabilmesi için MoneyPay Mobil Uygulaması App Store veya Google Play Store üzerinden indirilerek uygulamaya üye olunmalıdır.  
 
Migros Sanal Market web sitesinden yapılacak alışverişlerin MoneyPay ile ödenebilmesi için ise; ödeme sayfasında MoneyPay seçeneği seçilmeli, cep telefonu ile doğrulama süreci tamamlanmalı ve ardından ödeme tipi (Cüzdan Bakiyesi veya Hazır Limit) seçilerek ödeme tamamlanmalıdır. 
 
Migros Hemen uygulamasında siparişin ödeme sayfasına gelindiğinde ödeme seçenekleri içerisinden Kredi/Banka Kartı’nı seçilmelidir ardından MoneyPay uygulaması içerisinde yer alan kartlarım sekmesinde bulunan MoneyPay Dijital Kart’ın bilgileri girilerek ödeme tamamlanmalıdır. 
 
Tüm Migros, 5M, MigrosJet ve Macrocenter mağazalarında MoneyPay ile ödeme yapılması için POS ekranında çıkan karekod MoneyPay uygulaması içinden okutulmalı ve ödeme tipi seçilerek ödeme MoneyPay ile tamamlanmalıdır. 
 
Kampanyadan her bir MoneyPay kullanıcısı en fazla 1 kere faydalanabilecektir. Kampanya hakedişleri, mağazalarda yapılan alışverişten veya Hemen ve Migros Sanal Market siparişinin verilmesinden itibaren en geç 2 gün sonra kullanıcıların MoneyPay hesaplarına yüklenecektir. MoneyPay’in dilediği zaman kampanyayı durdurma hakkı saklıdır.


3) Migros Ödemelerinizi 30 Gün'e kadar ÜCRETSİZ Erteleyin

Migros'ta Hazır Limit ile Şimdi Harca 30 Gün Sonra Öde!
Migros ve MacroCenter mağazalarında MoneyPay Hazır Limit ile yapacağınız ödemeleri 30 gün 0 faiz ile gerçekleştirebilirsiniz. Hazır Limit'iniz ile harcadıkça ve geri ödeme yaptıkça size özel Hazır Limit'iniz de zamanla artıyor olacak. MoneyPay Hazır Limit ile harcamalarınızı çok yakında Migros Sanal Market'te de yapabileceksiniz.

*5. hazır limit kısmından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

4) Migros Sanal Market ile Kredi Kartı olmadan Money Pay ile Ödeme

Artık hazır limitiniz ile kredi kartınız olmadan Sanal Market 'de ödeme yapabilirsiniz ayrıca Migros Hemen'in banka kartı reddettiği siparişlerinizi yine money pay kart ile sanki kredi kartı ile ödüyormuş gibi ödeyebilirsiniz.

Hazır limit hakkındaki detaylı bilgiyi 5. kısımdan

Sanal Market ile ödemeyi ise 7. kısımdan öğrenebilirsiniz5) Param Kampanyaları (dahil) :

  • Boyner %10 indirim
  • Teknosa %3 indirim
  • Ikea %7 indirim
  • Morhipo %3 İndirim


Şu linkte yer alan diğer kampanyalar da dahil olabilir : https://param.com.tr/Avantajlar.aspx

*Parma kampanyaları çok sorunlu mümkünse bu kart ile yapmayın

5) Migros Kasalarından Money Pay'e Kredi Kartı veya Nakit ile Yükleme Yapma

3.Kısım Para Yüklemede detaylıca anlatıyorum.


Money Pay internet Sitesi : https://moneypay.com.tr/
Money Pay Tüm Limit ve Ücretler : https://moneypay.com.tr/ucretler.html
Money Pay Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası / Mail : info@moneypay.com.tr / 0850 988 8888
Money Pay Twitter : https://twitter.com/moneypayapp

Money Pay Google Play : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.colendi.money_pay&gl=TR
Money Pay App Store : https://apps.apple.com/us/app/moneypay/id1541353571
Money Pay APK : https://apkdownload.com/MoneyPay/com.colendi.money_pay.html

1)     Kart Nasıl Alınır ?
Kart şuan fiziksel olarak satışta yok. Satış olduğunda Migros Mağazaları üzerinden 5 TL karşılığında satın alabileceksiniz. Uygulamayı indirdiğinizde sanal kart oluşturarak kullanabileceksiniz.

2)     Hesap Doğrulama :

Money Pay hesabınızı hiçbir doğrulama işlemi yapmadan (standart hesap) yükleme ve harcama gibi basit işlemleri yapabiliyorsunuz ancak bazı ek özellikler için hesap doğrulama işlemlerini yapmanızı öneririz.

Toplam 2 adet doğrulama seviyesi bulunmaktadır.

1) Doğrulama 1. Seviye = Kimlik Bilgilerinizi girerek yapılan doğrulama
2) Doğrulama 2. Seviye = Fiş imzalama

*Doğrulama 2. seviye için mutlaka Doğrulama 1. Seviye'nin yapılması gerekmektedir.

Farklarını detaylıca anlatan görsel aşağıdaki gibidir.
< Resime gitmek için tıklayın >a)Doğrulama 1. Seviye (Kimlik Bilgileri) doğrulaması nasıl yapılır ?

Doğrulama 1. seviye statüsü için alt panel’den “Varlıklar’a” tıklayarak , ana ekrandan Colendi hazır limit altında yer alan gri renkli tutara veya turuncu/mor renkli kutucuk da yer alan “hemen kullan” kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstenilen bilgiler ; İsim, Soyisim,Tc Kimlik,Doğum Tarihi bu bilgileri girdikten sonra sistem sizden kimliğiniz ile selfie çekmenizi isteyecek.
*Bu işlem sizin hazır limitinizi açacak ve Doğrulama 2. seviye Statüsü için gereklidir.

< Resime gitmek için tıklayın >


b)Doğrulama 2. Seviye (Fiş'e imza) doğrulaması nasıl yapılır ?

Money Pay ile yapacağınız her işlem sonrası hem sizin fişinizde hemde kasiyerde kalan fişte isim ve imza kısmı yer almaktadır. Her işlemden sonra mutlaka kasiyerde kalan fiş’i doldurunuz. İmzaladığınız şey aslında bir nevi bir sözleşme ve Money pay sizden en az bunu 1 kez imzaladığınızı teyit etmek istemektedir. Sistem “Money Pay ile yapacağınız alışveriş sonrası” dese de Money Pay’e yapılan yüklemelerde de bu kısım çıkmakta ve onları da doldursanız da onaylamaktadır.


*Jet Kasalarda Money Pay “Alışveriş” işlemi yapılabilmektedir ancak bazı kullanıcılar Jet Kasalardan imza kısmının çıkmadığını söylediler bu yüzden işlemlerinizi normal kasadan yapın (onay için)
* Bazı kullanıcılar yine bazı eski tip kasalarda müşteri de kalan fiş’te imza kısmının çıkmadığını söylediler mümkünse kasiyer de kalan fiş’i imzaladıktan sonra “Migros mağazasından Çıkmadan” sisteme yükleyin. Kasiyerde kalan fiş her zaman imza kısmına sahiptir.

Örnek Fiş:
< Resime gitmek için tıklayın >


3)     Money Pay’e Para yükleme
Money Pay’e Kasadan , Kredi/Banka Kartından , Eft yolu ile para yükleyebilirsiniz. Bu konuda eft hariç diğer yüklemeler anlatılacaktır.

a)Migros Kasalarından Yükleme :
Money Pay’e Migros Kasalarından yükleme yapabiliyorsunuz . Yüklemeler Market pos’undan ve Migros ismi ile geçtiği için Market kampanyalarında kullanabilirsiniz.

25-50-100-150-200-300 tutarlarından herhangi birinden nakit 2 TL , kart (ortak pos) 4 TL komisyon ile yükleme işlemleri gerçekleşmektedir.

Eğer Money Pay'e Nakit ile yükleme yaparsanız 2 TL , Kredi Kartı ile yükleme yaparsanız 4 TL komisyon ödüyorsunuz. Bazı kişiler Kredi kartı ile yükleme yapıp nakit 2 TL verirsek işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğini sorduğu için bu uyarıyı ekliyorum. Hayır olmuyor 4 TL komisyon vermeniz gerek. Konun devamında da dediğim gibi bu 2 ve 4 TL'lik tutarı migrosta kullanabileceğiniz herhangi bir ödeme aracı ile ödeyebiliyorsunuz yani 200 TL kredi kartından yükleyip 4 TL olan komisyon'u nakit veya istanbul kart ile de ödeyebilirsiniz. (veya 200 TL nakit yatırıp 2 TL'yi kredi kartı ile ödeyebilirsiniz)

*Money Pay'e Nakit ve kredi kartı harici (istanbul kart,hediyem kart,fastpay,money pro vs.) bir ödeme yöntemi ile yükleme yapılmamaktadır.


Yükleme için sırasıyla kasa kodları : (Bu adımları Kaydedin)

09. Tahsilat makbuzu 
- 05. Migros yüklemeler 
- 0.1 Moneypay sanal kart yükleme 
- 0.1 Sanal kart yükleme

Kasiyer Sizden İşlem Kodu isteyecek uygulama üzerinde yer alan Para Yükle butonuna tıklayın (veya İşlemler > Para Yükle) ordan çıkan panelden "Migros'tan Yükle" butonuna tıklayın. 8 Haneli kodu kasiyere söyleyin işlem kodunuz çıkan 8 haneli kod. (Sanal Kart Numaranızı söylemeyin kasada)Aşağıdaki bilgiler Kart ile yüklemeler ile alakalıdır.

- Money Pay’e kart ile yükleme yaparken parça parça yükleme yapamıyorsunuz. 300 TL’lik bir yüklemeyi seçtiniz diyelim 150 bir karttan 150 başka bir karttan olmuyor yani. 150 tutarında 2 işlem ve 2 kez komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. (İşlemleri pos’a otomatik aktaracağı için maalesef bu işlem mümkün değil)

- Money Pay’e sadece NFC, Temassız veya Kart takılarak (chip üzerinden) kart ile yükleme yapabilirsiniz. Fastpay gibi sistemler veya qr kodlar ile yükleme yapamazsınız.

- Money Pay’de banka puanları (maxi puan,bonus gibi) üzerinden bir yükleme olmamaktadır.

-“Onaylı Hesaplar” bir günde istediği kadar kasadan yükleme yapabilirler. Aynı şekilde kasadan yapılan yüklemelerde herhangi bir günlük yükleme limiti yer almaktadır. Kısaca bir günde 1000 işlem yapıp 10 bin TL yükleyebilirsiniz.

2 veya 4 TL’lik komisyonu nakit , kredi kartı , hediyem kart vb kısaca migros’ta ürün alırken kullanabildiğiniz tüm ödeme yöntemleri ile ödeyebilirsiniz. (istanbul kart dahil)

b) Kredi/Banka Kartı üzerinden yükleme :


Money pay’ e yapacağınız tüm kredi kartı veya banka kartı yüklemleri “Param” posundan ve diğer kategorisinde gerçekleşecektir. Market kampanyalarından yararlanamazsınız.


750 TL olmak üzere komisyonsuz yükleme limiti yer almaktadır. 750 tl limiti işlem başına limit değil o ay ki toplam limittir.

Limiti geçen üyeler her işlemde %1 komisyon ödeyeceklerdir.

Kısaca senaryolar :
a)1. Yükleme 750 TL = komisyon yok
2. yükleme 750 TL = %1 komisyon (750 + 7.5 TL)

b)1. Yükleme 500 TL = Komisyon yok
  2. Yükleme 251 TL = %1 Komisyon (251 + 2.51 TL)

c)1. Yükleme 500 TL = komisyon yok
 2.Yükleme = 250 TL = komisyon yok
3. Yükleme = 1 TL = %1 komisyon (1 + 0.01 TL)

*750 TL’den üste kalan kısmı ayrı geçerseniz diğer tutarlar için de komisyon ödememiş olursunuz.

4)     Para Çekme :
* Money Pay’den “Tosla , Paycell , Kassa , Param , Vodafone Pay , OlduBil ,Fastpay,Maximum Mobil (MaxiPara / Maximum Gaming)” dahil HİÇBİR ödeme kuruluşu üstünden çekme işlemi yapılmamaktadır. Param diğer kartlarda olduğu gibi bu kartta da tüm işlemleri yasaklamaktadır.
*  Ödeme kuruluşlarına kartlarınız eklenebilir ancak günün sonunda hepsi 3d hatası verecektir.

PARA ÇEKME 29.04.2021

https://param.com.tr/TL_Yukle.aspx adresinden param kartınıza 400 TL'ye kadar komisyonsuz (400 TL üstü %2.09 komisyon ile) Money Pay kartınızdan yükleme yapabilirsiniz. Normal internet şubesinden (veya mobil şubeden) para yükleme kısmına girince bakım / hata uyarısı veriyor ama bu sayfadan yükleme yapabiliyorsunuz. Param kartınızı toslaya ekleyebiliyorsunuz :) Param kartın sanal versiyonu mevcut. Bu büyük ihtimal unuttukları bir özellik vakit varken yararlanın.

a) Uygulama üstünden para çekme:
Money Pay tüm “Onaylı” hesaplardan 2TL + %1 komisyon ile yine tüm banka hesaplarına Fast/Eft yapmaktadır. Uygulama ana ekranında veya işlemler sekmesinde yer alan “Para Gönder” kısmından işleminizi yapabilirsiniz.

b) ATM’den para Çekme :
Fiziki kart gelince güncellenecektir. ATM'den para çekme ücreti 0.5 TL + %1'dir. Halkbank ATM'si üzeirnden olmaktadır.

5)     Hazır Limit :
Money Pay’de kredi kartı gibi şimdi alıp sonra ödemesini gerçekleştirebileceğiniz “hazır limit” yer almaktadır. Hazır Limit sadece Migros kasalarında ve Sanal Market'de kullanabilmektesiniz. 100,200,300 veya 500 TL olan bu hazır limit birkaç işlemden sonra nerdeyse herkeste 500 TL olmaktadır. Ödeme aşamasında hazır limiti seçen üyeler “30 gün içinde” uygulama üzerinden “mevcut bakiye” ile ödemeyi gerçekleştirebilmektedir. 30 günü geçen müşteriler için komisyon ve vade farkı alınmaktadır.

a)      Hazır limit ödeme
Hazır limit ile işlem yaptıktan sonra ana ekranda yer alan “ Hazır Limit Bakiyenize” tıklayarak veya altpanelde yer alan İşlemler > Hazır Limit Ödemeleri Kısmından ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 30 gün ‘ü geçmişse vade farkı gibi tutarları veya işlem tarihlerini yine aynı yerden görüntüleyebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >


6)     Money Pay ile Kasadan / Jet Kasadan Ödeme
Aslında ekstra bir şey yapmadan ödeme aşamasında (nakit,kart,hediyem kart,fastpay seçilen yerden yani) “10. Money Pay” seçilerek yapılmaktadır. Birçok kasada en alt kısımda yer almaktadır bu yüzden kasiyer bu kasada yok sanırım diyebilir en sondaki işleme kadar inmesini söyleyin. Ödeme uygulama üzerinden QR okuyucu açılarak “Kart ödemlerinin yapıldı ORTAK POS’a gelecek QR KOD” üzerinden yapılmaktadır.QR kodu telefonunuz ile okutunca sizden Hazır Limit , Kredi Kartı veya Mevcut Bakiyenizden birini seçmenizi isteyecek.

Jet Kasadan ödeme ise çok daha basit başlangıçta (Money pay’i kullandığınız telefon numara ile Money club’ı kullandığınız telefon numarası eşleşecek böylece tüm kampanyalardan yaralanacaksınız) veya ödeme adımında Money Pay QR’ı seçin. Ekrana gelecek Qr kodu Money Pay uygulamasındaki QR kod okuma kısmından okutun.

< Resime gitmek için tıklayın >*Money Pay , Migros Club eşleşmesi otomatik olmaktadır. Ekstra bir şey yapmanız gerekmez. Money Pay uygulaması üzerinden kartlarım kısmında Money kartınızı kazandığınız toplam indirimi veya Money puanlarınızı görüntüleyebileceksiniz.

7) Money Pay ile Sanal Market'ten Ödeme Yapma

Money Pay 07.05.2021 tarihi ile Sanal Market'i destekliyor. Money Club kartınıza bağlı money pay hesabınızı sanal market'te kullanmak için adımlar şöyle ;
(Money Pay'de hesap oluşturduğunuz telefon numarası ile halihazırda money club üyeliğiniz var ise otomatik birbiri ile bağlanıyorlar. Ekstra bir şey yapmanıza gerke yok)

*Başka bir money pay hesabı ile ödeme yapılmıyor.
*Hazır limiti olmayan hesaplardan ödeme yapılıp yapılmadı bilinmiyor.
*Para Ekle yazısına basınca uygulamaya yönlendiriyor sanal market üzerinden yükleme mevcut değil (ama neden gelmesin ki)
*Sanal market uygulamasında henüz yok sadece web sürüm de mevut. Uygulamaya güncelleme ile gelecektir.

Önce SMS doğrulamasını yapıyorsunuz.

< Resime gitmek için tıklayın >


Hazır limit veya mevcut bakiye arasında seçim yaptırıyor. (Eğer gramajdan dolayı fiyat farkı olursa hazır limtten alacak)

< Resime gitmek için tıklayın >

Çıkan sözleşmeyi onaylıyorsunuz ve bitti. 3D doğrulama yok. Bir sonraki siparişinizi sadece öde butonuna tıklyarak verebilirsiniz herhangi bir doğrulama yapmayacak.


*Money Pay , Migros Club eşleşmesi otomatik olmaktadır. Ekstra bir şey yapmanız gerekmez. Money Pay uygulaması üzerinden kartlarım kısmında Money kartınızı kazandığınız toplam indirimi veya Money puanlarınızı görüntüleyebileceksiniz.
A
9 ay
silinebilir
silinebilir
A
geçen yıl
Akbank Fav ile bedavaya Netflix , Spotify ve 30 chip para kazanma
Akbank Fav ile 23 aralık - 31 ocak 2020 arasında yapacağınız Netflix ve Spotify harcamlarınız her biri 20 TL (toplam 40 TL) %100 iade.

18 TL 'lik netflix paketi kullanıyorsanız 5 gün sonra ekstrenize 18 TL indirim yansıyor.

Ayrıca halihazırda axess ile 750 TL'lik harcama yaparsanız Spotify ve Netflix harcamalarınızın her biri için 15 TL chip para (toplam 30) yatan bir kampanya var.
(ininal açıp kredi kartı ile 750 TL yükleyip banka hesabınıza çekin sadece 2 TL aylık kullanım ücreti kesiyor kredi kartından hesaba para yükleme ve banka hesabına yönlendirme bedava artık)

Akbank Fav için 18-26 yaş aralığında olmanız ve hesabınıza tek seferde 250 TL para girişi olması gerek (yüklediğiniz 250 TL yi sonra havale de yapabilirsiniz fav üyeliğiniz devam ediyor)
Fav'a katılınca Fav'a özel kampanyalara ekstra katılmanıza gerek yok 2. olan chip para kamapnyası axsess mobil üzerinden katılıyorsunuz.
A
2 yıl
Hatalı Tercihim Varmış
Arkadaşlar son anda fark ettim ama sistem kapanmış birazda benim aptallığım bir bölümü burslu diye ücretlisini tercih listesine eklemişim ama gelme ihtimali çok yüksek çünkü başlarda ösym ye başvursam düzeltirler mi

Güncelleme :

Arkadaşlar okulumdaki hocalar ile vs konuştum ösym nini basitçe redetmiyeceğine etseler dahi bau nün yardımcı olcağını (bahçeşehir mezunuyum) söylediler gelişmeleri yine yazarım okulumuzdan birisi normalde başvurular bittikten 1-2 gün sonra yabancı dil sınavına da girmek istemiş ösym yardımcı olmuş hatta eskisi kadar gaddar değil dediler (tabiki para içinde olabilir bu örnek)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.