K

Teğmen
30 Nisan 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
2 yıl
Tıpa devam etmeli miyim
merhabalar geçen yıl tıp tercih ettim, puanım odtü bilgisayara yetiyordu ancak hiç mühendislik yazmadım. tıpı seviyorum hastane çalışmak için güzel bir yer diye görüyorum hekimlik güzel geliyor tusa çalışmayı bile işkence olarak görmüyorum(şu an) ama türkiyedeki ağır şartlar, kontenjanların artması mesleğin değersizleşmesi vs vs kafamı kurcalıyor tıp iyi yerlere gitmiyor maalesef. ne yalan söyliyim mühendis kafam pek yok, kendimi doktor olarak hayal edebiliyorum ama mühendis olarak çok da edemiyorum matematik orta derecede severim fizik pek sevmem bilgisayar kullanmayı öğrenmeyi severim ama uzun süreli olarak değil. yani kararsızım tıpa daha yakınım ama forumlarda doktorlar tarafından yazılanları okumak çok moral bozuyor.(tabi mühendislerinki de iç açıcı değil ama orda üniversite farkı çok var herkesi bir tutamıyorum o yüzden) zorluk olarak zordu diyemicem henüz görmedim(bu sene 1dim) odtüye genel bakışta tıptan zor geliyor niyeyse, ayrıca tıpın yurtdışı zorluğu mühendisliğin daha kolay dünyaya açılması durumu var buna çok kafayı takıyorum. dayım elektronik mühendisi nokiada çalışıyor kendisine bu durumdan bahsettiğim zaman mühendislik yazmama 1 adım bile yaklaşmıyor odtü mezunu olmanın bile farketmeyeceğini söylüyor tek gerçek tıp onun gözünde. forumun fikrini almak istedim
K
2 yıl
MYP ve tekrar burslara başvurma
Merkezi yatay geçiş ile olduğum üni/fakültenin ingilizcesine başvurdum. Yani geçen yıl türkçedeydim ama ocaktan itibaren okula gitmedim sınıfta kaldım. Sabancıdan burs alıyordum sınıfta kalmam nedeniyle kesilecek diye biliyorum. MYP yaptıktan sonra tekrar başvurabilir miyim hem sabancıya hem diğer burslara?
K
3 yıl
Hütf-Aütf
konuyu soru çözüme açmışım burada tekrar açıyorum.. arkadaşlar ankara tıp dönem 1deyim maalesef obpnin düşük olmasından dolayı hacettepeyi kaçırdım, yatay geçiş imkansız görünüyor hem fakülte dili hem hacettepenin sitesinde zaten hacettepeyi kazanabiliyor da oraya gitmemişsem geçebileceğimi kasteden taban puan yazısı hem ortalama yapmanın gerçekten zor olması vs..
Sormak istediğim sizce iki üniversite arasında büyük bir fark var mı, çok mu şey kaçırmış oldum? mezuniyet sonrası aradaki fark nasıldır?
K
3 yıl
Ankara tıp ve hacettepe tıp
arkadaşlar ankara tıp dönem 1deyim maalesef obpnin düşük olmasından dolayı hacettepeyi kaçırdım, yatay geçiş imkansız görünüyor hem fakülte dili hem hacettepenin sitesinde zaten hacettepeyi kazanabiliyor da oraya gitmemişsem geçebileceğimi kasteden taban puan yazısı hem ortalama yapmanın gerçekten zor olması vs..
Sormak istediğim sizce iki üniversite arasında büyük bir fark var mı, çok mu şey kaçırmış oldum? mezuniyet sonrası aradaki fark nasıldır?
K
3 yıl
AÇ KALACAĞIMA AÇIKTA KALIRIM
diyen gururlu mezunlar bu dünyayı yönetecek
K
3 yıl
Önümüzde sayısalcılar var
diyen tmlere bir sorum var zaten geçen sene de tonla sayısalcı edebiyat testine de girip matematik sayesinde iyi dereceler yapmıyor muydu? yani sayısalcılar hep vardı ve zaten tm sıralamaları da buna göre şekillenmişti. Ama şöyle de olabilir bu sene her sayısalcının puanı hesaplanınca aşırı bir artış oldu o zaman haklısınız.
Yani şöyle demek istiyorum mesela 50ksınız eada, diyosunuz ki önümde 30k mf var benim gerçek sıralamam 20k ona göre tercih yaparım. işte ben bu mantığı doğru görmüyorum. tmnin önlerinde de sayısalda iyi sıralama yapanlar edebiyata bakmak yerine mat feni kontrol etmeyi seçtiler bundan dolayı oralar 2015ten bile iyi geldi. yanlış düşündüğüm bir yer var ise aydınlatınız.
K
3 yıl
2009-2010 geçişi hakkında
2009da hacettepe tr tıp 2500 ile 2010da 600 ile almış, bunun nedeni puan türleri ile ilgili mi? öyleyse 1976ya gelir mi acaba
ne kadar güvenilir bilmiyorum ama e tercih sitesi de 2500 diyor bu sene için
K
3 yıl
TOBB TIP MI ANKARA TIP MI (ANKET)
Ankara tıp çok övülüyor ancak gidip görüğümde sanki laboratuvarlar vs. çok kalitesiz geldi. okul zaten eski içinin de eski olduğu belli yani özellikle anatomi laboratuvarına inerken geçtiğimiz yer sanki eski bir lisenin merdiveni gibiydi. Yani diğer üniversitelerin internet sitelerine koydukları resimlerdeki gibi değil. Bana dekanlıkta alt katlardaki amfileri laboratuvarları gösterdiler üst katlarda da ders varmış ama gitmedik. TOBBa da özel olmasından dolayı biraz önyargılıyım ama sanki(ankaraya göre) daha bilim yuvası gibi geliyor. ayrıca verdiği burs falan da var(ben 1000tl olanı alabiliyorum) siz ne düşünüyorsunuz? ben fakültenin binasına kafayı taktım biraz umarım gereksiz bir düşüncedir
K
3 yıl
Hacettepe tr tıp küçük bir ihtimali var mı acaba
1900 ile bence yok ama herkes daha yüksek sıralamadaki gelir mi diye sorunca şansımı deneyeyim dedim 1300 ile almış geçen sene
K
3 yıl
kötümser gerizekalılar buraya gelin
ulan emperor caligula 5-6k dedin 1,5k geldi nasıl bir insansın hayallerim yıkılmıştı
diğer sıralar nasıl benimki sınavla gibi geldi
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.