K

Yarbay
17 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
12 yıl
Hacklenmemek için dikkat edin!
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 7 aydır oynamadığım Wow accountum var. 2-3 ayda girip şifremi kontrol ediyorum, değiştiriyorum. Biraz önce mail kutuma baktığımda noreply@blizzard.com'dan bir mail gelmişti. Accountımın takas vb. işlere bulaştığını yazıyordu. Tam olarak okumadım. gönderen adrese ve verdiği linke bakınca (http://www.battle.net/account/support/login-support.xml) ciddi birşey olduğunu düşünüp ID - Pass girdim. Girdiğim yer aynı Battle.net sayfası gibiydi. Bir sonraki sayfada gizli soru vb. sorunca, adres çubuğundaki asıl adresi görünce, Chrome beni uyardı. Ben de hışımla kapadım. Hemen şifre ve email adresimi değiştirdim. Umarım birşey olmaz. Bu konularda gözü açık olduğumu zannetmiştim, ama yakalıyorlar insanın boş anında. Siz de benim yaptığım gibi düşmeyin. Mailı buraya da yapıştırıyorum:

Kimden: noreply@blizzard.com (noreply@blizzard.com)
Gönderme tarihi: 10 Mart 2010 Çarşamba 02:38:41
Kime:

Greetings,

An investigation of your World of Warcraft account has found strong evidence that the account in question is being sold or traded. As you may not be aware of, this conflicts with Blizzard's EULA under section 4 Paragraph B which can be found here:
WoW -> Legal -> End User License Agreement
and Section 8 of the Terms of Use found here:
WoW -> Legal -> Terms of Use

The investigation will be continued by Blizzard administration to determine the action to be taken against your account. If your account is found violating the EULA and Terms of Use, your account can, and will be suspended/closed/or terminated.
In order to keep this from occurring, you should immediately verify that you are the original owner of the account.

To verify your identity please visit the following webpage:
http://www.battle.net/account/support/login-support.xml

Only Account Administration will be able to assist with account retrieval issues. Thank you for your time and attention to this matter, and your continued interest in World of Warcraft.

Sincerely,


Account Administration
Blizzard Entertainment
K
13 yıl
Monitör Tavsiyesi
Merhabalar öncelikle. Önceki gün MediaMarkt'da 300TL'ye Samsung 2233BW 22'' görünce dudağım uçukladı tabii 17'' monitörden kurtulmak için iyi bir fırsat dedim. DH'ye girip bir iki konuya baktım, forum içinde arama da yapınca ilgimi çeken bazı modeller de oldu.

Bilgisayarımı tamamen oyun oynamak ve dizi/film izlemek için kullanıyorum. Bu yüzden ikisi için de güzel bir çözüm arıyorum. 2233SN ve 2233BW arasında kaldım. Sn'nin çözünürlük yüksek olduğu halde DVI girişi yok ve kontrastı daha yüksek. BW'nin çözünürlüğü düşük ama biraz daha büyük ve DVI girişi var. Samsung dışında da önerilere açığım ama gönlüm Samsung'dan yana. Fiyat aralığı olarak 300TL civarında bir monitör bakıyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
K
13 yıl
World of Warcraft: Cataclysm
http://www.mmo-champion.com/index.php?topic=92919.0

Bu kısımları çevirmekle uğraşmadım, bir bilgi yok.

NOT: YAZI WOW LORE'LA İLGİLİ SPOILERLAR İÇERİR.

None of the information below has been officialy announced by Blizzard, this is only a compilation of information gathered from reliable sources. Just keep in mind that it takes a LOT to make me post something on the front page and I'm definitely not speculating here.

Other sites started it, I'll try to finish it. Think twice before you read this post, we have a lot of spoilers here.

Most of this stuff will be announced at the Blizzcon anyway, if you didn't take the time to order the live stream you might want to consider doing it. We will probably see a lot of interesting things here.

World of Warcraft: Cataclysm


WoW: Cataclysm World of Warcraft oyunun bir sonraki ek paketi olacak. Gözlerden uzakta bekleyen unutulmuş ve karanlık tehlikeler su yüzüne çıkacak, Azeroth toprakları üzerinde tufansı bir olayı getirecek ve Nefarius planlarını tekrar geri getirecek.

Level Cap
Level sınırı bu sefer beklenenden biraz daha az olacak, 85.
Bunun sebeplerinden biri ise Blizzard'ın 100 levela kadar birçok ek paket daha çıkarmak istemesi. Ancak bu 5 level atlamak beklenden çok daha zor olacak, ''Level sınırına 4 level kaldı, hadi şunu bu gece bitireyim'' gibi şeyler hissedemeyeceksiniz.

Yeni sınıflar
Cataclysm yeni bir sınıf getirmeyecek. Sadece eskiden olan sınıfların değişik kombinasyonlarını oyuna sunacak. (OMGWTFBQQ Tauren Paladin?!?!) Bu quest ve bunun yeni Night-elf parçası yeni sınıf/ırk karışımlarını anlamanızda yardımcı olacak.

 • Human Hunter
 • Orc Mage
 • Night Elf Mage
 • Dwarf Mage
 • Blood Elf Warrior
 • Dwarf Shaman
 • Undead Hunter
 • Tauren Paladin
 • Tauren Priest
 • Gnome Priest
 • Troll Druid

  Yeni Irklar
  Tufan'la gelen yeni olaylar iki yeni ırkın katılmasını sağladı, Horde tarafına Goblin, Ally tarafına Worgen.

  Goblinler
  Deathwing bir kez daha goblinlerin kölelik hizmetini aradı. Karşı konulamayacak bir teklifle, goblinler Deathwing'e hizmet etmeye başladı. Ancak büyük bir grup bunu engelleyebildi. Engelledi ancak, yaşadıkları yer Tufan ''Cataclysm'' sayesinde yokoldu. Onlar da Barrens kıyısından uzak bir adaya yerleştiler. Onlar yaralarını sararken, Alliance gemisinde tutsak olan bir Orku kurtardılar. Kurtardıkları Ork Thralldan başkası değildi. O da onlara Horde'a katılma teklifi sundu. Bu olaylar bir quest zinciriyle oyun içinde sunulacak, böylece olayları oyuncular kendi gözlerinden görebilecek.

  Worgen
  Tufan Greymane duvarını yardı, böylece sonunda Gilneas topraklarına ve halkına neler olduğunu öğrenebildik. Worgen zehri yayıldıkça, onlar da kısmen çözüm buldular, Worgen olsalar da insan zekalarını kazanmışlardı. Gilneastan Alliance'ın yardımını arama girişiminde bulundular, Alliance da onların istediğini kabul etti, Tufan'ın getirdiği yeni tehlikelere karşı çıkmak için.

  Gilneas phasing sistemi kullanacak, (Tıpkı Acherus gibi) oyunculara krallıkta ne olduğunu, dünyanın köşesinden çıkıp nasıl günümüzün bir parçası olduğunu gösterebilmek için.

  Worgenların 2 formu olacak, İnsan ve Worgen formu, oyuncular her ikisini de kişiselleştirebilecek.

  Yeni İçerik (Content)
  Yeni ek paket yeni bir içerik (content) sunmayacak, bunun yerine eskiden olan ancak ulaşılamayan yerlere gitme imkanı sunacak.

  Azeroth'un değişimi
  Tufan olayı Deathwing ve Azshara'ya bildiğimiz Azeroth'u değiştirme fikri verdi. Tufan'ın yeni içeriği yenilenmiş Azeroth üstüne olacak, phasing ve günlük questler gibi avantajlar sağlayacak. Eski görev ve yerlerin çoğu levelingi kolaylaştırmak için daha acısız olacak. (Daha ne kadar olacak, çok merak ettim.) Oyunculara daha masalsı hisler uyandıran bir progess sunulacak. Bazı dungeonlar yeniden tasarlanacak ve;

 • Barrens iki farklı bölgeye ayrılacak, her iki bölge de farklı levellar için olacak.
 • Azshara düşük levellar için (10-20 arası) bir bölge olacak.
 • Thousand Needles gibi bazı bölgeleri sel dolduracak.
 • Gnomeregan expansionun bir parçası olacak ve Gnome'lar ana şehirlerini geri kazanabilecek. (Son kısım hala kesinlik kazanmış değil.)
 • Wailing Caverns Druid'lerin büyüsü nedeniyle gösterişli ve tropik bir hal alacak.
 • Blackrock Spire püskürecek ve Blackrock Dağı'nda yeni yerler açılacak, büyük ihtimalle de Ragnaros geri dönecek.

  Tufanın sonucu olarak, gökyüzünde değişiklikler olacak ve Wintergrasp gibi yeni PVP bölgeleri gelecek.

  Azeroth'da Uçmak
  Kalimdor ve Eastern Kingdoms'ın yenilenmesinin bir parçası olarak, iki kıta arasında uçulabilecek, bir sürü yeni yer arasında gezinilebilecek ve iki büyük yer arasında hızlıca geçiş yapılabilecek.

  Klasik Zindanların Yenilenmesi
  3.2.2 patch Onyxia'nın geri dönüşü sadece ilk adım. Levelingin büyük kısmı Azeroth'daki yenilenmiş mekanlarda geçecek. Dungeonlar da yenilenecek ve oyuncular bunlarla 80-85 arası level kasacak.

  Açıklanmamış bölgeler ve Zindanlar
  Azeroth'da uçan mountların kullanılabilmesi ve birçok bölgenin yeniden yapılmasıyla, tamamlanmamış ve ulaşılamayan birçok bölge oyunculara sunulacak. Bunlar 80-85 levelingin büyük parçası olacak.

 • Hyjal (Günümüz)
 • Gilneas: Worgen başlama bölgesi.
 • Uldum

  Undermine ve Kezan gibi eski goblin mekanlarının açığa çıkacağı kesin değil, ancak bir çok yeni ada tufanın etkisiyle sulardan yükselecek, birçok su kaplumbağası ve balinaların bulunduğu park ve bazı su altı bölgeleri oyuna eklencek.

  Karakterler ve Olaylar
  Deathwing
  Deathwing the Destroyer / Neltharion the Earth-Warder (Türkçeye çevirmek istemedim.) Tufan'da büyük rol oynacak. Old God'ların ona fısıldamalarıyla deliye dönen ve kendi ırkına sırt çeviren ve çabalarında başarısız olan Deathwing, gölgelerin içine gömülmüştü. Horde ve Alliance Burning Legion'la meşgüldü ve Scourge tarafından kuşatılmışken, O da gizlenmiş ve işleri yoluna koymaya çalışıyordu. Lady Sinestra'nın Twilight Dragonflight'ı oluşturma çabası başarısız olmuş, (Netherdrake görevlerinde geçiyor bu olay.) o da tekrar Grim Batol'de inzivaya çekilmiş, Lady'nin başarısız olduğu yerde o başarmıştı. Obsidian Santcum'da görüldüğü üzere, o sonunda müthiş bir Dragonflight yaratmış ve bunu dünyanın üstüne salma arayışındaydı. Ama neden Old God'lar onun aklını çeliyordu?

  Azshara
  Kraliçe Azshara da Tufan'da büyük rol oynayacak. Birçok yaşayan tür tarafından bilinmeyen, diğerleri tarafından unutulan ve türünün öldüğüne inanılan Azshara Maelstrom'un derinliklerinde hareketsiz durmuyordu. Eskilerin Savaşı'nda başarısızlığı nedeniyle Old God'lar tarafından Nagaya çevrilen Azshara, öncekinden daha büyük bir tehdit haline gelmişti. Sadece Nazjatar'ın içeriğiyle ve denizin derinlikleri değil, Azshara tekrar güç ve hükümdarlık arayışındaydı. Lady Vazhj'ın Illidan'a hizmet etmesinin altındaki hala bir gizemken, Azshara'nın neyin peşinde olduğunu bilmiyoruz. Büyük soru ortada duruyor, acaba şimdi o ''Kurtarıcı''larına, Old God'lara mı hizmet ediyor?

  Tufan
  Tufan'ın son bossunun ne olacağından emin değiliz, ancak tufanla birlikte Deathwing ve Azshara'nın eski büyüleri kullanarak Eskiler'den çok güçlü bir varlığı çağırdığı görülüyor. Onların ikisi de çok güçlü, ancak Tufan'ın kendisi arkasında çok güçlü başka birşey olduğunu gösteriyor. Belki de Old God'ların etkilerinin ortak geçimişidir?

  Trisfal Bekçisi
  Malfurion Stormrage Azeroth'a yeni Trisfal bekçisinin oluşumuna yardım etmek için geri dönecek. Yeni bekçi ise, Thrall! Med'an'ın bu olaylardaki rolü şimdilik belirsiz.

  Yeni (yeni?) Horde
  Thrall Horde'un liderliğini Garrosh Hellscream'e devredecek, kendisi bir yandan Alliance ve Horde'a kordinatör olarak hizmet verirken, Naga ve Dragonflight tehlikeleriyle savaşma çabası içinde olacak. Thrall Garrosh'u kontrol etmediği için, Garrosh Alliance'a savaş açacak. Politik ayaklanmada Cairne Bloodhoof hain sayılacak ve Garrosh tarafından öldürülecek. Cairne'in oğlu Baine Tauren şefi olma yetkisini üstlenecek. Bu Baine'in neden 3.2.2'de oyundan kaldırıldığını açıklıyor, daha fazla bilgiyi www.mmo-champion.com/index.php?topic=92897 da bulabilirsiniz.  Tamamen kendim çevirdim, eğer hatam varsa kusura bakmayın.

  Edit: Düzeltme.
 • K
  13 yıl
  Razorscale+XT-002 HM. Buyrun içeri. :)
  K
  13 yıl
  8k achievement v2, 10k!
  K
  13 yıl
  Gm itemıyla Ulduar temizleme
  http://www.wow.com/2009/04/29/player-receives-developer-item-in-the-mail-one-shots-ulduar/

  Bir gnomeun üzerinde taşıdığı Martin's Fury ismindeki itemla tek başına FL Hardmode kestiği anlaşılan player, ben dahil olmak üzere herkesi şaşırttı.

  Adamın hesabı banlanmış. Ama wow.com adamla röpörtaj yapmışlar.

  http://www.wow.com/2009/04/30/the-martin-fury-scandal-karatechop-reveals-all/


  İnanın çevirridim ama sıkıcı bir metin. İlginç bir olay. Üzerinden zaman geçmiş ama ilginizi çeker umarım.
  K
  13 yıl
  Onyxia'da wipe yemek...
  http://www.youtube.com/watch?v=HtvIYRrgZ04


  Videoyu izlemek için tıklayınız

  More dots more dots
  K
  13 yıl
  8k achievement.
  K
  13 yıl
  Deneme
  sadsadsadasfsad
  K
  13 yıl
  Dual-spec kendini gösterdi. [3.1.0 Yeni değişiklikler!]
  Dual-Spec bazı değişikliklere uğradı.


 • Characters level 40 and up may now use the dual-spec system.
 • The cost to activate the ability is 1000.
 • The ability no longer requires a Lexicon of Power.
 • Switching specs has a 5-second cast time. It may not be used in combat, or in battlegrounds or arenas.
 • There is no cooldown on switching specs.

 • 40. seviye ve üstü karakterler bu özelliği kullanabilecek.
 • Özelliği açtırmak için 1000 gold gerekli.
 • Yetenek herhangi bir item, summon gibi birşey gerektirmeyecek.
 • 5 sn cast time. BG, arena ve combat'te kullanılamaz.
 • Cooldown yok.


  Blizz sonunda açıkladı. Netharea ve Ghostcrawler arasındaki konuşmada detaylar açıklandı. Wowhead'in topladığı özellikleri altta İngilizcem yettiğince çevirdim.

  So the long awaited announcement (and explanation) of the Dual Spec system has come. The official site has posted a Q&A session between Nethaera and Ghostcrawler, talking in detail about the mechanics of the upcoming system.

  For the benefit of our readers, I've included a quick summary of the more exciting points here on our blog. Check them out after the break, and leave your comments on how they did it (or how they should have done it)!

 • Dual spec is max-level only. They may expand it to lower level characters if it proves popular.

 • Learning the "dual-spec" ability requires a one-time fee, paid to your trainer. No word yet on how much it might be.

 • You can switch your spec at any Lexicon of Power. These exist in every major city, and players with the Inscription profession will be able to create an item that summons one.

 • The item will be purchaseable by other players.

 • Anyone can use the Lexicon it creates, but summoning one requires a multi-player ritual.

 • Basically, solo players can switch specs by going back to town. Groups or raids can switch
  specs during a run by using this item.

 • No decision has been made yet on whether or not the item is re-usable.

 • Respeccing will reset your current talent profile, it won't reset your alternate spec. To reset
  them both you'll have to pay twice.

 • Blizzard is implementing a "Gear Manager", which seems to duplicate the simpler functions of addons like Outfitter. It won't automatically switch your gear, but they seem to imply that it will let you put on pre-determined sets of gear with one click. More info coming.

 • The respec cost for hunter pets is being removed.

 • Hunters are getting a new core ability that lets you remotely access your stable, allowing you to switch out of Beast Mastery (and stable/replace your Exotic pet) without having to head back to town. The ability will have a long cooldown.

 • You will now have two sets of Glyphs, one for each of your two talent specs.

 • You will be able to swap hotbar configurations at the same time you swap specs.

 • You will now be able to click around with your talents in game without saving them permanently. Goodbye talent calculator...we hardly knew ye.

 • Two specs only.

  Türkçe'si

 • Çift talent 40 level ve üstü için kullanıabilir.

 • Çift talent trainerdan bir kereliğine 1000gold ödenerek alınabiliyor.

 • Talentlar 5 saniyelik bir cast işlemiyle değişecek. CD yok.

 • Kullandığınız speci sıfırlamak diğerini etkilemeyecek. İkisi için ayrı para ödenmek zorunda.

 • Blizzard Gear yöneticisi gibi bir program üzerinde çalışıyor, Outfitter benzeri olucakmış. Respec atınca otomatik olarak gear değişmeyecek ama tek tuşla önceden hazır olan gearı giyeceğiz. (Inventory ne olacak, anlamadım.)

 • Hunter petlerinin respec parası kaldırılacak.

 • Hunterlar uzaktan stable mastera ulaşacakları yeni bir yetenek edinecekler. Böylece towna gitmeden Exotic petleri değiştirebilecekler. Bu yeteneğin uzun bir CD'si olacak.

 • İki set Glyph hazırlamalısınız, her spec için.

 • Kısayol, skillbar gibi özellikler spec değiştirdiğiniz anda değişecek.

 • Oyun içinde talent ayarlarını kaydetmeden yapabilirsiniz, yani talent calculatorlara gerek yok.

 • En fazla 2 spec.

  Edit: İmlâ
 • DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.