M

Çavuş
19 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
932 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
M
geçen yıl
Mühendislik balonu oluştu
Aga her şey tamam mühendislik tabi ki değerli önemli bir alanda cidden ege bilgisayar ilk 12 k dan alacak bir üniversitemi? Örnek olarak ege verdim egedeki arkadaşlar alınmasın ama abet tarafından akredite bile olmayan onlarca çer çöp üniversitenin mühendislik bölümleri ilk 25 k lara geldi. Harbiden herkes mühendis olmak mı istiyor yoksa bir furya kapıldınız mı? taü 7k dan ege 13 den marmara 10 civarından alacak üniversiteler mi? Akademisyenler bile şok olmuştur bu görüntüye karşı bu üniversitelerin hiçbiri abet tarafından akredite bile değil
M
geçen yıl
İtü ie gelenler wp grubu?
İtü ie deki dostlarım yazsın da grup kuralım
M
geçen yıl
Ankaratıplı eylem hazırlığında!!!
Tüm çabalarına rağmen tıp sıralamalarının kafa üstü çakıldığını gören ankaratıplı fahrettin kocadan bulabildiği en yüksek bordroları kendisine getirmesini istedi. Bu sayede mühendislik yazan arkadaşların kafasına girip ikinci sene tıpa yatay geçiş yaptırabileceğini düşünüyor!!!
M
geçen yıl
mertgms2 sayısal ham 2549 tavsiye konusu
Arkadaşlar soran bir kaç kişi oldu özellikle mezuna kalacak ve üniversitesinden memnun olmayan arkadaşlar için bu gönderiyi açmak istedim.
Bilenler biliyordur 2020 de 10900 ile yerleştim ve bursa tıpta bir sene okuyup okulu bıraktım. Tıpı bırakma sebeplerini isterseniz sonraki zamanlarda tek tek yazarım.
Burada asıl amacım neler yaptığım ve sizin özellikle mezun senesinde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatmam.
Ondan önce soracaklar olacağı için kaynaklarımı yazacağım

Türkçe: Herhangi bir türkçe paragraf kitabı yeterli olur. İmla kılavuzunu düzenli olarak okumanızı kesinlikle öneririm dil bilgisi ve yazım kuralları için bir numaralı kaynağım oldu
sosyal: coğrafya son tekrar videoları hayat kurtarıcıydı. Felsefe için not buldum din içinde aynı şekilde tarih içinse hiçbir şey yapmadım.
Matematik: Bu sene tyt matematik için bir tane bile test çözmedim bu 2020 de 80 den fazla tyt mat denemesi çözmemle alakalı buradaki önerim elinize geçen tüm kaynakları zor kolay demeden çözmeniz. Test kitabı demiyorum kesinlikle bolca deneme çözmelisiniz.
Fen: 345 biyoloji fizik kimya alın çözün bitirin başka bir kitaba gerek duymayacaksanız az buz temeliniz varsa. Onun dışında 3d ve apotemi tyt fen denemeleri güzeldi baya.

Ayt
Matematik: 3D karekök kesinlikle çözülmeli. Apotemi lti ve analitik fasikülleri konuyu kavramak için çok güzel bu dediklerim sizi 35 üstüne çıkarır. deneme olarak 345 3d orjinal ve apotemi gene sizi çok yukarılara taşır.
Fizik: Kafa dengini seviyorum şahsen konuyu öğrenmek için üstüne 345 ile destekleyip ben sorunu hallettim ama sene içinde yattığım 1.5 aylık süreci düzgün kullanabilsem kesinlikle 2 kitap daha çözerdim fiziğe çok dikkat edin konu konuda yazmaya çalışacağım ama şimdilik kısa bir özet olsun
Kimya: Ezbersiz kimya kanalı bana burada çok yardımcı oldu kesinlikle bakmanızı öneririm. 345 ayt kimya ile destekledim ilk seneden belli bir temel olduğu için üstüne bir şey yapmadım ama yapacak olsam nesibe aydını çözerdim kesinlikle.
Biyoloji: Tıptan kalan çalışma tekniklerimi anlatacağım 13-0 ı en rahat yaptığım dersti nasıl ezber yapmanız gerektiğini tek tek söyleyeceğim kaynak olarak ise palme konu anlatımı doktor olan biyoloji hocasını kullandım biyotik ve bir kitaptan daha test çözdüm.

Bunlardan daha önemlisi bana kalırsa günü planlamak. Bu sene arabam vardı ve bu büyük bir şanstı benim için ama araba olmasa da 1 saat rötar olurdu her şey için maksimum. Öncelikle lütfen 9 dan daha geç kalkmayın arkadaşlar. Mezun senemde çalışamadığım haftalarda hep 11 gibi kalktım ve bu bütün günümü felç etti. 9 da kalktığım günlerde ise çok daha verimli geçti benim için.
9 da kalkıp kahvaltınızı yapın ve evden kendinizi dışarı atın. Ben dershaneye gitmedim önermiyorum da siz ne düşünürsünüz bilmiyorum bu konuda. Gene genel olarak pek kabul görmeyen bir şey daha önereceğim kesinlikle spora gidin hele evinize yakında var ise kesin gidin. Dikkatiniz artar enerjiniz yükselir veriminiz inanılmaz artacak bu işleri saat 1-2 ye kadar halletmiş olmanız koşuluyla. Bu saatten sonra ben kütüphaneye geçiyordum siz rahatsanız ev veya dershanede de çalışabilirsiniz. 3-9 arası kesinlikle ders çalışın arada molalarla beraber yaklaşık bir 5 saatlik çalışma periyodunuz olacak günlük. Ben buradan sonra 9-10.30 arasını genelde arkadaşlarla çay içerek geçiriyordum olmasa da olur ama haftada 2-3 gün mutlaka bu dediğimi yapın. eve geldiğinizde 1 saat eksiklerinizi tekrar videoları ile kapatıp saat 1 den önce yatın ve bu döngüye kendinizi adapte edin. Süreklilik başarı getiriyor arkadaşlar çok çalışma değil. Günde 12 saat ders çalışıyorsanız saygı duyarım ama günde 5 saat bile fazlasıyla yeterliyken 19 yaşınızda kendinizi bu kadar harap etmeyin. Emin olun ne kadar mutlu ve sağlıklı iseniz o kadar başarılı olacaksınız aklımdan geçen şeyler bunlardı tekrardan sorularınız varsa alabilirim. Konu biraz erken açılmış olabilir ama 2-3 arkadaş yazmamı istedi. Son olarak asla ve asla mutlu olmadığınız yerde okumayın hayatınızı bu meslekle geçireceğinizi unutmayın.
< Resime gitmek için tıklayın >
M
geçen yıl
2020 den kötü geldi vay ananı
Patladık amına koim ya gene ilk 2k gelmedi ayrıca burdan obp min bu kadar düşük olmasına sebep olan tüm hoca ve müdürlerin anasını
< Resime gitmek için tıklayın >
M
geçen yıl
Yoğun analizler sonucu sıralama tahminim
Dostlar yoğun analizler sonrası 105-75 barajını (2 aşağı 2 yukarı fark etmez) geçen dostlarımızın 2019 a yakın 100-70 civarı yapanların ise 2020 ye yakın geleceğine kanaat getirdim netlerin 2020 den farkı bir kırılma noktası olması 2020 de herkes 105 75 i geçmişken bu sene o miktarda 105-75 yok ayt fulleyen sayısı ise çok çok az ki sadece tek bir insana rastladım o da şaibeli az çok yorumum budur çevrenizde yüksek net yapan sağlam dostlarınız veya sizler netlerinizi girerek veri grubunu genişletebilirsiniz
M
geçen yıl
TYT 111,25 AYT 75 Sayısal?
İtü özyeğin bilgisayar veya bilkent endüstri gelir mi acaba bir ay nasıl geçecek a** ya
M
geçen yıl
EKOK SORUSU
ekok sorusunun cevap neydi 8 faktöriyel buldum
M
geçen yıl
TYT Sosyal kaynak önerileri
tyt sosyal için güzel ve kısa videolar veya notlar atabilir misiniz herkes faydalansın
M
geçen yıl
3d ayt matematik denemeleri
Toprak ayt matlarda genel olarak 2-3 yanlış geliyordu 3d 7. Denemeden başladım 2 yanlış 2 boş adeta yamuldum topraktan çok daha zor olmasına rağmen aynı netleri devam ettirmem iyi ama özellikle 2021 de sınava giren arkadaşlar 3d ayt mat denemelerinin zorluğunu yorumlayabilir mi
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.