M

Çavuş
19 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
219 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
7 ay
Mertgms2 Tyt/Ayt önerileri postu
Arkadaşlar merhaba bende geçen sene sizler gibi sene boyu forumda takılmış bir arkadaşınızım.
Diğer derece yapanlar gibi ilk bin yapmadım :D. tyt 5k ayt 10.9k sıralamam var ama sene boyu hedefim daha yüksekte olduğu ve aynı zamanda netlerim daha iyi olduğu için nerelerde yanlış yaptım, siz neleri yapmalısınız önerilerini verebileceğimi düşünüyorum.

Öncelikle tyt'den başlamak istiyorum.
Arkadaşlar tyt tamamen bir pratik sınavıdır. Matematiğe türkçeye kendinizi ne kadar gömüp ne kadar konu okursanız okuyun bir işe yaramaz. Çözdüğünüz deneme kadar varsınız tyt de.
Tyt matematik için önerim bir tane güzel bir kitabı şimdiye kadar bitirmiş olduğunuzu varsayarak:
Başlangıç:Acil,Bilgi sarmal,Toprak
Orta:345,endemik,3d
master tier:(gerek yok ama çok isterseniz) nesibe aydın
Başlangıç ve orta yayınları bitirir iseniz emin olun 35 altında net yapmayacaksınız. Tabi nasıl çözdüğünüz de bu noktada çok önemli oluyor
Geometri için bilgi sarmal ve acil denemelerini alın yeterli zaten aynı sorular tyt de gelecektir.

Türkçe için önerilerim bol bol paragraf denemesi çözmeniz. Arı yayınları,paragrafın ritmi gibi kitaplardan paragraf okuma,çözme yeteneğinizi pekiştirip üstüne paraf,3d,altın karma hatta elinize ne geçerse çözmeniz sizin için çok iyi olacaktır

Tyt fen:

Fizik: Optiği son konu olarak bırakın çünkü unutacaksınız sene boyu nesibe aydın,okyanus,kafa dengi kesinlikle çözülmeli. Biliyorum test kitabı tyt de şart değil diyordum ama tyt fen için bu geçerli değil. bu kitapları çözün ve emin olun 7/7 yapmamanız için bir sebep kalmıyor.
tyt kimya: limiti baştan sona çözün ve tek yapmanız gereken oturup deneme çözmek olacak
tyt biyoloji: Arkadaşlar tıp okuyan bir arkadaşınız olarak size önerim biyoloji çalışırken belli mekanizmaları gözünüzde resmetmeniz. Bitkilerin hücre duvarını gözünüzde canlandırın ve selülozu andıran bir şey düşünün. Bu teknik zamanla sizde oturacak ve bu durum görsel hafızanızı çok geliştirecek.:
TYT FEN DENEMELERİ: Bilgi sarmal tyt fen denemelerini bitirin emin olun 25 denemenin sonunda her denemeniz 18 üstü gelecek.

Tyt sosyal:Tarih tamamen genel kültür soruları geliyor rahat olabilirsiniz.

Coğrafyada kampüsün videolarını x2 de 2 defa izleyin fulleyeceksiniz
felsefe:önerim yok
din: internetteki notları son ay okuyun yeterli

ders ders netlerim:
tyt türkçe 33-7
tyt sos:19-1
tyt mat:37-2
tyt fen:19-1


Bir kaç gün içinde youtube a da içerik olarak çekmeyi düşünüyorum böyle bir şeyi reklam olarak algılanmasın diye sadece isteyen arkadaşlara özelden youtube kanal linkimi atabilirim. Kanalımda covid aşısına gönüllü olduğum için aşı sürecini anlattığım bir videomda var.

Sorularınızı sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım tıp/yks/aşı hiç fark etmez


Ayrıca sene boyu tıp istemeyip sıralaması yüzünden tıp yazmak zorunda kalanlar da olacaktır. Ben bu durumu yaşadım bunla ilgili soruları da alabilirim.


AYT

Ayt matematikten başlamak istiyorum öncelikle 38-2 yaptım kendime yakıştırmadığım bir net o sınav için ama dikkatsizlik yaşanıyor maalesef sınav anında.
345 AYT MATEMATİK arkadaşlar bu kitabı çözün imi cimi yok soruları ayt mantığına en yatkın kitap benim gözümde
acil matematik biraz daha kendinizi geliştirmek için çözülebilir ama kesin önerim değildir.
limit türev integral apotemi fasiküllerini çözmediyseniz bana göre sınava girmenize gerek yok arkadaşlar çünkü daha iyi bir anlatım bulamazsınız bu kitaplardan.
karekök ayt matematik biraz daha lys mantıklı zor sorular görmek konuları pekiştirmek için bire bir.
3d de benim gözümde acilin bir tık kolay hali.

Ayt matematikte bol bol soru çözmek zorundayız arkadaşlar ne kadar test kitabı bitirirseniz kendinizi o kadar rahat hissedeceksiniz bana göre tyt matematik ile ters mantığa sahip bir alan ayt matematik.
Ayt mat denemeleri:
apotemi master tier
345-toprak-3d god tier
karekök acil normal
bu denemeleri çözün arkadaşlar apotemi netlerinize de 5-6 net ekleyin gerçek sınavda onu yapacaksınız çünkü.

Ayt fizik
Kendime anlatım konusunda en çok güvendiğim alan çünkü annemden destek alıyorum fizik öğretmenidir kendisi.
Fizikte ne kadar soru görürseniz o kadar mutlu olacaksınız ki genel olarak ayt nin genel mantığı bu benim gözümde
mf kazanım,kafa dengi,muba,nesibe aydın, nihat bilgin bunların hepsini çözdüm gene 12-2 yapma salaklığına eriştim ama emin olun hakkını vererek çözen birisi soru kaçırmaz
Bilgi sarmal fizik denemeleri ayt ayarını birebir tutturuyor onun yanında palme,toprak,nihat bilgin öneririm asla nesibe aydına bulaşmayın kafayı yersiniz.

Ayt kimya
En sevdiğim dersti tıpta kimyayı ne kadar sevemesemde lise kimyası bana çok eğlenceli geliyordu.
345 ayt kimya karekök kimya ve nesibe aydın kimyayı çözmeniz size yetecektir birini sene başı birini ortasında birini sonunda çözün ki unutmayın.
deneme olarak bilgi sarmal palme nesibe aydını öneriyorum.
Kimya hocam youtube kanalına bakmadan geçmeyin görebileceğiniz en iyi kimyacılardan biridir benim gözümde.

ayt biyoloji
Bir tıpçı olarak önerim okuduğunuz şeyleri hayal edin arkadaşlar. Çalışma mantıklarını beyninizde kurmaya çalışın. Görsel olarak canlandırın ve palme biyolojiyi okuyun.
youtubeda bulabileceğiniz bir sürü biyoloji anlatımı yapan kanal var. ak lecturesdan biraz ağır tıp biyolojisi dinleyip sevip sevmediğinize bakabilirsiniz nucleustan organelleri izleyebilirsiniz.
nesibe aydın birey elinize geçen tüm kaynakları çözün çünkü hepsinde aynı sorular var.
denemeler bilgi sarmal ve palme yeterli ama elinize geçeni çözün çünkü gene aynısını yazıyorum hepsi birbirinin aynısı
M
7 ay
Covid aşısını oldum süreci anlattım
Youtube videosu olarak aşı sürecini anlattım lakin reklam olarak algılanmasın diye linki buraya koymuyorum eğer merak edenler var ise konuya süreci yazabilirim.
Gün 1: herhangi bir yan etki hissetmedim küçük bir baş ağrısı olur gibi oldu direk kayboldu hala içimde bir korku var olayı sindiremediğim için
M
7 ay
Clio 1.0 100 bg joy 8.7 litre yakması
bu modelin bu kadar yakması normal mi? internette 6.6 litre ortalama yakıyor yazıyor lakin benim ki 8.5 litre aşağısında yaktığını görmedim.
M
10 ay
İpad pro 12.9 2020 için kılıf ve ekran koruyucu
paperlike benzeri bir ekran koruyucu ve kılıf önerebilecek var mı appleın kendi sattığı ürünler fazla pahalıydı ama evde araştırmama rağmen bulamadım. Kullanan arkadaşlar tavsiye verebilir mi?
M
11 ay
BURSA İÇİN YURT ÖNERİSİ
Arkadaşlar uludağ için önerebileceğiniz yurt var mı? bu hafta bulmam gerekiyor
M
11 ay
SBÜ BURSA/ULUDAĞ TIP 2020 GİRİŞLİLER
Evet arkadaşlar bu sene giren arkadaşları bekliyorum tanışalım.
M
11 ay
Sbü bursa/uludağ tıp içeri
Evet kimler kazandı görelim tanıyalım birbirimizi.
M
12 ay
10k civarında yazılabilecek en iyi tıp fakülteleri
Seneye hala ne yapacağıma dair karara varamadım. Rehberlikçilerden birisi mezuna bırakıp seneye ilk 1000 e oynayabilirsin derken diğeri ise bu sıralamalardan tıp yazıp kodlama öğrenmeye devam edip biyomedikal alanında çalışabileceğimi söyledi ve bu durum kafamın içine işledi. Bu civarda akademik anlamda kaliteli okullar hangileri? Hangi okul daha fazla imkan sunabilir veya kolay bir okula gidip ortalama kasıp yatay geçiş yapmayı mı denemeliyim o işlemin prosedürleri nasıldır. Sizin önerileriniz neler
M
geçen yıl
2020 tyt puanı koruma
Tyt puanımızı koruyabilecek miyiz? 165 dakika olduğu için siz koruyamazsınız gibi bir durum olur mu?
M
geçen yıl
Yüksek tyt netiyle mezuna bırakmak mantıklı mı?
Tyt 107.75 gelecek ama ayt çok çalışmama rağmen sınavda davarca hatalarım yüzünden 72.5 geliyor. Ayt ye asılmışken dikkat hataları çok moralimi bozdu. Bu tyt netinin geçen seneki sıralamalardan kötü değil daha iyi getireceğini düşünüyorum. 1200-2000 arası bir sıralama gelir muhtemelen. Bir sene sadece ayt çalışsam nasıl olur sizce?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.