K

Yüzbaşı
08 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
2388 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
K
6 gün
Son Dakika Türkiye Gri Listeye alındı
Türkiye, kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda 'Gri Liste'ye alındı

Fransa'nın başkenti Paris'te üç günlük toplantılarının ardından bir açıklamada bulunan Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü, Türkiye'yi kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele konusunda 'yeterince çaba göstermeyen' ülkelerin bulunduğu 'gri liste'ye aldı.
İzlemeye alınan ülkelerin sayısının artırıldığını belirten FATF Başkanı Marcus Pleyer, Pandora belgelerinde de kara para aklamaya ilişkin bilgilerin yer aldığı, bununla sıkı mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
Yapılan incelemelerde Botswana ve Mauritis listeden çıkarıldı. Ürdün, Mali ve Türkiye ise gri listeye alındı.

Kara propaganda ve terörizmin finansmanı konusunda Türkiye'nin ilerleme kaydettiğini belirten Pleyer, ancak hala ciddi sorunların bulunduğunu söyledi. Pleyer, Türkiye'nin bu konuda taahhütlerde bulunduğunu ancak bunları somut eyleme dönüştürmesi gerektiğini belirtti.
FATF Başkanı Marcus Pleyer Türkiye ile ilgili şunları söyledi:

_"Üç ülke listeye ekleniyor. Bunlar Ürdün, Mali ve Türkiye. Hepsi, FATF'in eylem planında mutabık ve aktif olarak sistemlerinde tespit edilmiş olan stratejik noksanlıkları gidermeye çalışıyorlar. Türkiye konusunda birçok soru aldığımız için, daha fazla detay vereceğim. Türkiye ortak değerlendirmeye sahip. 2019'un sonlarına ait ülke değerlendirmesi. Rapor, Türkiye'nin kara para aklama ve terör finansmanıyla mücadeleye dair çabaları noktasında çok sayıda ciddi meseleyi irdeliyor. O zamandan beri FATF, Türkiye'nin bütün endişe uyandıran alanlarda, belirli ölçüde ilerleme kaydettiğini görüyor fakat, ciddi sorunlar ulunuyor."
_
Financial Times gazetesi daha önce iki kaynağa dayandırdığı haberinde, Mali Eylem Görev Gücü'nün Türkiye'yi gri listeye almaya hazırlandığını aktarmış, bu kararın Türkiye'nin halihazırda zor olan yabancı sermaye çekme kabiliyetini daha da azaltacağı yorumuna yer vermişti.
Öte yandan bu karar Avrupa Birliği'ne de Türkiye'yi kendi kara para aklamayla mücadele listesine alması yönünde baskı oluşturabilir. Bu listede de AB üyesi olmamakla birlikte birliğin finansal sistemine tehdit oluşturabilecek ülkeler yer alıyor.
Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) mayıs ayında yayınladığı bir rapora göre Mali Eylem Görev Gücü tarafından gri listeye alınan ülkelere sıcak para girişinde milli gelirin yüzde 3'üne denk gelen miktarda azalma meydana gelebiliyor.
Türkiye'ye 2019 yılının aralık ayında uyarı verilmiş ve bunun üzerine Ankara geçtiğimiz yılın aralık ayında bu endişeleri gidereceğini belirttiği yeni bir kanun hayata geçirmişti. Fakat bu kanun muhalefet ve sivil toplum örgütleri tarafından kara parayla mücadele yerine kar amacı gütmeyen kuruluşları hedef aldığı gerekçesiyle eleştirilmişti.
Mali Eylem Görev Gücü kimdir?
Hükümetler arası bir organizasyon olan Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF), 'kara para aklama, terörizmin finansmanı ve kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanı' ile mücadelede uluslararası standartlar oluşturmakla görevli.
FATF, bu standartlarla uyumlu yasal ve kurumsal tedbirlerin alınması ve bu tedbirlerin operasyonel açıdan etkili bir şekilde uygulanmasını teşvik etmek amacıyla 1989 yılında kuruldu.
Paris’teki Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bünyesinde faaliyetlerini yürüten FAFT, bağımsız bir statüye sahip.
FATF'nin gri listesinde Arnavutluk, Bahamalar, Babardos, Kamboçya, Gana, İzlanda, Jamaika, Moğolistan, Myanmar, Pakistan, Nikaragua, Panama, Suriye, Uganda, Yemen ve Zimbabve gibi ülkeler bulunuyor.
https://tr.euronews.com/2021/10/21/turkiye-kara-para-aklama-ve-terorizmin-finansman-ile-mucadele-konusunda-gri-liste-ye-al-nd
K
2 hafta
Arkadaşlar Yardım
2 doz aşı olmamıza rağmen annem de Corona testi pozitif çıktı ve şuan hasta Ateşi vb var sabah test olmuştu bu gece sağlık bakanlığı sonucu mesaj olarak atmışlar bende annemle kalıyorum ne yapmam lazım hiç bı fikrim yok mesajda ilçe sağlık ekipleri gelecek diyor da ne zaman gelir bunlar
K
2 hafta
Scream(14 Ocak 2022) | Neve Campbell - David Arquette
< Resime gitmek için tıklayın >


Merakla beklenen kült korku serisi Çığlık (Scream) devam filmi ile seyircisini selamlamaya hazırlanıyor. 2022 yılında vizyona girmesi beklenen Çığlık 5 (Scream 5) filminin fragmanı yayınlandı. Baş rollerde ise Sdney presscot(Neve campbell) ve Eski serilerden Şerif Dewey rolü ile (David Arquette) geri dönüyor

Fragman :

https://www.youtube.com/watch?v=beToTslH17s
K
2 hafta
Xbox one kol sorunu
arkadaşlar fifa falan oynarken xbox one controller kapanıp duruyor fare takılı iken oluyor bu problem bende yeni farkettim bunu fareyi çıkarınca pek sorun olmuyor da bunun çözümü varmıdır acaba aslında bi kaç gündür fare takılı olmasına rağmen bağlantı kopmuyordu ama bu aralar kopmaya başladı steamde oynuyorum birde sizce sorun nerdedir ?

birde windows da başlat menüsünü açınca veya ekran ayarlarına falan girince sapıtıyor kendi kendine aşağı yukarı falan inip çıkıyor hızlı bir şekilde bu sorunu nasıl düzeltebilirim res atmak zorunda kalıyorum pc e
K
geçen ay
Bu ülkenin Fiyat Politikası Neden Bu kadar saçmalık
bu nedir arkadaş bir ürünün yeni modeli çıktığında düşer bizim ülkede hepsi aynı kalıyor yav rtx 3060 7800 lira rtx 2060 7600 lira bu nasıl saçma bir fiyat politikasıdır gtx 1060 ise 5200 lira şaka gibi ülkede yaşıyoruz bunu biri bana mantıklı bir şekilde izah edebilir mi allah aşkına

yav rtx 3070 ile gtx 1070 nerdeyse aynı fiyatta
K
geçen ay
Sistem tavsiyesi lazım
arkadaşlar 2-3 güne kadar sistem alacağım da bana bir sistem önerebilirmisiniz ful oyunlarda kullanacağım

Bütçe: 12.920 TL
K
2 ay
Pringles nasıl 20 tl
Yav kafayı yiycem aklım almıyor pringles.nasil ,20 TL lüks tüketim olur
K
6 ay
Filistin, Uygur Türklerine Karşı Çin Safında Yer Aldı
Filistin lideri Mahmut Abbas Uygur Türklerine karşı uygulanan politikalarda Çin’i haklı buldu.
Geçtiğimiz günlerde Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Filistin lideri Mahmut Abbas telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.
Görüşmede diplomatik ikili ilişkiler ve diyalog ele alınırken Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Filistin’in Orta Doğu’daki iki devletli çözümüne desteğini beyan ederek İki ülkenin iyi birer eş, ortak ve dost olduklarını dile getirdi.
Filistin lideri Mahmut Abbas ise karşılık olarak Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine karşı uyguladığı politikalarında desteğini sunduğunu bildirdi.
Abbas, Çin’in Filistin meselesinde en güvenilir dost olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca  hong kong’daki çin eylemlerini de desteklediklerini bildirmiş filistin.
K
6 ay
İsrail'i protesto için otomobillerini yaktılar
İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto eden Ahmet ve Dora Altınbaşak çifti, tepkilerini göstermek için başkonsolosluk önünde otomobillerini yaktı. Yaklaşık 350 bin lira değerindeki araçlarını yakan çift, metrobüsle evlerine döndü. Ahmet Altınbaşak, "Feda olsun, uçağım da olsa inanın aynı şeyi yapmak isterdim" dedi.

israilin  Ramazan ayında Mescid-i Aksa'da ibadet eden Filistinlilere yönelik saldırıları, dünyada birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de protesto ediliyor. Protestoların merkezi haline gelen Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu, dün akşam ilginç bir eyleme ev sahipliği yaptı. Büyükçekmece'den başkonsolosluğa gelen Ahmet ve Dora Altınbaşak çifti, İsrail'e tepkilerini göstermek amacıyla otomobillerini yaktı. Yedek lastiği arka koltuğa koyduktan sonra üzerine benzin dökerek araçlarını yakan çift, bu anları cep telefonuyla da kayıt altına aldı.
ARACIN YANIŞINI CEP TELEFONUYLA ÇEKTİLER
Dora Altınbaşak, aracın yanışını kayıt altına alırken tepkisini ise, "Şu anda İsrail Başkonsolosluğu önünde aracımızı yakıyoruz. Canı yanan Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz bunu. Orada ağlayan çocuklar için yapıyoruz. Anaları babaları gözyaşları içinde ölen çocuklar için yapıyoruz. İsrail'de işkence çeken Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz. Gazze'deki işkence için yapıyoruz. Gerekirse bu yolda şehit de oluruz. Hiç önemli değil. Yeter ki onların gözyaşları dinsin, yeter ki aileler ağlamasın, yeter ki çocuklar ağlamasın. Müslümanlar ölüyor, çocuklar ölüyor. Yarın bayram. Bayramı göremeden ölen çocuklar var" sözleriyle dile getirdi.
"UÇAĞIM DA OLSA İNANIN AYNI ŞEYİ YAPMAK İSTERDİM"
İsrail Başkonsolosluğu'na doğru yola çıktıklarında otomobili yakma düşüncelerinin olmadığını dile getiren eski yönetmen Ahmet Altınbaşak, bu fikrin aniden ortaya çıktığını, eşinin de kendisine destek vermesiyle eylemi gerçekleştirmeye karar verdiğini belirtti. Altınbaşak "Her Müslüman gibi biz de Mescid-i Aksa'ya yapılanlara karşı çıkmak istedik. Terörist İsrail Devletine tepki vermek istedik. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Gözü yaşlı anaların, çocukların, bebeklerin, bir nebze de olsa onların döktüğü gözyaşına ortak olmak istedik. Bu yapılan zulme, çirkinliğe dayanamadık. Tepkimizi göstermek istedik; hepsi bu kadar. O an kendiliğinden gelişti. Özellikle iftardan hemen sonraya denk getirdik ki; oradaki kalabalığa bir zarar vermeyelim. Yaptığımdan asla pişman değilim. Yaptığımın arkasındayım. Konsolosluğun bariyerlerinden girebilseydim girerdim, arabayı orada da yakardım. O kadar içimiz dağlandı. Söylenecek söz bulamıyorum. Bu yapılan zulmün yanında arabanın esamesi bile okunmaz. Feda olsun, uçağım da olsa emin olun yine aynı şeyi yapmak isterdim, sesimizi duyurmak için" diye konuştu.
"ASLA PİŞMAN DEĞİLİZ"
Kararı eşiyle birlikte ortak aldıklarının altını çizen Dora Altınbaşak ise "Eşim 'var mısın yok musun' dedi. Ben de 'varım' dedim. Sesimizi duyurmamız gerektiğini düşünüyorduk. Sosyal medyada gördüğüm fotoğraflardan da çok etkilendim. Zaten ağlıyordum. Bir şey yapmamız gerektiğini düşünüyordum ama ne yapacağımızı bilmiyorduk. Eşim bana 'böyle bir şey yapalım' dedi. 'Olur yapalım' dedim. Oraya giderken her şeyi göze aldık. Şehit de olabilirdik. Başımıza her şey gelebilirdi. Kudüs, dünyanın kalbi zaten. Şu an bizim kalbimize bıçak soktular. Orada masum çocuklar ölüyor. Anne, babaları işkence görüyor. Haberlerde gördüğümüz görüntüler yüreklerimizi dağlıyor. Herkes üzülüyor ama herkes sadece sosyal medyadan mesaj veriyor. Biz yazarak değil de yaparak tepkimizi göstermek istedik. Arabamızı yaktık, önemli değil. Orada canlar yanıyor, evler yanıyor. Bugün bayram. Birçok çocuk hayatını kaybetti. Düşman kurşunuyla öldü, işkence yaptılar öldü. Biz asla pişman değiliz. Farklı yorumlar ve tepkiler de alabiliriz. Buna açığız zaten. Önemli olan vicdanımızın sesini dinleyerek hareket ettiğimize ikimizin de inanması. Altını çizerek söylüyorum; Türküz, Müslümanız. Ve dünyada Müslümanlara yapılan zulme, sonuna kadar karşıyız. Tepki göstermek amaçlı yaptık. Çok daha farklı şeyler de yapabilirdik. Herhangi birinin canına zarar vermek gibi amacımız da yoktu, en fazla arabamızı yaktık. Canımız sağ olsun, Kudüs sağ olsun. Oradaki Müslüman kardeşlerimizin, çocuklarımızın canı sağ olsun. Arabamız da yansın çok önemli değil. Buradan belki şu an evimize gidecek arabamız yok. Otobüse biner gideriz. Biz hiçbir zaman dünya malında olmadık. Bir gün öleceğiz. Gerekirse şehit oluruz. En azından ölürken, kahraman olarak ölürüz dedim. Şehit olmak çok güzel bir duygu. Tamamıyla Müslüman duygularımızın kabardığı bir anda yarım saat içinde verilmiş bir karar" dedi.
METROBÜSLE EVLERİNE DÖNDÜLER
Protesto amacıyla yeni aldıkları yaklaşık 350 bin lira değerindeki araçlarını yakan Altınbaşak çifti, Büyükçekmece'deki evlerine metrobüsle döndü.
K
6 ay
Bu günlerin Geçmeyeceği gerçeği
intiharlar artmaya başladı ekonomimiz berbat olmasına rağmen hiç bir şey yapılmamasıda cabası. Oy çoğunluğunu muhalefet bile alsa ki bir şekilde yine değiştirilir Sizce yargılanacağını bile bile iktidar bırakır mı o koltuğu En kötü ihtimalle Devleti yıkar giderler kimsede yargılanmaz akıl var mantık var adamlar kendi idamını neden onaylatsın bırakıp iktidarlığı yani ne desek boş bu günlerin geçmeyeceğinden adım kadar eminim o kadar'da umutsuzum malesef sizede tavsiyem boşuna hayal kurmayın bu bir gerçektir ve Akp hükümeti milli güvenlik sorunudur. Ya devleti yıkacaklar ki yargılanmamak için bunu bile yaparlar yada hala iktidar da kalmaya devam edecekler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.