T

Yüzbaşı
17 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
Xiaomi Mi Band 4 zayıf titreşim
Merhabalar. Sipariş ettiğim mi band 4 üm dün elime ulaştı. Kısa bir incelemeden sonra çok bariz bir şekilde titreşim şiddetinin diğer mi bandlardan çok daha zayıf olduğunu farkettim. Mi band 1,2,3 modellerini kullandım. Mi band 3 titreşim olarak 2 den biraz daha zayıftı. Mi band 4 titreşimi 3 ten de zayıf. Çok sinir bozucu bir durum. Titreşim zayıflığı konusunu araştırdım. Yabancı bir sitede bunu doğrulayan 2-3 kişi var. Türkiyedede bir sitede bunu doğrulayan 1 kişi gördüm. Bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı ?
T
6 yıl
reeder a8i quad root (android 4.4.4)
arkadaşlar görüyorum ki ne sitede ne de başka bir forumda reeder a8i quad için root yöntemi paylaşılmamış. Bende bu konuda araştırma yapıpta sonuca ulaşamayan arkadaşlar için reeder a8i quad android 4.4.4 için root yapma yöntemini anlatacağım. yöntem xda da paylaşılmış fakat marka belirtilmemiş. root yönteminin intel işlemcili sistemlerde çalışıyor olduğu belirtilmiş sadece.

http://www84.zippyshare.com/v/ut7Bzy2u/file.html

önemli: bu işlemler windows 7 de çalışmaktadır. windows 8 de çalıştırmak için sürücü imza doğrulamasını kapatmanız gerekiyor yoksa çalışmaz.

1) tableti usb ile bilgisayara bağlayın. herşeyden önce linkte verdiğim rar uzantılı dosyayı indirin. içerisindeki UPDATE-SuperSU-v2.46.zip dosyasını tablet hafızasına kopyalayın.

2) geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu açın.

3) paylaştığım dosya içerisindeki klavuz-driver-tool u arşivden çıkarın. IntelAndroidDrvSetup1.5.0 ve iSocUSB-Driver-Setup-1.2.0 setuplarını bilgisayarınıza kurun. ManufacturingFlashTool_Setup_6.0.43 e ihtiyacımız yok.

4) IntelAndroid-FBRL-07-24-2015.7z yi arşivden çıkarın ve içerisindeki launcher.bat ı çalıştırın. şöyle bir ekran çıkacak:

< Resime gitmek için tıklayın >

burada büyük harflerle ACCEPT yazıp enterlayın. ikinci olarak şöyle bir ekran çıkarak:

< Resime gitmek için tıklayın >

5 yazın enterlayın. daha sonra çıkan ekranda T3 yazıp enterlayın:

< Resime gitmek için tıklayın >

tabletiniz kapanıp açılacak. cwm mod ekranı gelecek. buraya dikkat edin cwm tablete kurulmayacak sadece geçici bir şekilde çalışacak.

< Resime gitmek için tıklayın >

bu çıkan ekrandan install zip i seçip tabletimize attığımız UPDATE-SuperSU-v2.46.zip dosyasını bulup sisteme flashlıyoruz. işlem bittikten sonra reboot sistem diyoruz. yes seçeneğini seçip tableti yeniden başlatıyoruz. işlem bu kadar. tablet açıldıktan sonra super su uygulamasının kısayolunu göreceksiniz. hayırlı uyurlu olsun.

not: işlemler bizzat tarafımdan denenmiştir. hatalı ve bilgisizce yapılan işlemler için sorumluluk kabul etmiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.