Z

Yüzbaşı
03 Ağustos 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Z
15 yıl
7 Adet 8800 Serisi VGA'nın incelemesi ve testleri
Belki şu dönem 8800 serisi kart almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olur.
http://techreport.com/reviews/2007q1/geforce-8800s/index.x?pg=1
Z
16 yıl
L2 hakkında birkaç soru

Arkadaşlar yeni yeni L2 oynamaya başladım.L2Extreme üzerinden Tempestte oynuyorum, average levelın 9 olmasından dolayı bu seçimi yaptım.Forum üzerinde aratmama rağmen tam olarak cevaplarını bulamadığım problemler var (belki de adam gibi arayamamışımdır dolayısıyla kusuruma bakmayın).Yardımcı olursanız daha keyifli ve bilinçli bir oyun oynayabileceğime inanıyorum.

1 - L2 Extreme üzerindeki serverların genel farkları nedir yani biri daha eski dolayısıyla eski oyuncular ve levellar yüksek olmasından ziyade merak ettiğim şey 7X ve 35X mantığı.Bunun yanısıra PK vs. vs. gibi şeyler farklılıklar gösteriyor okuduklarımdan anladığım kadarıyla.
2 - Oyunda şu an "silver ranger" yapmaya çalıştığım 33 LvL "elven scout" karakterim var.Fakat para konusunda problemler yaşıyorum şöyle söyleyeyim elimdeki zırh ve silah gibi techizatları alırken oldukça zorlanıyorum daha yeni lion skin setini alabildim ki 32ye kadar 11. lvl dan aldığım zırhı kullanıyordum.Acaba bende mi problem var ? Yoksa oyunda mı problem ? Ya da LVLim arttıktan sonra bu problem ortadan kalkacak mı ?
3 - Daha önce FRP ve RPG tarzında çok oyun oynadım, özellikle uzun bir ROSE online ve D2 tecrübelerim var (Official Serverlarda).L2'de anlamadığım nokta ise skiller, Rose ve Diablo 2'de skill dağıtımı o kadar önemliydi ki 1 skilli yanlış yere vermek karakterinizi direk çöpe atacak probleme yol açabiliyordu ya da skillerinizi verdiğini levellar sizin level atlama hızınıza direk etki yapıyordu ayrıca stat dağıtımı olduğu için de ciddi hesap kitap yapilmasi gerekiyordu.Ama L2'de bu tarz hata yapmak oldukça zor kalkıp tabi kalkıp bow kullanan bir kullanıcının kalkıp da dagger masterye vermeyeceğini farzederek söylüyorum.İşte bu noktada yaptığınız karakterin gücü, sizin ustalığınızdan hesap kitabınızdan ziyade üzerinizde bulunan ekipmanlar ve silahınızın niteliğinden kaynaklanıyor gibi geldi.Bu konuda fikirlerinizi öğrenmek isterim.
Mesela roseda karakterinizi att. speed üstüne ya da damage deal üstüne yoğunlaştırma imkanınız vardı, çünkü ekipmanların özellikleri ve seçiminiz karakterinizi ciddi anlamda etkiliyordu.L2'de bu durum karakter farkından (PR ya da SR veya SR veya Hawkeye gibi) başka değişmiyor gibi geldi ve ekipmanlar da bazı setler dışında base olarak geliyor (mesela dodge [evasion] vs. gibi farklılıkları yok)
4 - PK olduktan sonra, bu durumu daha hızlı bertaraf edebilmek gibi bir şansımız var mı ? Beklemekten başka.
5 - Nihai ekipman craftı yapan NPCler oyunda var mı ? Ben mi göremedim ? Atıyorum "Salamander Skin" yapmak istiyorum mesela.
6 - Araştırdığım kadarıyla oyunda symbol makerlardaki dövmelerden ziyade "tattoo of soul", "tattoo of blood" vs. gibi dövmeler bunların nasıl edinildiğini merak ediyorum.
7 - Oyundaki base statların etkileri neler ? Mesela bir yay kullanıcısı için dex mi DMG artırıyor yoksa -saçma olacak ama- STR mi ? Ya da Critical ve Evasion arttıran nedir ? DEX'mi CON'mu ?

Şimdiden teşekkürler...

Not : Bu arada nickim "BadLuck" donanımhaberden arkadaşlar varsa oyunda görüşmek isterim.
Z
17 yıl
YUH ARTIK SİTENİN YARISINI REKLAM YAPSAYDINIZ !!
uzun süredir ziyaret etmiyordum.heryerden zırt pırt reklam çıkar olmuş sitede.dh adına çok üzüldüm çok sinir bozucu birşey.!!!
Z
17 yıl
Microsoft Antispyware (Beta 1)
Beta ama problem yok arabirim olarak da fonksiyonel olarak da çok güzel çalışıyor.
Download MS Antispyware
Z
17 yıl
MSN üzerinden dolandırıcılık...
Arkadaşlar bugün msnimi açtım.
MSN`imde çok yakın(çok çok) bir dostum abim var.
"zeki bana acilen 4x500 kontör lazım alıp yollayabilirmisin, çok acil.Ben yarın hesabına geçerim parasını?" dedi
arkadaşım engelli olduğu için yapabilecekleri kısıtlı dolayısıyla her konuda elimden geldiğince hızlı bir biçimde yardım etmeye çalışırım.
"tamam abi hemen yolliyim dedim"
aramızda bu tarz şeylerin lafı olmaz telefon falan da açmadım genelde bu şekilde bir çok işimizi halletmişizdir.telefon açmam zahmetli oluyor hem onun için.
kontör kartlarını aldım yanımda param yoktu ama ben öğrenciyim yanımda ev kirası + aidat ve elk. parası vardı. oradan alırım dedim yarın bana zaten yollar dedim.
geldim msnden verdim tek tek şifreleri.aradan zaman geçti telefon geldi
"zeki dedi msnimi hacklemişler aman dikkat et bir çok kişiden kontör tarzında şeyler istiyormuş"
"abi ne diyosun ben yolladım şimdi dedim"

olaylar böyle gelişti kısa kesiyorum...
hemen gittim.turkcell bayisine dedim
"elimde kartlar var böyle böyle oldu.bişey yapabilirmisiniz?"
yapamayacaklarını hatta kontörlerin yüklendiği numaraları bile veremeyeceklerini söylediler...

böylece benim 160 milyon lira yani kira + aidat ve elk. param heba olmuş oldu.

öyle saf bir insan değilimdir ama msni giden arkadaşımla olan diyaloğum bu hırsız için tam bir nimet idi.bu yüzden böyle oldu.

arkadaşlar siz siz olun aman dikkat diyorum...

NOT: Turkcell müşteri hizmetlerini de aradım onlarda yardımcı olamayacaklarını söylediler.
Z
17 yıl
Creative çaktırmadan sessiz sessiz Audigy 4`ü çıkardı..
Z
17 yıl
Sacred ücretsiz ek paket
Z
17 yıl
1989`dan 2003`e kadar çıkan 65 işlemcinin (Intel & AMD) testi :)
http://www.tomshardware.com/cpu/20030217/

< Resime gitmek için tıklayın >
quote:

Runs under Windows XP with 512 MB of RAM: Socket 7 platform with Intel Pentium 100 from 1994. Even an AGP graphics card, the Geforce 4 Ti 4600, works perfectly here.

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu da ilginç bir detay tabi ...
Z
17 yıl
Intel`in çift çekirdekli yeni serisi (x20, x30, x40) - AMD Ensesinde...
Smithfield olacak kod adı.
Gelecek senenin 3. çeyreğinde piyasada.
2.8 GHz. lik X20`de çift 1 Mb. L2 cache, EM64T uzantıları desteklenecek.X30 3.0 GHz. X40 3.2 GHz.800 MHz. sistem bus olup LGA775 soketine sahip olacaklar.

Şu an piyasadaki mevcut 630, 640, 650 ve 660 LGA serisinin 2Mb. L2 cache`e sahip olanları 2005 in ilk çeyreğinde sunulacakmış.Sırasıyla $225, $270, $400 ve $600 olması bekleniyor.

Yani kısacası intelin haline üzülüyoruz.4 GHz. barajına dayandılar üstüne çıkamıyorlar ki bunu kendileri de 1-2 hafta önce deklare ettiler.L2`ye yüklenmeye başladılar, tamam hatırı sayılır bir performans artışı mutlaka olacaktır L2`de ama 2005`in 3. çeyreğine kadarki yol haritası bu olan Intel şahsi fikrime dayanarak söylüyorum AMD`den inanılmaz büyük bir darbe yiyecek 2005 senesinde.Çünkü AMD daha 2.8 GHz. bile ulaşmadı ki en azından 1000 MHz. lik kredisi daha var.Bunlardan ziyade yeni serisine 2Mb. cache koyması oldukça kolay ve zaten çift çekirdek teknolojisinin ilk duyuran AMD olmuştu yani böyle bir teknoloji onlarında gündeminde.

Inteli çetin bir 2005 senesi bekliyor.Şahsi fikrime göre hiç bu kadar zor bir sene yaşamamıştı.Bu sefer soğuk terler dökeceği kesin.Çünkü AMD`nin piyasadaki şu an A64 serisi işlemcileri, piyasadaki tüm intellere üstünlük sağlamakta "extreme edition" serisi dışında.
Z
17 yıl
Nokia 7610 & Non-RS MMC
Nokia 7610 düz MMC ile çalışıyor mu ?
RS olmayan ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.