S

Binbaşı
16 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
Askerlik Göz Sebebiyle Muafiyetim 2020
Selam arkadaşlar,internette çok fazla aramama rağmen hep eski askerlik muafiyet işlemleriyle ilgili yorumlar vardı bu yüzden güncel başlık olsun dedim. Cuma günü yoklama başvurusunda bulunmuştum ve aile hekimine gittim. Aile hekimim gözlerim 7 numara üstü olduğu için beni devlet hastanesine sevk etti. Devlet hastanesine randevu almadan gittim ve sevk kağıdını doktorun sekreterine verdim çağırdılar ardından göz doktoru damlalı ve damlasız olarak göz ölçümümü yaptı. Damla damlattıktan sonra göz numaralarım biraz daha büyük çıktı. Ölçtürdüğüm numara kağıdını verdim ve göz derecelerimi topladı 14 üzeri olduğu için "Barışta askere elverişli değildir, seferde görev yapar." yazılı kağıt vererek heyete sevk etti, birkaç gün sonra da heyete çıkacağım heyetin kararı zaten değişmeyecektir. Heyetten bana bir kağıt verecekler ve bunu askerlik şubesine teslim edeceğim. Bu arada göz numaralarım sağ 9.75 hipermetrop, sol 9.75 hipermetrop ve astigmatlar da 1.75 derece olmak üzere hipermetrop/miyop numaralarının toplamı + astigmat/2 şeklinde yapılıyor.
S
geçen yıl
Askerlik ve Göz Bozukluğu
Arkadaşlar selam, benim tecilim 2021'de bitecek fakat sizlere sormam gereken bir soru var belki bilgi sahibisinizdir.

Benim gözlerim bozuk, sağ göz 10 numara, sol göz 11 numara yüksek hipermetropi var ve 1.5,2 derece de astigmatım var. Yedek subay olmayı düşünüyordum bu işsizlikte ancak göz numarası 14'ü geçen muaf oluyormuş. Sizce askerden muaf olur muyum?
S
2 yıl
Ekonometri mezunları 'kaymakam olamaz' kararı
LÜTFEN ÖNE ÇIKARALIM !!!

YÖK Başkanlığı, Ekonometri mezunlarının, yüzde 80 şartını taşımadığı gerekçesiyle, kaymakam adaylığı sınavına başvuramayacağına karar verdi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olmayan Psikoloji, Sosyoloji, Halkla İlişkiler hatta yüksek lisans şartını tamamlamış Mühendislik mezunları bile bu sınava girebilirken İİBF bölümü Ekonometri giremiyor.


29 Haziran 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik düzenlemesi şu şekildedir:

"(4) Kaymakam aday adaylarının, yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin (1) uluslararası ilişkiler, (2) siyaset bilimi, (3) kamu yönetimi, (4) iktisat, (5) işletme, (6) maliye ve finans, (7) sosyoloji, (8) halkla ilişkiler ve tanıtım, (9) psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az yüzde seksenine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmaları veya üniversitelerin sosyal bilimler, mühendislik fakülteleri ile tarih bölümlerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış ve uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış olmaları gerekir. Yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olmayan kaymakam aday adayları; mezun oldukları bölümlerin müfredatının bahse konu bölümlerin müfredatının yüzde seksenine sahip olduğuna ilişkin Yükseköğretim Kurulundan alacakları eşdeğerlik belgesini, lisansüstü eğitim yapan kaymakam aday adayları ise noter onaylı diploma suretlerini ya da mezun olduklarını gösterir resmi belgeleri mülakat sınavı için evrak teslimi esnasında diğer evraklarla birlikte İçişleri Bakanlığına ibraz etmek zorundadırlar."

Bu düzenleme, 1 sayılı CBK'nın 274/A maddesindeki düzenlemeyle aynıdır.

Düzenlemeye göre, maddede sayılan 9 bölümün müferdatında yer alan derslerin en az %80'ine sahip olan diğer bölüm mezunları da başvurabilecektir.

Ekonometri bölümü mezunu bir aday, mezun olduğu bölümün bu şartı taşıyıp taşımadığı konusunda YÖK'e başvuru yapmıştır. YÖK, yaptığı incelemede 23 Ekonometri bölümü mezununun, belirtilen şartı taşımadığına karar vermiştir.

Bu düzenlemeye kadar Ekonometri bölümü mezunları kaymakam adaylığı sınavlarına başvurabilmekteydi. Ayrıca, şuan Ekonometri bölümü mezunu olan kaymakamlar bulunmaktadır.

Ekonometri bölüm mezunları, uygulamanın yanlış olduğunu belirtip, değiştirilmesini talep etmektedir.

< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 yıl
İYİ PARTİ'NİN TRT ÖNERGESİ AKP-MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ.
İyi Partinin trt aleyhine vermiş olduğu meclis önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi.
S
2 yıl
Göz Numarası ve Askerlikten Muaflık Durumu
Arkadaşlar selam, benim tecilim 2021'de bitecek fakat sizlere sormam gereken bir soru var belki bilgi sahibisinizdir.

Benim gözlerim bozuk, sağ göz 10 numara, sol göz 11 numara yüksek hipermetropi var ve 1.5,2 derece de astigmatım var. Yedek subay olmayı düşünüyordum bu işsizlikte ancak göz numarası 14'ü geçen muaf oluyormuş. Sizce askerden muaf olur muyum?
S
2 yıl
ERDOĞAN'DAN İNANILMAZ GAF / 20.06.2019-BAHÇELİEVLER TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ
S
3 yıl
1600 Derecelik Çelik Eritme Kazanına Atlayan Genç
Samsun'da, demir çelik fabrikasında temizlik işçisi olarak çalışan Adem A.'nın, 1600 derece ısıda çalışan çelik eritme kazanına atlayarak, yaşamına son verdiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, 23 Aralık Pazar günü Samsunun Tekkeköy ilçesindeki Yeşilyurt Demir Çelik Fabrikası'nda saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Fabrikada çelik eritme kazanın çevresinde temizlik yapan evli ve 2 çocuk babası Adem A (34)., 1600 derece sıcaklıkta bulunan kazanın içerisine atlayarak yaşamına son verdi.

Fabrikada üretime ara verilirken, kazan soğuduktan sonra işçiden geri kalan kemikler alındı. Adem A.'nın yaşamına son vermeden bir gün önce yakınlarına 'Ruh sağlığım bozuldu' dediği öğrenildi.

Fabrikada 7 yıl önce işe başlayan Adem A.'nın saat 16.00daki vardiyasına geldikten yaklaşık yarım saat sonra kendisini kazanın içerisine bıraktığı anlara ait güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı.


< Resime gitmek için tıklayın >
S
3 yıl
TÜRK TELEKOM YÖNETİM KURULU BAŞKANI BELLİ OLDU.
BTK'nın AKN Kaldırma hareketinde BTK Başkanı olan Ömer Fatih Sayan'ın Türk Telekom AKN ve fiyatlar düzenlemesindeki rolü ne olacak acaba?


Türk Telekom'un Yatırımcı İlişkileri internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Türk Telekom'un Yönetim Kurulu Başkanlığına Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Engin olurken, Türk Telekom'un Yönetim Kurulu'nun diğer üyeleri şu isimlerden oluştu:

"Yönetim Kurulu üyeleri; Bülent Aksu, Dr. Nureddin Nebati, Hakan Aran, Muammer Cüneyt Sezgin. Bağımsız Yönetim Kurulu üyeleri; Selim Dursun, Yiğit Bulut, Sefer Turan, İbrahim Eren."

DR. ÖMER FATİH SAYAN KİMDİR?

Dr. Ömer Fatih Sayan, 10 Haziran 1977 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerini bitirdi.

Yüksek Lisansını burslu olarak Almanya Münih Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği'nde İnsan Makine Haberleşmesi alanında yapan Sayan, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomedikal Mühendisliği'nde Duygusal Zeka Modeli oluşturulması konusunda yaptı. İngiltere Oxford Üniversite'sinde ise 'Diplomasi' eğitimi aldı.

1995 yılında iş yaşamına başlayan Sayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ardından Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı. Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulundu. Türkiye ve Almanya'da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. Araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.

2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık'ta Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Baş Müşavirliği görevinde bulunan Sayan, Ocak 2014'te ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu üyeliğine atandı.

27 Mayıs 2015 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Kurul 2. Başkanlığı görevine Dr. Ömer Fatih Sayan seçildi.

İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Sayan Evli ve 2 çocuk babası.

< Resime gitmek için tıklayın >
S
3 yıl
Askerlik ve Göz Numarası..
Merhaba arkadaşlar, göz numaralarım 8.50 hipermetrop + 3 numara astigmat (sol), 9,0 hipermetrop + 3 numara astigmat (sağ) şeklindedir.

Askere gitmede göz numaralarının toplamı 14'ü geçen çürük raporu alır deniyor, bunu hesaplamada da göz numara toplamı alınır astigmat varsa 2'ye bölünür toplanır diyor.

Böyle hesaplarsak benim gözlerimin toplamı 20,5 civarı yapıyor, sizce çürüğe alırlar mı beni? askerliği yedek subay olarak yapmak istiyorum.
S
4 yıl
PC Oyun Çekilişleri
Merhaba arkadaşlar, öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir yayıncıyım. Twitch ve youtube üzerinden oyun canlı yayınları yapmaktayım.
Ve bir çekiliş yapmaya karar verdim, tabi ki bu çekilişler 1(bir) defaya mahsus olmayacak olup tek amacımız topluluğumuzu büyütmek ve siz oyun severlere de oyun hediye etmektir.

Çekilişler sizin ilginize göre gerçekleştirilecektir.

Öncelikle çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler;

1. Youtube kanalımıza abone olmak.
2. Twitch kanalımızı takip etmek.
3. Twitch kanalımıza abone olmak. (Ücretlidir, isteğe bağlı. Aşağıdaki metni okuyunuz.)
4. Katılmak isteyen youtube veya twitch nickini konu altına yazmalıdır.

Youtube kanalımız:https://www.youtube.com/channel/UC-DuKY7-bPuay3806f6WVMg/featured
Twitch kanalımız: twitch.tv/britishcultureSık Sorulacak Sorular:

Soru: Neden youtube ve twitch kanallarını takip etmeliyim?

Cevap: Çekilişlerimizin rastgele insanlara çıkmasından çok yayınlarımızı ve kanallarımızı takip eden kişilere çıkmasını elbette isteriz, işte bu sebepten youtube kanalımıza abone olmayı ve twitch kanalımızı takip etmeyi unutmayınız.


Soru: Ne tarz oyun çekilişi yapacaksın?

Cevap: Euro Truck Simulator 2, CS-GO gibi oyunlardan tutun da PUBG veya daha yüksek bütçeli oyun çekişleri de olacaktır, tabiki bu sizin katılımınıza bağlı olarak değişecektir..

Çekilişlerde bana çıkmaz.. veya benim şansım olur mu diyenlere;


Soru: Çekilişlerde ne gibi bir şansım olacak?

Cevap: Çekilişlerimizi iki kademeli çekiliş olarak yapmayı düşündük.

Birincisi sadece youtube kanalına abone ve twitch kanalını takip edenlere
İkincisi ise twitch kanalına abone olanlara. Unutmayın abonelik aylık 4,99$'dır.


Soru: Youtube kanalına abone oldum, twitch kanalını takip ettim ama ücretli abone olmak istemiyorum. Bu çekilişi etkiler mi?

Cevap: Tabi ki etkilemez, sadece ikinci kademedeki (abonelere özel) çekilişe katılamazsınız ve çekilişler düşük bütçeli oyunlar için olur.


Soru: Neden kanalına para vererek abone olayım, çekiliş bu sonuçta?

Cevap: Çekilişlerimizde abone olanlar 3x şans elde etmektedirler ve çekilişlerimizin içeriğinde sadece abonelere özel çekilişler de olacaktır. Abonelere özel çekilişlerde daha yüksek bütçeli oyunlar çekilecektir. Abone olmayan takipçilerimiz 2. kademe çekilişe katılamayacaklardır. (Kim bilir belki sadece 20 lira vererek 209 liralık FarCry 5 gibi bir oyuna sahip olabilirsiniz.)

Not: Çekiliş tarihi en yakın zamanda bu konu altından duyurulacaktır.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.