C

Binbaşı
08 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
8 yıl
barbar için skill tavsiyesi
arkadaşlar imzadaki linkde benim profili görebilirsiniz

barbar için en uygun skill ve rune ları söylermisiniz eksik veya yanlış olan yerler nedir sizce önerilerinizi alabilirmiyim

deneyip karar vermek istiyorum t1 de tek başıma baya zor oluyo biyerde yanlışımmı var

teşekkürler
C
8 yıl
nasıl olmuş sizce ?
designer bir arkadaşlımla ufak bir çalışma sonucu kendime böyle bir tshirt tasarladım

nasıl olmuş sizce


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
C
8 yıl
Diablo III & ROS Fiyat
d&r larda ROS 120 lira standard 250 lira collector edt. olarak çıkmış bilginize

dip not : diablo III de 120 liraydı az önce bizzat gördüm fiyatlar güncel
C
9 yıl
LG xxLMxxx WiDi Sorunu
arkadaşlar merhaba,

55LM860v kullanıcısıyım son versiyona kadar kullandığım WiDi özelliği malesef son yazılımla beraber gitti
widi bağlantısı oluştururken şifre oluşturuyor tv şifreyi pc den giriyorum kabul ediyor mouse oynuyor ama
tv ye notebook daki görüntü maalesef gelmiyor
bu sıkıntıyı 47LM660s kullanan işyerindeki bir arkadaşımda yaşadı işin içinden çıkamadık
firmware den olduğunu düşünüyoruz ama maalesef firmware downgrade de bulamadım
fikri olan yada şuan aktif son versiyona geçmiş widi kullanan varmıdır ?
C
17 yıl
Telsim operatör logosu silme nasıl yapılır
beyler bir ara silmiştim firmware update edince gene TELSIM GSM yazısı geldi bunu nasıl kaldırabilirim bilen varsa yazsın lütfen

bu arada tel 6230
C
17 yıl
2005 Yılı ilk çeyreğindeki Telefon Satış Durumları
Yılın ilk çeyreğinde 174.3 milyon cep telefonu satıldı. Mevsimlik olarak satışlar yüzde 12.6 düşerken, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla satşlarda yüzde 9.2 artış gözlemlendi.

Dünya cep telefonu pazarının lideri Nokia çok başarılı bir son çeyrek geçirmesine karşılık Nokia'nın satışları yılın ilk çeyreğinde bıçak gibi kesildi. Pazarda toplam yüzde 30.9 pazar payına sahip Nokia'nın satışları bir önceki çeyreğe oranla yüzde 18.6 düşüş gösterdi.

Nokia'yı yüzde 16.5 pazar payı ile Motorola, yüzde 14.1 ile Samsung takip etti. Son yıllarda ilk üç içerisinde görmeyey alıştığımız Siemens ise sancılı cep telefonu bölümünü elden çıkartma stratejisi doğrultusunda üretimini kısarak ilk beşe giremedi.

Pazarın üçüncü büyük markası Samsung ilk beş içerisinde bir önceki çeyreğe oranla satışlarını artıran tek üretici oldu. Samsung 2004'ün son çeyreğine oranla satışlarını yüzde 16.1, bir önceki yıla oranla ile satışlarını yüzde 22.5 artırdı.

Sıra Üretici 1Q 2005 Satışları 1Q 2005 Pazar Payı
1 Nokia------------------53,800,000-------30.9%
2 Motorola-------------- 28,700,000-------16.5%
3 Samsung--------------24,500,000-------14.1%
4 LG Electronics---------11,100,000--------6.4%
5 Sony Ericsson----------9,400,000--------5.4%
Diğerleri---------------46,800,000------26.9%

Toplam---------------174,300,000------100.0%

< Resime gitmek için tıklayın >
C
17 yıl
Fontal-A Yeni bir S60 virüsü (YAŞASIN S40)
Virüs yazarlarının son ürünlerinden birisi olan bir cep telefonu virüsü, bulaştığı Symbian Series 60 telefonlarını kullanılamaz hale getiriyor. Fontal-A isimli .sis uzantılı trojan, bulaştığı telefon üzerinde bozuk bir font dosyası kurarak telefonun bir sonraki açılışında zarar görmesine neden oluyor. Fontal-A bir trojan; kendisini Bluetooth veya bir başka iletişim yöntemiyle yayamıyor.


Bu yüzden bu trojan'ın yayılma riskinin oldukça küçük olduğu düşünülüyor. Gene de İnternet'ten cep telefonlarına korsan yazılımlar indiren kullanıcılar için bir tehlike oluşturuyor.

Fontal-A bulaştığı cep telefonuna bozuk bir font dosyası kurmakla beraber 'uygulama yöneticisi' programına da hasar veriyor; böylelikle sistemden kaldırılamıyor. Trojan temizlenene kadar ise telefona yeni bir yazılım yüklenemiyor. Anti-virüs firması F-Secure'a göre, eğer kullanıcı trojan bulaştıktan sonra telefonunu tekrar başlattıysa geriye tek çözüm olarak tüm verilerin silinmesiyle sonuçlanan sistemi formatlamak kalıyor.


allahdan 6230 sahibiyim kafam rahat
C
17 yıl
*** CEP TELEFONUNDA 7 MEGAPIXEL DEVRI ***
Samsung 5 megapiksel kameralı cep telefonunun ardından CeBIT’te tanıttığı dünyanın ilk 7 megapiksel kameralı cep telefonunu piyasaya sürdü. SCH-V770 model cep telefonu, bugüne kadar geliştirilen en yüksek çözünürlüğe sahip kameralı cep telefonu olma özelliğini taşıyor.


Kameralı cep telefonları piyasası özellikle 2004’de dünya çapında yaşanan patlamayla oldukça kızışan bir sektör haline geldi. Samsung şüphesiz bu sektörde özellikle yenilik konusunda sahip olduğu liderlik koltuğunu kolay kolay bırakacağa benzemiyor. 7 megapiksel çözünürlüğe sahip dijital kameralarla aynı kalitede çekim yapabilen V770, 3x optik ve 5x dijital yakınlaştırmaya sahip. Samsung V770 kullanıcılarına otomatik odaklama ve flaşlı çekim imkanı da tanıyor.

QVGA çözünürlüğündeki LCD ekranıyla V770’nin dahili hafızasına ek olarak 32 MB’lık MMCmicro flaş kartla beraber geliyor. Bir yüzü cep telefonu bir yüzü dijital kamera görünümüyle sıra dışı bir tasarıma sahip olan V770 MP3 player, kartvizit okuyucu ve 64 polifonik ses özellikleri de sunuyor. Ayrıca dikkat çeken bir diğer özellik olarak telefonun televizyona bağlanmasını sağlayan TV-Out dikkat çekiyor. V770’in ağırlığı 180 gram


< Resime gitmek için tıklayın >
C
17 yıl
Commwarrior virüsü cep telefonlarını tehdit ediyor
Cep telefonlarına saldıran yeni bir virüs tehdit saçıyor. Şimdilik ciddi bir tehlike olmasa da, uzmanlar bu tür bir virüsün zaman içinde yaygınlaşabileceği yönünde uyarıyor. Yayılmak için diğer cep telefonu virüslerine göre daha değişik bir yöntem izleyen virüs, e-posta aracılığıyla yayılan bilgisayar virüsleri kadar tehlikeli olabilir.


Cep telefonlarını tehdit eden önceki virüsler yayılmak için Bluetooth uyumlu cep telefonlarını kullanıyordu. Bu yüzden böyle virüsler ciddi bir tehdit haline gelememişlerdi. Fakat "Commwarrior" isimli yeni bir virüsün yayılmak için Bluetooth teknolojisinin yanı sıra MMS'i de kullanması tehlikenin boyutunu artırıyor. Her ne kadar şu an bir saldırı rapor edilmese de, uzmanlara göre bu virüs zamanla geniş çevreleri etkileyebilecek bir potansiyele sahip.

Commwarrior, Symbian Series 60 işletim sistemini kullanan cep telefonlarında barınabiliyor. Virüs böyle bir telefona bulaştığı zaman kullanıcının telefon rehberini kullanarak kendini bir başka hedefe naklediyor. Virüs avına kendini kabul ettirmek için "Happy Birthday" gibi mesajlar kullanıyor. Virüsün getirdiği başlıca zararlar ise çabuk tükenen pil ömrü ve gönderilen mesajlardan dolayı kabaran faturalar olarak kendini belli ediyor.


< Resime gitmek için tıklayın >
C
17 yıl
Bilg.ile cep tlfdaki msj içeriği,tarih ve saati prg.ile değişiyor
Nesrin COŞKUN/DHA

CEP telefonuyla gönderilen tehdit, hakaret, taciz içerikli mesajlar dava konusu olabilirken, bu mesajların `değiştirilemez' olduğu inancı da artık yıkıldı. Bilgisayar uzmanı Yasin Uzunoğlu, bilgisayar aracılığıyla cep telefonundaki mesajın içeriğini, geldiği tarih ve saatlerini değiştirecek program geliştirdi. Bu durum, iyi niyetle gönderilen bir mesajın içeriğinin değiştirilerek, gönderene karşı kullanılması tehlikesi bulunduğunu da ortaya çıkardı.
Savcılıklar tehdit, hakaret ya da taciz içerikli mesajları şikayet konusu olması halinde dikkate alıp dava konusu yaparken, teknik olarak gönderilen telefon operatörünün kayıtlarından mesajın içeriğine ulaşılamıyor, sadece mesajın gönderildiği gün, ay, yıl ve saat çıkarılabiliyor. Kimden kime ne zaman mesaj gönderildiği belirlenip karşılaştırılabiliyor.
Ancak Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Bilgisayar Programcılığı Meslek Yüksekokul mezunu 24 yaşındaki Yasin Uzunoğlu, kızılötesi özelliği olan telefonlarda, gelen cep mesajlarını içerik, tarih ve saat olarak değiştirebilen program hazırladı. Yasin Uzunoğlu, bir programı kullanarak DHA muhabirlerine dana önce kaydedilmiş bir mesajı nasıl değiştirdiğini uygulamalı olarak gösterdi. Kişisel merakını tatmin için bu işe soyunduğunu anlatan Uzunoğlu, şöyle konuştu:
"Öncelikle mesaj gönderilen telefonun kızıl ötesi özellikle olması gerekiyor ki, son teknolojide cep telefonları bu özellikli. Bilgisayar aracılığıyla cep telefonunun mesaj kutusuna girip mesaj metnini istediğim gibi değiştiriyorum. Bakıldığında mesaj yine aynı telefondan gelmiş görünüyor. Ancak içerik değişmiş oluyor. İstenildiği taktirde mesajın gönderildiği zamanı tarih ve saat olarak da değiştirebiliyorum.'

CEZA ALANLAR OLDU
2002 yılında 4 ünlü, cep mesajlarıyla magazin dünyasının gündemine oturmuştu. Manken Buket Saygı, Derman Bey dizisindeki rol arkadaşı Kadir İnanır'ın cep telefonu mesajlarıyla kendisini taciz ettiğini öne sürmüştü. İnanır bu mesajları `motivasyon' amaçlı gönderdiğini savunmasına karşın, Sarıyer 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim önüne çıkmaktan kurtulamamıştı. Kadir İnanır bu davada hakaretten beraat ederken, sarkıntılıktan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı, Yargıtay da cezayı onadı. İnanır'ın cezası 456 milyon 300 bin lira para cezasına çevrilerek ertelendi.
Cep mesajıyla magazin dünyasına bomba gibi düşen diğer ünlüler ise manken Çağla Şıkel ile o dönemde taçlı güzellerden manken Yüksel Ak'la evli olan Şenol İpek oldu. Çağla Şıkel'in, Şenol İpek'in cep telefonuna gönderdiği iddia edilen "Tostumu yedim. Odamda bekliyorum' mesajı günlerce gündemde kalırken, Ak'ın İpek'i terk edip boşanmasında en önemli faktör olarak gösterildi. Mesajlar günlerce konuşulurken, içeriğinin, tarih ve saatinin değiştirilip değiştirilemeyeceği de tartışılmış, mümkün olmadığı iddia edilmişti.

HUKUKÇU NE DİYOR
Hukukçular, cep telefonu mesajlarının değiştirilmesinin de suç oluşturudğuna dikkati çekti.
Avukat Demet Özel, şikayet sözkonusu olacaksa mesajın öncelikle telefon sahibi tarafından saklanması gerektiğini söyledi. Şikayet süresinin 6 ay olduğunu, ancak karşı taraf telefon kayıtlarının 3 ayda silindiğini belirten Özel, "Telefon mesajı tek başına suç delili kabul edilmiyor. Yani hakaret, şantaj ya da tehdit içeren bir telefon mesajıyla Cumhuriyet Savcılığı'na başvurulduğunda bu tek başına dava açılmasına yeten bir delil değil. Bu telefon mesajının başka delillerle desteklenmesi gerekiyor. Yani kişi telefon mesajıyla tehdit edildiğini gösterse, söylese de bu kişiler arasındaki ilişkiler, tanık beyanları gibi destekleyici delillere gereksinim var' dedi.
Avukat Özel, savcılığın delil toplamada telefon operatöründen şikayet edilen telefon mesajına ilişkin bilgi istediğini belirterek şöyle konuştu:
"Ancak kayıtlar istendiğinde mesaj metni çıkmıyor. İçerik kayıtlarda gözükmüyor. Sadece kimden kime hangi tarihte hangi saatte mesaj gönderildiği çıkıyor. O nedenle kişinin mesajı saklaması gerekiyor. Ancak sakladığı zaman bunu delil olarak öne sürebilir. Bugüne kadar cep mesaj içeriğinin değiştirilebildiğini hiç duymadım. Değiştirilmesinin de teknik olarak olanaklı olup olmadığını bilmiyorum. Ama benim düşüncem eğer böyle bir şeyi değiştirmek olanaklıysa bunu tesbit etmek de olanaklı olmalıdır. Böyle bir içerik değiştirme olayı, bilirkişi incelemesiyle ortaya çıkabilir. Yapan tespit edilirse ceza kanunu anlamında bilişim suçunu oluşturur. Ve bu sefer mağdur olduğunu iddia eden kişi de o suçladığı kişiye karşı iftira suçunu işlemiş olur.'
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.