Ü

Emekli Yönetici
20 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
82 üye
Görüntülenme (?)
51 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Ü
2 yıl
Ford Hızlanma Sorunu
Selamlar.

Yakın zamanda Ford Focus 1.6 dizel araç aldık. Eksperde enjektörlerin hepsinin tam çalışmadığını söylediler. Temizlikle çözüleceğini söylediler ancak araç İzmir'de ve tanıdık güvendiğimiz kimse yok İzmir'de. EGR ve enjeksiyona baktırabileceğimiz bir yer var mıdır ya da bu işle uğraşan kişiler var mıdır burada acaba?
Ü
2 yıl
Focus Hızlanma Sorunu
Selamlar.

Yakın zamanda Ford Focus 1.6 dizel araç aldık. Eksperde enjektörlerin hepsinin tam çalışmadığını söylediler. Temizlikle çözüleceğini söylediler ancak araç İzmir'de ve tanıdık güvendiğimiz kimse yok İzmir'de. EGR ve enjeksiyona baktırabileceğimiz bir yer var mıdır ya da bu işle uğraşan kişiler var mıdır burada acaba?
Ü
2 yıl
Drone Tavsiyesi
Bugün Mediamart Teknosa gezerken iyice dikkatimi çekmeye başladı. Preo marka drone Teknosa mağazasında 297 TL idi. Kaliteli bişey gibi duruyor ama uçuş süresi 6 dakika dedi satıcı. Biraz daha fazla uçuş süresi olan istiyorum ama çoğunun özelliklerini bulamadım.

Çok pahalı ürün istemiyorum. Maksimum 700 olacak şekilde istiyorum.
Kamera olmalı fotoğraf ve video çekmem lazım.
Uçuş süresi ne kadar uzun olursa o kadar iyi benim için.
Hafıza kartına kayıt ya da telefona kayıt farketmez.


NOT: Yurt dışından alamam mecbur Türkiye’den almam lazım
Ü
2 yıl
Acil Yeni Telefon Alınacak
Babam kullandığı Samsung Note 4 telefonun ekranını patlattı. Yeni telefon almamız lazım. Aklımda Xiaomi S2 64 gb olan var. HB'de 1489 TL'ye satılıyor distribütör garantilisi. Note 4'ten sonra pişman eder mi? Alternatif olarak ne olabilir.
Ü
2 yıl
Acil Yeni Telefon Alınacak
Babam kullandığı Samsung Note 4 telefonun ekranını patlattı. Yeni telefon almamız lazım. Aklımda Xiaomi S2 64 GB olan var. HB'de 1489 TL'ye satılıyor distribütör garantilisi. Note 4'ten sonra pişman eder mi? Alternatif olarak ne olabilir.
Ü
3 yıl
Hangi Model?
Yakın zamanda Xiaomi telefon alma düşüncesindeyim ama hangi model olacağına karar veremedim. Başka marka düşünmüyorum. Bi çok model var karar da veremiyorum. Maksimum 2000 TL vermek istiyorum fazlasına gerek yok. Hafıza kartı desteği olursa iyi olur yoksa da hafızası yüksek olsun yeter. Type-C olursa iyi olur

A2 düşündüm saf android olduğu için vazgeçtim.
Note serisine baktım kafalar karıştı.

Ne alacam karar veremedim.

Xiaomi Mi 5s Plus (64 GB)

Xiaomi Mi Max 3

Xiaomi Mi 8 Lite (128 GB / 6 GB)

Xiaomi Redmi Note 6 Pro (4 GB / 64 GB)

Karşılaştırmalarda bunlar hemen hemen aynı fiyatta. Özelliklerde de aralarında dağlar kadar fark yok.
Ü
3 yıl
Hangi Model
Yakın zamanda Xiaomi telefon alma düşüncesindeyim ama hangi model olacağına karar veremedim. Bi çok model var karar da veremiyorum. Maksimum 2000 TL vermek istiyorum fazlasına gerek yok. Hafıza kartı desteği olursa iyi olur yoksa da hafızası yüksek olsun yeter.

A2 düşündüm saf android olduğu için vazgeçtim.
Note serisine baktım kafalar karıştı.

Ne alacam karar veremedim.
Ü
3 yıl
Yeni Telefon Alma Düşüncesi
Cumartesi günü Iphone 6S Plus telefonumu sattım istediğim fiyata. Cihazda sıkıntı yoktu ama artık değiştirmem gerektiğini düşündüm ve sattım. Şimdi yeni cihaz alma düşüncesindeyim ancak karar veremedim.

Alacağım telefon Türk Telekom veya Turkcell'den kontratlı olacak. O yüzden operatörlerin kontratlarına uygun cihazlar düşünüyorum.

Aklımda Samsung A8 var 2018 model ama bir türlü karar veremedim. Kontratlı olacağı için hemen satma fikri de çok zor tabi ki.

Şimdiye kadar hep üst düzey cihazlar kullandım açıkçası üst düzey telefonların da tüm özelliklerini kullanmadım. Şimdi üst düzeye yakın cihaz istiyorum ama fiyatı da çok olmasın istiyorum.

S9 düşündüm fiyatlardan ve üst düzey olduğu için vazgeçtim. Keza iPhone X'da öyle.

Geriye benim için Samsung A serisi kalıyor. Forumda aradım ama pek sağlıklı bilgiler yok. Kullanıcılar pek bahsetmiyor.

Dediğim gibi kontratlı olacağı için aklımda diğer bir cihaz Huawei. Ancak ona da pek sıcak bakmıyorum. G8 modelini kullandım çok kötüydü. Kasılmalar donmalar yavaşlamalar çok fazlaydı. Muhtemelen Huawei 20 serisi düşünüyorum ama kararsızlıkta zirvedeyim.

Sizin önereceğiniz kontratlı alınabilecek cihazlar nelerdir. Fikir ve yorum belirtirseniz sevinirim.
Ü
3 yıl
Neden 1.6 - 1.4 - 1.3 - 1.2
Türkiye'de bi çok araçlar hatta neredeyse hepsi 1.6 ve altındaki araçlardan oluşturuyor. Bu motorlar neden 1.6 ve altında üretimde oluyor. Firmalar neden 1600 CC ve altındaki motorları üretiyorlar.

İkinci soru neden Türkiye'de 1.6 ve altı motorların vergileri daha uygun oluyor diğerlerine göre. Kim neden bu vergileri böyle düzenliyor. Emisyon değerlerini falan hesaba katmıyorum vergide zaten o hak getire.
Ü
3 yıl
Yeni 308 1.6 BlueHDI EAT6
Selam gençler ve daima genç kalanlar. Hafta sonu Kayseri'ye gittim. Araç kiralamıştım. Dönüşte de bi bakıyım inceleyim dedim. Onun için video çektim.


NOT: Profesyonel değilim profesyonel olmak gibi bir amacım yok. Kendimce gördüğüm iyi ya da kötü yönlerine bakıyorum. Abone olun yorum yapın beğenin gibi bir derdim yok. Buyursunlar video

Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.