M

Teğmen
22 Temmuz 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 ay
Evimin önüne yabancı aracın park etmesi
Merhabalar. Bir çok yerde araştırmama rağmen tam olarak net bir bilgi bulamadım. Benim gibi bir durumla karşı karşıya kalan birinide hiç görmedim maalesef. Sorun şu kısaca anlatmak gerekirse, oturduğum sokak ''Çıkmaz sokak''. Fotoğrafta da gösterdiğim gibi kırmızı olan yerler benim evime ait. Sağ tarafımızda başka bir komşu var fakat onun evinin önü tamamiyle kaldırım olduğu için eklemedim. Evimizin karşısı kaldırım ve ardında da yeşillik var sonrasında da anayol oluyor. Kırmızı ok ile gösterdiğim benim kendi aracım, kahverengi gösterdiğim yabancı araç. Hep aynı kişi olmuyor fakat çoğu zaman farklı araçlar evimin önüne aynı kahverengi okla gösterdiğim gibi aracını parkediyor. Kırmızı içini boyadığım da evimizin garajı orda da ailemin aracı var. Sokak epey dar 2 aracı yan yana koymak için kaldırımlara sıfır park etmek gerekir. Garajdan ailem aracı çıkarmaya çalıştığında epey güçlük çekiyor çünkü kahverengi araç rahat çıkış yapmasını engelliyor haliyle 5-10 dakika manevra yaptırmaya zorluyor ki garajdan çıkabilsin. Konuyu anladığınızı varsayıyorum ve asıl soruma geliyorum, yabancı bir aracın bu şekilde aracını evimin önüne park etmesi yasal mıdır? Benim bu konu hakkında kanunda bir sözüm geçer mi? Evimiz müstakil, acil durumlarda garajdan araba çıktığını düşünürsek çok büyük bir engel oluyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
M
2 yıl
GTX 1080 VS RTX 2060
Merhabalar, şuanda onboard bir şekilde sistemi kullanıyorum. Ekran kartı almayı düşünüyorum fakat bütçem kısıtlı biraz, 2400-2500 TL civarında çıkabilirim. 2400 TL'ye garantili sağlam bir asus 1080 buldum. 2060ın fiyatları newegg tarzı sitelerde 2700 gibi bir fiyatlarda geziyor. Sizce bekleyip rtx 2060'a mı geçmeliyim yoksa 1080 yeterli olur mu ? Bana kalırsa 1080 alıcam hem param cebimde kalması açısından hemde bir kaç oyunda fazla fps verdiğini görüyorum genel olarak aynı zaten. Sadece rtx serisi yeni nesil olduğundan karamsarlığa düştüm. Düşüncelerinizi alabilirmiyim ?

İşlemic olarak I7 4790K Kullanmaktayım.
M
3 yıl
250TL'ye Anakart Önerisi
Merhabalar Arkadaşlar. Sizden ricam 250TL'ye anakart önerisinde bulunmanız.
Öncelikle şunu belirtmeliyim kasamda 2 adet harici soğutma fanları ve ön taraf usblerinin 3.0 olması.
Bunlara uyacak bir anakart istiyorum sistemimi aşşağıda belirttim.
Lütfen 250TL Üzeri önerilerde bulunmayınız. Bütçem bukadar olduğu için mecburum.
Aklımda MSI H81M-P33 var ne düşünüyorsunuz ?
NOT: DDR3 - 1150 Pin

İşlemci : i7-4790
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Hyper T4
Ekran Kartı : Gtx 1050Ti
Ram : 8GB (2x4)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.