A

Yarbay
16 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
eDevlet - Askerlik şubesinin verdiği belge arasındaki uyumsuzluk + YL durumu
Arkadaşlar merhaba,

2016 Haziran ayında üniversitemden lisans diplomamı aldım, 2016 Temmuz ayında da şubeye giderek askerliğimi tecil ettirdim.

e-devlet'ten kontrol ettiğimde aşağıdaki şekilde yazıyor:

"Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün 15/06/2018 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur."

Fakat, mezuniyetimin ardından Ümraniye Askerlik Şubesi'nden aldığım belge de ise aşağıdaki şekilde yazmaktadır:

"Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün, 30.09.2018 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur."
Muhtemel sevk tarihi: 30.09.2018.
Erteleme bitim tarihi: 15.06.2018.
Yükümlünün 01 Eylül 2018 - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir."


Şu an özel bir şirkette çalıştığımdan dolayı; tecilimi uzatabilmek maksadıyla yüksek lisansa kayıt olmak istiyorum. Aşağıdaki sorularım konusunda bana yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

1. eDevlet'e mi, şubeye mi güvenmeliyim?
2. 15 Haziran itibariyle bakaya mı kalmış oluyorum? Çalıştığım şirkete bu tarihten sonra bir uyarı gelir mi? Yoksa 30 Eylül'den sonra mı bakaya kalacağım?
3. 30 Eylül'den önce olmak kaydıyla; 15 Haziran'dan sonra herhangi bir yere gitmeden şubenin verdiği son belgeyle yüksek lisans kaydı yaptırabilir miyim?
4. Eğer yaptıramıyorsam ne yapmalıyım? 15 Haziran ve sonrası için rapor mu almalıyım? Konuştuğum okullardan en erken 25 Haziran'da derslerin başladığı iletildi. Bu tarihte kayıt olabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

İnternette çok farklı şeyler yazıyor, bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür ederim.
A
5 yıl
Ana Kanalların Yayını Gelmiyor
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 40 dairelik bir apartmanda oturuyorum, normal şartlarda her eve 2 yayın kablosu çekilmiş durumda. Ancak, başından beri sadece 1 kablodan yayın alabiliyorduk. 6 Nisan Perşembe günü bu kablodan aldığımız yayın da maalesef gitti.

Acaba evin içinden geçen kabloya mı bir şey oldu diye gittim yeni kablo aldım, yine problem çözülmedi. Bugün kanalları baştan silip yükleyerek; receiverı kurcaladım biraz.

  • Kanal D, CNN Turk, NTV gibi kanallar çıkmıyor.

  • Kardelen, TV 2000, Abant TV gibi absürt kanallar çekiyor.

  • Türksat'ın otomatik arama frekanslarını aratmaya kalktığımda sinyal yok diyor. (12380 V SR:27500 FEC:3/4 & 12423 H SR:30000 FEC:3/4 27500)

  • İkinci bir receiver taktım, 12015 V SR: 27500 gibi bir frekans buldu kendi kendine, buradan arama yaptığında Star, NTV, TRT gibi kanalları buldu ama yine Kanal D, CNN gibi kanalları bulamadı. Bu receiverdan da Türksat'ın otomatik arama frekanslarını okutamadım.

    Arkadaşlar sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz? Bir de receiver mı alıp denemeliyim, bu da saçma geliyor bana bazı kanalları bulurken, bazısını bulamaması. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.
A
6 yıl
Galatasaray Gaziantepspor maçı İlk 10 bin kişiye ücretsiz
Muhtemelen Digiturk'ün taciz aramalarına maruz kalacaksınız ama izlemek isteyen olur diye paylaşayım dedim.

https://www.ligtv.com.tr/bedava-canli-mac-izle

Digiturk’e kampanya ve tanıtımlar için iletişim izni veren ilk 10.000 kişi, ilgili maçı Digiturk Play servisi üzerinden ücretsiz izleme hakkına sahip olacaktır.
İletişim izninin verilmesinin ardından, girilen cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderilecektir. Bu doğrulama kodunun ekrana girilmesi ile beraber Digiturk Play servisi üzerinden ücretsiz izleme yapılabilmesi için gerekli promosyon kodu iletilecektir.
Yurtiçinden ligtv.com.tr’nin ilgili sayfasına giriş yapılarak temin edilmiş promosyon kodları, sadece yurtiçi Digiturk Play servisi için geçerlidir.
Promosyon kodları sadecewww.digiturkplay.com.tr üzerinden aktive edilebilecektir. Aktivasyon için, promosyon kodunun ilgili maçın sayfasındaki "PROMOSYON KODU İLE SATIN AL" butonuna tıklandığında açılan alana girilmesi gerekmektedir.
Promosyon kodunun aktive edilebilmesi için Digiturk Play’e üye olunması gereklidir. İstendiğinde taktirde tamamen ücretsiz bir üyelik oluşturularak promosyon kodu kullanabilecektir.
Promosyon kodu aktive edildikten sonra, ilgili maçın canlı yayını, Digiturk Play yurtiçi web sitesi (digiturkplay.com.tr) veya IOS (iPhone ve iPad), Android ve Windows Phone mobil uygulamaları üzerinden izlenebilecektir. Ücretsiz olarak Smart TV uygulamasında izleme imkânı olmayacaktır.
Promosyon kodlarının aktive edilmesi ve canlı maç yayınının izlenmesi için internet bağlantısı gereklidir. İnternet servis sağlayıcınız, data kullanım ücretlerini tarafınıza yansıtabilir.
Bir GSM numarası, Spor Toto Süper Lig 2015-2016 sezonu boyunca sadece bir kez promosyon kodu kazanabilecektir.
Promosyon kodları tek kullanımlıktır ve sadece belirtilen maç için geçerlidir.
Promosyon kodları nakde çevrilemez, para iadesi yapılamaz ve devredilemez.
Digiturk, dağıtılacak kod adetlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Dağıtılan kodların, Digiturk’ten kaynaklı teknik bir sorun sebebiyle ilgili maç için kullanılamaması durumunda, kodlar bir sonraki hafta oynanacak Spor Toto Süper Lig maçları içerisinden istenilen maç için kullanılabilecektir.
A
7 yıl
Bilenler böyle bir siteyi ne kadar sürede kurabilir?
Arkadaşlar başka bir forumdan arkadaş yardımcı oldu, buradan da yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

---

Başlık pek açıklayıcı olmadı kusura bakmayın.

Bu sene bitirme projesiyle uğraşıyorum, aklımda proje de uygulanabilecek bir fikir var arkadaşlar. Bilen arkadaşların mümkünse bilgilendirmesini rica ediyorum.

Proje de hemşirelerin vardiyasını; onların tercihlerine göre dizayn etmeye uğraşıyoruz. Benim aklımda her hemşireye bir şifre verip; internet üzerinden çalışmak istemedikleri günleri seçebilecekleri bir site kurma var. Atıyorum 25 hemşiremiz bulunuyor ve hepsine kendilerine ait bir şifre verildi.

1- Mobil arayüz üzerinde güzel çalışabilecek bir websitesi açılacak. Websitenin ilk sayfasında bir text box ve giriş buttonu olacak. Bu text boxa hemşire kendisine verilen şifreyi doğru bir şekilde girerse 2. sayfa açılacak.

2- 2.sayfada ilk olarak hemşirenin ismi yazılı olacak altında da, o hafta çalışmak istemediği günleri seçebileceği 3 kutucuk olacak. Her 3 kutucuğu doldurmazsa veya 3 kutucuktan herhangi 2'si birbiriyle aynı olursa tekrar doldurmasını talep edecek. Eğer düzgün bir şekilde doldurulmuşsa gönder buttonuna basıldığında yeni sayfaya yönlendirecek.

3- Yeni sayfada yine hemşirenin ismi yazılı olacak ve tercihleriniz başarıyla kayıt altına alınmıştır diyecek. Tabii bu yapılan tercihleri benim de görmem gerekiyor.

4- Tercih işlemi gerçekleştikten sonra 1 hafta boyunca hemşire tercih değiştiremeyecek; yani tekrardan siteye girip şifresini yazdığında bu haftalık tercihiniz başarılı bir şekilde kaydedilmiştir uyarısı çıkacak.

5- Her hafta Pazar gecesi sistem sıfırlanıp, hemşireye bir sonraki haftanın tercihlerini yapma fırsatı verilecek.

Arkadaşlar 4. ve 5. madde şart değil, onlar kulağa biraz daha komplike geldiğinin farkındayım. İşin içine database girdiğinden dolayı çok bir bilgim yok bu konuda, tasarımı hiç önemli değil sadece mobil de düzgün bir şekilde çalışması kafi. Bilenlerin böyle bir siteyi tasarlarken ne kadar vakit harcayakları konusunda bilgilendirmesini rica ediyorum, teşekkürler.


< Resime gitmek için tıklayın >
A
8 yıl
Eski Harddiskin Verilerini Alma (Tek Girişli)
Arkadaşlar merhaba,

Bir süredir asıl laptopum bozuk olduğundan; 2005 senesinde aldığım laptopumu kullanıyordum. 2005 senesinden beri bozulmadığından dolayı, daha bozulmaz düşüncesiyle içerisindeki birçok veriyi Dropbox'a yükleme zahmetine girmedim. Ancak maalesef bu bilgisayarım da bozuldu.

Araştırdım, aslında harddiskleri harddisk kutusu adı verilen bir aparatla başka bilgisayarlarda çalıştırılabileneceğini öğrendim. Ancak, Youtube videolarına bakıyorum bu harddisk kutusu denilen aparatı harddiske bağlarken; 2 kablo takıyorlar. Asıl laptopumun da böyle 2 girişi bulunuyor ama 2005 senesinden kalma laptopumun harddiski sanırım daha eski bir nesil olduğundan tek girişli. Ben bu tek girişi bulunan harddiskimde ki verileri nasıl kurtarabilirim acaba? Bunun için de harddisk kutusu gibi bir aparat var mı?

Not: 2 Giriş/1 Giriş şeklinde yazdım ama sanırım onun başka bir ismi var.

Resimler (Soldaki asıl kullandığım laptopumun harddiskiydi/Sağdaki ise 2005 senesinden kalma olanın)

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
A
8 yıl
Projemiz İçin 2 Dakikanızı Ayırır Mısınız?
Arkadaşlar merhaba,

Bir proje ödevimiz var, sizden ricam 2 dakikanızı ayırıp anketi doldurmanız. Vakit ayırıp, dolduran arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Anket:http://freeonlinesurveys.com/s.asp?sid=ycqnxi2i7kr66w7470207

Herkese iyi geceler dilerim.

---

Katılan herkese teşekkürlerimi iletiyorum, 100'ün üstünde bir katılım oldu. Eğitim sistemine güvenimiz yerlerde gerçekten, hak da vermiyor değiliz tabii ki bu duruma. Fakat, eğitimi yeterli görmemize rağmen, ek destek ihtiyacı şu ankette gözümüze düşük geldi. Ankete katılanların %55'i, 18 ve altında yaşa sahip arkadaşlardı, üniversitede ek takviyeyi gerek görmemelerinin sebebini; üniversiteyi çok farklı bir yer olarak hayal ettiklerinden dolayı olabileceğini düşündük.

Online derse de sıcak bakmanız çok hoşumuza gitti. Katılan arkadaşlara tekrardan teşekkür ediyorum, herkese iyi akşamlar dilerim.

Not: Sonuçları isteyen olursa özel mesaj atabilir.
A
8 yıl
Bu İki Z510 Arasındaki Fark?
Arkadaşlar merhaba,

Bu bilgisayar işlerinden pek anlayan birisi değilimdir, fakat araştırdıktan ve forumdaki birkaç arkadaşa da danıştıktan sonra Z510 almaya karar verdim. Arkadaşlar, bu aşağıda vereceğim linkler arasındaki tek fark 2 GBlık ram farkları mı? Birinde 3.1 GHz diyor ama forumdan bir arkadaşın dediği gibi o Turbo Boost ile olan hızıymış, yani ikisinin de işlemci hızları aynıymış.

http://www.kliksa.com/urun/lenovo-z510-intel-core-i5-4200m-2-5-ghz-15-6-1-tb-8-gb-tasinabilir-bilgisayar-59405837/901995580

http://www.kliksa.com/urun/lenovo-z510-intel-core-i5-4200m-15-6-6-gb-1-tb-tasinabilir-bilgisayar-59405841/901987318

Ben mi göremiyorum acaba başka farklılıkları mı var? Şu şartlar altında 10 TL fazla verip, 8 GB ramli olanından almak daha mantıklı değil mi? Niye böyle bir fiyatlandırma politikasına gittiler anlamadım.

Birin de tükendi yazıyormuş o yüzden öyle yazmışlar fiyatları diye tahmin ediyorum.
A
9 yıl
2012/13 Sezonu Digiturkplay Süper Paket Kullanıcıları & Mağdurlar
Arkadaşlar merhaba,

Bu konuyu ilk olarak Digiturk başlığı altında açtım:http://forum.donanimhaber.com/m_78045862/f_//tm.htm#78045862

Fakat daha fazla insana ulaşabilmek adına buraya da açıyorum. Eğer bir hata yapıyorsam affola, yönetici arkadaşlar konuyla ilgilenir.

Geçen sezon "Süper Paket"e sahip kullanıcılardan destek bekliyorum.

İlk açtığım konu:Arkadaşlar merhaba,

Eminim hatırlayanlarınız olacaktır. Kasım ayında Digiturk'un Web TV yayınlarına bir saldırı olmuştu. Digiturk'te müşterilerinden özür dilemek adına: Anadolu Taraftar Paketi'ne sahip olanlara bile ligin kalan maçlarını ücretsiz izleme şansı vermişti. Benim gibi Süper Paket sahiplerine de önümüzdeki sezon için özel bir indirim yapılacağını, satış vakti mail ile bildirileceği söylenmişti.

Ligin başlamasına çok kısa bir süre kalmasına rağmen bana böyle bir mail gelmedi, gördüğüm kadarıyla yine forumdan bir arkadaşa da gelmemiş, Şikayetvar'da aynı sorundan muzdarip bir arkadaş daha gördüm.

Digiturk'ün 21 Kasım tarihinde attığı o mailin ilgili kısmı:

"Elimizde olmayan sebeplerle yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi adına Gişe Filmleri Paketi’ndeki tüm filmleri herhangi bir ek ücret ödemeden buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, geliştirdiğimiz altyapıyla kesintisiz devam edecek futbol coşkusunu bir sezon daha sürdürmeniz için, 2013-2014 Spor Toto Süper Lig Paketi’nde size özel indirim sağlanacaktır. İlgili e-posta, bu paketin satışa sunulmasıyla birlikte tarafınıza gönderilecektir."

Mailin tamamı:http://img191.imageshack.us/img191/6264/wnzx.png

Dediğim gibi bu mağduriyeti bir arkadaş şikayetvar.com'a taşımış ama klasik bir cevap almış arkadaşlar. Geçen sezon Süper Paket'e sahip olan kullanıcılar birleşip bir topluluk oluşturursak, belki durumu hatırlatabiliriz diye düşünüyorum. Bu bağlamda bir metin hazırladım, ancak sizden ricam öncelikle bir 4-5 kişi olalım ondan sonra bu metni gönderelim, gönül isterki 20-25 kişi birlik olup; gönderelim ama şimdilik zor gözüküyor. Bu yüzden, 3 gün bekleyelim eğer 4-5 kişi olamazsak da artık kaç kişi olduğumuza bağlı olarak metni göndeririz.

Yazdığım metnin aynısını herkes gönderecek diye bir şey yok tabii ki, beğenmeyenleriniz olabilir, ekleme yapmak isteyenler olabilir - ekleme yapacak arkadaşlar buraya da yazarsa sevinirim -. Ama sizden ricam bir göndermeden önce, kaç kişi olduğumuza bakalım şu anda 2 kişiyiz: Ben ve @lord_nemesis . 5 kişi olursak eğer, ben yine mention atacağım, o zaman göndermeye başlarız.

Metni göndereceğimiz adresler:

http://www.digiturkplay.com.tr/contact/
http://www.sikayetvar.com/sikayetyaz/yeni/ (Buraya birçoğunuzun bildiği gibi şikayet yazmak için üye olmak gerekiyor)

Bu Metni ŞikayetVar'a Gönderiyoruz -http://www.sikayetvar.com/sikayetyaz/yeni/

Başlık: Digiturkplay Kasım Ayında Verdiği Sözü Tutmadı!

Kasım ayında Digiturkplay yayınlarındaki sorunları yayıncı kuruluş korsan saldırılar olarak niteliyerek, benim gibi mağdur olan müşterilerinden özür dilemek adına bir takım fırsatlar tanıdı. Bu dönemde Anadolu Taraftar Paketi'ne sahip olan kullanıcılar bile ligin geri kalanını izleme şansı tanınırken, "Süper Paket"e sahip üyelere de 2013/2014 sezonu için özel indirimler yapılacağı ve mağduriyetlerinin bu şekilde giderileceği söylendi.

Mailin ilgili kısmı: "Elimizde olmayan sebeplerle yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi adına Gişe Filmleri Paketi’ndeki tüm filmleri herhangi bir ek ücret ödemeden buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, geliştirdiğimiz altyapıyla kesintisiz devam edecek futbol coşkusunu bir sezon daha sürdürmeniz için, 2013-2014 Spor Toto Süper Lig Paketi’nde size özel indirim sağlanacaktır. İlgili e-posta, bu paketin satışa sunulmasıyla birlikte tarafınıza gönderilecektir."

Mailin tamamı:http://img191.imageshack.us/img191/6264/wnzx.png

Mağdur olduğumuz dönemde, mağduriyetimizi bu şekilde gidereceğini iddia eden Digiturk kuruluşu aradan geçen tam 10 aya rağmen maalesef bu konuda herhangi bir adım atmamıştır.

Biz 2012/13 sezonu "Süper Paket" kullanıcıları olarak mağduriyetimizin giderilmesini ve bize vaad edilen özel indirimin sağlanmasını talep ediyoruz, aksi takdirde üyeliğimizi yenilemeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Bu mesaja cevap verecek Digiturk yetkilisi veya yetkililerinin "Kişiye ulaşıp, bilgilendirilmesi sağlanmıştır." gibi klişe cevaplardan ziyade, "Söz verdiğimiz gibi üyelerimize özel indirimler sağlanmıştır." tarzında bir cevap atmasını/atmalarını umut ediyoruz.

Saygılarımızla.

Arkadaşlar maalesef metin sikayetvar.com'un 700 karakter sınırından dolayı sığmadı kırpmak zorunda kaldım -http://www.sikayetvar.com/sikayetyaz/yeni/

Başlık: Digiturkplay Kasım Ayında Verdiği Sözü Tutmadı!

Digiturk, WebTV yayınlarındaki sorunları korsan saldırılar olarak niteliyerek, mağdur olan müşterilerinden özür dilemek adına bazı fırsatlar tanıdı. "Süper Paket"e sahip üyelere de 2013/14 sezonu için özel indirimler yapılacağı ve mağduriyetlerinin bu şekilde giderileceği söylendi.

Mail:http://goo.gl/uQBhy

Mağdur olduğumuz dönemde, mağduriyetimizi bu şekilde gidereceğini söyleyen Digiturk; aradan geçen 10 aya rağmen maalesef bu konuda herhangi bir adım atmamıştır.

Biz 2012/13 sezonu Süper Paket kullanıcıları olarak mağduriyetimizin giderilmesini ve bize vaad edilen özel indirimin sağlanmasını talep ediyoruz, aksi takdirde üyeliğimizi yenilemeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Digiturkplay'in İletişim Kısmına Gönderilecek Metin -http://www.digiturkplay.com.tr/contact/

Kasım ayında Digiturkplay yayınlarındaki sorunları korsan saldırılar olarak niteliyerek, benim gibi mağdur olan müşterilerinizden özür dilemek adına bir takım fırsatlar tanıdınız. Bu dönemde Anadolu Taraftar Paketi'ne sahip olan kullanıcılar bile ligin geri kalanını izleme şansı tanınırken, "Süper Paket"e sahip üyelere de 2013/2014 sezonu için özel indirimler yapılacağı ve mağduriyetlerinin bu şekilde giderileceğini söylediniz.

Mailin ilgili kısmı: "Elimizde olmayan sebeplerle yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi adına Gişe Filmleri Paketi’ndeki tüm filmleri herhangi bir ek ücret ödemeden buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, geliştirdiğimiz altyapıyla kesintisiz devam edecek futbol coşkusunu bir sezon daha sürdürmeniz için, 2013-2014 Spor Toto Süper Lig Paketi’nde size özel indirim sağlanacaktır. İlgili e-posta, bu paketin satışa sunulmasıyla birlikte tarafınıza gönderilecektir."

Mailin tamamı:http://img191.imageshack.us/img191/6264/wnzx.png

Mağdur olduğumuz dönemde, mağduriyetimizi bu şekilde gidereceğinizi iddia etmenize ve aradan geçen tam 10 aya rağmen maalesef bu konuda herhangi bir adım atmadınız.

Biz 2012/13 sezonu "Süper Paket" kullanıcıları olarak mağduriyetimizin giderilmesini ve bize vaad edilen özel indirimin sağlanmasını talep ediyoruz, aksi takdirde üyeliğimizi yenilemeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Bu mesaja cevap verecek Digiturk yetkilisi veya yetkililerinin "Aranıp, bilgilendirileceksiniz." gibi klişe cevaplardan ziyade, "Söz verdiğimiz gibi size özel indirimler sağlanmıştır." tarzında bir cevap atmasını/atmalarını umut ediyoruz. Mailde belirttiğiniz cümlenin ("Müşterilerimizin memnuniyetine ve kaliteli hizmete verdiğimiz önemi bir kez daha belirtir, anlayışınız için teşekkür ederiz.") sadece bir cümle olarak kalmaması dileğiyle.


Saygılarımla,

...

Mağdurlar

1-) Alp
2-) lord_nemesis
A
9 yıl
2012/13 Sezonu Digiturkplay Süper Paket Kullanıcıları & Mağdurlar
Arkadaşlar merhaba,

Eminim hatırlayanlarınız olacaktır. Kasım ayında Digiturk'un Web TV yayınlarına bir saldırı olmuştu. Digiturk'te müşterilerinden özür dilemek adına: Anadolu Taraftar Paketi'ne sahip olanlara bile ligin kalan maçlarını ücretsiz izleme şansı vermişti. Benim gibi Süper Paket sahiplerine de önümüzdeki sezon için özel bir indirim yapılacağını, satış vakti mail ile bildirileceği söylenmişti.

Ligin başlamasına çok kısa bir süre kalmasına rağmen bana böyle bir mail gelmedi, gördüğüm kadarıyla yine forumdan bir arkadaşa da gelmemiş, Şikayetvar'da aynı sorundan muzdarip bir arkadaş daha gördüm.

Digiturk'ün 21 Kasım tarihinde attığı o mailin ilgili kısmı:

"Elimizde olmayan sebeplerle yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi adına Gişe Filmleri Paketi’ndeki tüm filmleri herhangi bir ek ücret ödemeden buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, geliştirdiğimiz altyapıyla kesintisiz devam edecek futbol coşkusunu bir sezon daha sürdürmeniz için, 2013-2014 Spor Toto Süper Lig Paketi’nde size özel indirim sağlanacaktır. İlgili e-posta, bu paketin satışa sunulmasıyla birlikte tarafınıza gönderilecektir."

Mailin tamamı:http://img191.imageshack.us/img191/6264/wnzx.png

Dediğim gibi bu mağduriyeti bir arkadaş şikayetvar.com'a taşımış ama klasik bir cevap almış arkadaşlar. Geçen sezon Süper Paket'e sahip olan kullanıcılar birleşip bir topluluk oluşturursak, belki durumu hatırlatabiliriz diye düşünüyorum. Bu bağlamda bir metin hazırladım, ancak sizden ricam öncelikle bir 4-5 kişi olalım ondan sonra bu metni gönderelim, gönül isterki 20-25 kişi birlik olup; gönderelim ama şimdilik zor gözüküyor. Bu yüzden, 3 gün bekleyelim eğer 4-5 kişi olamazsak da artık kaç kişi olduğumuza bağlı olarak metni göndeririz.

Yazdığım metnin aynısını herkes gönderecek diye bir şey yok tabii ki, beğenmeyenleriniz olabilir, ekleme yapmak isteyenler olabilir - ekleme yapacak arkadaşlar buraya da yazarsa sevinirim -. Ama sizden ricam bir göndermeden önce, kaç kişi olduğumuza bakalım şu anda 2 kişiyiz: Ben ve @lord_nemesis . 5 kişi olursak eğer, ben yine mention atacağım, o zaman göndermeye başlarız.

Metni göndereceğimiz adresler:

http://www.digiturkplay.com.tr/contact/
http://www.sikayetvar.com/sikayetyaz/yeni/ (Buraya birçoğunuzun bildiği gibi şikayet yazmak için üye olmak gerekiyor)

Bu Metni ŞikayetVar'a Gönderiyoruz -http://www.sikayetvar.com/sikayetyaz/yeni/

Başlık: Digiturkplay Kasım Ayında Verdiği Sözü Tutmadı!

Kasım ayında Digiturkplay yayınlarındaki sorunları yayıncı kuruluş korsan saldırılar olarak niteliyerek, benim gibi mağdur olan müşterilerinden özür dilemek adına bir takım fırsatlar tanıdı. Bu dönemde Anadolu Taraftar Paketi'ne sahip olan kullanıcılar bile ligin geri kalanını izleme şansı tanınırken, "Süper Paket"e sahip üyelere de 2013/2014 sezonu için özel indirimler yapılacağı ve mağduriyetlerinin bu şekilde giderileceği söylendi.

Mailin ilgili kısmı: "Elimizde olmayan sebeplerle yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi adına Gişe Filmleri Paketi’ndeki tüm filmleri herhangi bir ek ücret ödemeden buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, geliştirdiğimiz altyapıyla kesintisiz devam edecek futbol coşkusunu bir sezon daha sürdürmeniz için, 2013-2014 Spor Toto Süper Lig Paketi’nde size özel indirim sağlanacaktır. İlgili e-posta, bu paketin satışa sunulmasıyla birlikte tarafınıza gönderilecektir."

Mailin tamamı:http://img191.imageshack.us/img191/6264/wnzx.png

Mağdur olduğumuz dönemde, mağduriyetimizi bu şekilde gidereceğini iddia eden Digiturk kuruluşu aradan geçen tam 10 aya rağmen maalesef bu konuda herhangi bir adım atmamıştır.

Biz 2012/13 sezonu "Süper Paket" kullanıcıları olarak mağduriyetimizin giderilmesini ve bize vaad edilen özel indirimin sağlanmasını talep ediyoruz, aksi takdirde üyeliğimizi yenilemeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Bu mesaja cevap verecek Digiturk yetkilisi veya yetkililerinin "Kişiye ulaşıp, bilgilendirilmesi sağlanmıştır." gibi klişe cevaplardan ziyade, "Söz verdiğimiz gibi üyelerimize özel indirimler sağlanmıştır." tarzında bir cevap atmasını/atmalarını umut ediyoruz.

Saygılarımızla.

Arkadaşlar maalesef metin sikayetvar.com'un 700 karakter sınırından dolayı sığmadı kırpmak zorunda kaldım -http://www.sikayetvar.com/sikayetyaz/yeni/

Başlık: Digiturkplay Kasım Ayında Verdiği Sözü Tutmadı!

Digiturk, WebTV yayınlarındaki sorunları korsan saldırılar olarak niteliyerek, mağdur olan müşterilerinden özür dilemek adına bazı fırsatlar tanıdı. "Süper Paket"e sahip üyelere de 2013/14 sezonu için özel indirimler yapılacağı ve mağduriyetlerinin bu şekilde giderileceği söylendi.

Mail:http://goo.gl/uQBhy

Mağdur olduğumuz dönemde, mağduriyetimizi bu şekilde gidereceğini söyleyen Digiturk; aradan geçen 10 aya rağmen maalesef bu konuda herhangi bir adım atmamıştır.

Biz 2012/13 sezonu Süper Paket kullanıcıları olarak mağduriyetimizin giderilmesini ve bize vaad edilen özel indirimin sağlanmasını talep ediyoruz, aksi takdirde üyeliğimizi yenilemeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Digiturkplay'in İletişim Kısmına Gönderilecek Metin -http://www.digiturkplay.com.tr/contact/

Kasım ayında Digiturkplay yayınlarındaki sorunları korsan saldırılar olarak niteliyerek, benim gibi mağdur olan müşterilerinizden özür dilemek adına bir takım fırsatlar tanıdınız. Bu dönemde Anadolu Taraftar Paketi'ne sahip olan kullanıcılar bile ligin geri kalanını izleme şansı tanınırken, "Süper Paket"e sahip üyelere de 2013/2014 sezonu için özel indirimler yapılacağı ve mağduriyetlerinin bu şekilde giderileceğini söylediniz.

Mailin ilgili kısmı: "Elimizde olmayan sebeplerle yaşadığınız mağduriyetin giderilmesi adına Gişe Filmleri Paketi’ndeki tüm filmleri herhangi bir ek ücret ödemeden buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, geliştirdiğimiz altyapıyla kesintisiz devam edecek futbol coşkusunu bir sezon daha sürdürmeniz için, 2013-2014 Spor Toto Süper Lig Paketi’nde size özel indirim sağlanacaktır. İlgili e-posta, bu paketin satışa sunulmasıyla birlikte tarafınıza gönderilecektir."

Mailin tamamı:http://img191.imageshack.us/img191/6264/wnzx.png

Mağdur olduğumuz dönemde, mağduriyetimizi bu şekilde gidereceğinizi iddia etmenize ve aradan geçen tam 10 aya rağmen maalesef bu konuda herhangi bir adım atmadınız.

Biz 2012/13 sezonu "Süper Paket" kullanıcıları olarak mağduriyetimizin giderilmesini ve bize vaad edilen özel indirimin sağlanmasını talep ediyoruz, aksi takdirde üyeliğimizi yenilemeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Bu mesaja cevap verecek Digiturk yetkilisi veya yetkililerinin "Aranıp, bilgilendirileceksiniz." gibi klişe cevaplardan ziyade, "Söz verdiğimiz gibi size özel indirimler sağlanmıştır." tarzında bir cevap atmasını/atmalarını umut ediyoruz. Mailde belirttiğiniz cümlenin ("Müşterilerimizin memnuniyetine ve kaliteli hizmete verdiğimiz önemi bir kez daha belirtir, anlayışınız için teşekkür ederiz.") sadece bir cümle olarak kalmaması dileğiyle.


Saygılarımla,

...

Mağdurlar

1-) Alp
2-) lord_nemesis
A
10 yıl
Hangi arabayı bugün alsam, 5 sene sonra en az değer kaybıyla satabilirim?
Arkadaşlar başlık biraz saçma oldu kusura bakmayın, bu bölümde böyle başlıklara da izin veriliyor mu bilmiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var gerçekten. Arabalardan pek anladığımız söylenemez.

Bir proje ödevimiz var, bu proje ödevi kapsamında büyük ihtimal konumuzun ana maddesi "arabaları kiralayalım mı, yoksa satın mı alalım" olacak. Kiralasakta, satın da alsak arabaları sadece 5 sene boyunca kullanacağız, alınacak arabaları kuracağımız hayali şirketin, hayali yöneticileri kullanacak. Eğer satın alırsak 5 sene sonra arabaları elden çıkaracağız, bu bağlamda acaba hangi marka arabalar en az değer kaybına uğrar?

Yani bir Mercedes'i 100.000 TL'ye alırsak, 5 sene sonra %40'lık bir değer kaybıyla 60.000 TL'ye satabilir miyiz? (Enflasyon oranlarını ödevde dikkate alacağız ama, şimdilik önemli değil bu) Eminimki arabanın kmsi, bakımı bir sürü şeyi etki eder böyle bir şeye fakat acaba ortalama oranları bilen var mı aranızda? Mesela bir Mercedes, BMW, Volvo, Volkswagen, Renault markalarının arasından hangisi değerini en fazla koruyabilir? Piyasayı iyi bilen arkadaşların yardımcı olacağını ümit ediyorum. :-)

---

Bir sorum daha var arkadaşlar; acaba hangi markaların yedek parçası ülkemizde kolay bulunuyor, hangi markaların ki zor bulunuyor?

Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacak arkadaşlara.

Not: Şöyle bir baktım en fazla kişi Renault bölümündeydi o yüzden buraya açıyorum, yanlış yaptıysam lütfen kusura bakmayın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.