E

Onbaşı
22 Haziran 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 yıl
Frederique Constant Chronograph Saat Yardım!
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 ay önce Frederique Constant FC-292 serisi Quartz Chronograph saat aldım. Çalışma koşullarımdan dolayı saati takmadım ve orijinal kutusunda muhafaza ettim. Bugün kullanmak istediğimde ise saat kısmının çalışmadığını gördüm. Başta pil bitmesinden şüphelendim fakat Chronograph’ı çalıştırmayı denediğimde çalıştığını farkettim. Küçük saniye, akrep ve yelkovanı çalıştıramıyorum. Bunun dışında Chronograph‘ı kalibre etmeyi denediğimde de başarılı olamıyorum. Pilli saatin durmasının başka bir açıklaması var mı? Konu hakkında vereceğiniz bilgiler için şimdiden minnettarım.

< Resime gitmek için tıklayın >
E
6 yıl
Avast Free Antivirüs YARDIM!
Arkadaşlar herkese merhaba. Kısa bir süredir Avast free virüs programını kullanıyorum. Bugün yolladığım bi epostada MS word dosyası yollamıştım ve epostaya otomatik olarak "Virüs bulunmuyor.www.avast.com" yazılı bir metin eklemiş. Epostalarımda böyle bir yazı istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
E
6 yıl
SATA 2 Harddisk bozuldu SATA 3 Takılır mı?
Arkadaşlar bilgisayarımda SATA2 harddisk takılı fakat bozuldu. Değiştirmem gerekiyo fakat kafamda bi soru var. Bilgisayarım 2010 model söylediğim gibi sata2 harddisk takılı bunu söküp sata 3 taktığımda işletim sistemi kurup kullanabilir miyim?
E
6 yıl
Şişli KYK Yurdu
Arkadaşlar merhaba. İstanbul Üniversitesinin Avcılar kampüsünde okuyorum. KYK Yurdu Maltepe Zümrütevlerdeki Mimar Sinan öğrenci yurduna çıktı. Okuluma çok uzak -bilmeyenler için söyleyim 53 km- Şişli Kyk yurduna geçmeyi düşünüyorum. Kalanlar ya da bilenler bilgi verebilir mi? Odalar kaç kişiliktir? Tuvalet-banyo odada mı? Ücreti ne kadar? Vs. Vs. Vereceğiniz tüm bilgilere açığım
E
6 yıl
KYK Yurt Nakil
Arkadaşlar merhaba. İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Kampüsüm Avcılarda. Bugün KYK yurdu çıktı. Maltepe Zümrütevlerdeki Mimar Sinan erkek öğrenci yurdu. Okula mesafesi 53 km ve ulaşım süresi yaklaşık 2 saat 30 dakika. Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsünde okuyan bir arkadaşım var Kadırga erkek öğrenci yurdunda. Kadırga yurdundan benim okulum yaklaşık 1 saat sürüyor ve biz yurtlarımızı takas etmek istiyoruz. Bu mümkün müdür veya alternatif çözüm yolları var mıdır? Lütfen yardımcı olun.

Not:Okula 53 km mesafede yurt veren KYK ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum(!)
Not2: Geçen yıl 61 km mesafeden çıkmıştı. KYK performanstan düşmüş.
E
6 yıl
İstanbul Üniversitesi Hazırlık
Arkadaşlar merhaba. Bu yıl myp ile İstanbul Üniversitesi Endüstri mühendisliğini kazandım. Hazırlık okumam gerekiyor. İstanbul üniversitesinde hazırlık kitabı olarak hangi kitap kullanılıyor? Fiyatları ne kadardır? Ayrıca ikinci el temin edebileceğim arkadaşlar da ulaşırsa memnun olurum.
E
6 yıl
Bölümümü Sevmiyorum
Arkadaşlar Beslenme ve diyetetik öğrencisiyim. Bölümü sevmiyordum. Tercih hatası kurbanı oldum. Bir yıl okudum. Sınıfta kaldım. Dedim sınıfta kalmışken bölüm mü değiştirsem vs. vs. Şu an merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. Aklımda

1- İTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
2- YTÜ Elektrik Mühendisliği
3- İstanbul Üni. Endüstri Mühendisliği
4- Ankara Üni. Bilgisayar Mühendisliği
5- İstanbul Üni. Bilgisayar Mühendisliği var.

Bölümlerin sıralamasını karışık yaptım. Numaralar öncelik belirtmiyor. Ama İstanbul'da kalmak tercihim. Matematiği seviyorum. Fiziği de seviyorum ama fizik konusunda iş ciddiye binince ne olur emin değilim. Ailem diyetisyenlik çok rahat bir meslek olduğu için okul değiştirip bölümde kalmam taraftarı. Ama karar benim. Sizden tavsiyelerinizi bekliyorum.
E
7 yıl
Kadıköy yurt
Arkadaşlar Kadıköy'e yakın yurt arıyorum. Fiyatı uygun olan bildiğiniz yurtlar varsa yardımcı olun lütfen
E
7 yıl
Öğrenci yurdu
Arkadaşlar istanbul Kadıköy'de yurt arıyorum bildiğiniz uygun ücretli yurt varsa söyleyin. Kyk çıkmazsa diye yer arıyorum yardım edin
E
7 yıl
Bölüm değiştirmek?
Arkadaşlar güzel bir üniversitenin diyetisyenlik kazandım. Ama içimde hep mühendislik vardı. Hâlâ bir tarfım mühendislik diyor gibi. İsteğe bağlı hazırlık hakkım var. Ama hiç okumasam da oluyor. Acaba bir yıl hazırlık okuyup aynı anda tekrar sınava hazırlansam mı diye düşünüyorum. Sınavda başarılı olabilirsam (25 puana yakın okul puanım eksilecek. nasıl başarılı olabileceğimi de bilmiyorum) mühendisliğe geçerim zaten mühendislikte de hazırlık var doğrudan 1. sınıftan başlamış olurum diyorum. Ama mühendisliğe geçtiğimde pişman olursam her şey daha fazla karışacak. Sizce bu yıl hazırlık okuyup bu kumarı oynayım mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.