K

Onbaşı
09 Haziran 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
42 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
5 yıl
Bilgisayarınızın belleği azalıyor. Diğer programlardan çıkın, sonra yeniden deneyin.
Herkese iyi forumlar. Başlıkta da yazdığım gibi bilgisayımda kayıtlı olan bir videoyu oynatmaya jalktığımda "Bilgisayarınızın belleği azalıyor. Diğer programlardan çıkın, sonra yeniden deneyin." hatasını alıyorum. İşim gereği de video ve fotoğraf yazılımlarını crack'li kullanıyorum. Ne yapmam lazım acaba yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tekrar iyi forumlar iyi günler :)
K
6 yıl
ESENYURT KAYMAKAMLIK BİNASINA NASIL GİDİLİR
Soru açık arkadaşlar, yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden iyi forumlar.
K
6 yıl
Mercedes A 180 AMG Sport & LPG
Abilerim kardeşlerim merhaba. İkinci el araç almayı düşünüyoruz şu an. Siz değerli forum üyelerine danışmak istediğim bir husus var. Hemen konuya gireyim mercedes'in 2012 model bu aracına lpg uyumu var mıdır, varsa ne kadar senkron bi şekilde çalışır sorun çıkartır mı? Babam hiç LPG'ye bulaşmak istemiyor o CDi modelini almak istiyor. Şimdiden teşşekkür ederim hayırlı forumlar herkese
K
7 yıl
HANGİ OKULDA NE OKUYORSUNUZ, KARİYER PLANINIZ NEDİR?
.
K
7 yıl
BALKANLAR HK.
Arkadaşlar 4 gündür banlıydım 5 gündür balkan turundayım. Geriye Karadağ arnavutluk Makedonya ve yunanistan kaldı. Gidilcek gezilecek nereler var. Varsa pahalı mı? Adminlerden ricam konuyu kaldırmayın lütfen acil lazım çünkü.
K
7 yıl
LG G4 STYLUS VS LENOVO S90
ARKADAŞLAR ŞU AN LG L70 KULLANIYORUM. ÜNİVERSİTEDE ANFİDE DERS GÖRÜYORUZ VE SLAYTLARIN UZAKTAN FOTOĞRAFINI ÇEKMEMİZ GEREKİYOR SÜREKLİ VE ELMİMDEKİ TELEFONLA SADECE PARLAKLIK BELLİ OLUYOR ANFİ ÇOK BÜYÜK. BUNUN YÜZÜNDEN TELEFON ALMIYORUM TABİKİ UZUN ZAMANDIR KULLANIYORUM VE BU İKİ TELEFONDAN BİRİNİ ALMAM GEREKİYOR. LG G4 STYLUS'UN KAMERASI 8 MP İMİŞ. BU AÇIKÇASI BENİ BİRAZ ÜZDÜ. ÇÜNKÜ GÖNLÜMDEN GEÇEN OYDU. LENOVO'NUN ARAYÜZÜNÜ HİÇ BEĞENMİYORUM AMA ONUN DİĞER ÖZELLİKLERİ DAHA İYİ. SİZCE LG NİN KAMERASI İŞ GÖRÜR MÜ?HANGİSİNİ ALAYIM? ONA GÖRE BİR SEÇİM YAPAYIM. KAFANIZI AĞRITTIM GECE GECE İYİ FORUMLAR EFENDİM. (FİYAT ARALIĞIM 800-1000)
K
7 yıl
AMBARLI ELEKTRİK TESİSİNDEYİM SORULARI ALAYIM
Buyrun beyler
K
7 yıl
GÜNLÜK RUTİNİNİZ NE
Herkes günlük rutin hayatını ve olmasını istediğiniz rutinini yazsın beyler ben başlıyorum.

Sabah namazı

Kahvaltı

Okul

Yurt

Pc de biraz takılma

Ders

Yatış çok basit gibi görünüyor ama öyle yani.
K
7 yıl
HESAP MAKİNESİ
Beyler hesap makinesi alıcam da aşırı derece küsüratlı sayılarla kök logaritma üs alma gibi işlemleri yapabilen. Nerden alabilirim nerelerde satılır? İst Avrupa varsa beyazıt.
K
7 yıl
BEYLER ÇOK İYİ İNGİLİZCE BİLEN ARANIYOR
BEYLER ÖDEVİM VAR VE ACİL CEVAP BURDA AMA ANLAYAMIYORUM İLERİ DERECEDE İNGİLİZCE VE BİLMEDİĞİM ÇOK TERİM VAR Bİ BİLENİNİZ VARSA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN ADMİNLERDEN RİCAM HAYAT MEMAT MESELESİ KALDIRMASINLAR KOYNUYU BİLMİYORUM DOĞRU YERDE Mİ 23.59 SON :(

DÜZENLEME:http://earthscience.stackexchange.com/questions/562/why-is-earths-inner-core-made-of-an-iron-nickel-alloy

LİNKİ VERMEMİŞİM ACELEDEN


The first thing you should think about is how the accretionary disk cooled and the cosmochemical constraints this put on Earth (But I am not going into details here). From studying meteorites it is apparent that the oldest meteorites don't show signs of chemical differentiation (e.g. melting, ...) and are thought to represent the solids that formed from the accretionary disk. Because of their characteristic round structures, chondrules, they are called Chondrites. The most chemically primitive Chondrites (e.g.https://en.wikipedia.org/wiki/Allende_meteorite) roughly have the same composition as Earth. This is why it is thought that Earth formed by accretion of these smaller chondritic objects.

There are also other meteorites called "achondrites", meaning "no chondrules". They show signs of chemical differentiation (we can find stony-, stony-iron-, and iron-achondrites). For this chemical differentiation to happen it is necessary to think of the meteorite as having a parent body, on which this differentiation took place. These parent bodies differentiated similar to earth into an iron-nickel core (iron-achondrites), an olivine-rich mantle (stony and stony-irons) and a silicate crust (stony-achondrites). Because differentiation takes time, it is somewhat unlikely that a parent body formed, was destroyed and the iron-core was recycled to nucleate Earth (Earth has roughly the same radiometric age as many meteorites). So your suggestion C would take quite some explaining. Also suggestion B is not temporally possible, because the magnetic field needs a liquid iron core to work and therefore only came into existence after the iron migrated to the core.

A few words about iron-nickel. This has something to do with the abundance of elements in the accretionary disk (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/SolarSystemAbundances.png). Iron and Nickel are very common elements. They are also siderophile, which means, that when a chondrite melts, the iron will try to separate from the sulfide- and silicate-melt. Because of the larger density of this melt, it will try to move towards the core of a planet. But it is very likely that other elements form a certain percentage of the core's chemical composition and it can be reckoned that this will be similar to some of the compositions of iron-meteorites.

If you get more interested in this I can fully recommend "McSween, Harry Y. (1999). Meteorites and their parent planets (2. ed. ed.). Cambridge [u.a.]: Cambridge University Press. ISBN 978-0521583039." which is very enjoyable to read and because of its descriptive approach not outdated. The newer book is also very good "Huss, Harry Y. McSween, Jr., Gary R. (2010). Cosmochemistry. Cambridge: Cambridge University Press. ISBN 978-0521878623."


SİTEYE GİRMEK İSTEMEYEN DİREKT BURDAN BAKABİLİR.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.