C

Yarbay
20 Nisan 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
C
3 ay
TTnet Ayıplı Hizmet ve Tüketici Hakem Heyeti Süreci
6 aydır arıza çözülmemesi dolayısıyla e-devletten 2 defa fesih başvurusu yaptım. İlk başvurumda ayıplı hizmetin teyit edilmesi ve cayma bedelsiz fesih için tekrar arıza kaydı oluşturmam istendi. Oluşturdum ama teyit için olan arıza kaydı kapatıldığı halde (arıza yine çözülmedi) fesih yapılmayınca tekrar fesih başvurusu yaptım e-devlet üzerinden. Bugün ttnet bana tekrar arıza kaydı oluşturalım dedi bu kez kabul etmedim. Onlar da cayma bedelini yansıtmak durumunda olduklarını söyledi. Ben iptalin ne olursa olsun gerçekleşmesini söyleyerek feshi onayladım.

Cayma bedeli ve interneti kullanamadığım dönemlerde adıma çıkan faturalar için tüketici hakem heyetine başvuracağım. Sormak istediğim soru; cayma bedeliyle beraber adıma çıkan faturayı ödedikten sonra mı yoksa bedel faturalandıktan hemen sonra mı başvurayım? Karar ne kadar sürede çıkıyor? Bir de ayıplı hizmet dışında başvurumda belirtmem gereken önemli hususlar var mı bilen varsa müteşekkir olurum.
C
5 ay
Silinsin.
Silinsin.
C
7 ay
Sosyoloji Kuramları kitap tavsiye
Sosyolojik düşüncenin gelişimi ve özellikle klasik kuramlar için kitap arıyorum. Birkaç üniversitede bu konuda hangi kitapların okutulduğuna baktım ama hangisi daha iyi olur bilemedim. Bulduklarım:

1) Sosyolojik düşüncenin evreleri-raymond aron
2) Sosyolojik düşüncenin kısa tarihi-swingewood
3) sosyoloji kuramları-ritzer

Bunlar arasından veya bunların dışında da olabilir, hangisi derli toplu ve iyi başlangıçtır acaba? Bunların ardından çağdaş kuramları farklı kitaptan okuyacağım.
C
7 ay
56 gündür çözülemeyen arıza ve abonelik iptali (Güncel: 98 gün)
5 Ağustos'tan bu yana internet arızam var ve ısrarla çözülmüyor. Artık bunun ayıplı hizmete girdiğini düşünüyorum. Aboneliğimi iptal ettirsem cayma bedeli öder miyim?

Bu arada son Eylül faturasını yaptırmadım. Ağustos ayında toplam 5 gün kullandım. Fatura mı düzenleyin dediğimde arızanın çözülmesi gerekiyor ilk dediler, toplam kullanılmayan gün net belli olsun diye. Ama arızanın yapılacağına pek inancım kalmadı ve boşa fatura ödemek istemiyorum.
C
10 ay
KYK borcu ertelenmeli mi yoksa vergi dairesine düştükten sonra yapılandırılmalı mı?
Forumdaki eski konulara baktım ama çoğu 2019 ve öncesi konulardı. Kimi diyor bırak vergi dairesine düşsün daha az faiz biner, kimi diyor düşerse banka hesabın bloke olur ve kredi notun düşer. Bilgili ve tecrübeli arkadaşlar izledikleri yolu ve fikirlerini paylaşırsa minnettar kalırım.

Edit: Bir de banka hesapları ödeme yapılmadığı takdirde yaklaşık kaç ay sonra bloke oluyor?
C
geçen yıl
Silinsin.
Silinsin..
C
geçen yıl
3 aylık Yazlık İnternet Kapanmaması
3 yıldır 3 aylık internet paketini kullanıyorum. Normalde her sene tam zamanında açılıp tam zamanında dondurulurdu. Bu sene kapanmadı hala devam ediyor. Müşteri hizmetlerine de bağlanamıyorumhttps://forum.donanimhaber.com/444-1-444-artik-calismiyor-mu--140811669 Linkteki konuda bahsetmiştim bundan. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Forumda birkaç eski konu vardı ama bilgi yok. Online yardıma sorduğumda da müşteri hizmetlerini arayın diyor. Ne yapacağımı bilemedim açıkçası.
C
geçen yıl
444 1 444 artık Çalışmıyor mu?
Ben yalın internet kullanıcısıyım. Müşteri hizmetlerini ne zaman arasam "sistemlerimiz yenileniyor" diyor. Nasıl bağlanabilirim ben bunlara?
C
geçen yıl
Komedi tavsiye
20 dakikalık, güzel vakit öldürten, kendini içine çeken, karakterlerle bağ kurmanızı sağlayan, art arda 9-10 bölüm izleseniz bile sıkmayacak genel olarak komedi dizisi arıyorum. En son The Office izledim. Ofis tarzı dizi istemiyorum. Friends, HIMYM, Rick&Morty vs izledim. Aklımda Brooklyn 99 ve BoJack Horseman var şimdilik. İzlemiş olanların değerlendirmeleri de çok makbule geçer.

Edit: Başka bir dizinin çakması olan dizileri önermeyin lütfen. (Parks and reacreation ya da friends çakması diziler gibi)
C
2 yıl
"Ne filmdi ama"
Son zamanlarda izlediğiniz, 'ne filmdi ama' dediğiniz, sadece sonundan ibaret olmayan, izleyeni direkt atmasferine çeken film tavsiyelerinize açığım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.