N

Yarbay
07 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
60 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
8 yıl
Kitap, Deneme, Fasikül vb. Elden Çıkarma
Şimdiye kadar hiç aklıma gelmedi satmak açıkçası, 1 hafta içerisinde de yeni eve geçeceğim için kitapları elden çıkarmak istiyorum. Aklınızdaki fiyatla birlikte bana PM atarsanız konuşup tartışabiliriz. İstediğiniz kitapları belirtmeniz yeterli.

İsteyen olursa fotoğraf koyabilirim.

Not: Mezun olduğum için 2012-2013 yılından kalan kitaplar mevcut. O tarihlerden kalanların tümüne yılı yazdım, yıl yazılmamış olanlar 2014e aittir.


Soru Bankaları
Türkçe (YGS), Mat1 (YGS), Geometri (YGS-LYS), Fizik (YGS-LYS), Kimya (YGS-LYS), Biyoloji (YGS-LYS)
Tümünün çözüm CD leri içerisindedir, %100 boştur, kapağı bile bozulmamış kitapların o derece
Mat 2 (LYS)
Eşitsizliklere kadar olan kısmı dolu. Sayfa 7-44 arası yani. Kitap toplam 391 sayfa. Yani %10 luk bir kısmı dolu sadece.

Ayset
1. Kiitap %80 civarında dolu.
Diğer 5 kitap %100 boş durumda.
Hepsinin çözüm CD leri içerisindedir.

Fasikül
Sayı 1 - %100 Dolu
Sayı 2 - Türkçe karalanmamış bir şekilde dolu, matematik 6 testin 5i dolu, geometride 35 soru var 16sı çözülmüş, fizik 4 testten 2si dolu, gerisi boş
Sayı 3 - Matematik 6 testin 4ü dolu, geometri 36 sorudan 25i dolu, gerisi boş
Say 4 ve 5 - Bomboş

Akıllı Defter
Ara ara dolu heps, konu anlatımı ve ders çalışmak için uygun sayılabilir. Fazlasıyla boşluk olduğu için pek uygun değiller aslında. Yine de koyim ben böyle almak istiyorum diyen çıkar belki

TM için Zaman Denemeleri
Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Coğrafya-1 ve Coğrafya-2 olmak üzere 5 deneme elimde. Tamamı boş, cevap anahtarları internetten kolayca bulunabilir. Çözümleri de sitesinde mevcut.

YGS Denemeleri
- 3 Adet 5 Aralık 2012, 16 ve 23 Ocak 2013 tarihlerine ait Zaman YGS Denemeleri
- 2 Adet YGS Biyoloji Branş Denemesi
- 10 Adet A Yayınları Deneme Testi (Ayrı ayrı kitapçıklara ayrılmış, koparıp çözüyorsun deneme olarak, mart ayında ygsye haftalar kala almıştım her sabah 10da kalkar çözerim diye, ilk denemenin matematiğini çözmüşüm sadece, 9u bomboş duruyor.
- 2 Adet Körfez YGS Denemesi, dershanede şu sınıf belirleme falan için yapılan denemelerden 4 ve 5. deneme. İkisine de girmemiştim sonradan aldım o yüzden bomboş duruyolar. İçlerinde çözüm kitapçıkları var.

LYS Denemeleri
- 2 Adet Matematik-2 LYS Branş Denemesi
- 2 Adet Fizik LYS Branş Denemesi
- 2 Adet Biyoloji LYS Branş Denemesi
- 2 Adet Zaman LYS-2 Denemesi, Fizik-Kimya-Biyoloji 3ü de mevcut. 30 Nisan ve 11 Haziran tarihlerine ait.
- 1 Adet Açı Yayınları LYS-2 Denemesi, Fizik-Kimya-Biyoloji 3ü de mevcut. İçlerinde çözüm kitapçığı var.
- 8 Adet Metod Yayınları LYS-2 Denemesi, Fizik-Kimya-Biyoloji 3ü de mevcut. Tümü farklı kitapçıklar halinde 3*8 toplam 24 deneme kitapçığı bulunuyor. Cevap anahtarları mevcut.
- 1 Adet Zaman LYS-1 ve LYS-2 denemesi, Matematik-Geometri 21 Mayıs, Fizik-Kimya-Biyoloji 28 Mayıs tarihlerine ait 5 kitapçık.
- 3 Adet LYS-1 ve LYS-2 Denemesi, Yayınları üzerlerinde yazmıyor sadece TGS yazıyor, hepsinin içerisinde cevap anahtarları var tümü farklı kitapçık.

Deneme Kitapları
FEM'in Matematik'den 20, Geometri-Fizik-Kimya-Biyoloji'den 25 deneme bulunduran Tablet deneme kitapları var elimde.
Matematik ve Geometriden 6şar test çözmüşüm. Fizik Kimya Biyoloji %100 boş durumda

Diğer Kitaplar
- 2012de alınmış Mustafa Tekinay Fizik Soru Bankası, YGS konularından en baştakiler çözülmüş durumda. 66. sayfaya kadar çözmüşüm kitap 360 sayfa. İçerisinde çözüm CD'si mevcut.
- Karekök yayınları Trigonometri 0 kitabı. Yaklaşık %90ı çözülmüş durumda. Ama ben alırken sadece kurallara bakmak için almıştım aslında. Belki kurralları teker teker görmek için alan başkası da çıkar. Soruları farklı kaynaktan da çözebilirsiniz sonuçta
- Fem Simetri LYS Fizik kitabı, konu özetlidir, anlamadığım birkaç konuyu çözmüşüm yaklaşık %15i dolu kitabın. Karalama falan yok kitabın kapağı bile yepyeni gözüzüküyor.
- Fem 3 Adımda LYS kitabı, genelde matematik ve geometri çözümlerini çözmüşüm, fizikten ilk konulardan birkaçını çözmüşüm, zaten her konudan 1-3 test arası var ben 5-6 test çözmüşüm, kimya biyoloji boş.
- Körfez Son Prova 6x6 Soru Bankası, 1. etapı %90 çözmüşüm diğer 5 etap komple duruyor. İçerisinde çözüm dvdsi mevcut.
N
8 yıl
Apply BAU ve 310 Puanla Tıp
Farklı bir konuda tartışılmış ancak herkes göremeyebilir, merak edenler için ayrıca başlık açayım dedim.

Puanı 310 olan bir öğrenci Bahçeşehir Üniversitesi Tıp bölümüne Ücretli olarak girmiş. Bunun sebebi kimsenin yazmaması değildir ama tabiiki. 450le yazıp tutturamayan birileri vardır eminim.

Bu öğrencilerin girme sebebi Apply BAU sistemidir. ÖSYM yada YÖK herneyse, buna nasıl izin verdi bilemiyorum. Ancak öğrencilerin puanına bakılmaksızın bölümlere öğrenci kabul eden bir program bu. Hatta ücretli olarak girip bir miktar burs alıyorlar.

Avrupa standartlarında oldukça güzel bir sistem aslında, ama tek bir üniversitede olması büyük sorun. Haberi olmayanlar yada bahçeşehir'e gitmemek için sebebi olanlara büyük bir haksızlık bu. Muhtemelen burdaki birçok kişi bu programı bilseydi daha yüksek puanlarla girebilirdi tıpa. Sistem ne kadar iyi olursa olsun büyük bir haksızlık yapıldı.

Site Adresi:http://applybau.com/

Site Girişinde Yazan Bilgi;

Üniversiteye Girişte
Yeni Model BAU'da!
Apply BAU ile üniversiteye girişte dünyanın en prestijli okullarının da uyguladığı Başvuru-Kabul Modeli şimdi BAU'da!

Bahçeşehir Üniversitesi'nin geliştirdiği,'Apply BAU'da kişisel özelliklerinizi, hayallerinizi, projelerinizi ve hangi bölümde neden okumak istediğinizi anlatın; BAU Mühendislik ve Tıp Fakülteleri'nde, sınav puanınız dikkate alınmadan çok özel burs imkanlarıyla eğitim şansı yakalayın.
N
8 yıl
Üniversite Sıralamaları ve Puanlamaları
Üniversite Sıralamaları ve Puanlamalarının olduğu bir site vardı, yabancı bir siteydi dünyadaki her üniversite ekliydi, Türkiye'dekiler dahil. Eğitim, kaynaklar falan hepsini puanlamıştı adamlar. Bu siteyi bilen, hatırlayan varmı?

Edit: Buldum
http://www.timeshighereducation.co.uk
N
8 yıl
x-1 bölümünden kalan
Beyler x-1 ile bölümünden kalan x-1=0 => x=1 değil midir?

P(x-1)+P(3x-3) verilmişti 1 koy P(0) + P(0) = 2 + 2 = 4 oluyordu. Cevaplarda x=1 olarak koyduğumuzda ise hiçbir cevap 4ü vermiyordu. Ben nerde yanlış düşünüyorum?
N
8 yıl
ABCD Karesi
Beyler vektörel toplamları 0 olur sorusunda şekli 2.si gibi çizdim;
http://sketchtoy.com/61560556
Ve hepsi doğru buldum. Bu kadar basit soruda nasıl yapamıyorum diye moralim bozuldu soruyu atladım. Tekrar döndüğümde mal mal baktım ulan hiçbiri 0 çıkmıyor ki diye. Son saniye aklıma noktaları değiştirmek geldi ve aceleden Yalnız II yaptım. III kontrol etmedim bile...

Böyle bi hata yapan varmı? ÖSYM böyle birşeyin olmaması için şekli vermesi gerekemez mi? Sırf ABCD karesini çizemedim(ki en basit kısmı!?!) diye soruyu yanlış yaptım soruyu... Bir ABCD karesi dediğinde bu noktalar daha farklı şekilde de olabilir noktaların geometrik yeri falan verilmemiş ki. Cidden kafam takıldı şu soruya ya
N
8 yıl
Üç Elemanlı Bağıntı Sayısı
A={2,3,4}
A={a,b)

Üç elemanı bağıntı sayısı? (20)

Direk olarak 5*4 mü yapıyoruz yoksa belli bi formülden mi geliyo? Herşeyi unutmaya başladım
N
8 yıl
Birşey unutmuş gibi hissedenler?
Giriş belgesini ve nüfus cüzdanımı şeffaf bir dosyanın içine koydum. Suyumu aldım kağıdını çıkarttım. Ama hala birşey unutmuşum gibi sanki

Heyecanda yokki neden oluyor bu Cidden birşey mi unuttum lan acaba
N
8 yıl
Nerenin alanı?
http://sketchtoy.com/59800561

Şu şekilde m.n alanı veriyordu ama üçgenin alanı mı çemberin alanı mı? Bilen varmı?
N
8 yıl
Nükleotit,Gen,Dna,Kromozom :/
Hep karıştırıyorum şunları; Nükleotit, Gen, Lokus, DNA, Kromozom, Tetrat tam olarak ne oluyorlar. En büyük parça hangisidir? En küçük parça hangisidir? Hatta küçükten büyüğe yazabiliyorsak bu sıralama nasıldır?

Asıl önemlisi sınavda 120 Nükleotit var dediğinde, kaç kromozom, kaç tetrat olduğunu vb. nasıl anlıyoruz?
N
8 yıl
500 GB Son sürüm
Arkadaşlar sanırım son çıkan versiyonları Super Slim oluyor, herneyse sormak istediğim şuanki piyasa fiyatında yani 0 olarak en ucuza nerden alabilirim? HDMI kablosu yada oyun gibi şeylere ihtiyacım yok ama daha hesaplı olacaksa onlarla da alabilirim. 12 GB olanını 500tlye buldum ama 12 almak istemiyorum Yardımlarınızı bekliyorum
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.