A

Teğmen
11 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
219 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
A
3 hafta
Şifrelerinizi nereye not alıyorsunuz?
Günümüzde artık herkesin birçok farklı mecrada hesabı ve dolayısıyla şifreleri var. Güvenliğe önem veren kişiler, benim gibi her hesabına ayrı şifre koymayı tercih ediyor. Tabii bir düzine şifre olunca da zamanla unutma ihtimali doğuyor, siz şifrelerinizi unutmamak adına not alıyor musunuz? Alıyorsanız nereye not ediyorsunuz?
A
2 ay
Numaramı hangi operatöre taşımalıyım?
Hâlihazırda Turk Telekom faturasız hat kullanmaktayım ama 45 lira altı herhangi bir paket yüklemesi gerçekleştiremediğim için numaramı farklı bir operatöre taşımak istiyorum. Güncel kampanyaları bilmediğimden dolayı hangi operatörü tercih etmek konusunda kararsızım;siz hangisini önerirsiniz?
A
4 ay
Ne yapmalıyım?
Bir hafta, on gün kadar önce bir kızla tanıştım. Tanışmamız ve devamında gelişen ilişki ani oldu;şu an flörtüz diyebilirim. Psikolojik bir rahatsızlık nedeniyle sosyal ilişkilerimde pek iyi değilim, ne arkadaş ne sevgili edinmek benim için kolay değildir. Daha önce uzun süreli bir ilişkim oldu ve birçok özel anımı onla yaşamama rağmen herhangi başka bir erkeğin tereddüt etmeden kullanabileceği bazı şeyleri yapmaktan kendimi alıkoydum. Bu ayrıldığımdan sonra büyük bir travma geçirdim ve karşıma çıkan hiçbir kıza acımama kararı aldım (Çünkü iyi de olsanız, sonunda kötü oluveriyorsunuz bazılarının gözünde) Şimdi sorunum şu:Kız bana alışmaya, ilgisini belli etmeye başladı. Gelecek hafta evine kahve içmeye gideceğim (Tek yaşıyor) Sizce aşık olmayacağımı bile bile, devamı olmayacağını bildiğim bu ilişkide anı yaşayıp, kısa vadeli mutluluklar yaşamalı mıyım? Mantığım evet derken, etik yönden kararsız kalıyorum.
A
4 ay
Öylesine buluşmaya gittiğim kız benden hoşlandı.
Uzun süredir sevgilim yok ve birinin aracılığıyla bir kızla konuşmaya başladım, iki üç konuşmadan sonra kız buluşma teklifimi kabul etti. Buluşmaya gidince fotoğrafta göründüğünden daha hoş ve güzel bir kızla karşılaştım. Kafeler kapalı olduğundan 2 saat boyunca yürüyüp sohbet ettik. Ayrılmaya yakın kıza ne düşündüğünü sordum, bana hâlimden tavrımdan belli olmuyor mu, asıl senin sakinliğin hiçbir şey ele vermiyor dedi. Kısaca, kız benden hoşlandı sanırım. Ama sorun şu ki bende Asperger Sendromu var ve donuk hâl ve hareketlerimin de onu anlamama sebeplerimden biri de buydu. Yeni bir ilişkiye adım atarsam ne olur bilmiyorum, bu garip tavırlarım ilerde onu rahatsız eder mi o da meşhul. Daha önceki sevgilim kabullenmişti ama 2 sene sonunda bıkıp ayrıldı. Uzun zaman sonra bir kızla yakınlık kurma fırsatım var ama mutlu olamıyorum ne yazık ki.
A
4 ay
Silinsin.
.
A
5 ay
4 sene sonrasına not bırakın
Değil 4 sene, bir ay sonra ne olacağını bilmiyoruz ve bu pandemi herkesin geleceğe karamsar bakmasına neden oluyor. Yine de o veya bu şekilde zaman geçecek;siz de geleceğe not bırakın! Bu konu tam 4 sene sonra editlenecek.

~Biraz daha sosyalleşebildin mi? Aşk acını atlatıp tekrar sevebildin mi? Hayata karşı ön yargılarını kırabildin mi? Ve en önemlisi, olgunlaşıp daha akıllı bir insan hâline gelebildin mi? Hiçbirini yapamadıysan bile umarım pozitif biri olarak kalabilmişsindir.~
A
5 ay
Bıktım
Sadece bıktım.
A
5 ay
Kim Ku Duk ölmüş.
< Resime gitmek için tıklayın >
Koronavirüs'ten yaşamını yitirmiş. Kendine has bir tarzı olan, çok sevdiğim bir yönetmendi. 2020'nin gider ayak yaptığı bir başka kötülük de bu oldu galiba. Filmlerinle hep anılacaksın üstat.
A
5 ay
Popüler Kültürün Esirleri
Bazı insanlar neden yediğini içtiğini, yaptığını ettiğini durmadan sosyal medyada ifşalar? Mesela kızın biri tez yazıyor, her gün bunu cümle aleme duyurmak için hikâye atmasa kıyamet kopar. Veya bizim primadonna kızlarımız, her gün soru-cevap videosu çekmese gökten taş yağabilir. Eleştiren olabilir ama bu hastalıktır arkadaşlar! Kendini ünlü sanma, sosyal medyanın getirisi olan koplekslilik hâlidir.
A
5 ay
Çin'in Ay'a Bayrak Dikmesi
< Resime gitmek için tıklayın >
"Xinhua'nın haberine göre, Çin Ulusal Uzay İdaresi (CNSA), topladığı toprak örnekleriyle Dünya'ya gelmek üzere Ay'dan ayrılan Çang'ı-5'in Dünya'nın uydusuna diktiği 5 yıldızlı kırmızı Çin bayrağının fotoğraflarını paylaştı. 
Çang'ı-5 üzerindeki kamera tarafından çekilen fotoğraflarda, Çin bayrağının Ay'ın rüzgarsız yüzeyinde hareketsiz durduğu görülüyor.
CNSA, Çang'ı-5 keşif aracının topladığı toprak örneklerini Dünya'ya getirmek üzere Ay'dan hareket ettiğini duyurmuştu.
Çang'ı-5'in topladığı örneklerin tam yaşı da dahil olmak üzere, Ay ve Güneş sistemi hakkında bilinmeyen birçok noktayı aydınlatacağı ve uzay çalışmalarına katkı sağlayacağı tahmin ediliyor."

Buna inan var mı gerçekten? Adamlar milyarlarca dolar harcıyor ama çekinen görüntüler hep aynı. Şahsen, Çin'in Ay'a gittiğine yüzde bir bile inanmıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.