B

Yarbay
07 Mart 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1150 (Bu ay: 77)
Gönderiler Hakkında
B
2 yıl
Vodafone Fiber 8 Gündür Kuruluma Gelmiyor
Tüm evraklar imzalandı kayıt tamamlandı. 99mbps paketi işte herkesin bildiği..

Önce 17.07.2020 cuma tarihinde kuruluma geliyoruz diye aradılar, sonra sizin portta superonline aboneliği gözüküyor önce onu iptal etmelisiniz dediler. (bu arada 2 aylık cayma bedelimi de karşılayacaklarmış vs vs)

20.07.2020 tarihinde superonline iptal başvurusunda bulundum.
25.07.2020 superonline aboneliğim tamamen iptal oldu, modemi gidip teslim ettim.

Vodafone'a ulaşamıyorum 10 gün olacak gelip bir modem kurup gidemiyorlar. Var mı önerisi olan?
B
5 yıl
i7 6700K Boşta ve Yükte Voltaj Değerleri
i7 6700K kullanıyorum anakartım da rog maximus viii ranger. Şöyle ki HWMonitor veya CPU-Z'den işlemcimin voltaj değerlerini kontrol edince stok hızdayken yükte 1.34-1.35v civarlarına kadar yük altında çıktığını görüyorum. Bu değer oldukça fazla değil mi? Boştayken 0.8v'a kadar düşebiliyor fakat yükte oldukça fazla geldi bana değerler. Bios'a girip kontrol ettiğimde işlemcim için stok hızda voltaj değerini 1.28v olarak atadığını gördüm. Offset moda aldım -0.100 civarı bir değer verdim 1.18-1.20 lere kadar düşüyor şimdi fakat yük altına girince yine 1.35v'lere kadar çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
B
6 yıl
ASUS ROG Maximus VIII Ranger İşlemci ve Voltaj Ayarları
Arkadaşlar ben işlemcimin ve voltajının boştayken düşük seviyelerde olmasını istiyorum sanırım güç tasarrufu gibi birşey oluyor bu fakat bios'da hangi ayarı seçeceğimi bulamadım. Birçok parametreyi kurcaladım fakat çok da bilmediğim için bu mevzuları cesaret edemedim. Manuel olarak overclock yapabiliyorum fakat voltaj ve mhz'nin boştayken düşürülmesi ayarını çözemedim. Videolarda izledim aynı anakart ve işlemciye sahip birçok kişi AllSuite 3'ü açınca i7 6700K 4.2ghz'de çalışmasına rağmen 0.8ghz 1.0ghz gibi değerlere düşebiliyor anlık olarak.. Voltaj ise 1.20-1.30 civarı olmasına rağmen boştayken aynı şekilde düşük seyredebiliyor.

Biraz karışık oldu sanırım fakat bana bu ince detayları,bios üzerinden gerekli ayarlamaları öğretebilecek bir arkadaş bulunur mu acaba?
B
6 yıl
Asus ROG Maximus VIII Ranger i7 6700K Overclock Performansı
Arkadaşlar sistemimi 2 ay kadar önce kendim topladım. Çok uzun süre sonra ilk defa kasa topladım diyebilirim. Bileşenlerim imzamdaki yazıyor. Overclock rehberlerine bakarak işlemcimi 4.6ghz'ye overclock ettim sizce değerler ve yaptığım ayarlar nasıl? Bu işin püf noktaları nelerdir bana yardım edebilir misiniz? Overclock konusunda çok fazla bilgi sahibi değilim ama işlemci veya anakartımı yakacak kadar da bilgisiz değilim.

< Resime gitmek için tıklayın >

boştaki değerlerim bu şekilde 4.6ghz overlock'da.. 30-33 derece boşta görüyorum genel olarak. Soğutucum Cooler Master Hyper T4. Ayrıca 4 adette kasa fanım var. Tüm rpm değerleri sağ altta yazıyor.

AIDA64 ile yaptığım stress test sonucu genel olarak 55-60 dereceyi geçmedi sıcaklık.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.