K

Yarbay
23 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
1912 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
geçen yıl
MSI MEG x570 UNify yeni Bios geldi: 7C35vA4 - AGESA ComboAm4v2PI 1.0.0.2
Merhaba arkadaşlar. Unify için yeni bios sürümü çıktı. Hemen yükledim. Önceki beta bios da stabildi ancak bu sürümde artık anakart tamamen bağdaş kurup oturmuş diyebiliyorum. :)

Bios post sorunu çözülmüş sonunda, sistemdeki tüm fanları ayrı ayrı kontrol edebiliyoruz. Önceki sürümlerde örneğin chipset fanına müdahale edilemiyordu, bu fana özel 5 ayrı mod da eklenmiş, hoş pek çalıştığını görmedim ama.

Arayüz hızlanmış, Asus'un üst seviye kartlarından alıştığım mouse akıcılığına erişmiş nihayet (tabiî aslında usb ayarları altında mouse hızını 1 ila 20 arası değerlerle artırabiliyorduk) .

Henüz herhangi bir overclock işlemi yaprak denemedim ancak genel çalışma performansını çok beğendiğimi söyleyebilirim.

https://www.msi.com/Motherboard/support/meg-x570-unify

7C35vA4
Release Date 2020-07-15
File Size 16.91 MB
Description
- Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.0.0.2
K
geçen yıl
Intel Core i7-10700K vs. Ryzen 7 3700X vs. Ryzen 9 3900X -techspot-
Merhabalar, techspot'ın test ve uygulama sonuçlarına göre AMD oyun harici masaüstü uygulamaları ve benchmark sonuçlarında önde; Intel ise oyunlarda önde görünüyor. :)

İki firmayı birleştirsek son kullanıcı için güzel bir işlemci üretecekler galiba.


https://www.techspot.com/review/2030-intel-core-i7-10700k/
K
geçen yıl
ASUS TUF GAMING GT501VC PC Kasası
Merhabalar, ürünü Vatan Bilgisayardan aldım. Önceki kasa eski ve montaj hacmi oldukça ufak olduğundan yeni bileşenlere yer kalmamıştı. Maalesef beklediğim kalitede bir ürün çıkmadı. Kutusundan doğru düzgün bir montaj kitapçığı bile çıkmadı, müşterinin önce gözünü doyurmak gerekir, doldur içini ıvır zıvırla...
Fiyatını kesinlikle hak etmiyor (930 TL), malzeme kalitesi vasat, yıllardır kullandığım GigaByte Poseidon kasa bile bunun yanında daha kaliteliydi. Alüminyum ön kapak ve kalın sacdan üretilmişti vs.


Kasanın tek artısı ve iade etmeme sebebim bir midtower kasaya nazaran oldukça geniş iç hacmi ve montaj kolaylığı, bunların dışında kullanılan sac çok ince, her an eğilip bükülecek hissiyatı veriyor, belki alışmak için zaman lazım, narin bir ürün olmuş.

Bu seride en azından bir tane fan (egzoz) olduğunu zannediyordum/umuyordum ama egzoz fanı bile çıkmadı, bir üst model RGB modelindeki fanları kastetmiyorum, aldığım modelin farkındayım yani.

Vatan bilgisayar sağolsun, yanında XIGMATEK CY120+CYB1 120MM RGB LED 3'lü fan hediye ediyor yoksa kasayı kuş yuvası olarak kullanabilirdim...


Eski kasamın üzerine çıkıp zıplasam bana mısın demez, ayrılmak zor oldu kendisinden, içim sızlayarak kutusuna koydum, arada açar bakarım. :(

https://www.asus.com/tr/Gaming-Case/TUF-Gaming-GT501VC/


< Resime gitmek için tıklayın >
K
3 yıl
Turkcell Superonline ile sözleşme yaparken dikkatli olunmalı!
Merhabalar. Turkcell Superonline'ın da diğer operatörlerden pek bir farkı yok, kullanıcıyı yolma konusunda adeta işbirliği yapıyorlar.
Bana sözleşmem gereği bir modem verdiler ama sürekli hattan düşme ve bazen de hiç bağlanamama sorunları yaşamaya başladım, bundan ötürü modemi değiştirmelerini istedim ancak oralı olmadılar. Ben de taahhütü bitirip başka bir servis sağlayıcıya geçtim. Bu arada, Superonline ve Turkcell'i operatörlüğünden de biliyorum kan davası güderler. Bana 4 ay kullandığım taahhütlü internetin geriye kalan 18 aylık indirimini ceza olarak ödetmeye kalktılar. 257 TL havadan internet faturasını ödedim ve Superonline'ı tüketici mahkemesine verdim, sonucu bekliyorum.

Amacım onlar gibi kandavası gütmek değil fakat diğer kullanıcıları bilgilendirmeyi vatandaşlık vazifesi olarak görüyorum; sözleşme imzalarken aklınızda bulunsun...

İyi forumlar.
K
8 yıl
Paragon 2.0 hakkında detaylı bilgiler
Merhaba, Nekroses aracılığıyla taze bilgilere devam:

Paragon 2.0 hakkında detaylı bilgiler:

* Paragon 2.0 sisteminde önceden de belittiğimiz gibi 4 ayrı kategoriye puan verebileceğiz. Bunlar çekirdek puanlar (str, dex, int, vit), saldırı puanları (chc, chd, as, Cooldown Reduction), savunma puanları (Health, Resist, Armor, Dodge, Block) ve macera puanları (ms, mf, gf, Pickup Radius).
* Saldırı, savunma ve macera puanlarına en fazla 200'er puan verebileceğiz. Çekirdek puanlarda ise bir üst sınır bulunmayacak.
* Puanlar her level atladığımızda şu şekilde gelecek:
** 1. puan çekirdeğe
** 2. puan saldırıya
** 3. puan savunmaya
** 4. puan maceraya
ve 5. levelda tekrar en başa dönecek. Bu döngü paragon level 800'e kadar sürecek. plvl 800'den sonra artık diğer kategorilere puan veremeyeceğimiz için 800'den sonra kazanılan tüm puanlar çekirdek kategoriye gidecek.

Kaynak:http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/10025092427

DIII RoS'un beta testlerinin başlangıç tarihin 2014'ten önce ama BlizzCon'dan sonra olması planlanıyor.

Kaynak:http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/9972178022?page=2#27

http://www.diablofanturkiye.com/duyurular/diablo-iii-reaper-of-souls-perdelerini-araladi/140/
K
8 yıl
AH ve RMAH uyarısı
Şu an oyuna girerken bir metni okuyup onaylamam istendi, AH ve RMAH'ın kapatılacağına dair bilgiyi onayladıktan sonra login olunabiliyor,
kesinleşmiş yani...
K
8 yıl
Ladder Sistemi hakkında
En az Diablo 2'deki kadar zengin bir sistem olur umarım.

http://www.diablofanturkiye.com/diablo-2/diablo-2-ladder-karakter-nedir/msg19223/#msg19223

"Ladder 6 ayda bir sıfırlanan bir oyun sistemi. En son 14 mayısta sıfırlandı. Bir sonraki sıfırlanma tarihi büyük ihtimalle kasımda olur. Ladder sıfırlandığı zaman oradaki tüm karakterler normal battle.net karakterlerine dönüştürülür ve bir daha o karakter ile laddera giremezsiniz. Peki avantajları neler? Sadece ladderda çıkan eşyalar, ladderda yazılabilen runewordler ve sadece ladderda girilebilen özel görevler var. Sadece ladderda üretilebilen horadric cube tarifleri var. Bunlardan yararlanabilmek için ladder karakter oluşturmanız gerekiyor ancak süresi 6 ay olduğu için biraz elinizi çabuk tutmanız gerekir tüm bunlara sahip olabilmek için. Ladder karakter açmanın normal battle.net karakteri açmaya göre hiçbir dezavantajı yok.

"expires in 10 days" eğer 10 gün boyunca battle.net'e giriş yapmazsanız, karakteriniz sonsuza kadar silinecek anlamına geliyor. Aktif olmayan oyuncuların sunucuları işgal etmemesi için yapılmış bir önlem. Bu süre bir süre oynadıktan sonra 90 güne kadar uzuyor. Size 3 ay ara vermenize olanak tanımış oluyor.

Baal görevleri diye bir şey yok oyunda ama pandemonium event var. Oyunda 3 bosstan anahtar düşme şansı var. Bunlar The Countess, The Summoner ve Nihlathak. Her biri ayrı bir anahtar düşürüyor ama her zaman düşürmüyorlar. Nadiren birden fazla düşürdükleri de oluyor. Anahtarlardan birer tane bulduktan sonra Hell zorluk seviyesinde ACT V Harrogath'ta iken bu anahtarları horadric cube'e koyup küpü çalıştırırsanız rastgele bir portal açılıyor. Bu portallardan birinde Lilith, birinde Uber Duriel ve birinde de Uber Izual bulunmakta. Öldürüldüklerinde ise birer organ düşürüyorlar. Bu organlardan da birer tane toplayıp küpte birleştirildiğinde ise Uber Tristram'a açılan bir portal karşımıza çıkıyor. Burada Uber Mephisto, Uber Baal ve Pandemonium Diablo bulunmakta. Üçünü de öldürebilmeyi başarırsanız Hellfire Torch isimli charmın sahibi oluyorsunuz. Bu etkinlik sadece ladder oyunlarda yapılabilmekte.

Oyuna Blizzard'ın yapmamış olduğu herhangi bir yama kurarsanız kesinlikle online oyunlara girmeyin. Blizzard hile yaptığınızı düşünerek hesabınızı süresiz olarak kilitleyebilir. Çevrimiçi oyunlara girmeyecekseniz istediğiniz yamayı kurabilirsiniz.

Oyunda yetenek sıfırlama var. Her zorluk seviyesinde ilk görevi tamamladığınızda size 1 kereye mahsus olmak üzere oyun size yetenek ve özellik puanlarınızı sıfırlayabilme imkanı verir. ACT I'deki Akara ile konuşarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz."

Nekroses
Nekroses#2623
K
8 yıl
'Pre-Expansion patch' için tarih?
Merhaba, bir bluepost'ta Pre-Expansion patch için bilgi verilmişti; Paragon 2.0, Loot 2.0, Loot Runs, and Nephalem Trials'ı içeren bir ön yama olduğu şeklinde. Daha sonra herhangi bir tarih açıklandı mı acaba?

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/9679139107#19
K
14 yıl
MOVED: Q6600 2.4 Ghz @ 3.8 Ghz'e hız aşırtma
K
14 yıl
Q6600 2.4 Ghz @ 3.8 Ghz'e hız aşırtma
Merhaba arkadaşlar, çok sıktı artık biliyorum ama bir Q6600' e hız aşırtma denemesi ve mesajı da benden :)
İmzamdaki sistem ile denemelerim sonucu hava ile soğutarak 3.9 ghz e kadar çıkabildim, ancak gündelik kullanım için elbette uygun değil. Öncelikle 3.6 ghz' e 400 mhz fsb ve işlemciye 1.52 V vererek ulaştım, hafıza modülü ayarları biostaki auto seçeneğinde ve standart 800 mhz lik ddr2 belleklerdir, hyperx türü bellekler ile daha yüksek hızlara çıkmak mümkün olabilir.
3.85 ghz için 426 mhz fsb ve 1,7 V değerlerini kullandım ilgili resimleri ekte veriyorum.
Öncelikle 3.6 Ghz e ait resimleri yolluyorum; 1 ile 250 bin arasındaki asalsayıları bulma, süper pi, sisoft sandra ve everest yazılımları ile yapılan testlere dair resimler de ektedir.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.