A

Binbaşı
14 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
125 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
Behzat rasuli ve kaflar hakkında bilgi lazım
Sınava hazırlanacak bir arkadaşım kullanmayı düşünüyor.dersaneye gitmiyor sadece br ile ilerlemeyi düşünüyor kullananlar memnun mu onerir misiniz?artıları eskilereksileri nelerdir?
A
5 yıl
Pumaignitedual.com nasıl site
Ayakkabı alacağım daha önce kullanan var mi güvenilir midir ?
A
5 yıl
http://www.pumaignitedual.com nasıl bir site
Burdan bi ayakkabi begendim ama kargo 50 lira diyor. Siteyi daha once kullanan var mı guvenilir mi ?
A
5 yıl
Powerbank önerisi lazım
Bütçe 40 lira. Ne önerirsiniz
A
5 yıl
YÖKTEN YENI KARAR
Altyazida gördüm engelliler için ygs puanı 2 yıl geçerli olacak diyordu .

İyi mi olur kötü mü ? Ne gibi sonuçlar doğurur?

LİNK:http://www.ntv.com.tr/egitim/yokten-engelli-ogrencilere-ygs-mujdesi,zhI4NqRPKka2iicqVTKjtQ

HABER İÇERİĞİ:

YÖK engelli öğrencilerin özel yetenek sınavıyla öğrenci alan programlara başvuru için gerekli olan YGS puanının, sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olmasına karar verdi.
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) engelli öğrencilerin özel yetenek sınavıyla öğrenci alan programlara başvuru için gerekli olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanının, sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olmasına karar verildi.
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, 2013'te bazı engelli öğrenci grupları için (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli ile "yaygın gelişimsel bozukluklar" (otizm spektrum bozuklukları, Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) özel yetenek sınavıyla üniversitelere başvurabilmelerinde gerekli YGS puanının 100'e düşürüldüğü anımsatıldı.

Özel yetenek sınavına başvurabilecek engelli öğrenci gruplarına 30 Mart 2017'de zihinsel engelli öğrencilerin de eklendiği belirtilen açıklamada, ayrıca 2017'den itibaren engelli adayların, kendi aralarında yapılacak ayrı bir yetenek sınav sonucuna göre değerlendirilmesine başlandığı aktarıldı.

BARAJ PUANININ SÜRESİ UZATILDI

YÖK'ün açıklamasında, Yükseköğretim Genel Kurulunda engelli öğrencilerin YGS puanının geçerlilik süresine ilişkin alınan karar şöyle aktarıldı:

"YÖK tarafından, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden programlara öğrenci seçilmesi ve yerleştirme işlemlerinde engelli öğrencilerin YGS puanının, özel yetenek sınavlarında puan hesaplamasına katılmadığı, sadece sınava başvurabilmek için YGS 100 puanının bir baraj olduğu dikkate alınarak, 24 Ağustos 2017'de alınan Yükseköğretim Genel Kurul kararı ile engelli öğrencilerin durumlarını ilgili yılda ÖSYS başvurularında ÖSYM'ye başvuruda engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri ve özel yetenek sınavı başvurularında ilgili yıla ilişkin engelli sağlık kurulu raporunu başvuru yapacakları yükseköğretim kurumuna sunmaları kaydıyla YGS puanının sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olması uygun görüldü.

2017 yılında YGS'den 100 puan ve üzeri alan ancak bu sene özel yetenek sınavı ile herhangi bir programa yerleşemeyen engelli öğrenciler, 2018 yılında YGS sınavına girmeksizin yetenek sınavına başvurabilecek."

Öte yandan, Yükseköğretim Kurulu yetkilileri, yeni YÖK olarak engelli öğrencilere "engelsiz eğitim"in önünü açmaya çalıştıklarını, mevzuat alt yapısı olmasına rağmen engelsiz erişim konusunda halen uygulamada büyük sıkıntıların yaşandığını belirtti.

YÖK yetkilileri, üniversitelerin yapılarını ve programlarını engelli öğrencilerin eğitimini sağlamak üzere şekillendirilmesini özendirmeye çalıştıklarını ifade ederek, kendilerini engelli öğrencilerin velisi olarak kabul ettiklerini, iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini aktardı.
A
5 yıl
silinebilir
silinsin
A
5 yıl
İnönü hukuk kazanan var mi
Kazanan kac kişiyiz forumdan
A
5 yıl
ANKET:Çukurova hukuk gelir mi
sıralamam 21413 çukurova geçen sene 21900 ile kapatmış.
A
5 yıl
Çukurova hukuk sıralaması nasıl olur TMciler bi yorum yapın
Geçen sene 21900 ile kapatmış bu sene ne olur
A
5 yıl
dicle hukuk okuyan veya tanıdığı okuyan varsa bana yardım edebilir mi ?
Dicle hukukla ilgili sorularım var yardım lazım
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.