C

Kurmay Yarbay
04 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
949 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
C
2 yıl
Hades [ANA KONU] | Türkçe Rehber
Steam Linki:
https://store.steampowered.com/app/1145360/

< Resime gitmek için tıklayın >

Son dönemlerin en iyi oyunları arasında sayılan ve dahil olduğu türün çoktan en iyileri arasında gösterilen Hades'in forumda bir konusu olmadığından ve oyun için de bir rehber hazırladığımdan dolayı ana konusunu açmak istedim.

__________________________________________

Ana Hikaye


Hades her ne kadar rogue-lite bir oyun olsa da içerisinde ve dahil olduğu türün oynanışına çok iyi bir şekilde yedirilmiş güzel ve keyifli hikayeyi oynayanlarına sunmayı başarıyor. Bu bölüm ana hikayenin nasıl ilerlediği konusunda bilgiler içermekte bu yüzden tamamen kendi deneyimiyle oyunun hikayesini bitirmek isteyenler bu bölümü geçebilirler.

Oyunun hikayesinin iki farklı sonu bulunuyor. İlki jeneriği de alabildiğiniz son olarak geçiyor ikincisi ise kapanış bölümü diyebileceğimiz bir bölüm. Oyunun ilk sonunu aldıktan sonra kapanış için yapmanız gerekenler başlıyor. Aşağıda sırasıyla adımları anlattım:

Oyunun ilk sonuna ulaşabilmeniz için 10 kere cehennemden başarıyla kaçıp Yunanistan'a varmanız gerekiyor. Yunanistan'a vardığınızda Perspehone ile yani Zagreus'un gerçek annesiyle tanışıyorsunuz. Zagreus'un yolculuğa çıkış amacındaki sebepte bu zaten ve Nyx'de ona gerek Mirror of Night gerekse de Olimposluların yardımını sağlamasıyla bu konuda yardımcı oluyor. İlk defa kaçışınızda kendisiyle tanışıyor ve birbirinizi karşı ilk adımı atıyorsunuz. Yalnız bu karşılaşma devamında gelecek olanlar gibi kısa sürüyor zira Zagreus yeryüzünde belli bir süreden fazla kalmaya dayanamıyor ve bir süre sonra ölüp tekrar Hades Malikhanesine geliyor.

Her ne kadar Zagreus yeryüzünde kalamayacağını idrak etse de annesini tanıma konusunda isteği hiç tükenmiyor ve defalarca kaçmayı deneyerek annesine ulaşmaya çalışıyor. Annesiyle olan her konuşması sonrası Nyx ve Hades ile de konuşmanız gerekiyor hikayenin ilerlemesi için. Bu üçlü ile yaptığınız her konuşma Zagreus'un doğuşuna, Persephone'un neden yeraltını terk ettiğine, Hades ile nasıl bir araya geldiğine, Nyx'in bu konudaki düşüncelerine ışık tutuyor. Toplamda 10 defa başarılı bir şekilde kaçıp Persephone ile buluştuğunuzda onu eve dönmeye ikna ediyorsunuz ve oyunun ilk kısmı bu eve dönüş ile sonlanıyor ve jenerik devreye giriyor. Bu noktadan sonra oyunun kapanışı için yapmanız gerekenler başlıyor.

Olimposlular, Persephone'un annesi Demeter'de dahil Persephone'un nerede olduğunu bilmiyor ve eğer yeraltında Hades ile beraber olduğunu, aşk yaşayıp bunun sonucunda Zagreus'un doğduğunu öğrenirlerse savaş çıkacağı iki tarafta biliyor. Kraliçe Persephone bu duruma bir çözüm bulmak için planlarına başlıyor ve bu esnada da hem kendisi hem de Hades Zagreus'a Olimposlular ile arasını iyi tutmasını ve bağlarını güçlendirmesini istiyorlar.

Bu bağ geliştirme sürecinin ne kadar süreceği tamamen şans meselesi zira oyundaki tüm Olimposlu tanrılar ve tanrıçalar ile ilişkinizi en yükseğe çıkarmanız gerekmiyor ama en az 6'sıyla ilişkiniz en yüksek seviyede olmalı. Aşağıda tanrı ve tanrıçalar ile aranızı nasıl geliştirebileceğiniz yazıyor.

İlk önce tüm tanrı ve tanrıçalara 6 adet Nectar vermeniz gerekiyor, sonrasında ise hepsi için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz:

Zeus: Diğer tanrıların kendisi hakkındaki düşüncelerini dinleyip kendisinin Hades ile tekrar bir araya gelme isteğine kulak vermeniz gerekiyor. Hades'e bu istekten bahsedip dönüşü ona ilettiğinizde Ambrosia verip ilişkinizi en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz.

Poseidon: Aranızdaki ilişkiyi en yükseğe çıkartabilmek için 18 tane balık tutup onunla konuşmanız gerekli. Konuştuğunuz kaçma denemesinde konuşmadan önce 1 tane daha tutmanız şart.

Afrodit: Afrodit ile olan ilişkinizi yükseltmek için ilk önce Thanatos, Megaera ve Dusa ile mümkün olan en yüksek bağı kurup ilişkinizi romantik bir hale getirmeniz gerekiyor. Bunu gerçekleştirdikten sonra kendisine Ambrosia verebiliyorsunuz.

Artemis: Artemis ile bağı en yükseğe çıkarabilmek için av partneri Callisto hakkında tüm söylediklerine kulak vermelisiniz. Sonrasında ne zaman size yanınızda kendisini kendisi gibi hissettiğini söylerse ondan sonra Ambrosia verebilirsiniz.

Hermes: Lambent Plume keepsake'i en yüksek seviyeye ulaştırıp bunu taktığınız vakit kendisiyle konuştuğunuzda Ambrosia verebiliyorsunuz.

Ares: 10000 düşman öldürüp War-God's Bloodlust kehanetini gerçekleştirdiğiniz zaman Ambrosia verebiliyorsunuz.

Dionysus: Dionysus'a Ambrosia verebilmeniz için en az 6 farklı karaktere en az 10 Ambrosia vermiş olmanız gerekli.

Athena: 3 başarılı kaçma denemesi sonrası Athena'nın bu konudaki fikirlerini dinledikten sonra kendisine Ambrosia verebilir ve ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.

Demeter: Demeter'e kapanıştan önce Ambrosia vermeniz mümkün değil bu yüzden onunla olan ilişkinizin kapanıştan önce bir önemi yok.

Siz ilişkileri kurmaya devam ederken oyunda, aşağıdaki karakterler arasında şu diyalogların gerçekleşmesi lazım:

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu diyaloglar gerçekleştiğinde ve yeteri kadar tanrı veya tanrıçayla ilişkinizi geliştirdiğinizde Persephone size Olimposluları Hades'in Evine davet etmenizi istiyor. Bu noktada yapmanız gereken her tanrıyla konuşmalı ve onlara daveti iletmek olmalı. Hepsine davetiyeleri ilettikten sonra Hades ve Persephone ile konuşuyorsunuz ve sonrasında Olimposlular davete icabet ediyorlar. Davet sırasında Persephone ve Hades'in nasıl tanıştığı, aşk yaşadıkları ve sonunda da Zagreus'un doğduğunu anlatılıyor. Zagreus'un zaman içerisinde kurduğu bağlar burada etkisini gösteriyor ve Olimposlular bu durumu Zeus'unda dahil olmasıyla beklenenden daha yumuşak karşılayıp hoş görüyorlar. Zeus ile Hades tekrar aralarında bağ kuruyorlar, Demeter kızına kavuşmuş oluyor ve yeraltı dünyası ile Olimpos arasında bir barış kuruluyor. Ve siz de oyunun kapanışına ulaşmış oluyorsunuz.


__________________________________________

Odalar


Oyunda kaçmayı denerken belli odalardan geçiyor ve bu odalardan kazandığınız ödüllerle denemenizi kolaylaştırıyorsunuz. Bu odalarda boonlar, altınlar, darkness, gemstone gibi çeşitli ödüller oluyor ve genelde size 2 tane farklı oda sunuluyor. Aşağıdaki tablodan hangi odaların sunulduğu ve bu odalarda ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Charon'un Dükkanı

Burada oyunun odalarında ödül olarak sunulan her şeyi bulabilirsiniz. Her girişinizde 3 farklı şey bulursunuz. Ayrıca Charon'dan borç da alabilirsiniz ama karşılığında ne istediğini kendinizin öğrenmesi daha eğlenceli olacaktır.

< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

House Contractor


< Resime gitmek için tıklayın >

House Contractor oyun içinde eve yapabileceğiniz özelleştirmelerden yan görevleri tamamlamanıza kadar birçok farklı şeyden sorumlu olan bir karakterdir. Gemstone, Darkness, Elmas karşılığında sizin için özelleştirmeler yapabilir ve görevleri yapmanızı sağlayabilir. Kendisinin sunduğu 6 farklı başlık bulunuyor. Bunlardan Work Orders dışında olanları ev dekoru olduğu için onları bu başlığa dahil etmedim. Work Orders kısmı ise oyunda size birçok avantaj sağlayan çeşitli geliştirmeler ve yan görevleri tamamlamanızı sağlayan şeylerden oluşuyor. Bu başlık altında sunulan bütün şeyleri tabloya eklemedim çünkü bu başlıkta da kozmetik şeyler bulunuyor ve bunların oyuna pek bir katkısı olmadığından eklemedim.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Stygian Blade


Oyundaki ilk silahınız bu olacak. Diğer silahlarda olduğu gibi biri gizli olmak üzere toplamda 4 farklı aspect'i bulunuyor. Her aspect'i aynı saldırı tiplerine sahip olsalar da bunu farklı şekillerde uyguluyorlar. Zagreus aspect'i hızlı saldırı ve hareket etme üzerine kuruluyken Arthur aspect'i koruma alanı yaratıp bunun içerisinde ağır kılıç saldırıları yapma üzerine kurulu, Nemesis ise special ve normal saldırıları bir araya getirip düşmana olabildiğince çok kritik hasar verme üzerine. Aşağıdaki tablolarda hem silahın genel saldırı şekilleri hem aspect'lerini hem de Daedalus geliştirmelerini bulacaksınız.

Saldırı Şekilleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Aspect Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >

Gizli Aspect Arthur'u Açmanın Yolu

Eternal Spear silahının Guan Yu aspect'ini açın.
Stygian ve aspect'leri için en az 5 Titan Blood harcayın.
Nyx ile silahı açmanızı sağlayan sözden bahsedene kadar konuşur.
Nyx sözü söyledikten sonra yeni oyuna başlamadan silah ile etkileşime geçin.

Daedalus Geliştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Eternal Spear


Varatha olarak da bilinen bu silah Stygian gibi oyun tarafından direk verilmiyor. Kullanıma açmak için 4 Chthonic Key'e ihtiyacınız var. Diğer silahlar gibi 4 farklı aspect'i bulunuyor. Yakından yaptığı saldırılara ek olarak silahı fırlatarak uzaktan da saldırılara yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki tablolarda saldırıları, aspect'leri ve Daedalus geliştirmeleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Saldırı Şekilleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Aspect Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >

Gizli Guan Yu Aspect'ini Açmak İçin Yapmanız Gerekenler

House Contractor'da Fated List of Minor Prophecies geliştirmesini alın.
Son boss'a ulaşın.
Zagreus aspect'i olmayan 5 farklı aspect'e Titan Blood harcayın.
Achilles ile gizli aspect'i açacak sözü size söyleyene kadar konuşun.
Yeni tura başlamadan silahı seçin ve sözü söyleyerek aspect'i açın.

Daedalus Geliştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Shield of Chaos


Oyundaki 6 silahtan bir tanesidir. Diğerlerine kıyasla savunma yapabilmenize olanak da sağlar. 3 Chthonic Key karşılığında kullanıma açabilirsiniz. Toplamda 4 farklı aspect'i bulunuyor. Aşağıdaki tablolarda hem silahın genel saldırı şekilleri hem aspect'lerini hem de Daedalus geliştirmelerini bulacaksınız.

Saldırı Şekilleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Aspect Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >

Gizli Aspect Beowulf'u Açmanın Yolu

Eternal Spear'ın Guan Yu aspect'ini açın.
En az 5 Titan Blood'ı Shield of Chaos aspect'lerine harcayın.
Chaos ile silahı kullanırken aspect'i açan ifadeyi söyleyene kadar konuşmaya devam edin.

Daedalus Geliştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Heart-Seeking Bow


Oyundaki 6 silahtan bir tanesidir. 1 Chthonic Key karşılığında açabilirsiniz. 4 farklı aspect'e sahiptir diğer silahlar gibi.Aşağıdaki tablolarda hem silahın genel saldırı şekilleri hem aspect'lerini hem de Daedalus geliştirmelerini bulacaksınız.

Saldırı Şekilleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Aspect Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >

Gizli Aspect'i Rama'yı Açmanın Yolu

Eternal Spear'ın Guan Yu aspect'ini açın.
Bu silaha en az 5 Titan Blood harcayın.
Bu silahı kullanırken Artemis ile size gizil aspect'i açacak olan ifadeyi söyleyene kadar konuşun.

Daedalus Geliştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Twin Fists


Oyundaki 6 silahtan bir tanesidir. Kendinden önceki 4 silahı açmışsanız 8 Chthonic Keys karşılığında kullanıma açabilirsiniz. Diğer silahlar gibi 4 farklı aspect'i vardır. Aşağıdaki tablolarda hem silahın genel saldırı şekilleri hem aspect'lerini hem de Daedalus geliştirmelerini bulacaksınız.

Saldırı Şekilleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Aspect Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >

Gizli Aspect Gilgamesh'i Açmanın Yolu


Eternal Spear'ın Guan Yu aspect'ini açın.
Fist silahına en az 5 Titan Blood harcayın.
Silahı kullanırken Asterius ile tek başınayken dövüşün ve size aspect'i açacak sözü söyleyene kadar dövüşmeye devam edin.

Daedalus Geliştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Adamant Rail


Oyundaki 6 silahtan bir tanesidir. Kendisinden önceki 5 silahı açtıysanız 8 Chthonic Key karşılığında kullanıma açabilirsiniz. Aşağıdaki tablolarda hem silahın genel saldırı şekilleri hem aspect'lerini hem de Daedalus geliştirmelerini bulacaksınız.

Saldırı Şekilleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Aspect Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >

Gizli Aspect Lucifer'i Açmanın Yolu

Eternal Spear'ın Guan Yu aspect'ini açmış olmanız gerek.
Bu silaha en az 5 Titan Blood yatırmış olmanız gerek.
Bu silahı kullanırken Zeus aspect'i açacak olan ifadeyi söyleyene kadar onunla konuşmanız gerek.

Daedalus Geliştirmeleri

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

Keepsake'ler


Bu eşyalar kaçma denemelerinizde size çok büyük olmayan ama yer yer hayat kurtaran çeşitli avantajlar sağlar. 1-2 tanesi haricinde geriye kalan hepsini almak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken konuşabildiğiniz karakterlere 1 adet Nectar vermek olacak. İlk Nectar verişinizde hepsi size teşekkür olarak bu keepsake'leri veriyor. Her keepsake'in 3 seviyesi bulunuyor, geliştirmek için belli sayıda odada tamamlamalısınız. Her seviye atlayışında etkisi bir miktar daha yükseliyor.

Keepsake'i kaçma denemesine başlamadan önce takabiliyorsunuz. Bir kere taktığınız bir keepsake'i anca kaçma denemesinde bir boss ile karşılaştıktan sonra cehennemin bir üst katına çıkarken değiştirebiliyorsunuz. Eğer takılı olan keepsake'i kaçma denemesi ortasında çıkarırsanız bir daha o denemede takma şansınız olmuyor bunu da düşünün değiştirirken.

Olimposluların sunduğu keepsake'ler size boon garantisi veriyor fakat bu hemen gireceğiniz bir sonraki odada olmayabilir. Bu keepsake'ler karşılaşacağınız ilk boon'un o tanrının olacağı garantisini veriyor, ilk odanın değil.

Keepsake Tablosu

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

Kehanetler


Oyunda kehanetler olarak isimlendireceğimiz çeşitli görevler ve mücadeleler bulunuyor. Bu kehanetlerin bazıları direk belirirken bazılarının belirmesi için belli bir süre geçmesi ve o süre içerisinde çeşitli eylemler yapmış olmanız gerekiyor. İlk olarak bu kehanetleri görebilmeniz için House Contractor'da Fated List of Minor Prophecies geliştirmesini 20 Gemstone karşılığında satın almanız gerekiyor. Bu şey odanızdaki aynanın yanında bulunan masadan ulaşılabiliyor. Buraya bakarak kehanetlerin listesini görebiliyorsunuz. Aşağıda kehanetlerin ne olduğu ve ne yaptığınızda gerçekleştiğinin bir tablosu bulunuyor, bunu inceleyerek kehanetleri gerçekleştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

Yan Görevler


Oyunda ana hikayeye eşlik eden farklı yan görevlerde bulunuyor, bu görevleri farklı karakterlerle zaman içerisinde konuşarak alıyorsunuz. Bu görevler aynı zaman kehanet olarak da geçiyor fakat görev şeklinde olan bu kehanetler diğerlerinden daha teferruatlı oldukları için bu bölümde hepsini ayrı ayrı yapımını bulabilirsiniz.

Divided by Death

Bu görev Achilles'in görevi ve bunun içerisinde Nyx ve Patroclus da önemli yer ediniyorlar. Görevin ana amacı yaşarken birbirlerine çok bağlı olan iki kahraman Achilles ve Patroclus'u Elysium'da bir araya getirmek. Achilles yeraltına ilk ulaştığında Hades ile bir anlaşma yapıyor ve Patroclus'un Elysisum'da rahatça yaşayabilmesi için kendisini onun hizmetine sunuyor. Bu anlaşma Achilles'in Patroclus ile görüşmesini yasaklıyor ve tekrar görüşebilmeleri için yapmanız gereken bu anlaşmayı ortadan kaldırmak.

Anlaşmayı ortadan kaldırmak ise kolay bir görev değil zira sürekli olarak Achilles ve Patroclus ile konuşmanız gerekiyor ve göreve dair diyalogları ne zaman söyleyecekleri tamamen şans üzerine kurulu. Yani diyalogları hemen de söyleyebilirler aradan çok uzun zaman geçtikten sonra da. Görevin kırılma noktası Patroclus'un Zagreus'a Achilles'e her şeyi riske atmasını söylemesini istemesiyle oluyor. Bu diyalogdan sonra Achilles ve Nyx ile konuşmaya devam ettiğinizde Achilles sizden anlaşma konusunda yardım istiyor ve sonrasında Nyx ile konuşarak Administrative Chamber'da bulunan anlaşmanın yerini söylüyor. Bu anlaşmayı alıp House Contractor'dan 5 Elmas karşılığında Hero's Sacrifice satın aldığınızda görevi bir nevi tamamlamış oluyorsunuz. Bundan sonra tek yapmanız gereken Elysium'da ikisi beraberken bulup onlarla konuşmak.

Night and Darkness

Bu görev Chaos'un size Nyx'e ulaşmayı denediğini söylemesiyle başlıyor. Bu durumdan Nyx'e bahsettikten bir süre sonra Nyx, onunla konuştuğunuzda Chaos'un kendisine ulaşmayı denediğini hissettiğini söylüyor. İkisiyle konuşmayla geçen bir süre aradan sonra Nyx, Chaos ile tekrar buluşmak istediğini fakat bunun mümkün olmadığını çünkü Administrative Chamber'da bulunan Eldest Sigil'in hasar aldığını ve Chaos'un hiçliği ile kendi bulundukları diyar arasındaki köprünün kapalı olduğunu söylüyor. Bu köprüyü açması için Zagreus'dan yardım istiyor.

Bu noktada yapmanız gereken House Contractor'a gidip Eldest Sigil Restoration geliştirmesini 3142 Darkness'a satın almak. Bunu satın aldığınızda Eldest Sigil düzeliyor ve Nyx, Chaos'un hiçliğine gidip onunla buluşabiliyor. İkisini de Chaos'un hiçliğinde görüp onlarla konuştuğunuzda görev bitmiş oluyor.

Musician and Muse

Bu görev Orpheus ve Eurydice ile sürekli konuşmanız sonrası size veriliyor. Bir süre geçtikten sonra Zagreus, Eurydice'den Good Riddance şarkısının bir kopyasını Orpheus'a iletmek için istiyor. Şarkının kopyasını aldıktan sonra Orpheus şarkıyı söylemeye başlıyor ve sonrasında gelişen birkaç konuşmadan sonra Eurydice'den şu diyaloğu duyduğunuzda göreve başlıyorsunuz:

What happens now, hon...? What I mean is... now you got me thinking about Orpheus again, so... what am I supposed to do with that?

Buradan sonra görevi devam ettirebilmek için:

İkisine de daha önce en az 5 Nectar vermiş olmak.
Administrative Chamber'ın erişime açık olması.
Nyx'e 5 Nectar vermiş olmanız ve Administrative Chamber hakkında onunla konuşmanız.
Hades ile Orpheus'un anlaşması üzerine konuşmanız.
Nyx ile Orpheus'un anlaşması üzerine konuşmalı ve Administrative Chamber'da anlaşmasının yerini öğrenmeniz.

Anlaşmayı aldıktan sonra House Contractor'dan 3 Elmas karşılığında Singer's Gamble satın aldığınızda görevi tamamlamış kadar alıyorsunuz. Son yapmanız gereken şey ise ikisini de Eurydice'nin bulunduğu yerde beraber şarkı söylerken bulmak.

End To Torment

Sisyphus ile iyice yakınlaşıp size Bouldy'i tanıtına kadar onunla konuşmanız gerekiyor. Bunun için Sisyphus'a en az 6 Nectar vermiş olmanız lazım. Bouldy ile tanıştırıldıktan ve Sisyphus'un hikayesini öğrendikten sonra görev başlıyor. Görevin başladığını şu diyaloğu duyduğunuzda anlayabilirsiniz:

Sisyphus, I know you tend to be in remarkably good spirits, all things considered, but there must be something I can do to help with your predicament, isn't there?

Bundan sonra yapmanız gerekenler:

Administrative Chamber'ın erişime açık olması.
Megaera'ya en az 5 Nectar vermiş olmalı ve onunla Sisyphus'un durumunu konuşmalı.
Hades ile Sisyphus'un durumunu konuşmalı.
Nyx'e 5 Nectar vermiş olmanız ve Administrative Chamber hakkında onunla konuşmanız.
Nyx'e Sisyphus'un durumunu anlatmalı ve Administrative Chamber'daki anlaşmasının yerini öğrenmeniz gerekli.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra House Contractor'dan 4 Elmas karşılığında Knave-King's Sentence eşyasını satın aldığınızda görevi bitirmiş kadar oluyorsunuz. Devamında tek yapmanız gereken Sisyphus'u ziyaret etmek ve durumu bildirmek.

Eternal Rest

Bu görevi alabilmeniz için ilk önce Skelly'e 6 Nectar vermiş olmalı ve Zagreus aspect'i olmayan 3 farklı aspect'e Titan Blood yatırmanız gerekli. Bunu yaptıktan sonra Skelly size kendisini anlaşmasından özgür bırakacak durumun Stygian'ın Zagreus aspect'ine 5 Titan Blood yatırmak ve onunla kendisini öldürmek olduğunu belirtecek. Bunu yapıp onu öldürdüğünüzde görev tamamlanmış olacak.

A Place of Revelry

Bu görevi alabilmek için ilk önce Dusa'ya 6 Nectar vermeniz lazım. Sonrasında kendisiyle sürekli konuşmanız lazım. Konuşmalarınızda Dusa işinin ne kadar başından aşkın olduğundan bahsedecek. Bundan bahsettiği zamanda görev başlamış olacak. Hem bunu gerçekleştirmek hem de Dusa ile ilişkinizi ilerletmek için House Contractor'a gidip içerisinde en az bir rug eşyası olan ve Cerberus'un verdiği hasarı giderecek 12 geliştirmeyi Lounge başlığında yapmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra kendisiyle konuştuğunuzda size teşekkür edecek ve görevi tamamlamış olacaksınız.


__________________________________________

Companion'lar


Bu arkadaşlardan oyunda toplamda 6 tane bulunuyor. Hepsine ciddi anlamda avantajlar sağlayabiliyor özellikle boss savaşlarında doğru kullanıldığında işinizi rahatlatıyorlar. Fakat bu arkadaşları toplamak keepsake'leri toplamak gibi kolay değil. Bunları size veren kişiler ile ilişkiniz ciddi anlamda ilerlemiş olmalı ve onlara en az bir Ambrosia vermiş olmanız gerekli yoksa alamazsınız.

Keepsake'ler gibi kaçma denemesinin ortasında değiştirme şansınız da yok bu arkadaşları. Başlangıçta ne seçerseniz bitirene ya da ölene kadar o eşlik edecek size.

Aldığınız zaman yine Ambrosia kullanarak geliştirebilirsiniz. Geliştirdiğiniz şey etkisinden ziyade kullanım miktarı oluyor. Her geliştirme yaptığınızda kaçma denemelerinde 1 tane daha fazla kullanabiilyorsunuz. Kullanım hakkı en fazla 5'e çıkarılabiliyor.

Her odada bir defa kullanabilirsiniz. Yine keepsake'ler gibi kaçma denemesinin başlangıcında alabiliyorsunuz.

Aşağıda bunların tablosu bulunuyor, onun altındaysa veren karakterlerin size vermeleri için ne yapmanız gerektiği bulunuyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Companion'ları Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Companion Battie

Megaera'nın size bunu vermesi için ilk önce ona 1 defa Ambrosia vermeniz lazım. Ambrosia verdiğinizde size bu companion'u verecek fakat Ambrosia verene kadar ki süre şansınıza bağlı uzun sürebilir. 6 Nectar verdikten sonra rastgele sayıda Furies ile dövüşmeniz gerekecek ta ki Megaera odanıza gelip sizinle dövüşmesinin sebebinin zorunluluk olduğunu söyleyene kadar. Bu konuşmadan sonra direk veya birkaç konuşmadan sonra Ambrosia verebileceksiniz ve compaion'u alabileceksiniz.

Companion Mort

Bunu alabilmek için net bir rota yok. İlk yapmanız gereken 6 tane Nectar'ı kendisine vermek olacak. Sonrasında kaçma denemelerinde karşınıza çıktığında onu yenmeli ve diyalog şansı olduğunda onunla konuşmalısınız. Ona güçlü olduğunuzu kanıtlayana kadar buna devam etmelisiniz. Güçlü olduğunuza ikna olduğunda bir sonraki karşılaşmanızda kendisine Ambrosia verebileceksiniz.

Companion Rib

Bunu alabilmek için ilk önce kendisine 6 Nectar vermeli ve sonrasında 3 tane Zagreus aspect'i olmayan silah açmanız gerekli. Bunu yaptıktan sonra size görevini verecek. Bu görev Stygian'ın Zagreus aspect'ini sonuna kadar geliştirmek olacak. Bunu yaparsanız kendisini görevine bağlayan kontratın sona ereceğini söyleyecek. Aspect'i son haline getirip kendisiyle konuştuğunuzda Ambrosia vermeye açık hale gelecek ve bir sonraki turda verebileceksiniz. Ayrıca bu görev bittiğinde Eternal Rest kehanetini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Companion Shady

Bu arkadaşı alabilmeniz için ilk önce Sisyphus'un görevini almanız gerekli. Görevi almak için ise kendisine 6 tane Nectar vermiş omalı ve yanındaki kaya arkadaşı Bouldy'i size tanıtmalı ve sizinde en az bir kere konuşmuş olmanız gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra sizden yardım istediği diyalog geldiğinde aşağıdakileri yapmaya başlamanız gerekiyor:

House Contractor'dan Administrative Chamber'a erişimi açmak
Megaera(En az 5 Nectar vermiş olmalısınız) ve Hades ile Sisyphus üzerine konuşmalı
Nyx(En az 5 Nectar vermiş olmalısınız) ile Admin Chamber üzerine konuşmalı
Nyx ile Sisyphus'un anlaşmasının nerede olduğu üzerine konuşmalı ve Admin Chamber'dan anlaşmayı almalısınız

Bunları yaptıktan sonra House Contractor'dan Knave-King's Sentence 4 elmas karşılığında satın almalısınız. Sonrasında kendisiyle konuştuğunda ona Ambrosia verebileceksiniz.

Companion Fidi

Bunu alabilmek için ilk önce Dusa'ya 6 Nectar vermeniz lazım. Sonrasında kendisiyle sürekli konuşmanız lazım. Konuşmalarınızda Dusa işinin ne kadar başından aşkın olduğundan bahsedecek. Bunu bahsettiğinde A Place of Revelry kehaneti ortaya çıkacak. Hem bunu gerçekleştirmek hem de Dusa ile ilişkinizi ilerletmek için House Contractor'a gidip içerisinde en az bir rug eşyası olan ve Cerberus'un verdiği hasarı giderecek 12 geliştirmeyi Lounge başlığında yapmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra kendisiyle konuştuğunuzda artık Ambrosia verebilirsiniz.

Companion Antos

Almak için Achilles ve Patroclus'a 6 Nectar vermiş olmalı ve sürekli onlarla konuşmanız gerekli. Patroclus size Achilles'e "Risk it all" dediğimi ilet dediğinde düğüm çözülecek. Bunu Achilles'e ilettikten bir süre sonra Achilles sizden yardım isteyecek ve bunun üzerine Nyx ile Sisyphus olayına benzer şekilde konuşarak anlaşmayı alıp House Contractor'a ilgili anlaşma için 5 elmas ödemeniz gerekiyor. Sonrasında ikisine de Ambrosia verebileceksiniz.

Hades'e Karşı Tüm Companion'ları Kullanabilme

İlk başta sadece Shady ve Rib'i Hades'e karşı kullanabilirsiniz. Fakat aşağıdakileri gerçekleştirdiğiniz taktirde hepsini kullanabileceksiniz:

Hades 4 kere Nectar vermek
Şu karakterlerden en az ikisiyle ilişkiniz 7 kalp olmalı: Megaera, Thanatos, Dusa, Achilles, Skelly, Sisyphus
Bu ikiliden biri en az bu karakterlerden olmalı: Megaera, Thanatos, Dusa, or Achilles


__________________________________________

Pact of Punishment


Bu pakt oyunda kaçmayı daha zor bir hale getirmeyi amaçlıyor. Bunu açabilmek için en az 1 kere başarılı bir şekilde kaçmanız gerekiyor. Başarılı bir kaçış denemesi sonrası bu pakt siz yeni denemeye başlamadan karşınıza çıkıyor. Bu pakt çeşitli şartlara sahip, aşağıdaki tablodan neler olduklarını öğrenebilirsiniz. Bu şartların hepsi oyunu farklı şekillerde daha zor bir hale getiriyor, zaman içerisinde hepsini deneyerek kendiniz için ideal zorluğu bulabilirsiniz.

Ayrıca oyunda bir kaçma denemesini tamamladığınızda sunduğu tüm ödülleri almış oluyorsunuz ve bir daha aynı zorlukta oynarsanız size o yeni ödül vermek yerine belli miktarda Darkness veriyor. Tekrar ödül alabilmeniz için pakt'dan çeşitli şartlar seçerek Heat'i artırmanız gerekiyor. Her heat artışında ödüller yenileniyor yani Titan Blood, Ambrosia gibi ödülleri sürekli kazanmak istiyorsanız Heat'i de sürekli olarak artırmanız gerekli. Her silah kendi Heat ilerlemesini tutuyor yani Twin Fist ile 15 Heat yapıp 16 kere ödül kazanabilirsiniz ve Stygian'a başlayıp 0 Heat'le de ödül kazanabilirsiniz.

Oyunda bulunan Hell Mode'da ise bu pakt direk ilk denemeden başlar ve her denemede en az 5 Heat ile oynarsınız.

< Resime gitmek için tıklayın >

Middle Management'ın Mini Boss'lara Etkisi

Wretched Sneak sizi zincirleyen Wringer'lar çağırır.
Doomstone tuzaklarla dolu yeni bir bölümde karşınıza gelir.
Tartarus'da karşınıza iik tane Inferno Bomber yerine 4 tane gelir.
Asphodel'de bindiğiniz The Barge of Death'de karşınıza daha çok düşman çıkar ve onların hepsine kalkan sağlayan zırhlı büyük bir Voidstone gelir.
Megagorgon ve Skull-Crusher karşılaşmasında gorgon oda içerisinde sürekli olarak farklı yerlere ışınlanır, Crusher ise yere indiğinde menzili çok geniş olan bir şok dalgası yayar.
Elysium'daki Soul Catcher belli aralıklarla kaçınabilir.
Temple of Styx'de zor odalarda karşınıza 1 yerine 2 mini-boss çıkar.
Hades karşılaşmasında çağırılan mini-boss'lar da aynı özelliklere sahip olurlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

Benefits Package'in Sağladığı Perkler

Shifter - Düşman rastgele ışınlanır.
Bruiser - Düşmanın boyutu daha büyük olur ve canı daha fazla olur.
Slugger - Düşman daha fazla hasar verir.
Puller - Düşmanın sizi kendisine çeken bir aurası vardır.
Savior - Düşman 5 diğer düşmana zırh sağlayabilir.
Speeder - Düşman daha hızlı saldırır ve hareket eder.
Linker - Etrafındaki diğer düşmanlarla değdiğinizde size hasar verecek bağlantılar oluşturur. Öncelikleri zırhlı düşmanlardır.
Cloner - Sadece Tartarus'da geçerlidir. Düşman kendi klonlarını yaratabilir.
Burner - Düşman sürekli olarak ateş tuzakları yaratır. Asphodel'de geçerlidir sadece.
Seeker - Düşmanın uzaktan saldırısı direk sizi arar.
Popper - Düşman öldükten sonra ardında patlayıcı özelliği bulunan sahte ruhlar bırakır. Sadece Elysium'daki savaşçı düşmanlar için geçerlidir.

Skelly Ödülleri

Skelly'nin size sunacağı 3 farklı ödül bulunuyor. Bunları görebilmek için sırasıyla 8, 16 ve 32 Heat değerli kaçış denemelerini başarıyla tamamlamanız gerekli. Ödüller harcanan efora değer mi peki? İlk ödülü aldığınızda anlayacaksınız.

__________________________________________

Mirror of Night


Zagreus'un odasında bulunan bu ayna Nyx'in bir hediyesidir. Bu hediyeyi ona cehennemden kaçarken yardımcı olsun diye vermiştir. Aynadaki yetenekler oyunda ilerleme kaydetmek için hayati önem taşıyorlar. Bu yeteneklerin her birinin iki farklı varyasyonu var. İlk halleri olan kırmızılar ve onların alternatifi olan yeşiller. Yeşiller oyunda birkaç kaçış denemesinden sonra açılıyorlar.

Hem kırmızılar hem de yeşiller oyunda Darkness isimli eşya ile geliştirilebiliyor. Her yetenek alternatifi de dahil olmak üzere kendisi için Darkness istiyor yani bir yeteneğin kırmızısını geliştirdiğiniz zaman yeşili de gelişmiş olmuyor.

Yeteneklerin hepsi oyunun başında açık olmayacak, sırasıyla sizden belli sayıda Chthonic Key talep edecek ve siz verdikçe yeni yetenekleri açacak. Eğer yeteneklere yaptığınız Darkness harcamasını değiştirmek istiyorsanız da 1 Chthonic Key karşılığında hepsini sıfırlayabilir tüm yatırdığınız Darkness'ı geri alabilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda yeteneklerin ve etkilerinin ne olduklarını öğrenebilirsiniz. Sıralama bir yeteneğin kırmızısı ve yeşili olarak gitmektedir.

İlk 4 yetenek iki renk yetenekler içinde başlangıçtan itibaren açıktır sonraki ikili için 5 Chthonic Key, devamındaki üçlü için 10 Chthonic Key, sonrasındaki ikili için 20 Chthonic Key ve son ikili için de 30 Chthonic Key harcamanız gerekli.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Well of Charon


Boss odaları dışında neredeyse her odada karşınıza çıkma şansı olan bu şeyler, size kaçma denemeniz esnasında birçok avantaj sağlayabilir, deneme kötü gidiyorsa düzlüğü çıkarabilir, iyi giden bir denemeyi çok daha iyi bir hale getirebilir. Buradan aldığınız eşyalar ya anlık etki eder ya belli sayıda tur boyunca ya da o deneme boyunca kalıcı etkiye sahiptir.

Bone Hourglass keepsake'ini kullandığınız zaman belli sayıda tur için etkili olan şeylerin tur sayısı artar bu yüzden sıkıntıdayken bu keepsake'i kullanıp Well of Charon'dan aldığınız eşyalar ile denemenizi kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca Charon ile yaptığınız boss dövüşünü kazanırsanız elde ettiğiniz Loyalty Card sayesinde burada satılan her şeyin fiyatı %20 düşer.

Aşağıdaki tablodan burada satılan eşyaların hepsini, etkilerini, fiyatlarını ve sürelerini öğrenebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Afrodit


Aşkın ve güzelliğin tanrıçası, oyunda size kendini temsil eden Zayıflatma etkilerine sahip boonlar sunuyor. Afrodit'in boonları sadece atak gücünüzü artırmaya yönelik değil aynı zamanda düşmanlarınızın saldırılarını zayıflatarak hayatta kalma şansınızı yükseltmeye yönelik.

Afrodit'in sağladığı Zayıflatma laneti düşmanlarınızın saldırılarını %30 miktarında zayıflatıyor. Sunduğu boonların içerisinde bu lanetin etkisini artıran çeşitli boonlar da bulunmakta.

Nectar ve en sonunda Ambrosia vererek kendisiyle olan ilişkinizi zaman içerisinde geliştirebilirsiniz. İlk nectar verişinizde size Eternal Rose isimli keepsake'i verecek, daha detaylı bilgi için Keepsake'ler başlığına bakabilirsiniz. 6 Nectar verdikten sonra Ambrosia verebilmeniz için Dusa, Thanatos ve Megaera'nın üçüyle de romantik ilişkinizin bulunması gerekiyor. Bu şartı sağlarsanız Ambrosia verebiliyor ve bağınızı kuvvetlendirebiliyorsunuz.

Afrodit'in Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Ares


Olimposlu savaş tanrısı olan Ares, oyunda size hasar gücünü artıran ve Doom laneti uygulayan boonlar sunar. Sunduğu boonlar düşmana zamanla ciddi derecede hasar verirler. Doom laneti düşmana vurduğunuzda etkili olur ve bir süre sonra hasar verir.

Kendisine ilk Nectar'ı verdiğinizde size Blood-Filled Vial keepsake'ini verecek, detaylı bilgi için Keepsake başlığına bakabilirsiniz. İlişkiyi devam ettirip Ambrosia verebilmeniz için War-God's Bloodlust kehanetini gerçekleştirmeniz gerekli. Bu kehanet gerçekleştirdikten sonra kendisiyle birkaç kez konuştuğunuzda Ambrosia verebilecek duruma geleceksiniz.

Ares'in Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Artemis


Olimposlu vahşi doğa ve av tanrıçası olan Artemis oyunda size Kritik hasarlar verebilmenizi sağlayan ve Cast saldırınızı geliştiren boonlar sağlıyor. Vermiş olduğu boonlar sayesinde yaptığınız kritik vuruşlu saldırılar normal saldırıların verdiği hasarın 3 katını veriyor. Cast için verdiği boonlar ise kullanım sayısını artırmaya veya düşmanı takip etmeye yönelikler ve Cast saldırısını daha güçlü bir hale getiriyor.

Kendisi aynı zamanda Marked laneti uygulayan boonlar sağlamakta ve bu lanetin etkisi altındaki düşmanların kritik hasar alma şansı daha yüksek oluyor.

Artemis'e ilk Nectar verişinizde size Adamant Arrowhead isimli keepsake'i verecek, detaylı bilgi için Keepsake'ler başlığına bakabilirsiniz. 6 Nectar verdikten sonra ilişkinizi güçlendirmek için vereceğiniz Ambrosia için Callisto'dan bahsettiği diyaloglara tanık olmanız lazım, sonrasında ise Zagreus'a kendisini onun yanında kendi gibi hissettiğini söylediği diyaloğu görmeniz lazım.

Artemis'in Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Athena


Olimposlu Bilgeliğin ve Stratejinin tanrıçası Athena, Zagreus'a düşman saldırılarını savuşturabilecek boonlar veriyor. Bunların yanı sıra düşmandan ve çevre etkenlerinden alınan hasarları düşüren boonlar da sunmakta. Oyuna yeni başlayanlar için sunduğu boonlar oyunu en çok rahatlatanlar arasında.

Kendisi boonlarında Exposed lanetini de bir seçenek olarak sunmakta, bu lanet sayesinde düşmanlara arkasından vurduğunuzda daha çok hasar veriyorsunuz. Mirror of Night'da arkadan yapılan saldırılar güçlendiren yeteneklerle beraber daha kuvvetli etkiye sahip oluyor aynı zamanda.

Athena'ya ilk Nectar verişinizde size Owl Pendant isimli keepsake'i verecek. Daha detaylı bilgi için Keepsake'ler başlığına bakabilirsiniz. Athena'ya 6 Nectar verdikten sonra Ambrosia verebilmeniz için 3 defa Cehennemden çıkmanız gerekli ve bu konudaki yorumlarına tanık olmanız.

Athena'nın Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Demeter


Tarım ve Bereket'in Tanrıçası olan Demeter oyunda Zagreus'a Chill laneti uygulayan saldırılar vermekte. Bu saldırılar düşmanı yavaşlatıyor ve onları buz gibi donduruyor. Boon yelpazesi oldukça geniş olan bir tanrıça kendisi, can artırımını sağlayan hayatta kalmaya yönelik verdiği boonların yanı sıra diğer tanrı\tanrıçalardan aldığınız boonların nadirliğini artırmaya odaklı verdiği boonlar da bulunuyor.

Demeter'in karşınıza çıkmaya başlaması için en azından bir kere yeryüzüne çıkabilmeniz gerekiyor.

Kendisine ilk Nectar'ı verdiğinizde size Frostbitten Horn isimli keepsake'i verecek, hakkında detaylı bilgiyi Keepsake'ler başlığında bulabilirsiniz. Demeter'e Ambrosia verip ilişkinizi kuvvetlendirmek için oyunda Epilogue'a ulaşmanız ve sonrasında kendisiyle birkaç kez konuşmanız gerekli.

Demeter'in Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Dionysus


Olimposlu Şarabın ve Deliliğin Tanrısı olan Dionysus oyunda Zagreus'a Hangover laneti uygulayan boonlar sunarak düşmanları sersemletme konusunda yardımcı oluyor. Kendisinin bazı boonları kalabalık düşman grubunu sersemleterek ve yavaşlatarak alan kontrolünü sağlama üzerine kuruluyken bazıları canınızı artırmaya yönelik olan boonlar.

Sağladığı Hangover laneti düşmanlara her yarım saniyede bir hasar vermekte ve etkisi 5'e kadar yükselebilmekte, bu etki saldırıya devam etmediğinizde 4 saniye içerisinde düşüyor aynı zamanda.

Kendisine ilk Nectar'ı verdiğinizde size Overflowing Cup keepsake'ini verecek, hakkında daha detaylı bilgiye Keepsake'ler başlığında bulabilirsiniz. Dionysus'a Ambrosia verebilmeniz için en az 6 farklı karaktere 10 tane veya daha fazla Ambrosia vermiş olmanız gerekiyor.

Dionysus'un Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Hermes


Olimposlu Kurnazlık Tanrısı olan, tanrılar arasında en hızlısı olan ve aynı zamanda tanrılar arası elçilik yapan Hermes oyunda Zagreus'a hareket hızından, kaçınma ve saldırı hızına kadar birçok konuda hızlandırma sağlayan boonlar sunmakta.

Kendisine ilk Nectar'ı verdiğinizde size Lambent Plume isimli keepsake'i verecek, hakkında detaylı bilgi için Keepsakeler başlığına bakabilirsiniz. Kendisine Ambrosia verebilmeniz için 6 Nectar verdikten sonra verdiği keepsake'i kullanırken bir süre konuşmanız gerekiyor.

Hermes'in Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Poseidon


Olimposlu Denizlerin Tanrısı olan Poseidon oyunda Zagreus'a hasar gücünü artıran ve düşmanları sürükleyerek daha fazla hasar vermeye yönelik boonlar sunar. Boonları arasında size Darkness, Gemstone gibi harcanabilir şeyler veren veya odalardan toplanan miktarlarını artıran yararlı boonlar da vardır. Sunduğu Cast Floot Shot dahil olduğu Duo boonların genelinde etkili olduğundan en etkili boonları arasındadır.

Boonlarının sağladığı bir diğer avantaj ise düşmanları Ruptured laneti etkisine sokmasıdır. Bu lanet sayesinde düşmanlar hareket ettikçe hasar alırlar ve ne kadar hızlı olurlarsa da ona göre daha fazla hasar alırlar.

Kendisine ilk Nectar'ı verdiğinizde size Conch Shell isimli keepsake'i verecek, hakkında daha fazla bilgiyi Keepsake'ler başlığında bulabilirsiniz. Ambrosia verebilmeniz için ise en az 18 balık yakalamış olmalı ve onunla konuşmadan önce 1 tane daha balık yakalamanız lazım.

Poseidon'un Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Zeus


Olimposun Kralı, Göğün ve Şimşeğin Tanrısı olan Zeus oyunda Zagreusa düşmanlarına yıldırım saldırısı yapan çeşitli boonlar veriyor. Sağladığı boonlar birden çok düşmana hasar vermeye yönelik zincirleme saldırı yapmanıza olanak sağlıyor.

Sağladığı boonlar arasında düşmana Jolted laneti uygulayanlar da mevcut, bu lanet düşman ne zaman saldırı yapmak istese ona hasar veriyor.

Kendisine ilk Nectar'ı verdiğinizde size Thunder Signet isimli bir keepsake verecek, hakkında daha detaylı bilgiyi Keepsake'ler başlığında bulabilirsiniz. Zeus'a Ambrosia verebilmeniz için diğer tanrıların kendisi hakkındaki düşüncülerini dinleyip onun da Hades ile bir araya gelme isteğine kulak verip Hades ile paylaşarak geri dönüşü ona iletmeniz lazım.

Zeus'un Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________

< Resime gitmek için tıklayın >

Chaos


Yunan Mitolojisinde ilk tanrısı olan Chaos, kendisinin hiçliğinden Nyx ve Titanları yaratmıştır. Kendisi Zagreus'a diğer tanrılara kıyasla daha farklı şekilde boon sunar. Sağladığı boonlar çeşitli avantajlar sağlamaktadır fakat bu avantajlardan yararlanabilmeniz için beraberinde getirdiği laneti de kabul etmeniz gerekli. Bu lanetler size belli sayıda turda çeşitli zorluklar çıkarıyorlar. Boonlar ile beraber onların da tablosu aşağıda mevcut. Chaos'a ulaşabilmeniz için odalarda bulunan Chaos kapılarından geçmeniz gerekiyor. Bu kapıdan geçerken belli miktarda canınızı feda etmeniz gerekiyor.

Chaos'a ilk Nectar'ı verdiğinizde size Cosmic Egg isimli keepsake'i veriyor, hakkında daha detaylı bilgiye Keepsake'ler başlığından ulaşabilirsiniz. Kendisine Ambrosia verebilmeniz için oyundaki Night and Darkness kehaneti gerçekleştirmeniz gerekli. Sürekli kendisiyle ve Nyx ile konuşarak bu kehaneti ortaya çıkarabilirsiniz.

Chaos'un Boonları Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Chaos'un Lanetleri Tablo

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


__________________________________________
C
2 yıl
Project 007[PC Ana Konu][IO Interactive]
IO Interactive an itibariyle yaptıkları yeni oyunun bir James Bond oyunu olduğunu duyurdu. Geliştirilmesinden de dağıtımından da kendileri sorumlu olacak.

Oyun orijinal bir orijin hikayesine sahip olacak ve oynayanlar 00 statüsünü kazanmaya çalışacaklar.

IO, geliştirici ekibe dünyanın dört bir yanından yetenekli geliştiriciler dahil ediyormuş hali hazırda.

Şimdilik duyuru videosu dışında pek bir şey paylaşılmadı. Modern sistemler ve platformlara çıkış yapacağı belirtildi.

Videoyu izlemek için tıklayınız
C
2 yıl
Project 007[PS Ana Konu][IO Interactive]
IO Interactive an itibariyle yaptıkları yeni oyunun bir James Bond oyunu olduğunu duyurdu. Geliştirilmesinden de dağıtımından da kendileri sorumlu olacak.

Oyun orijinal bir orijin hikayesine sahip olacak ve oynayanlar 00 statüsünü kazanmaya çalışacaklar.

IO, geliştirici ekibe dünyanın dört bir yanından yetenekli geliştiriciler dahil ediyormuş hali hazırda.

Şimdilik duyuru videosu dışında pek bir şey paylaşılmadı. Modern sistemler ve platformlara çıkış yapacağı belirtildi.
Videoyu izlemek için tıklayınız
C
3 yıl
GOTHIC 1 REMAKE [ANA KONU]< Resime gitmek için tıklayın >

THQ, THQ Nordic Barcelona stüdyosuna 2 saatlik bir prototype hazırlatıyor ve bugüne kadar yayınlanmış olan Piranha Bytes oyunlarından herhangi birine sahip olanlara bu prototipi ücretsiz olarak veriyor. Prototip'in sonunda ise bir anket var ve bu ankete göre oyunu oynayanların gerçekten bir Remake isteyip istemediğini denetlemek istiyorlar. Prototip'den olumlu geri dönüş alırlarsa ekibi büyütüp yapım sürecini hızlandıracaklarını söylüyorlar. Aşağıdaki oyunlardan herhangi birine sahipseniz prototipi deneyebilirsiniz.

Gothic 1
Gothic 2
Gothic 3
Risen 1
Risen 2
Risen 3
ELEX

https://store.steampowered.com/app/950670/Gothic_Playable_Teaser/

Sistem Gereksinimleri:

MİNİMUM:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 64 bit
İşlemci: AMD FX-8320 (3,5 GHz) / Intel i5-4690K (3,5 GHz) or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 480 / NVIDIA GeForce GTX 970 with 4 GB VRAM
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 64 bit
İşlemci: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz) or better
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

C
4 yıl
DEATHLOOP [PS ANA KONU] [ARKANE](14 Eylül 2021)
< Resime gitmek için tıklayın >

Dishonored'ın yapımcısı Arkane yeni oyununu Bethesda'nın E3 2019 konferansında duyurdu. Firmanın direktörleri oyunun bir aksiyon oyunu olacağını söylediler ve oyunun bir adaya hapsolan iki suikastçıyı konu alacağından bahsettiler.

Oyunda bulunan iki suikastçı da birbirine zıt düşüncelere sahipler ve birbirlerini sürekli öldürüyorlar. Fakat ölen geri geliyor ve böylece bir ölüm döngüsü oluşuyor, oyunun ismi de buradan geliyor.

Yönetmenler bizden alışık olduğunuz çok yönlü oynanışı bu oyunda da göreceksiniz dediler.

________________________________________________________________


Oyundan İlk Bilgiler:

Oyun 14 Eylül 2021'de çıkış yapacak.

Çıkışında sadece PS5 ve PC için gelecek.

Oyunu PS5'de 4K çözünürlüğünde ve 60 FPS akıcılığında oynamak mümkün olacak.

Oyun Blackreef isimli eğlencenin ve şamatanın hiç bitmediği bir adada geçiyor.

Ana karakter Colt bu adada hapsedilmiş ve adada bulunan herkes tarafından öldürülmek isteniyor.

Bir zaman döngüsüne hapsolan Colt kendisi için ölüm dolu olan bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalıyor.

Colt'un döngüyü kırıp adadan kaçabilmesi için gece yarısına kadar döngünün devamlılığını sağlayan 8 farklı kişiyi öldürmesi gerekiyor. Eğer bu 8 kişiden herhangi birini kaçırırsanız döngü sıfırdan başlıyor.

Colt'un bu 8 hedefin hepsini bir günde öldürebilmesi için etrafındaki dünyayı kendine göre kullanması ve hedeflerinin rutinlerini öğrenmesi gerekiyor.

Oyundaki ana ve yan görevleri istediğiniz sırada yapabilmek mümkün olacak, her döngü de deneyerek ve öğrenerek döngüden kurtulmak için en uygun yolu bulacaksınız.

Oyundaki ana düşman Blackreef adasının koruyucusu olan Julianna Blake isimli bir başka suikastçı.

Colt bu zaman döngüsünden kurtulmak isterken düşmanı Julianna bu döngünün hiç bitmemesini istiyor ve bunun için de her şeyi yapmaya hazır.

Oyunun yönetmeni Dinga Bakaba'nın dediğine göre Julianna Colt'un peşini oyunda hiç bırakmıyor. Colt'a karşı olan mücadelesinde kaybetmekten de kazanmak kadar zevk alıyor ve tek derdi Colt'un zaman döngüsünü kırmasını engellemek, tek istediği Colt ile oynadığı kedi-fare oyunun devam etmesi.

Oyunun hikaye modunda Colt ile oynayacaksınız fakat başka oyuncuların oyununa Julianna'yı kontrol ederek müdahale edebileceksiniz.

Oyunda her ne kadar çoklu oyuncu elementleri bulunsa da hikaye firmanın önceki oyunlarında olduğu gibi ana odak noktası.

Oynayanlar isterse bu PvP mantığındaki çoklu oyuncu seçeneğini kapatıp tek başlarına da oynayabilecekler.

Colt'da Julianna'da birçok farklı özelleştirilebilir silaha ve kabiliyete sahip olacak ve oynama şeklinize göre giyim tarzlarını belirleyebileceksiniz.

İki karakter de bazı ortak şeylere erişim sağlayabilecek ama kendilerine has bazı belirgin kabiliyetleri de olacak.

Colt bazı araçları hackleyebilme ve öldüğünde geri dönme özelliğine sahipken Julianna oyundaki herhangi bir NPC'nin kılığına girebilecek ve adadaki Colt dışındaki tüm karakterler onun tarafında olacak.

_____________________________


Yeni Bilgiler(12.01.21)

Oyunda 4 farklı bölge olacakmış ve gün 4 farklı periyoda ayrılacakmış. Bu bölgelerde istediğimiz gibi gezmekte özgürmüşüz, etrafı iyice araştırıp döngünün işleyişini öğrenebilirmişiz. Zamanla öğrendiğimiz bilgileri kullanarak olayların akışını değiştirebilir, yeni silahlar ve güçler elde edebilirmişiz. Örneğin adadaki önemli karakterlerden birinin yerini değiştirebilir ve kendimize uygun olan rota için başka yere yönlendirebilirmişiz.

Oyunda daha önce de denildiği gibi bir gün olacak fakat bu bir gün içerisinde belli bir zaman limiti olmayacakmış. Zamanın ilerleyişi bölgeler arası geçiş yaptığınızda gerçekleşecekmiş yani başlangıç bölgesinde günün sabah vakitleriyken bir sonraki bölgeye gittiğinizde oyun öğle vaktine geçiş yapacakmış. Böyle bir yol izleyerek oynayan insanlara etrafı diledikleri gibi araştırma şansı vermek istemişler ve bir zaman limiti derdinden kurtarmışlar.

Sanat yönetmeni Sebastian Mitton oyunun geçtiği Blackreef adasının bölgelerini tasarlarken oyuncuların farklı zamanlarda aynı bölgeye geldiklerinde farklı şeylerle karşılaşacağından bahsetmiş.

Dishonored'da olduğu gibi bölümler üzerinden bir ilerleyişten ziyade büyük, sandbox bir yapıya sahip olan bir açık dünyada oyuncuların serbest bırakılacağı söylenmiş. Bu açık dünyadaki her bölgenin kendi hikayesi, avantajlar sağlayan hava durumu, gizemi ve kendine has sunacağı bilgiler olacakmış ve bunlar o bölgeyi günün hangi periyodunda ziyaret ettiğinize göre karşınıza çıkacak veya çıkmayacakmış.

Oyunculara "Ya böyle yapsaydım ne olurdu?" sorusunu sordurmayı hedeflemişler ve daha önce de belirtilen 8 hedefi ortadan kaldırmak için sunulan dünyanın, imkanların buna olanak vereceği ve deneyerek oyuncuların bunları göreceği söylenmiş.

Örneğin sabah vakti tünel kazan iki tane gardiyanı gördüğünüzde onları öldürmek yerine bırakıp günün sonraki periyotlarında buraya gelirseniz sizin işinize yarayabilecek bir tünel ile karşılaşacakmışsınız. Oyun etki-tepki mantığı üzerine kurulmuş, denemek isteyenlere, keşfedenlere birçok fırsat sunacak ve yoğun bir deneyim vaat edecekmiş.

Oyun Arkane'in son 20 yılda yaptığı oyunlardan çok daha aksiyon ağırlıklı bir yapıya sahipmiş fakat önceki oyunlarındaki gibi yoğun bir deneyim sunmadan uzaklaşmamışlar.

Oyunda her günün başlangıcında temel ekipmanlarla başlayıp ilerledikçe kendimizi geliştirecekmişiz aynı bir rogue-lite'da olduğu. Oyunun bir noktasında bu değişecekmiş fakat hangi nokta olduğundan bahsedilmemiş.

Blackreef adasındaki döngü fenomeni AEON Programını idare eden Visionaries olarak da adlandırılan 8 hedef tarafından geliştirilmiş. Bu hedeflerden her birini öldürmek döngüyü kırmaya daha çok yaklaştırıyor ve yeni özellikler kazandırıyormuş.

Blackreef adası AEON Programının çığır açıcı geliştirmeler yapmasına imkan veriyormuş, burada Trinket olarak adlandırılan Dishonored'daki Bone Charm'a benzeyen küçük objelere paranormal güçler infüze ediliyormuş. Bunlar oyunculara pasif katkılar sağlıyormuş.

Oyundaki süper güçler ise Slab olarak adlandırılıyormuş, bunları dediğim gibi hedefleri ortadan kaldırarak elde ediyormuşuz ve her hedefe bir tane düşecek şekilde toplam da 8 tane varmış.

________________________________________________________________


Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

________________________________________________________________

C
4 yıl
Baldur's Gate III (Erken Erişim) [ANA KONU] (2023 Ağustos)[Türkçe]
Steam Sayfası:
https://store.steampowered.com/agecheck/app/1086940/

< Resime gitmek için tıklayın >

Baldur's Gate 3, Larian Studios'un bugüne kadarki en büyük yapımı olacak. Sırf bu cümle bile heyecanı körükleme yetiyor çünkü Divinity: Original Sin 2'nin ne kadar büyük bir yapım olduğunu hepimiz biliyoruz. Baldur's Gate 3 bunun da üzerine çıkacak ama nasıl olacak, onu elbette zamanla göreceğiz.

Oyun Dungeons & Dragons Fifth Edition kurallarına tamamen sadık olacak ve hikaye olarak da 17 Eylül'de yayınlanacak olan Baldur's Gate: Descent Into Avernus'un (masaüstü oyun için yayınlanacak campaign bu) hemen sonrasını anlatacak.

D&D'nin yaratıcısı Wizards of the Coast oyun için Larian Studios'a doğrudan destek veriyor, yani Descent Into Avernus'un yazarı Larian ofisine gelerek hikayeyle ilgili bilgiler vermiş. Bu campaign'i oynayan oyuncuların Baldur's Gate 3'te atıflar görecekleri söylüyor Larian Studios kurucusu Sven Vincke.

______________________

Oyuna Dair Bilgiler:


Oyun, AAA oyun yapım standartlarına uygun bir biçimde Divinity 4.0 motoru kullanılarak geliştiriliyor.

Ara sahnelerdeki diyaloglarda dahilinde oyun bulunan tüm diyaloglarda neredeyse 1.5 milyon kelime bulunuyor.

Oyunda yüzlerce farklı yer olacak ve oynanışı 100 saati rahatlıkla bulacak bir oyun olacak.

Kamp kurduğunuz vakitlerde grubunuzdaki yoldaşlarınız ile konuşarak ilişkinizi ilerletmek mümkün olacak.

Oyunda romantizmde bulunacak ve bu basit bir şekilde işlenmeyecek. Oyunun baş yazarlarından Adam Smith, karakterin ırkına göre romantizmin farklı gelişebileceğinden bahsetmiş. Karakterler arası romantizmin basit olmayacağını, zaman içerisinde gelişeceği ve gidişata göre de bozulabileceğinden bahsetmiş.

Oyunun müzikleri için Red Dead Redemption'daki dinamik müzik sistemine benzer bir sistem mevcut. Oyundaki durumunuza göre müzikler farklı tonlarda çalarak duruma uygun bir hal alıyor.

Çok katmanlı bir suç sistemi bulunduğundan bahsediliyor, yapılan tüm eylemlerin namınıza olumlu veya olumsuz etkileri olacağı söylenmekte.

Oyunun birkaç ay içerisinde erken erişime sunulacağı söylendi. Erken Erişim safhasında oyun sadece Steam ve Stadia platformlarında boy gösterecek.

Oyuncular, oyuna ister D:OS 2'de olduğu gibi önceden hazırlanmış, kendi hikayesi sahip, seslendirme aktörlerince seslendirilmiş orijin karakterleriyle başlayabilirler veya sıfırdan kendi karakterlerini yaratabilirler.

Erken Erişim aşamasında oyunda 9 tane ana ırk bulunacak ve bunlar:

< Resime gitmek için tıklayın >

Tiefling

< Resime gitmek için tıklayın >

Drow

< Resime gitmek için tıklayın >

İnsan

< Resime gitmek için tıklayın >

Githyanki

< Resime gitmek için tıklayın >

Cüce

< Resime gitmek için tıklayın >

Elf

< Resime gitmek için tıklayın >

Yarı-Elf

< Resime gitmek için tıklayın >

Yarı-Drow

< Resime gitmek için tıklayın >

Buçukluk

Oynanış gösterimi esnasında Asmodeus Tiefling, Hill Dwarf, High Elf, Lightfoot Halfling gibi alt sınıflarında erken erişim sürümüne dahil olduğu göründü.

Erken Erişim safhasında karakter sınıfı olarak ise 6 adet sınıf bulunacak bunlar:

Wizard sınıfı ve bu sınıf dahilinde bulunan alt sınıf olarak Evocation, Abjuration.

Cleric sınıfı ve bu sınıf dahilinde bulunan alt sınıf olarak Life, Light, Trickery.

Fighter sınıfı ve bu sınıf dahilinde bulunan alt sınıf olarak Battle Master, Eldritch Knight.

Ranger sınıfı ve bu sınıf dahilinde bulunan alt sınıf olarak Hunter, Beast Master.

Rogue sınıfı ve bu sınıf dahilinde bulunan alt sınıf olarak Arcane Trickster, Thief.

Warlock sınıfı ve bu sınıf dahilinde bulunan alt sınıf olarak Fiend, Great One.

Erken Erişimin ilk aşamasında 5 tane orijin karakteri bulunacak.

Wyll - Human Warlock

Shadowheart - Half-elf Cleric

Lae'zel - Githyanki Fighter

Gale - Human Wizard

Astarion - Elven vampire spawn, Rogue

Karakter diyaloglarının hepsi seslendirilmiş değil ve diyaloglar tam haliyle sunulmaktan ziyade karakterin ne kast etmek istediğini açıklayan cümleler halinde sunulmuş.

Co-op'un oyunda olacağı söylendi.

Oyun tamamen sıra tabanlı bir savaş sistemine sahip olacak.

Savaş esnasında, çevre etkileşimlerinde, konuşmalarda ve daha birçok yerde oyun beceri kontrolü yapacak, beceri kontrolü masaüstü oyun mantığına uygun olarak atılan zardan gelen sonuca göre belirlenecek.

Oyun, 5e D&D kurallarına neredeyse tam olarak uyum sağlamış bir vaziyette özellikle savaş sistemi ve avantaj, dezavantaj sistemi olarak.

Sıra-tabanlı ilerleyiş sistemi sadece savaşlarda değil aynı zamanda savaşlar dışında da kullanılabilecek.

Objeleri kontrol edebilme, çevre şartlarından avantaj sağlayıp, onları kullanarak saldırıları güçlendirme aynı D:OS 2'de olduğu gibi Baldur's Gate 3'de de olacak.

Karakterlere yerleştirilen Mind Flayer larvaları, zıplama ve ittirme gibi birçok özelliği kuvvetlendirmiş.

Oyunda, video da gösterildiği gibi oyundaki alanlara sadece kapılar aracılıyla değil aynı zamanda açıklıklar, çukurlar gibi yerlerden zıplayarak da erişim mümkün olacak.

Gizli ilerlerken karakterin bulunduğu konumdaki ışığın gizlilik durumuna artısı ve eksileri olacak.

Gizlilik içerisinde ilerlerken D:OS 2'de olduğu gibi düşmanların görüş alanlarını görmek mümkün olacak.

Gruptaki karakterlerin özelliklerini belirleyebileceğiz fakat sınıfları konusunda bir netlik mevcut değil.

Önceki oyunlardan karakterlerin oyunda bulunup bulunmadığına konusunda şuan için herhangi bir bilgi yok.

Şu anki bilgiler ışığında karakterler için herhangi bir Alignment sistemi gösterilmedi.

Oyunda şuan için 2 farklı kamera açısı bulunuyor, bunlardan ilki klasik izometrik bakış açısı diğeri ise üçüncü şahıs kamera açısına yakın bir kamera açısı.


______________________

Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
C
4 yıl
VAMPIRE: THE MASQUARADE BLOODLINES 2 [ANA KONU]
< Resime gitmek için tıklayın >

Serinin devam oyunu olan Bloodlines 2'nin 2020 yılı içerisinde PC, Xbox One ve PS4 konsolları için çıkış yapması bekleniyor.
İlerleyen dönemlerde yeni nesil konsollar için çıkış yapması planlanıyor.
Geliştirici koltuğunda Hardsuit Labs bulunuyor ve dağıtımcılığını Paradox Interactive yapıyor.
İlk oyunun tasarımcılarından ve yazarlarından olan Brian Mitsoda'da ekibin içerisinde ve hikaye kısmının önderliği kendisinde.
Yazarlar arasında Planescape: Torment, Fallout 2, Fallout: New Vegas gibi birçok başarılı RPG oyununun yapımında yazarlık yapmış olan Chris Avellone da bulunuyor.
Oyun Unreal Engine 4 motoru kullanılarak geliştiriliyor.
Kamera açısı birinci şahıs olacak ve yer yer üçüncü şahıs açısına geçiş yapılabilecek.
Çıkışında 6 farklı klan bulunacak.
Oyunun çıkışından sonra 2 farklı ek paket çıkış yapacak. Bu ek paketlerle hikaye içeriğine ek olarak farklı klanlar da eklenecek.

TANITIM YAZISI

Vampir terörü eyleminde senin varlığın Seattle kan ticareti savaşını körüklüyor. Şehri kontrol eden yaratıklarla huzursuz ittifaklar kur ve Seattle'ın güçlü vampir gruplarını kanlı bir iç savaşa sürükleyen büyük komployu açığa çıkar.

Gücünü Besle, Gecenin Sahibi Ol

Öne çıkan, hızlı ve büyük dövüş odaklı çarpışma sistemimizde sen ve benzersiz disiplinlerin bir silah değerindesiniz. Sen geliştikçe gücün de artacak; ama unutma ki Sahte Kılığın açığa çıkmaması için her şeyi yapmalı ve insanlığını korumalısın... Yoksa sonuçlara katlanırsın.

Seattle'ın Karanlık Kalbine Gir ve Elit Vampirler Arasında Hayatta Kal

Seattle ezelden beri vampirler tarafından yönetilmiştir. World of Darkness'ta orijinaline sadık kalarak yeniden canlandırılan Seattle konumlarında kurbanlarını avla. Şehrin doğuşundan bu yana varlığını sürdüren kadim kan kurucuları ve şehri yeniden tanımlayan teknoloji piyasasını yöneten yeni kanlarla tanış. Herkesin gizli emelleri olduğunu unutma ve müttefiklerini seçerken akıllı davran.

Huzursuz İttifaklar Kur

Seattle kan ticareti savaşında rekabet eden ve kendilerine has özellikleri ve hikayeleri olan gruplar arasından seçimini yap. Herkes seni, kimin yanında olduğuna bakarak yargılayacaktır ama unutma ki kimse elini kana bulamadan varlığını uzun süre devam ettiremez.

Hikayeyi Yaşa

World of Darkness'a gir ve seçimlerinle uyumlu ilgi çekici karakterlerle dolu bir şehirde vampir fantazini doya doya yaşa. Orijinal Bloodlines'ın yaratıcısı tarafından yazılan Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2, ilk oyunda yer eden hırslara hayat veriyor ve hayranların en sevdiği bazı karakterleri sizlere sunuyor.

Oyunun resmi internet sitesi:

https://www.bloodlines2.com/

________________________________________________________________________________________________

KLANLAR

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

__________________________________________________________________________________________

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

________________________________________________________________________________________________

FRAGMANLAR

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

________________________________________________________________________________________________

[OYNANIŞ]

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

________________________________________________________________________________________________

C
4 yıl
SYSTEM SHOCK REMAKE [PS Ana Konu][Oynanış Yayınlandı]
< Resime gitmek için tıklayın >

Oyunun orijinal yapımcısı Nightdive oyunu geliştirmeye devam ediyor, geçtiğimiz sene oyunu fazla değiştirdikleri için yapım sürecini tekrar ele alan firma GDC döneminde Medical Level'in tam oynanışını paylaştı. Detaylar ve bilgiler geldikçe konuya eklemeye çalışacağım.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınızC
4 yıl
System Shock Remake [PC Ana Konu][Oynanış Yayınlandı]
< Resime gitmek için tıklayın >

Oyunun orijinal yapımcısı Nightdive oyunu geliştirmeye devam ediyor, geçtiğimiz sene oyunu fazla değiştirdikleri için yapım sürecini tekrar ele alan firma GDC döneminde Medical Level'in tam oynanışını paylaştı. Detaylar ve bilgiler geldikçe konuya eklemeye çalışacağım.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

C
4 yıl
SYSTEM SHOCK 3 [Ana Konu]
< Resime gitmek için tıklayın >

Oyun bir süredir geliştiriliyordu, en sonunda GDC'de bir videosu yayınlandı. Yapımcı ekip oyunun yapımının yarısından fazlası tamamlandı demişti ve yayıncı arayışına girdiklerini açıklamıştı. Bakalım neler olacak önümüzdeki günlerde.

Videoyu izlemek için tıklayınız

Videoyu izlemek için tıklayınız

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.