F

Teğmen
17 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
7 yıl
Zyxel P-660HNU-F1 Modem DYNDNS Hatası!
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle burada Zyxel yetkilisi bir arkadaş var mı bilemiyorum fakat, firmanın müşteri hizmetlerine buradan selamlarımı gönderiyorum!

Soruya gelecek olursak, DynDns'de bulunan hesabıma tanımlı hostlarımından birini modeme tanıtmak istiyorum,
ayarları doğru girdiğimi düşünüyor olmama rağmen DynDns hesabımda bulunan IP adresim modem tarafından güncellenmiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sunucu Adı: xxx.selfip.net
Kullanıcı Adı: dyndns üye adım
Parola: dyndns şifre

şeklinde bilgileri giriyorum, fakat bir düzelme yok. Ayrıca modemin son güncel versiyonunu da yükledim fakat, yine bir değişiklik yok. Konu biraz acil, ilgilenen arkadaşlara tekrar teşekkürler.
F
7 yıl
Kablosuz Ağ'dan NAS İçin Kablolu Bağlantı Almak?
Arkadaşlar herkese merhaba, benim başlıkta da anlatmaya çalıştığım bir sorunum var. Kısaca konunun detayına geçmek gerekirse durum şöyle:

Elimdeki malzemeler: DATASTOR NAS30002B, Huawei HG552E (Superonline) Modem, TP-Link TL-MR3020 Router. NAS özellikle soğutma moduna geçtiğinde çıkarttığı ses rahatsız edici olduğundan salonda modemin yanında durmuyor. Gerek elektrik, gerekse sinyal gücü olarak başka bir odada bulunuyor ve o odaya kablo çekme ihtimalim yok. Bu sebeple evde bulunan kablosuz bağlantıyı Router ile kabloluya çevirip NAS'a bağlamam gerekiyor.

TP-Link TL-MR3020 WISP modunda bilgisayara bağladım, 192.168.0.254 üzerinden giriş yaparak kablosuz bağlantı ayarlarını tamamladım. Cihaza internet geldi ve bilgisayarın kablosuz bağlantısını kapatarak ethernet üzerinden bilgisayar internete çıktı. Buraya kadar herşey normal, fakat ürünü daha sonra aynı şekilde adaptör ile elektrik beslemesine bağladım ve ethernet ile NAS bağlantısını yaptım. Fakat NAS'a ağdan erişim sağlayamıyorum.

Burada anlamadığım nokta şu, ben modeme router ile bağlanıyorum ve routera da NAS'ı bağlıyorsam (kablolu) NAS'ın üzerinde görünen IP ile (192.168.1.20) iç ağdan NAS'a bağlanmam gerekmiyor mu? NAS'a bağlanamadığım gibi Router'in ara yüzüne de bağlanamıyorum. Bu konuya şevkat gösteren arkadaşlara şimdiden teşekkürler
F
10 yıl
Şifreli .TS dosyası açmak.
Selamlar,

.TS dosyalarını çoğu medya oynatıcılar (VLC) oynatıyor, fakat şifrelenmiş .TS uzantılı dosyaları çevirici programlar dahil bir çok oynatıcı ile denedim fakat açılmıyor. Ne şekilde açabilirim, bunun bir yönetimi var mıdır?
F
11 yıl
Chrome ile WAP sitelere giriş.
Bildiğiniz üzere Chrome birçok arkadaşımızın tercih ettiği hızlı, basit arayüzlü ve kullanışlı bir tarayıcı.

Ülkemizde bazı bankaların uyguladığı fahiş eft/havale ücretlerinden kurtulmak adına Firefox ta User Agent Switcher aracılığı ile WAP şubelerine girerek bu işlemleri yapıp eft/havale ücretlerinden kurtuluyorduk. (Birçok bankanın WAP şubesinde eft/havale ücretsiz)

Fakat yaptığım aramalara göre Chrome da böyle bir özellik yok,https://chrome.google.com/webstore/detail/aafciojnlamllgpkpdkbamkfgbofhgcj burada aynı isime sahip bir eklenti olmasına rağmen ya ben bu eklentiyi kullanamadım yada eklentinin aynı olan söylediğim gibi sadece ismi.

Sonuç olarak, Chrome ile WAP sitelere girebilen var mı? Var ise nasıl?
F
11 yıl
korkak.net - SATILIK!
korkak.net

Yaklaşık 7 yıllık domain, özel işlerim nedeni ile satıyorum. Açıkçası çok fazla ilgilenemedim ve ilgilenemiyorum.

Google AdSense de kayıtlı (76.-$ civarı bakiyesi bile var alacaklı) ve hiçbir arama motorunda engellemesi yok, "korkak" kelimesinde Google da 1. sırada çıkıyor, yaklaşık 2M sonuç içersinde.

Domain üzerinde yıllar öncesinden yazılan bir script var, korku hikayeleri falan var içersinde. Serverda mevcut problem nedeni ile bazen açılıyor bazen açılmıyor. Neyse uzun lafın kısası, tekliflerinizi bekliyorum.

Kafamda ki satış rakamı dört hanelidir, teklif verecek arkadaşların dikkate almasını rica ederim.
Üzerinde uzlaşma sağlanamaması durumunda satış gerçekleşmeyecektir, bilginize.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.