R

Binbaşı
18 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
135 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
R
3 ay
LPG'ye bu gece 23 kuruşluk zam bekleniyor
LPG'ye bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 23 kuruş zam bekleniyor.


Kaynak:

https://www.haberturk.com/lpg-ye-zam-geldi-3227790-ekonomi
R
4 ay
Benzine 17 Motorine 41 kuruş zam bekleniyor
Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine 40, motorine 41 kuruş zam yapıldı, benzine yapılan zammın 17 kuruşu pompaya yansırken motorine yapılan zammın tamamı yani 41 kuruş pompaya yansıması bekleniyor.
R
4 ay
İzmir'in karşısında Yunan provokasyonu
Yunanistan askerlerinin İzmir'in karşısındaki koyun adasında İzmir'i arkasına alarak çekildiği fotoğraf, fotoğrafta Yunanistan milli savunma bakanı yardımcısı Nikos Hardalias da var.

Sosyal medya hesabından şunu paylaştı.

"HER ADA YUNAN YURDU"
Fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Hardalias, "Her ada, her küçük ada, her kayalık adacık, bir Yunan yurdu! Her yerdeyiz!" ifadelerini kullandı.
< Resime gitmek için tıklayın >

Kaynak:
https://www.ensonhaber.com/gundem/yunan-askerlerin-koyun-adasindaki-tatbikati-sonrasi-izmirli-pozu
R
5 ay
TürkNet fiber de ev telefonu kullanımı
TT altyapısında ftth olarak Türknet kullanıyorum hattımın üzerinde ev telefonu da tanımlı fakat modem'e ev telefonu bağladığım zaman, ev telefonu uzun süre açık kalınca çıkan "ZIT ZIT ZIT" sesi geliyor ne çağrı alabiliyor ne de arama yapabiliyor. Türknet fiber üzerinden ev telefonu kullanan varsa bir yardımcı olabilir mi ? Ayrıca telefon hizmetini kullanamayacaksam hizmeti yalın hale çevirebilir miyim ?
R
5 ay
TürkNet TT fiber de yüksek ping sorunu
TT FTTH alt yapısı ile TürkNet fibere geçtim 95/8 mbps alıyorum fakat ping 45-50 ms ve fiberde böyle bir ping almak hiç hoşuma gitmiyor, diğer operatörler aynı alt yapıda 6-7 ms arası ping alıyor bu neden kaynaklı ?
R
6 ay
BAHÇELİDEN SURİYELİ AÇIKLAMASI
Bayram sebebiyle Suriye'ye gidenlerin geri dönmesine lüzum yoktur.

Düzensiz göç adı konmamış istiladır.

Demografik yapımıza kumpastır.


Bahçeli, ''Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır, demografik yapımıza kumpastır. Tehlike alarm verici düzeydedir. Asıl üzerinde durulması gereken risk ve tehdit ise bu göç hareketliliğinin nihai durağının Türkiye olacağı yönündeki yorum ve tahminlerdir.'' diye konuştu.


KAYNAK:

https://www.ensonhaber.com/gundem/devlet-bahceliden-siginmacilarla-ilgili-aciklama
R
7 ay
TURKCELL HIZ SORUNU
Vodafone dan Turkcell'e bir hafta önce numaramı taşıdım, internet hızları baya kötü hele akşam instagram gönderileri bile yüklenmez hale geliyor bu mu turkcell turkcell diye övülen operatör ? Gördüğüm kadarıyla Turkcell'in sadece adı kalmış. Bu arada paketlerinde sundukları içerikler çok yetersiz, bundan 8-10 sene önce 3G döneminde bile paketlerde daha çok internet vardı şimdi kıstıkça kısmışlar ama fiyatlar almış başını gitmiş. Eee tabii hediyeyi parayla satmaya çalışan operatörden ne beklenir ki.
R
7 ay
Turkcell'e numara taşıma ücreti
Turkcell hazır karta numara taşıma için talep edilen 35 liralık ücret nedir ? Böyle bir şey var mıdır ?
R
8 ay
POWER SUPPLY GÜÇ KESME SORUNU
Bilgisayarın power supply'ını harici olarak oto teyp çalıştırmak için kullanmak istiyorum, fakat power supply'ın 12v çıkışına yük bindiği an power gücü kesiyor. 5v, 3.3v gibi diğer çıkışlarda sorun yok, yük binse bile kesmiyor onlar ama 12v çıkışına yük bindiği an kesiyor. Oto teyip yüksek akım çekiyor ondan kesiyor diyebilirsiniz fakat 12v çıkına basit, çok düşük güçlü bir lamba bağlasam dahi gücü anında kesiyor. Elimdeki power supply yük algılayan cinsten, herhangi bir yük algılamadığı zaman aktif konuma gelmiyor. (Not: 12v çıkışına yük bindiği an 1 saniye boyunca 12v veriyor hemen geri kapanıyor power supply.) Konu hakkında fikri olan var mı acaba ? Teşekkürler.
R
8 ay
VERGİ MESELESİ
Son dönemde coin alım satımına vergi geleceği malum. Şuana kadar alım satım yapanlara 5 yıl geriye dönük vergi uygulanma ihtimali var, çünkü yerli borsalardan kullanıcıların bütün işlem bilgileri MASAK tarafından alındı diye biliyorum. İnsanlar bu konuları önemsemiyorlar, geriye dönük vergi alınamaz diyenler var fakat, sadece bir duyuruya bakar, bunlar 5 yıl öncede vergiye tabiiydi, mükellef olup gelir vergisi ödemeniz gerekiyordu denilip vergi ve zammı sizden talep edilme ihtimali var. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.