T

Yüzbaşı
18 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
T
9 ay
Vodafone nat sorunu ve ping değerleri
Arkadaşlar yaklaşık 5 aydır Vodafonet evde 50mb tarifesini kullanıyorum. Playstation 4 kullanıcısı olarak maalesef sağlık bir şekilde online oyun oynayamıyorum. Ps4 te nat tipi 3 olarak görünüyor. Defalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm sorun görünmediğini söylediler.
X box ve ps4 kısmında arkadaşlar ip bloğunun değişmesi gerektiğini belirtmiş ve sorunun bu şekilde çözüleceğini söylemişler. Bu söylemi Vodafone a ilettiğimde ise bunun mümkün olmadığını ve statik ip almam gerektiğini söylediler.

Hız testinde ping değerim 35-40 çıkıyor ama oyun içinde bu değer 100-110 olarak görünüyor. Bildiğim kadarıyla statik ip nat sorununa çözüm olmayacak ve ping değerinin düşmesine etki etmeyecek. Acaba ben mi yanlış biliyorum. Statik ip pingi iyileştirir mi yada nat 3 sorunun çözer mi? Konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
T
4 yıl
Ps4 Harddisk Taşıma
Arkadaşlar memlekete döneceğim. Ps4 ü yanımda taşımak istemiyorum. Kardeşimin de ps4 ü var benim harddiski söküp kardeşimin makinasına taksam bir sorun olur mu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.