J

Yüzbaşı
02 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
299 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
J
9 ay
2. El Ekran Kartı Piyasasının Çökmesi
Bileşenlerin 2. Elleri bile alınamayacak hale geldi. 1050 ti ye 1.100 tl isteyen mi dersin 1060 ın 6 gb ına 1900 1950 3 gb lığına 1.400 tl isteyen mi dersin. Sarı site ve letgo zaten tamamen uçmuş durumda. Kartlarının ederini söyleyince dolar 8 tl oldu dalgamı geçiyorsun diyorlar. Şu zamandan sonra bileşene ihtiyacı olacak ve yeni sistem toplayacak kesimin Allah yardımcısı olsun. Ben artık kart bulamıyorum ve bu durumdan iyice midem bulandı. Saldım artık.
J
10 ay
Çene Kisti Ameliyatı Sonrası His Kaybı
Herkese merhaba, bundan 6 ay önce dişimde var olan bir sorun nedeniyle dişçiye gitmem ve röntgen sonucu çenem de şans eseri öğrendiğim, kist nedeniyle 10 eylül tarihin de ameliyat oldum. Ameliyat işlemi yaklaşık 1 saat 15 dakika ve sancılı sürdü. Sancılı kısım ağrıdan ziyade, ağzımı o süreç zarfında sonuna kadar açık tutmam ve ağızdan sürekli burnuma kan kokusu gelmesi. Sinirlere yakın olan kısımlarda ise ara ara acılar hissetmem. Kistin alınması için 2 dişim çekildi. 3. Dişe ise bir miktar bulaştığı için çekip çekmemek de kararsız kalıp, yaşça baya büyük baş doktor olarak mı adlandırmalıyım bilemiyorum, çağırıp fikrini aldıkdan sonra, çekmemeye bulaşan kısmı temizleyebildiği kadar temizlemeye kalan küçük miktarın kendi kendini temizleyeceğine karar aldılar.

Ameliyatın üzerinden 28 gün geçti. Alt dudağımın yarısında ve aynı zamanda çenemde his kaybı mevcut. Sıcak ve soğuğu hissetmiyorum. Ameliyat sonrası 2 defa kontrole gittim. İlkinde dikişler alındı, 2. Sinde his kaybına karşılık belirli testler yapıldı. Sinirlerin onarılması ve vitamin için bir ilaç verildi. His kaybının yaşın genç olduğu için gelmesini bekliyordum en önemlisi sıcak ve soğuğu hissediyormusun diye sorunca kafamdan kaynar bir su döküldü.

Çok kötü günler yaşıyorum. Psikolojim çok bozuk. Ne yediğimden ne içtiğimden anlıyorum. His kaybının olduğu dudağıma dokunuyorum garip bir doku gibi. Yumuşacık sanki ölmüş bir doku. Tam olarak adlandıramıyorum. Bu işlemi yaptırıp 3 ay 6 ay his kaybı yaşayanlarda mevcut, kalıcı his kaybı yaşayanlarda. Beni ne bekliyor bilemiyorum.

Tomografi ve Patoloji sonuçlarını paylaşıyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
J
10 ay
Yanlış Yere açıldı silinsin.
.......
J
11 ay
2. El Ekran Kartı Alacaklara Önemli Tavsiye ve (Asus Kötüdür Diyenlere)
Bu yazacaklarım 2. El ekran kartı alırken nelere dikkat edilmeli, son 2 aydır neler ile uğraştığımı sizlerle paylaşıcam. Elbet forumun müdavimleri tecrübeli kesim bunlara hakimdir. Benim gibi bilinçsiz kesimin faydalanmasına ve 2. El ekran kartı alırken kesinlikle dikkat etmesi gereken detayları paylaşıcam.

Bundan 4-5 ay önce forumdan asus rog rtx 2060 aldım. Ekran kartı 2 ay kullanımdan sonra ekran kartına bağlanan güç kablolarından ışık sıçrattı. Kapağı açtığımda yanık kokusu vardı. Kartı servise gönderdim. Kartın komponentlerinde 5 in üzerinde yanık olduğu ve gpu nun çipine kadar yandığını ve kullanıcı hatası denilerek, ücretli tamiri bile dile getirmeden kartı tekrar size göndermek zorundayız dediler.

Müşteri hizmetleri, tamir olamayacağını söyleyince ben baya bir sızlandım. Yaklaşık 10 yıldır bütün bileşenlerimi asus alırım x570-e var 2600 tl buna vermişim. Asusun güç kaynağı var 80 plus 2 bin buna vermişim. Rtx 2060 a 3500 tl vermişim. 15 bin tl lik sistem toplamışım 9 bin tl yatırımı asusa yapmışım ve her çıkan seride ekran kartımı satar yeni seriye asus ile geçiş yaparım. Ben asusun böyle bir müşterisiyim. 3500 tl lik bir ekran kartının 1 sene içinde bu hale gelmesi beni bu firmadan ciddi anlamda soğutur açıklamasını yaptım. Müşteri hizmetleri servisi tekrar arayarak konuşacağım daha fazlası elimden gelmiyor dedi. Ben o moral bozukluğuyla tamir edilemez ekran kartını beklerken 2 gün sonra değişim/iade raporu göndermişler. Tabi çok mutlu oldum. Şimdi ben asusu nasıl sevmeyeyim?

Kart itopyadan alınmıştı. Raporu itopyaya gönderiyorum. İtopya 4 - 5 gün sonra beni arıyor. Elimizde kart yok para iadesi diyor. Şükür ki aldığım kişi ile iletişim kurabiliyorum. Diğer sitelerden alsam belki aldığım kişiye ulaşamıcam. Firma tek seçenek sunuyor para iadesi. İtiraz da edemiyorsun. Satın aldığım arkadaşa yazıyorum, ben senden kartı şu kadara aldım ama para iadesi 3.400 tl eğer kendini kötü hissedeceksen ben kartı alıp sıfır kapalı kutu satmayı düşünüyorum. Empati yapmaya çalışıyor ve karşı taraf konusunda düşünceli olmaya çalışıyorum. Kartı satan arkadaş ya dostum sen kartı 3000 satacağına 3.400 al 200 tl benim olsun 3.200 sana gönderiyim. Banada ayıp olmasın diyor. Sorun problem yaşamak istemediğim ve kartı sıfır kapalı kutu 3000 satmak yerine kabul etmek zorunda kalıyorum. Benim şahsi görüşüm karşı tarafa yapılan bir ayıp yok. Çünkü kart bir bedel karşılığı artık senden çıkmış. Ben bir kart satmış olsam ve aynı durumu alıcı yaşasa samimi söylüyorum hiçbirşey talep etmezdim. Ben bunun için 2 ay stresli bir süreç yaşadım. Ekran kartsız kaldım. Satın aldığım arkadaşın bilinçsizliği yüzünden kartı aldığımda 100 tl kargo parası ödedim.

2. El kart alırken kesinlikle ama kesinlikle kartı satan kişinin profilini iyi gözlemleyin. Ben herhangi bir durumda muhattap bulabilirmiyim? En önemlisi artık benim için 2. El kartta minimum 1-1.5 yıl garantisi olması ve kutulu olması şart. Bunlar olmadıkca kesinlikle 2. El kart almam. Daha doğrusu artık 2. El kart alırmıyım onuda bilmiyorum. Fatura benim üzerimeyse dertsiz tasasız. Değilse neler bekliyor kim bilir. En önemlisi 2. El kartı alırken satıcıya kardeşim kartda bir sıkıntı olursa para iadesinde benden bir bedel talep edecekmisin? Kendinizi garanti altına alın. Para kolay kazanılmıyor.
J
11 ay
Forum Kullanıcılarının Yedek Ekran Kartları Var mı?
Yeni nesil geldikce elimizdeki ekran kartları ciddi değer kaybediyor. Bazı kullanıcılar yeni nesil duyurulmasına 1 2 ay kala elindekini çok fazla değer kaybetmeden satmaya çalışıyor. Peki yeni nesili beklerken ne ile idare ediyorsunuz? Elinde yedek ekran kartı tutanlar hangi zayıf kartlar ile idare ediyor? Bu yedek kartlarıda zamanla güncelliyormusunuz?

Dün geceden itibaren 2000 serisinin 2. Ellerini oldukca değer kaybetmiş olarak satışa koyduklarını gözlemliyorum. Bilinçsiz tüketiciye yüksek fiyattan okutanlar illaki oluyor. Duyurudan sonra malesef bu biraz geç oluyor.
J
12 ay
2. El Ekran Kartı Almanın Sıkıntısını Yaşıyorum
Forumdan bir kaç ay önce garantisi devam eden bir ekran kartı aldım. Ekran kartı 1 ay önce arızalandı. Servise gönderildi. Servis onarılamaz diyip değişim/iade belgesi yolladı. Kart itopyadan 9 taksitle alınmış. Kartın taksidi bitmiş. İtopyadan arandım ve kartın stoklarında olmasına rağmen bunu internet sitelerin de görmeme rağmen. Tek seçenek para iadesi sunuldu. Kartı temin edemediklerini söylediler. Dolar kurunun fırlaması ve kartın pahalanmasına bağlıyorum bu durumu.

Kart kredi kartıyla alındığı için geri ödemenin nasıl yapılacağı meçhul. Biz tek seferde ödemeyi yapıyoruz ama bankanın ne şartlarda size ödeme yapacağı hakkında bilgimiz yok diyor. Asıl konu kredi kartına geri ödeme nasıl yapılıyor.. Ben bu kartı aldığım vatandaşla iletişim kuramasam asıl olay orda başlıyor. Bakalım beni bu süreç de neler bekliyor. Ne yaşayacağım belirsiz. 2. El kısmı beni artık oldukca farklı düşüncelere sevk ediyor.
J
12 ay
Çözüldü - Silinebilir
Çözüldü.
J
12 ay
Ekran Kartı Değişim/İade Hakkında Soru
Forumdan 2 ay önce 2. el Asus rog rtx 2060 ekran kartı aldım. Ekran kartı arızalandı, servise gönderdim. Firma tamir olamadığından dolayı değişim/İade raporu gönderdi. Ben değişim değil para iadesi istiyorum. Ekran kartı itopyadan alınmış. Yalnız şöyle bir sorun var. Alındığı dönem resimde görebileceğiniz üzere ekran kartı 2.876 tl ile indirime girmiş. Alan arkadaş kredi kartı taksit ile aldığı için vade farkıyla 3.400 tl fiyat ödemiş.

Ben para iadesi istediğimde bu rakam 2.876 tl mi 3.400 tl mi olur? Alan arkadaş ile iletişime geçtim, ben vade farkı ödemiştim. Geri ödeme yaparlarken vade farksız yatırıyorlar diye biliyorum buna dikkat et dedi. Bu durumda sonuç ne olur?


< Resime gitmek için tıklayın >
J
12 ay
Güç Kaynağından Gelen Cızırtı Sesi (Ses Kaydı Mevcut)
Merhaba, güç kaynağımdan bu sabah pc kapalıyken farkettiğim cızırtılar mevcut. Yaklaşık 15 20 dk belirli aralıklarla sürdü. Şu anda bu cızırtı yok. Cızırtı esnasında ses kaydı aldım.

Psu: Xpg Core Reactor 750w

Sesler: 12. - 15. - 25. saniyeden sonra yoğun olmak üzere mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=IrOFSLL4EMo&feature=youtu.be
J
geçen yıl
Ekran Kartında Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz? Neden?
Geçmişteki deneyimlerinizle birlikde hangi markayı tercih ediyorsunuz? Marka konusunda takıntılımısınız? Güveninizi zedeleyen problemler yaşayıp farklı bir markaya geçiş yaptınız mı? Tecrübelerinizi merak ediyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.