P

Yüzbaşı
24 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
162 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
P
3 ay
Android Bellek Kapasitesi Problemi, Yardım!
Değerli dostlar, 6-7 yıldır kullandığım Note 3 telefonda bir şey dikkatimi çekti.
Dosya yöneticisinden baktığımda bellek içinde toplam 7,5 GB civarında kullanım görüyorum ama nedense 32 GB kapasitenin 30 GB'ı dolu görünüyor.
Yüklü olan müzik, uygulama, video vs. toplam ne kadar tutuyor ortada. Peki kalan 22,5 GB nasıl dolu oluyor?
Şimdi telefonu bilgisayara bağlayıp kameradaki tüm video ve fotoğrafları, Whatsapp'tan gelen medyaları vs hepsini sildim. Oyun falan yüklü değil. Öyle türlü uygulamalarla da pek işim yok. Buna rağmen 1,58 GB boş alan var.
Acaba burada ne tür bir hata olabilir? Boş olan belleğin gerçek kapasitesini nasıl düzeltebilirim?
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
P
4 ay
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nden Av İzni!
Düzenleme: Bundan sonra burada kimsenin samimiyetine, dürüstlüğüne ve yardımseverliğine inanmayacağım!
Buraya başlık açmadan önce kapmanyada 3 imza vardı. Buraya başlığı açtıktan ve bazı cevaplar geldikten saatler sonra baktığımda halen 3 imzayla duruyordu. Tek bir kişi bile birkaç saniyesini ayırıp katılım yapmamış. Sonra yabancıların olduğu bir platformda başlığı açtım. Hiç tanımayan etmeyen kişiler baktım ki kendi sayfalarında paylaşıyorlar ve imza sayısı 60'ı geçmiş.
Yani ülkemizde gerçekleşen bir doğa zulmüne dur demek için bizler birkaç saniyemizi ayırmaya tenezzül etmezken dilimizi dişimizi bilmeyen uzaktaki yabancılar anında destek olmaya başlıyorlar.
Bu ülkeden ve bu ülkenin insanlarından umudum yok. Asla olmayacak!

(Birkaç saniyemizi ayırıp kampanyayı da imzalayalım lütfen) https://www.change.org/p/do%C4%9Fa-koruma-ve-milli-parklar-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-merkez-av-komisyonu-nun-son-av-izni-karar%C4%B1-iptal-edilsin/exp/cl_/cl_sharecopy_29672947_tr-TR/1/1213953408?utm_content=cl_sharecopy_29672947_tr-TR%3A1&recruiter=1213953408&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition&utm_term=share_petition

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü bünyesindeki 30 Haziran Çarşamba günkü MAK toplantısında, Dünya Doğayı Koruma Birliği’nin (IUCN) kırmızı listesinde küresel ölçekte nesli tehlike altındaki türler üveyik ve elmabaş patka kuşları da dahil birçok memeli ve kuş türünün avlanmasına yönelik karar çıktı.

Sözde ''Doğa Koruma'' adı altında çalışan bu kurum doğadaki masum canlıların katledilmesine onay veriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu konuda açılan bir imza kampanyasına birkaç saniyede destek olabilirsiniz.
https://www.change.org/p/do%C4%9Fa-koruma-ve-milli-parklar-genel-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-merkez-av-komisyonu-nun-son-av-izni-karar%C4%B1-iptal-edilsin/exp/cl_/cl_sharecopy_29672947_tr-TR/5/1213953408?utm_content=cl_sharecopy_29672947_tr-TR%3A5&recruiter=1213953408&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=share_petition&utm_term=share_petition

Kaynak, https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/av-izni-verildi-uveyik-ve-elmabasa-kiyacaklar/?utm_source=anasayfa_hayat&utm_medium=free&utm_campaign=anasayfa_hayat_zone_8
P
5 ay
Trendyol Yemek Listesinde 45, Dükkanda 20 Lira :)
Bulunduğumuz yere yakın bir tatlıcının önünden geçerken adamın biri kapıdan içeri girip ''Tulumbanın kilosu ne kadar?'' diye sordu ve 20 Lira yanıtı aldı. Aynı tatlıcının ürünleri Trendyol Yemek'te de satılıyor ve o herhangi bir ilave malzeme içermeyen ve yalnızca un ile şerbetten oluşan bu hamur tatlısının oradaki kilo fiyatı 45 Lira. :)
Arada iki kattan fazla fark var!
Ayrıca dikkatimi çekti, zincir marketlerden birinde 19,75 Liraya aldığım şeyin aynısı Trendyol hız markette 27,00 Lira.
Şimdi anlıyor musunuz bunlar neden bolca indirim kuponları veriyor ve kapıya kadar getiriyorlar?
Elbette bazı ürünleri uygun fiyata koyuyorlar. Yani marketlerden daha ucuza oradan aldığımız şeyler de oluyor. Ancak genel olarak baktığımızda birçok şeyde fena fiyat farkı var. 8 ondan 10 ondan 5 ondan derken misliyle kazanç sağlıyorlar.

Ayrıca, dün Trendyol Yemek'ten sipariş verdiğim şeyi beğenmediğim için 1 yıldız verip olumsuz bir yorum yaptım. En ufak bir aykırı kelime içermemesine rağmen hem yorumumu yayınlamadılar hem de hesabımda beklemekte olan indirim kuponunu sildiler.
Sen misin olumsuz yorum yapan, al sana!!! Diyerek cezası kestiler. :)
Şikayetvar sayfasına baktığımda benzer şeyleri yazan kişiler gördüm.

Kesenin ağzını açıp başlangıçta bolca indirim kuponları ve kampanyalarla insanları alıştırıyorlar ve bazı değişimlerin altyapısını oluşturuyorlar. Ancak uzun vadede bunun farklı bir amaca dönüşeceğini düşünüyorum.
P
6 ay
Youtube'dan Para Kazanma Yolunun Sonuçları
Yakında insanlar bunu yapmak için daha nasıl yollara başvuracaklar bilmiyorum ama her geçen zaman bu durumun daha da kontrolden çıktığını görüyorum.

Lütfen bu videoyu şikayet edin. Beslediği kurbağaya canlı canlı bıldırcın yavrularını yedirip videoya çekiyor.

17 binden fazla kişi de videoyu beğenmiş. Günümüzde insanların neden saldırgan ve acımasız olduklarını anlamak zor değil. Şiddet ne yazık ki ilgi çeken bir eylem.
İlerleyen zamanlarda ailesinden birilerini döven ve belki de öldüren insanların paylaşımları da gelecek herhalde. Buna şaşırmayacağım.
Lanet olası dijitalleşme hepimizi robotlaştırdı, duygusuz birer şeytana çevirdi! Aksini düşünen kimseyle tartışmayacağım bile...
Videoyu izlemek için tıklayınız


Düzenleme:
Ne yazık ki düşündüğüm gibi. Bu tür videoların ilgi gördüğünü gören başkaları da yakın zamanda böyle videolar yapmaya ve paylaşmaya başlamışlar.
Bakın, 2 civcivi canavarın içine atıyor. Önce birini canlı şekilde yerken diğer civciv korku içinde onları izliyor.
Böyle insanlara lanet olsun! Böyle dünyaya lanet olsun!!!
Hangi birini şikayet edeceksin? Hangi biriyle baş edeceksin? Tek çözüm bu dünyaya bir göktaşının çarpmasıdır. Kusura bakmayın...
Videoyu izlemek için tıklayınız

Youtube artık benim için bir çöplüktür! :(
Bütün dünya bu aşırı serbestliğe bir tepki vermeli ve bunlara bir yaptırım uygulamalıdır.

Videoyu izlemek için tıklayınız

İnsanlığından utanmak isteyen bu videoya biraz bakalbilir... Emin olun, dijital çağ sonrasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Hepimiz duygusuz ve acımasız birer robota dönüştürüldük. Teknolojinin geldiği noktadan memnuniyet duyuluyor ama götürdüklerinin farkında değiliz.
80'lerde çekilen bilim kurgu filmleri gibi bir dönemin içindeyiz.
Videoyu izlemek için tıklayınız

Yorumsuz...
Videoyu izlemek için tıklayınızVideoyu izlemek için tıklayınız
P
6 ay
Halk Ekmek Büfecisi ''O Parayı Kuran Kursuna Ver''
Bugün Çengelköy'de Migros'un ilerisinde ana caddedeki halk ekmek büfesinden pide alırken önümdeki 55-60 yaşlarındaki bir adam orada çalışan kişiye (hafif sakallı genç bir arkadaş) ''Ekmeğin tanesi ne kadar?'' diye sordu ve 1 Lira yanıtını alınca 100 Lira uzatıp ''Bu 100 Lira ile benden sonra gelecek kişilere 100 tane ekmeği ücretsiz ver'' dedi. Orada çalışan genç bunu kabul etmeyip o parayı bir kuran kursuna vermesini önerdi. Adam epey ısrar etti ve sonra söylene söylene uzaklaştı.
Şimdi orada çalışan kişinin böyle bir şeyi kabul etmesi yasak mı bilmiyorum ama öyle bile olsa karşısındaki kocaman adama o şekilde akıl vermeye çalışarak reddetmesi açıkçası biraz tuhafıma gitti.

Bu arada konu dışı, halk ekmeklerdeki pideler diğer zincir markettekilerin yarısı kadar küçük görünüyor ama geçenlerde burada birilerinin de tavsiyesi ile halk ekmek pidesini markete gidip tarttığımda 376 gram olduğunu ve marketteki diğer büyük görünen pidenin 370 gram olduğunu gördüm. :)
Diğer pideler daha büyük görünüyorlar ama öyle şişirilmişler ki içleri boşluktan ibaret. Hem 2 katından fazla para hem de daha az ve kalitesiz.
P
6 ay
Vücutta Sivilce Gibi Çıkan Deri Şişkinliği?
Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Dün akşam duştan sonra aniden çıktı. Sol göğsümün kenarında, koltuk altının 10 santim altı. Dokunduğumda acıyor. Çektiğimde normal deri gibi güçlü ve elastik bir yapısı var. Nedir bu ve doktora gitmeye gerek var mı?
< Resime gitmek için tıklayın >
P
7 ay
Konu Silinebilir!
KONU SİLİNEBİLİR. Gerekli güncellemeyi yapmıştım ancak yanlış anlaşılma olmaması nedeniyle konu silinirse daha iyi olur.
P
7 ay
Basit Zarflarda bile Gümrük Vergisi Soygunu!
Yurt dışındaki bir arkadaşım doğum günüm nedeniyle içinde güzel sözler yazılı bir tebrik kartpostalı ve basit bir tükenmez kalem olan zarf yollamış. Az önce PTT kargo zarfı verirken 37 Lira gümrük vergisi aldı.
Zaten yollanırken gönderim ücreti ödenmiş olan bir zarf. İçinde bir tebrik kartpostalı ve kırtasiyelerden 10 Liraya alabileceğiniz basit bir kalem var. Paketin içini açıp kontrol edip bu basit şeye vergi ücreti yazmak nedir?

Nasıl bir ülkedeyiz arkadaş!!!
Buna itiraz edemiyor muyuz?
P
7 ay
Şu İlandaki Kiralama Koşulları ve Kiralardaki Vaziyet
Bu ilandaki koşullarda sanırım ''Arkanı dön ve uzan'' maddesi eksik kalmış. :)
Eskiden taraflar birbiriyle bir araya gelir, görüşür ve anlaşırdı. Bu nedir böyle! Hem kira öyle kıytırıktan bir bölgede 2500, hem 5000 Lira depozito, hem evi tutacak kişinin işi, mesleği, kaç yıldır bir işte çalıştığı, iyi konuma sahip bir kefil sunup sunamayacağı, 30,000 Lira değerinde senet, kendi getireceği ocak ve fırını kullanamaması vs. vs... Şimdi bu ilana bir talip çıkacak mı gerçekten?
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu arada, 5-6 yıl önce baktığımda 600 ila 1000 Lira arasında fiyatlara birçok temiz daire gördüğüm bir bölgede bugün kiralık ilanlara baktığımda beş para etmez dairelere bile 2000 - 2500 Lira fiyatlar yazıldığını gördüm.
Biraz iyi bir lokasyonda ve temiz bir daire diyorsan onlar da 3200 - 3500'tan başlıyor.
Şunu anlayamıyorum, bu ülkede asgari ücretin ve emekli aylığının durumu ortada ve bu kesimler ülkenin çoğunluğunu oluşturuyor. Bu evler bu fiyatlardan gerçekten kiracı bulabiliyor mu? Asgari ücretin 2800 olduğu bir yerde bu kira ücretleri nasıl böyle yaygın hale gelebilir? Bu evler tutuluyor mu? Bu paralar ödeniyor mu?
Biz mi böyle kaldık arkadaş! Bilmediğimiz yöntemlerle millet malı götürüyorsa söyleyin biz de yolumuzu bulalım.
Birçok şeyde fiyatlara ve oluşmuş uçuk standartlara bakıyorum, bu kadar ağlayanı ve aç gezeni olan bir ülkede bunlar nasıl mümkün olur diye şaşıp kalıyorum!
Matematiğin işin içinden çıkamayıp tıkanıp kaldığı bir ülke!
P
8 ay
Sucuk Fiyatları!!! ^_^
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.