H

Yüzbaşı
18 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
H
6 yıl
Bilgisayar Mühendisliği hk.
Arkadaşlar ben KSA'da okuyorum bu seneden sonra bir dönem daha alacam ve lise bitecek. (Toplamda 3 sene yaz dönemiyle 2.5 sene) ve ben şimdi okuyacağım bölümü falan düşünmeye başladım genellikte kafamda hep Bilgisayar mühendisliği vardı çocukluğumdan beri bilgisayarlara yazılımsal ve donanımsal olarak ilgim olmuştur bu sene değilde geçen sene ve ondan önceki sene biraz telefon yazılımıyla falanda uğraşmıştım hafiften.

Şimdi benim kafamdaki soru şu: Bilgisayar Mühendisliği okuduktan sonra uzaktan çalışma gibi birşey olabilirmi? yani Microsoft veya bunun gibi şirketlerde uzaktan yazılımla uğraşmak gibisinden? veya bilgisayar mühendisi başka nerelerde çalışabilir?
Yani burada öyle şirketlerin şubesimi desem her neyse yok işte. yani bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra devlette bir yerde çalışıp körermekte istemiyorum birşeyler geliştirmek istiyorum. bunu belki evdende yapabilirim ama bir korku var içimde ya olmazsa yapamazsam gibisinden? biri beni aydınlatırsa çok memnun olurum.
H
6 yıl
Bu bilekliğin aynısından lazım!
Arkadaşlar ne olur yardım edin bu bilekliğin aynısından bulmam lazım internet üzerinden satan biryer varsa veya bildiğiniz biryer yardımcı olurmusunuz :/

Her ne kadar konu dışı ölmüş olsada azıcık ümidim var..
< Resime gitmek için tıklayın >
H
6 yıl
Interstellar gibi film önerisi?
Evet arkadaşlar Interstellar gibi Uzay-Evren hakkında bilim kurgu filmleri önerebilirmisiniz?
H
6 yıl
Halo serisi hakkında
Arkadaşlar bu Halo oyununa yeni başlayan biri olarak serinin başından oynamama gerek varmı? yoksa direk Halo 5 ten gireyimmi? yani bi hikaye gibi birşey varmı oyunda?
H
6 yıl
Zeka Sorusu (Matematik) ACİL!!
Arkadaşlar şu anda 1 yarışma var bir matematik sorusu soruldu ve benim acilen cevap vermem lazım lütfen yardım edin.

Soru şu:

1 Kral salonuna 1234 kişi çağırır, bunları numaralandırır ve daire şeklinde dizer, 1 numaraya bir kılıç verir ve 2 numarayı öldürtür sonra kılıcı 3 numarayı verir ve 4 numarayı öldürtür ve bu böyle devam eder.

En sona hangi numara kalacaktır?

Not: daire olduğu için en sona gelince başa dönüyor

Umarım anlamışsınızdır
H
6 yıl
Smurf Account > High Skill > "Very High Skill"
Evet arkadaşlar konu başlığında okuduğunuz gibi Smurf Account yaptım ve High Skille geçmem pekte zor olmadı ama bir şeye açıklık getirmek istedim:

Bu ilk hesabım:http://www.dotabuff.com/players/244614920 oyuna bu hesapla başladım ve heroları öğrenme falan derken mmr çok düşük çıktı bende aldırmadım dereceliyi sallayıp normal maçlar oynayarak kendimi iyice geliştirdim..

Kendimi hazır hissettiğimde ise Smurf Account açtım:http://www.dotabuff.com/players/306981598 vee 5 maçtan sonra High Skille vardım

açıklığa getirmek istediğim şey daha öncede bu forumdada yabancı forumlardada gördüğüm Valve'nin Smurf Account Dedection denilen sistemi..

Bu forumda biri Smurf olduğunu anlayınca direk normal skille falan atıyor demiş belki olabilir IP den anlayıp eski account'un skillini veriyordur ama diğer yabancı forumlarda denildiği gibi Penalty diye bir şey kesin var!

bu nedir peki Penalty denilen şey?

Kısaca Valve'nin sizin Smurf Account olduğunuzu anlayıp size oyun yapması gibi bir şey 2 veya 3 oyundan sonra takımınıza 2 kişinin girip mid için kavga edip ikisininde mide gidip veya feedleyip ward, courier alması gibi!

ve ben bunlada karşılaştım!

Örnek 1: Bu maçta:http://www.dotabuff.com/matches/1993971307 SF ile Wind salak salak feedleyip ward alıp sonrada ks falan yaptılar ben bunlara aldırmayıp elimden geleni yaptım ve kazandık.

Örnek 2: Bu maçta:http://www.dotabuff.com/matches/1994619235 Spirit ile Pudge oyunun başında feedlediler sonra Spirit ward doldurdu Pudge'da afk oldu neyse oyunun sonlarına doğru spirit ks ile 9 kill aldı sadece Charge ile! neyse yine kazandık.

Örnek 3: Bu maçta:http://www.dotabuff.com/matches/1995078322 Pudge midde feedledi sonra afk oldu! yine kazandık.

Örnek 4: Bu maçta:http://www.dotabuff.com/matches/1996346178 Rubick feedledi aslında bu o kadar önemli değil ama bunu payşalma sebebim bu maçtaki Rubick'le Örnek 2 deki maçtaki Spirit in tamamen aynı şekilde konuşması! farklı oyuncular olmasına rağmen!
ikide birde "Report all team noobs" "Thanks you guys no help" "RAPORTS ALL" (Bozuk İngilizceyle yazıyorlardı) gibi tamamen aynı şeyleri yazıyordu neyse TA oyunu kurtardı ve kazandık.

Yani demek istediğim kesinlikle böyle bir şey var "Penalty - Yabancıların diliyle" Valve size oyun yapıyor geçemezseniz normal skillde kalıyorsunuz geçerseniz High Skille atıyor

Bunlar benim görüşlerim daha önce böyle bir şeyle karşılaşan varsa veya başka bir bilgisi olan varsa yorumda belirtirse sevinirim.

Bu arada Smurf Account da Hep Invoker oynuyorum ve ayarlardan Sağ-Tık saldırıyı zorlayı aktiflerştirdiğim için LH-Deny çok iyi gidiyor ve bence en önemli şeylerden birisi!

Edit: Ve yine olan oldu son 2 maçı kaybettim! takıma yine mallar girdi.. Bu sefer Penalty yedim

Edit2: Neyse geri kurtardım hala high skill deyim

Edit3: Very Hgih Skille attı ama 2 kişinin kavga edip eşek alıp feedlemesi yüzünden yenildik
H
6 yıl
Samsung NP270E5V garip bir Wi-Fi sorunu
Merhaba DH ahalisi,

Bugün evdeki laptopların birinde karşılaştığım sorunu anlatacam sizlere..
Laptop artık yeterince yavaşlamıştı formatlamam istendi bende İndirdim Windows 10 yazdırdım DVD'ye formatladım kurdum neyse bilgisayar açılır açılmaz direk güç seçeneklerinden Yüksek Performansı seçip ekran kapatıldığında hiçbir şey yapma seçtim (Çünkü monitöre bağlı kullanıyorlar) neyse ben buna sürücüleri programları indirdim kurdum falan en sonda işim bitince monitörü bağlayıp laptopun ekranını kapattım ama biraz sonra oda ne? Wi-Fi sınırlı diyor ve internete bağlanmıyor gittim internette araştırdım tüm Çözümleri denedim sürücüleri silip yeniden kurdum yok sorun çözülmüyor neyse laptopla moniyorün bağlantısını kestim bi baktım Wi-Fi geri geldi dedim heralde sorun çözüldü bende geri bağladım bir 5dk sonra geri çağırdılar Wi-Fi yine sınırlı diyor bende heralde Windows 10 la sürücü uyuşmadı diye Formatlayıp Windows 8 kurdum en başta iyiydi ama biraz sonra oda ne? Yine aynı sorun kaç kere formatladım denedim çözemedim en sonda merak edip denemeye başladım programları sürücüleri tek tek yükleyerek kontrol ettim hangisinden sonra problem oluyor diye hepsi sağlam taki monitörü bağlayana kadar sonra fark ettim laptopu monitöre bağlayınca eğer laptopun ekranını kapatırsam ve monitörden kullanmaya başlarsam Wi-Fi sınırlı oluyor gittim güç ayarlarına herßeyi denedim en sonda Yüksek Performans modundan dengeli moda geçtim ve sorun çözüldü?!?

Özet:Laptopa Yüksek performans modundayken ve ekran kapatıldıgında hiçbirşey yapma seçiliykeb monitör bağladıktan sonra ekranı kapatırsam Wi-Fi gidiyor ama Dengeli modda bu sorunu yaşamıyorum?!?

Çok garip bir sorun ve çözümünü gerćekten merak ediyorum arkadaşlar daha önce hic böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?
H
7 yıl
SAMSUNG GALAXY S5 YAZILIM **ANA KONU**
...
H
7 yıl
SAMSUNG GALAXY S5 YAZILIM **ANA KONU**
Yakında..
H
7 yıl
Canım sıkılıyor
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.