C

Onbaşı
05 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
4 yıl
Boşanma davası öncesi
Merhaba,

Boşanma davası öncesinde mal paylaşımı yapmak doğru mudur?

Demek istediğim çocuklarından birine vekalet verilip eşi üstüne üzerindeki malların bir kısmını geçirmek istenmesi, karşı taraf için nafakayı etkileyecek ya da bunun gibi olumsuzluk doğurabilecek bir durum oluşturabilir mi?
C
6 yıl
Hangi yatağı almalıyım?
Merhaba Arkadaşlar,

Bel boyun ağrılarından kurtulmak için yatak araştırmaya başladık, sonunda yatsanda karar kıldık. Aşağıdaki iki yatağın da fiyatları birbirine yakın. Bu yatakları kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Yatsan Cashmere ya da Serta Majesty

http://yatsan.com/lateks-yataklar/cashmere

http://serta.com.tr/yataklar/majesty
C
6 yıl
Videodaki filtre hangisi?
Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıdaki klipte uyguladıkları filtre ne filtresi, yazılımsal mı yoksa donanımsal filtre mi, böyle bir filtreyi sıradan çektiğimiz videolarımıza uygulayabilir miyiz? Cevabınız evet ise ne ile ve nasıl, yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=p3z8_ARyc_Y
C
6 yıl
Pasaport için muvafakatname
Merhaba,

Umumi pasaport alabilmek için 18 yaşını doldurmayanlar için muvafakatname istendiği yazıyor. Çocuğum için eşimle birlikte gittiğimizde çocuğum için muvafakatname de mutlaka gerekirmi, yoksa biz gidiyoruz diye işlemleri başlatırlarmı. muvafakatname bildiğim kadarıyla izin yazısı ve noterde çıkartılıyor, biz gitsek te yinede istenir mi?

https://epasaport.egm.gov.tr/basvuru/belgeler.aspx
C
6 yıl
Fon zararı
Merhaba İş Bankası B Tipi Özel Sektör Tahvil ve Bono Fonu aldım 1750 TL civarında 2 hafta oldu ve 115 TL zarardayım, sizce ne yapmalıyım?
C
6 yıl
Yılın en uygun uçak biletlerini bulma
Merhaba,

skyscanner, ucuza bilet vb birçok uçak bileti araştıran site ve uygulama olmasına rağmen gidiş tarihini ve gidilecek yeri seçmeksizin sadece uçağa binilecek hava alanını seçip yıl boyunca en uygun biletleri bulan bir site uygulama var mı, maksat gezmek nereye olursa.
C
6 yıl
Mil biriktiren kredi kartı almalı mıyım?
Merhaba,

Mevcutta işbankası maximum kredi kartını kullanıyorum, ancak seyahat forumlarını araştırırken birçok kişinin mil biriktiren kredi kartı kullandığı ve yurtdışı uçak biletlerini bu vasıtayla aldığını gördüm.

Sorum şu, 2016 yaz sonu amerikaya gitmeyi planlıyoruz eşimle, sizce bir mil biriktiren kart almalı mıyım? seyahatin tamamını mil ile ödemek mümkün değil elbet ama 1/3 ya da 1/4 ünü indirimli hale getirmek için aylık ne kadar harcama yapmam gerekiyor, mil puanları her hava yolu şirketinde indirim sağlar mı, kısacası mantıklı mı bu seyahat için kredi kartı almak.
C
6 yıl
ABD Gezisi
Bu rota planlarından hangisi tercih edilmeli sizce

1- Newyork - Niagara - Orlando - Miami
2- Los Angles - San Diago - San Fransisco - Las Vegas - Grand Canyon
3- Newyork - Los Angles - San Diago - San Fransisco - Las Vegas - Grand Canyon
4- Newyork - Los Angles - San Diago - Las Vegas
5- Newyork - Orlando - San Diago - Las Vegas
6- Newyork - Orlando - San Francisco - Las Vegas
7- Sizin öneriniz


2 haftalık (gidiş dönüş zamanı da bu günlerin içerisinde olacak şekilde) bir ABD gezisi için yukarıdakilerden hangi rota tercih edilmeli ve neden, Gönül ister her yeri görmek tabi ki ama gün geliş gidişi de düşünce 12 ye iniyor. En akıllıca rota planı ne olabilir, araç kiralama ve yerel uçakları kullanma vb de olabilir. Bu yerleri görmüş ya da planlamış olan arkadaşlar daha gerçekçi tercihte bulunabilir diye düşünüyorum.
C
6 yıl
Amerika kaç gün kaç TL?
Merhaba,

Tur fiyatlarının kişi başı ekstra turlarla beraber 15000 TL yi bulduğu ve eşimle ikimizin 30000 TL bütçemiz olmadığı ve bukadar yoğun zamanımız olmadığı için hep turla avrupayı gezdik, şimdiki niyetimizde 10 gün kadar ayırıp ispanya portekizi gezmekti (Halen öyle). ABD benim için erişilmez biryer ama araştırdıkça acaba mı hissi uyandı. Acaba tatili 10 günden 14 güne çevirsek avrupa seyahati (tursuz) maliyetini biraz arttırsak avrupa seyahat maliyetinin ne kadar üzerine çıkarız ve 14 gün yerli olur mu, mesela orlando tema parkların hastasıyım, miamiye de gitmek isterim, wahingtın dc yi de görmek isterim, niagara şelalesini de ve diğer turistik yerleri de gezmek isterim. Newyork Miami arası (batıya gitmek ne derece gerekli bilemiyorum los angles tarafına).

Sormak istediğim şey şu, 14 günlük tatilde belli bir yerde araba belli bir yerde uçak kullansam ya da newyorka inip orlandoya gidip tekrar neweyorka gelmek yerine orlando havaalanından gezime başlayıp newyorkta bitirsem ya da tam tersi dönüş newyork olsa yada buna benzer bir rotada gerçekçi olarak zevk almak adına minimum kaç gün gerekir?

İkinci ve son sorum maliyet ne olur böyle bir gezi için, eşimle ben gidicem ve bebeğimiz olduğundan (2 yaşında bırakıcaz mecburen) belkide son başbaşa özgürce gezimiz olacak uzun bir süre. Böyle bir tatili kaç ay önceden planlamak gerekir ve maliyeti ne olur, normal şartlarda avrupa seyahati 6000-7000 tl ye mal olur 2 kişi için, bu gezi 20000 tl vb şekilde çok yüksek olursa elbette bütçemizi çok aşar ve abd planımızı emekliliğe atmış oluruz,

Forumdaki tüm tecrübeli dostlarımın yanıtlarını sabırsızlıkla bekliyorum.
C
6 yıl
Cevap: Büyük İspanya Gezisi
Cevabınız için çok teşekkürler, Ben bundan önce italya mısır, fransa luxemburg, hollanda, belçika ya hep turla gittim. Birtek iş sehahati için 2 günlüğüne Almanyaya direk gitmiştim.

Malaga, sevilla, cordoba, valencia kentlerine de gitmeyi düşünüyorum aslında barselonanın yanında, birtek turlarda bilbao var o bana çok ters geldi kuzeyde gitmeye değermi bilemedim. Siz nereleri gezdiniz?

Uçakla Barselonaya gitem 3 gün kalsam, oradan araç kiralayıp (tabi türkiyeden daha gitmeden 3 gün sonrası için) valencia, granada , malaga, cordoba, toledo, madrid ve oradan da lizbona geçsem (uçak araba tren vb) ne dersiniz? nasıl bir rota izlemeliyim? Portekize ayrı mı gidilmeli, yani ben birdaha ispanyaya ya gelirim ya gelemem o sebeple çıkartayım hepsini birden diyorum, dinlenme tatili olmasın yer görmek beni dinlendiriyor ama tabi 3 saat gezilmesi gereken biryerde de 15 dk durmak istemem, tadını çıkarmak isterim. Maliyette tabi ne olur onu bilemiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.