E

Binbaşı
29 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
202 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen ay
Türkiye G-20'den Çıkarılır mı?
https://tr.wikipedia.org/wiki/Nominal_GSY%C4%B0H_de%C4%9Ferlerine_g%C3%B6re_%C3%BClkeler_listesi


Türkiye benim bildiğim kadarıyla en bu GSYİH listelerinde en fazla 15. sıraya yükselmiş ve genelde 17-18 arasında sıralama olarak takılmış bir ülkedir.

IMF 2020 raporuna göre Türkiye 650 milyar dolarla Dünya'nın en büyük 20. ekonomisidir. Hemen altında 635 milyar dolarla Tayvan yer almaktadır.

Imf'nin ekim 2020 raporuna göre Türkiye ekonomi büyüklüğüne göre 20. sıraya düşmüştür ve hemen arkasından, Tayvan, İran ve Polonya gelmektedir. (Tayvan, Çin baskısı nedeniyle ülke sayılmıyor yalnız) özetle tarihte ilk defa Türkiye'nin g20 dışına çıkma ihtimali doğmuştur.

Türkiye'nin çıkarılıp yerine Polonya alınır mı? Bence gidişat onu gösteriyor. Tayvan'ın ülke olarak tanınırlığı açısından G-20'ye girmesi zor.
E
geçen ay
T.C. Kimliklerine Irk Eklenmeli mi?
Amerika'da size verilen ehliyet vs her türlü kimlikte etnisite beyaz, siyah, hispanik ya da asyalı olarak belirtilir.

https://i.insider.com/5e208139b787a648456f0cf3?width=1000&format=jpeg&auto=webp

Üstteki kimlikte Race: W beyaz olarak belirtilildiği gibi

Türkiye'ye geldiğimizde ise din gibi tamamen kişisel bir şey kimliğe eklenirken ırk eklenmiyor.

ABD bu ırk kimliklendirmesini Racial and Ethnic Identification dediğimiz şeyi işe alımlarda eşitlik sağlamak gibi çeşitli konularda kullanıyor.

Din'in bile olduğu kimlikte asıl olması gereken şeyin ırkın olduğunu düşünüyorum. ABD'nin belli konularda kullanmak üzere yaptığı gibi. Türk, Kürt vs. kişinin ne olduğu ABD'deki gibi belirtilmeli.

Sizce eklenmeli mi?
E
geçen ay
İtalya v Avusturya Maçı EURO 2020
Uzatmalara kadar gol atmayan İtalya'nın uzatmaların hemen başında 2 gol attığı bir maç oldu. İtalya 2-1 kazandı.

90 dk'da oynayacakları futbolu iki takımda uzatmalardaki yarım saatte oynadılar.

Sonuç olarak MS 1'ciler ağır battı.

Dünya üzerinde toplam 700 milyon euroluk MS 1 bahsi oynandığı söyleniyor bu maça
E
3 ay
Zengin Olmanın Değerinin Geçmişten Günümüze İnanılmaz Artmış Olması
Eskinin zenginleri toprak sahibi derebeyleriydi. Emirlerindeki serflerden yaşantısal olarak farkları daha iyi ve çeşitli beslenme ve daha geniş ve ferah bir yer olan kalelerde yaşamaktı fark sadece cidden buydu.

Şimdi zenginsen yapabileceğinin sınırı yok yatlar katlar partiler dünya turları özel uçaklar ve aklınıza gelebilecek her türlü ekstrem şeyi yapabilecek şeye sahipler aklınıza gelebilecek her eğlenceyi. Zenginsen bir gününü Himalaya'da paragliding yaparak geçirip diğer bir günde özel uçakla İbiza'ya gidip gün batımını seyredebilirsin.

Gelecekte sibernetikler ve transhümanizmle zengin olmanın avantajlarının iyice artacağını düşünüyorum.

Hatta bir noktada zenginler ölümsüz olacaklar fakirler ise ölüp gidecekler.

Zengin değilsen artık boşa yaşadığın bir dünyadayız bence artık
E
4 ay
İngilizce Öğretmenliği Okuyan Var Mı?
Öğretmen olmak akıl karı bir iş değil. En iyi senaryosu atanıp Doğu'nun ücra köşelerinde bekçiden az maaşa çalışmak yani intihara eş değer bir durum.

Okuyanlar varsa mezun olunca ne olmayı düşünüyorlar?

Ailem beni yok sırf cebinde diploma olsun vs diye zorluyarak okutuyorlar ve eğitim uzaktan olmasına rağmen bana bu bölümü okumak tamamen boş bir uğraş gibi geldiği için artık ilgilenmiyorum. Bölüm uzun zamandır kafamda bitik.

Devlet okulundaysanız zaten okul kariyerinize en ufak yol gösterme çabasında bulunmuyor.
E
4 ay
Ön Panel Jak Girişlerim Arızalandı Tamiri Mümkün Mü?
Merhaba, Ön taraftaki jak girişlerim tamamen bozuk bir şey taktığımda tanımıyor bunun için bilgisayarcıya benim kasa gitti ancak adamlar tamirin anakarta müdahale gerektirdiğini ve riskli olabileceğini söyleyip geri yolladılar. Bu sorunu daha önce yaşayıp tamir ettiren oldu mu? Gerçekten riskli mi?
E
4 ay
Xbox 9.Nesil Controller Oyunlarda Öne Otomatik Atlama Sorunu
Controller'ı alalı daha bir ay olmadı oyunlarda sorun yaşıyorum. Hem Sekiro hem Hades'te aynı sorun var. Sekiro'da zıplamaya bastığımda istediğim yön dışında öne otomatik olarak karakter zıplıyor. Hades'te ise dash atarken aynı sorun mevcut. Böyle cins bir sorunu yaşayan oldu mu? İlla garantiye mi gidecek?
E
6 ay
Üniversite Hocası Bana Durduk Yere Takıp Düşük Not Veriyor
Öncelikle mevzubahis hoca sınav yapmıyor. Sunum yaptırıp o sunumları da oldukça yanlı bir biçimde değerlendirip not veriyor. Hocanın bana kasti düşük not verdiğinden eminim bunu nereye şikayet edebilirim. Hocanın kendisi benim mesajlarıma filan bakmıyor bu arada. Şikayetlik tam yani kendisine ulaşıp görüşemiyorum.
E
6 ay
PC İçin XBOX 9. Nesil Gamepad Alınır mı?
https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-wireless-controller-siyah-9-nesil-microsoft-turkiye-garantili-p-HBV00000XWRM8?magaza=Nethouse&wt_gl=cpc.6833.shop.nelk.video-games-ssc&isFashion=true&gclid=CjwKCAiApNSABhAlEiwANuR9YJ7i65R762HVbp1RNnPxBKbKKoAwGmDRrIpvcx_38DXbjiOWMa2QohoC_lIQAvD_BwE

Ürün gördüğünüz gibi çok pahalı ve benim FIFA olsun Dark Souls olsun vs oyunları daha rahat oynayabilmem için controllere ihtiyacım. Alacağım ürünün belli bir kalitede ve dayanıklılıkta olmasını istiyorum. Sizce alınır mı? Daha ucuz alternatifler nasıl olur?
E
10 ay
Bahar Döneminde Okullar Yüz Yüze Eğitime Açılır mı?
Bu 1 sene kesin uzaktan eğitim diyebilir miyiz? Yoksa üniversiteler uzunca bir süre uzaktan mı olacak?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.