C

Binbaşı
04 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
8 yıl
Hız limiti sorusu
Arkadaşlar merhaba,
Uzun yolda çelişkiye düştüğüm bir konuyu size danışmak istiyorum.
Duble yol hız limiti 110 eğer yanlışım yoksa. Şimdi 110 ile giderken bir noktada bir sebepten ötürü 90 tabelası çıkıyor ve yavaşlıyorum. Bir süre böyle devam ettikten sonra (5-10-15 km... gittiği yere kadar) bir kavşak geliyor ve 70 tabelası çıkıyor. Tabelaya istinaden tekrar hızımı azaltıyorum. Kavşağı geçtikten sonra 70 hız limiti iptal işaretini görüyorum. Bundan sonra uymam gereken hız limiti nedir ? En son hız limiti olan 90 mı yoksa duble yol standartı olan 110 mu?
C
10 yıl
Siemens WM10S461TR Çamaşır bittikten sonra akustik sinyal
Arkadaşlar merhaba,

Hem forumu hem google'ı talan ettim ancak bu sinyalin nasıl kapatılabileceğini bulamadım. Çamaşır makinesinin 1000 devirde sıkma sesi sinyalden daha az rahatsız ediyor. Tuş seslerini kapatabiliyorum ama çamaşır bittikten sonra ötmesini kesemedim aletin. 2 haftalık makine, içini açıp buzzer'ı keseceğim bir cinnet sonucu. Nasıl kapatılabileceğini bilen var mı?
C
13 yıl
Pil Aşınma Değeri
Merhabalar,

DV5-1010et kullanıyorum. Everest ile baktığımda pil aşınma değerinin (battery wear level) %19 olduğunu gördüm. Nette biraz araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamamadım.
Pilimin tasarım sığası 88800mwh yazıyor. İnternette bunun 12 hücreli piller için geçerli olduğuna dair yazılar var. Benim pilim 6 hücreli ve kapasitesini bilmiyorum ancak 71500-71000 mwh arasında yük tutuyor. Bir çok kere tam çevrim (deep cycle) yapmama rağmen iyileşme de olmuyor.
Everestte gördüğünüz değerleri sizler de yazabilirseniz pillerin kapasiteleri hakkında fikrimiz olur.

Herkese iyi akşamlar ve şimdiden iyi bayramlar.
C
13 yıl
9600M GT HDMI Çıkış Alamıyorum
Merhabalar,

Başlıkta yazdığı gibi HP Pavilion dv5-1010et bilgisayarımın üstündeki 9600M GT ekran kartının HDMI çıkışından görüntü alamıyorum.
Bilgisayarın driverlarını güncelledim buna rağmen bir gelişme yok. YALNIZ şöyle bir şey de başıma geldi onu da söyleyeyim, böylece daha sağlıklı yorum yaparsınız. Arkadaşımın evinde 82 ekran LG LCD TV ye bağladığımızda yine aynen benim 106 vestel LCD deki gibi görüntü alamadım. Sonra arkadaşımın evindeki 127 Panasonic plazmaya bağlayınca görüntü aldık. Sonra geri dönüp LG ye bağlayınca bu sefer görüntü geldi. Acaba diyorum, benim HDMI portumu driver veya herhangi bir prg kapatıyor mu? Konu hakkındaki öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürlerimle...
C
13 yıl
307 - Yol Bilgisayarının Ampulü Yandı
Ortası karanlık gözüküyor hafif. Klasik silinme probleminden değil. Bu ledi/ampulü nasıl değiştiririm veya değiştirebilir miyim diyeyim? Ben beceremezsem serviste ne tutar bilginiz var mı? Şimdiden teşekkürlerimle.
C
14 yıl
Kullanım amacıma uygun tavsiye verir misiniz?
Merhabalar,

Günde 4-5 sayfa renkli ofis baskısı (foto değil) alıyorum ve bu yüzden kartuşu veya toneri rahat doldurulacak renkli bir yazıcıya ihtiyacım var. Elimde iki seçenek var şimdilik.

Ya paraya kıyıp renkli lazer yazıcı alacam (samsung)
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=6&productid=bd61368&nc=1

Ya da ucuz yollu bir mürekkep püskürtmeli yazıcı alacağım.
http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=4&productid=bd61919 (hp)

Şimdi sorularım şöyle; öncelikle hangi yöntemi tavsiye edersiniz.
İkinci olarak, toner bekleyince bir şey olur mu? Renkli toner sorunsuz doldurulur mu? Evetse samsung için de bu geçerli midir?
Diğer seçenek daha mantıklıysa hp alayım mı yoksa yerine 100 liraya kadar başka ne tavsiye edersiniz?

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.
C
15 yıl
arctic cooling kasa nerden alırım
arctic cooling kasalarından satın almak istiyorum da pek bulunası değil. Bir de bu fiyat civarına 220-230 lirayı geçmesin, başka ne önerirsiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.