M

Binbaşı
14 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
630 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
M
2 hafta
Önümde çok fazla seçenek var hangi PSU'yu seçmeliyim?
Sistem
İşlemci: Amd Ryzen 7 5700X 
Ekran Kartı: RTX 3080ti
Anakart: X570

Bu sistem için hangi psu'yu önerirsiniz? Elimdeki seçenekler şunlar

CORSAIR RM850  850W 80+ Gold
EVGA BQ 750W 80+ Bronze
Thermaltake Toughpower GF 850W 80+ GOLD
Thermaltake Toughpower GF 750W 80+ GOLD
XPG Core Reactor 850G

Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.
M
2 ay
Belgesel ve kısa film için kamera arayışım
Herkese selamlar kısa film, belgesel ağırlıklı kullanmak üzere aynasız bir makine arayışındayım. Sizin tavsiyeniz ne olur? Aklımda sony a6000 var. Bütçem max 8k.
İkinci el düşünebilirim o konuda sıkıntım yokŞimdiden yanıtınız için teşekkürler.
M
2 ay
Kısa film, belgesel için kamera önerisi
Herkese selamlar kısa film, belgesel ağırlıklı kullanmak üzere aynasız bir makine arayışındayım. Harici mikrofon takılabilmeli. Sizin tavsiyeniz ne olur? Aklımda sony a6000 var.

Şimdiden yanıtınız için teşekkürler.
M
4 ay
Bu tür hareketli animasyonlar nasıl yapılıyor ?
https://www.youtube.com/watch?v=_ITiwPMUzho
Arkadaşlar bu tür şeyler önce kağıda çizilip sonra illustrasyon programında son şeklini verip ardından adobe animate ile mi hazırlanılıyor
M
4 ay
Encard kredi kartı vs bonus genç kart vs maximum genç kredi kartı
Merhaba herkese
Üniversite öğrencisiyim. Hepsiburada, Amazon gibi e ticaret sitelerinden taksitle alışveriş yapmak önceliğim ve ülkede ucuz bir şey kalmadığı için limitinin yüksek olması önemli (300-4000tl civarı) dolayısıyla limit yükseltmede sıkıntı çıkartmayacak bir kart gerekiyor. En iyi hangisi işimi görür sizce ?
M
4 ay
Bonus genç kart vs Encard kredi kartı vs Maximum genç ?
Merhaba herkese
Üniversite öğrencisiyim. Hepsiburada, Amazon gibi e ticaret sitelerinden taksitle alışveriş yapmak önceliğim ve ülkede ucuz bir şey kalmadığı için limitinin yüksek olması önemli (300-4000tl civarı) dolayısıyla limit yükseltmede sıkıntı çıkartmayacak bir kart gerekiyor. En iyi hangisi işimi görür sizce ?
M
6 ay
Telefon ile fotoğraf ve video çekmeye ilgisi olanlar seri içeri
Arkadaşlar nereye konu açacağımı bilemedim ben de buraya yazıyorum. Fotoğraf ve video çekmeye ilgim var bu nedenle gimbal arıyorum . Bütçe olarak max 1000tl verebilirim. Telefon marka model: Xiaomi redmi note 9s
M
6 ay
Ders çalıştığınız sırada aklınıza kontrol edemediğiniz hayaller geliyorsa içeri
Uyum Bozucu Dalgınlık Nedir? Hayatı Zorlaştıran Düzeyde Dalgınlık Tedavi Edilebilir mi?
Genel Bilgiler: Patoloji ve Mekanizma
İsrail Haifa Üniversitesi'nden Profesör Eliezer Somer tarafından tespit edilen uyum bozucu dalgınlık (İng: "maladaptive daydreaming"), psikiyatrik bir durumdur.[1] Bu, kişiyi günlük yaşamından alıkoyan yoğun bir hayal kurma durumudur. Çoğu zaman gerçek hayatta yaşanan bazı olaylar (sohbet konuları, ses ve koku gibi duyusal uyaranlar ve fiziksel deneyimler) bu durumu tetikleyebilir.
Uyum bozucu dalgınlık, Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve İstatiksel El Kitabının (DSM-V) yeni baskısında henüz bulunmamaktadır. Bu rahatsızlığın henüz resmi bir tedavi şekli olmamasına rağmen bazı uzmanlar, kişinin günlük yaşamı üstünde ciddi etkileri bulunan gerçek bir bozukluk olduğunu belirtiyor.
Belirti ve Semptomlar
Uyum bozucu dalgınlığa sahip olduğu iddia edilen kişi, bozukluğun bir veya daha fazla semptomuna sahip olabilir; fakat tüm belirtileri göstermek zorunda değildir. Yaygın semptomlar arasında aşağıdakiler örnek verilebilir:

 • Kendi karakterlerine, olayın geçtiği yere, olay örgüsüne ve diğer ayrıntılı hikaye benzeri özelliklere sahip son derece inandırıcı hayaller
 • Gerçek olayların tetiklediği hayaller
 • Günlük işleri tamamlamada çekilen zorluk
 • Gece uyumakta çekilen zorluk
 • Hayal kurmaya devam etmeye karşı duyulan karşı konulmaz arzu
 • Hayal kurarken kendini tekrarlayan hareketlerde bulunma
 • Hayal kurarken yüz ifadeleri yapma
 • Fısıldayarak ve konuşarak hayal kurma
 • Dakikalarca, hatta saatlerce süren hayaller kurma
Uzmanlar, uyum bozucu dalgınlığa neyin sebep olduğunu henüz bilememektedirler.

Hastalıkla İlişkili Genler, Etken Faktörler ve Risk Faktörleri
Uyum bozucu dalgınlık yaşayan insanlar aynı zamanda dikkat eksikliği ve hiperaktivite (ADHD), depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk (OCD) da deneyimlerler.[2], [3]Bu bozuklukların, uyum bozucu dalgınlık ile aralarındaki ilişki hala gizemini korumaktadır.
Teşhis Yöntemleri
Uyum bozucu dalgınlığı teşhis etmek için kullanılan evrensel bir yöntem olmamakla birlikte, Prof. E. Somer, bir kişinin bu bozukluğu yaşayıp yaşamadığını belirleyen Uyum Bozucu Dalgınlık Ölçeğini (UBDÖ) (İng: "Maladaptive Daydreaming Scale" ya da kısaca "MDS") geliştirmiştir. UBDÖ, uyum bozucu dalgınlığın 5 temel özelliğini derecelendiren, 14 parçalı bir ölçektir:
 • Hayallerin içeriği ve kalitesi (detayı)
 • Kişinin hayallerini kontrol edebilme yeteneği ve rüya görme dürtüsü
 • Hayal kurmanın verdiği sıkıntı miktarı
 • Hayal kurmanın kişi tarafından algılanan faydaları
 • Hayal kurmanın, bir kişinin günlük aktivitelerini gerçekleştirmesini ne kadar etkilediği
Buna ek olarak kişiler, uyum bozucu dalgınlığı ne sıklıkla yaşadıklarını da derecelendirirler.
Uyumsuz bozucu dalgınlık, genellikle bir psikoz türü olan şizofreni olarak teşhis edilir.[4] Bu, şizofreni hastalarının gerçekliği hayal dünyalarından ayırt edememelerinden kaynaklanmaktadır; fakat Somer, uyum bozucu dalgınlığı olan insanların, hayallerinin gerçek olmadığının farkında oldukları için bunun bir psikoz olmadığını belirtmektedir.[5]

Tedaviler veya İdare Yöntemleri
Bu bozukluğun henüz resmi bir tedavisi yoktur ancak bir çalışmada araştırmacılar, obsesif kompulsif bozukluğun tedavisinde kullanılan fluvoksaminin (Luvox) uyum bozucu dalgınlığa sahip olan bir kişinin hayallerini kontrol etmede etkili olduğunu keşfetmişlerdir.
Müddet Tahminleri (Prognoz)
Bu bozukluk günlük yaşamınıza müdahale edebilir. Bu durumla başa çıkmak için ihtiyaç duyduğunuz yardımı almak sizin için zor olabilir. Öte yandan bu bozukluğu yaşayan başka insanların rahatsızlıklarıyla nasıl başa çıktıklarını öğrenme amacıyla bir destek grubuna katılmak, uyum bozucu dalgınlığınızı uzak tutmanızı kolaylaştırabilir. Bu bozukluğu yaşayanlar için, Daydream In Blue ve Wild Minds Network dahil olmak üzere birkaç çevrimiçi forum bulunmaktadır.Kaynak:
https://evrimagaci.org/uyum-bozucu-dalginlik-nedir-hayati-zorlastiran-duzeyde-dalginlik-tedavi-edilebilir-mi-9787
M
7 ay
Çizim tableti önerisi
M
7 ay
kendimi geliştirmek istediğim bir konu var
Herkese selamlar
Ben kendimi bildim bileli tasarıma çok ilgisi olan birisiyim. Önceleri Photoshop uygulamasını kullanırdım ve hatta belli bir seviyeye de gelmiştim fakat bilgisayar donanımımın yetersiz olması sebebiyle maalesef bir yerden sonra bırakmak zorunda kaldım çünkü bilgisayar beni kanser ediyordu.
Artık böyle bir sıkıntım yok. Bu işe gerçekten ilgim var ve bunun üzerinden belli bir zaman sonra belki para bile kazanabilirim. Özellikle YouTube'da Lofi Girl ve Chillhop Music gibi rahatlatıcı hiphop kanallarını takip ediyorum ve buradaki tasarımcıların çıkarttığı işler inanılmaz hoşuma gidiyor abi linklere tıklatın ve şunlara bakın
Ben de kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum fakat nereden nasıl başlayacağımı maalesef bilemiyorum. Ben de işin ehli olan buradaki arkadaşlara sorayım dedim. Doğal olarak önce çizim bilgisi gerekiyor diye tahmin ediyorum. Bunun için önce kağıt kalem alıp youtube'daki çizim dersi kanallarını takip etmeyi düşünüyorum sizce yanlış mı ?

Bu konuda bana yardımcı olup yol gösterirseniz çok memnun olurum. Çok teşekkürler
https://lofirecords.com/blogs/illustrators/endless


https://lofirecords.com/blogs/illustrators/lakeebs
https://lofirecords.com/blogs/illustrators/lgions
https://lofirecords.com/blogs/illustrators/margaux
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.