P

Yarbay
31 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
296 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
P
2 hafta
Askerlik ve yeni mezun durumu hk.
Arkadaşlar merhaba. Bir durum hakkında sizin yaptıklarınızı veya yapacaklarınızı merak ediyorum.

Askerliği yapmamış olarak iş bulma durumu son dönemlerde bir hayli zor. Elbette alımlar var ancak ilanların çoğunda askerliğini tamamlamış kişileri kriter olarak gösteriyorlar.
Askerliği sorun eden bir şirketle anlaşıp ardından "şuan tecilli ancak ilerleyen dönemlerde bedelli yapacağım" şeklinde bir anlaşma olabilir mi? İş verenlerin bu duruma bakış açısı nedir?
Bedelli askerlik yapmak istiyorum ancak bunun için para toplamam gerekiyor. Siz kariyerinize 6 aylık askerliği yaptıktan sonra mı başladınız yoksa bu karmaşık durum içinde para toplamayı düşünüyor musunuz?
P
3 hafta
kariyer.net iş ilanları geri dönüşleri
1 ay sitede duracak olan bir iş ilanına ilk başvuranlardan olup istekleri bana yüzde yüz uyuşması durumunda beni aramaları ya da aramamaları hemen mi olur(aynı gün ya da bir kaç gün içinde) yoksa 1 ay kadar bekleyip tüm kişilere baktıktan sonra mı karar verirler? (öz geçmişim incelendi)

Sizi iş ilanı için arayan kişiler başvurunuzdan ortalama kaç gün sonra aradı?
P
4 hafta
Trendyol 25Tl indirimi ile bedavaya gelen noodle
Trendyol'da 25 Tl'lik kod gelmişti çoğu kişiye. Kodu olan kişiler "Oba Mie Karma Çeşnili Noodle 12'li" kargo bedava şeklinde 19.95 Tl'ye satılıyor. Ben bedava şekilde aldım. Kodunu kullanmak isteyen bedava noodle sahibi olabilir.


OBAmie Oba Mie Karma Çeşnili Noodle 12'li Fiyatı, Yorumları - Trendyol
P
geçen ay
"İngilizce Biliyorum" Diyebilme Seviyesi
Yabancı dil seviyesi hakkında merak ettiğim bir şey var. İnsanlar hangi aşamada "ingilizce biliyorum" kalıbını kendine koyabiliyorlar? Hani basit-orta seviye paragrafları çevirebilen ve kendini az çok tanıtıp gramerlere çok takılmadan sohbet eden birisi kendisine iş hayatında "evet benim ingilizcem var" diyebiliyor mu? Bunun kıstası nedir?

Bana soracak olursanız biliyorum diyen kişileri gidip de İngilizce anayasal bir mahkeme kararına ya da çok betimlenmiş bir romanın karşısına koyduğumuzda ve çevirmesini istediğimizde zorlanmadan çeviren ve anlayan kişilere ingilizce biliyor diyebiliriz. Ama Türkiye'de yaşayan "ingilizce biliyorum" diyen birinin "şu kelime neydi" demeden çevirebileceğini sanmıyorum. Hal böyle olunca "biliyorum" diyebilmek kişisel algılanılan bir karar değil midir? Sizin görüşlerinizi merak ettim. Güncel olarak ingilizcemi geliştirdiğim için ingilizce'den örnek verdim.
P
2 ay
Dizi önerisi alabilir miyim?
Şu kapanma döneminde dizi önerisi istiyorum. Genelde sadece 1 baş rolün etrafında dönen dizileri seviyorum. Ya da rol kalabalıklığı olmaması iyi olur.(Breaking bad ve better call saul istisna oldu.)
Sevdiğim diziler: Dexter, BB,Better Call Saul, Fleabag, teofw,Pb, Black books
P
2 ay
Medikal alanda çalışanlar bakabilir mi?
İyi akşamlar. Medikal alanda çalışan kişilere bir sorum olacaktı. Mezun bir biyomedikal mühendisiyim. Okulumun bitiminden sonra başvurduğum veya uzaktan sorduğum çok sayıda firma olmasına rağmen neredeyse hepsi eleman almadığını veya eleman kapasitesinin yüzde 50sini anca çalıştırdığından bahsediyor.(hem kendi sorduklarım hem de Tr genelinde başkalarına sordurttum) Çok kötü bir dönemde mezun olduğum için ve de yeni mezun olmamdan dolayı eli dolu dönüşler alamadım.

Soruma gelecek olursak, şu an evlerdeyiz ve internet ortamı her şeyimiz oldu. Acaba bu eleman alım kısıtlamaları azalana kadar medikal bir sertifitika, mesleki anlamda bana artı katan bir kurs gibi tavsiyeleriniz var mı? Bilgi sahibi olan kişilerin vereceği 1 tavsiye dahi altın niteliğinde.
P
3 ay
joystick'de bir tuşa basınca diğerlerinin de çalışması
Arkadaşlar pc için yeni bir joystick aldım. 1 hafta sorunsuz kullanımın ardından bugün üstteki R2'ye basınca R1-R2 ve L1 olmak üzere 3 tuşa bastığını, aynı şekilde R1'e bastığımda da R1-R2'ye ortak basılı gözüktüğünü gördüm. (fiziksel olarak basmıyor,sanalda gözüküyor)

İçini açtığımda tuş basma yerlerine kendi parmağımla basınca sorun yok. Ama plastik tuşları koyunca 3'lü 2'li basma sorununun devam ettiğini gördüm. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
P
3 ay
Askerlik tecilimin 2027'de olması.
Arkadaşlar kafama takılan bir durum var. Üniversiteden mezun oldum. Diplomam e devlete de düştü. Ama askerlik tecilim 31/12/2026'ya kadar ilişkisi yoktur yazıyor. Mezun olduktan sonra tecil biter ve 2 sene de tecil hakkin var diye bir şey duydum. Benim böyle bir durumum varken tecil ettirmem gerekir mi? Yoksa 2027'ye kadar sıkıntı yok mu
P
4 ay
Güz dönemi Mezun olan var mı?
Arkadaşlar güz dönemi mezun olmam gerekiyor ancak öğrenci bilgilendirme sisteminde "mezuniyet başvurusu" kısmım aktif değil. ( O kısımda uzaktan diploma durumları hallediliyor) Öğrenci işlerini 15 kere falan aramama rağmen beni bağlamadılar. Ya meşguller ya da yüzüme kapatıyorlar. Kötü olan şey ise üniversitemin olduğu şehirde değilim. Arkadaşlarım da değil. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? En kötü ihtimal beklersem otomotikman yapmaları zorunlu olur mu?
P
4 ay
Bluetooth kulaklık kullanan var mı?
Merhaba arkadaşlar. Bende çakma bir bluetooth kulaklık var.(Airpods Pro'nun). Dokunmatik şekilde çalışıyor. Tuş vs. yok. Bu kulaklığın her şeyine alıştım ancak açma-kapama durumunu çözemedim. Kulaklık 5dk boyunca kullanılmayınca kendini kapatıyor. Tekrar açmak istersem şarj kutusuna sokup tekrar çıkartarak açabiliyorum. Üzerinde her yerine dokundum ama normal durumdayken açamıyorum. Fiziksel düğmesi olmayan kulaklıkların hepsi böyle mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.