N

Yüzbaşı
16 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
N
6 yıl
No Lifer Oyuncu
N
6 yıl
Alex Ich Montage 2013-15
N
6 yıl
Türkiye Sunucusu Küçük Yaş Grubu Kitlesi
N
7 yıl
SINAV BITTI, SIMDI LOL'DE LIG KASMA ZAMANI
edt
N
7 yıl
LYS Kayıtları yarın başlıyor 8-21 Nisan 2015
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında, 2015 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurabilecek.

LYS'lere girme hakkı kazanan adaylardan, LYS'lere başvuru yapmak isteyenlerin, yarından itibaren 21 Nisan 2015'e kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru süresi uzatılmayacak.

LYS sosyal bilimler 13 Haziran'da; LYS matematik ve yabancı dil 14 Haziran'da; LYS fen bilimleri 20 Haziran'da; LYS edebiyat-coğrafya ise 21 Haziran'da yapılacak.

Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini ödeyecek. Böylece başvurular tamamlanmış olacak.

Sınav ücreti ödenmeyen başvurular geçersiz sayılacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek.ÖSYS kılavuzu kullanılacak

LYS'ler için ayrı bir kılavuz hazırlanmadı. LYS'ye başvuracak adayların 2015 ÖSYS Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

LYS başvuruları, aday işlemleri sistemi olanhttps://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir başvuru merkezinden yapılabilecek. Başvurusunu bir başvuru merkezinden yapan adaylar, 3 lira ücret ödeyecek.

LYS'lere katılma hakkı elde eden adaylar, 5 LYS'den, hesaplanmasını istedikleri LYS puanına uygun istedikleri sınava katılabilecekler.Her sınavın ücreti 30 TL olacak

Sınav ücreti, adayın girmek istediği her bir LYS için 30 lira olarak belirlendi.

Adaylar sınav ücretlerini, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Akbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türk Ekonomisi Bankası, PTT işyerleri ile ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırabilecekler.

Adayların başvurularını tamamlandıktan sonra bilgilerini,https://ais.osym.gov.tr internet adresinden kontrol etmeleri, başvuru bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden saklamaları gerekiyor.

LYS'ler 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak. Adaylar, girmek istedikleri LYS'lerin hepsine aynı merkezde girecekler.

Başvuru işlemini internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların, "Başvuru işlemi ÖSYM'ye bildirilmiştir" uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerekiyor. ÖSYM başarısız kayıt işleminden sorumlu olmayacak.

Adaylar, başvuru işlemlerini yaptıktan sonra sınav merkezi tercihleri gibi sınava ilişkin bilgilerini başvuru süresi içinde değiştirebilecek. Başvuru süresi tamamlandıktan sonra bu bilgilerde değişiklik yapılamayacak.

Başvuru işlemleri, bir başvuru merkezinden başvuru yapacak adaylar için 21 Nisan 2015'de mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasından bireysel başvuru yapacak adaylar için aynı tarihte, saat 23.59'da sona erecek.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 22 Nisan 2015'de mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasındaki "ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 22 Nisan 2015'de, saat 23.59'da sonlanacak.
N
7 yıl
İTÜ 2014 Mezuniyet Filmi
Videoyu izlemek için tıklayınız


hani bi laf vardır ya, "gömleğin ütülüsü, mühendisin İTÜ'lüsü" diye... şu filmi izledikce daha iyi anlıyorsunuz.
N
7 yıl
Zaman Denemesi Sonucum (SS'Li)
< Resime gitmek için tıklayın >

https://store.donanimhaber.com/cd/81/d7/cd81d75fb3b9f06b2576f48437ca7d88.png

Uzun zamandır fende ki eksiklerimi gidermeye çalışırken, matematik ve geometriden geri kaldım... şimdi ise bunun üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum.

Değerleri yorumlarınızı bekliyorum :(
N
7 yıl
Hukukcuların Okuması Gereken Kitaplar
N
8 yıl
Mühendisler aç, bu sektörde iş yok diyenlere CEVAP
N
8 yıl
Mühendisler aç, bu sektörde iş yok diyenlere CEVAP
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.