E

Yüzbaşı
11 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
75 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
E
2 hafta
Victor çalıntı laptop hakkında bilgi
Victor marka laptobum çalındı. Cihazın klavye bilek dayanan kısmında kare şeklinde kendi yapıştırdığım bir el dayama parçası mevcut, bu parçayı sökseler bile o bölgesinde kalacaktır. Resmide yüklüyorum gören, duyan olursa lütfen polise bildirsin bana yazsın. < Resime gitmek için tıklayın >

Victor G701
Victorlaptop
Victor laptop
Victor Laptop çalıntı
Victor Gaming Maschine
Victor Gaming
Victor dizüstü bilgisayar
E
2 hafta
Çalınan aracım ve ona ait görüntüler
34 NC 6770 plakalı Seat Toledo 2015 model aracım bu sabah 5'te eve kilitsiz kapının kartla açılıp girilmesi sonucu çalındı.

çalınma anı

Belki gören bilen olur bir de çalınma anına ait görüntüleri koyuyorum.

Araç rengi Beyaz ön kaput üzerinde sol tarafta C ya da ters L şekline benzer bir sıyrık var yukardan düşen demir sıyırdı boyayı kaldırdı kaputun metali gözüküyor parlak çelik renginde.

Edit: Malesef hırsızlar aracın plakasını sökmüşler ve Tuzla'da bir sürü dükkanı soymuşlar. Silahlılar ve uyuşturucu kullanıyorlar.

Büyükçekmece Seat Toledo çalıntı araç. Tuzla hırsızlık dükkan Toledo Seat. Plakadız Toledo Seat İstanbul.
E
2 ay
İphone 6S kendi kendine menüleri mavi renkli dairelere alıyor ve o şekilde hareket ediyor
Yani başlığa ne yazacağımı bile çözemedim o kadar saçma bir hataki anlayamadım. Kıymetli dostlar bilgisi olan varsa lütfen yardım bekliyorum ne yapmalıyım video çektim. youtube iphone 6s hata videom

EDİT: Sanırım bu iphone 7. İos 15.1 yazılımı güncelledim fakat sorun devam ediyor.
E
5 ay
Aracın aküsünü yarım saat şarj ettim ama yine çalışmafı
Aracı şarj kablosuyla çalıştırdık ve yarım saat çalıştırdım ki şarj olsun. Aradan 3 saat geçti marş yapmak istedim aküde hiç enerji yoktu marş basmadı. Akü 5-6 yıllık artık ömrünü tamamlamış demek dimi bu olay?

EDİT: Ölçü aletiyle ölçerek hangi değerde olması gerektiğini kontrol edip sağlamlık testini yapabilirsiniz. 30 dakika rölantide çalıştırma sonrası 3 saat sonra yine marş basmayınca akünün de 5-6 yıllık olduğunu hesaba katarak değişim kararı aldık. Araç yeni olduğu için ve bakımlı iyi kullanıldığı için Alternatörden şüphelenmedim. Bu şekilde çözdük.
E
6 ay
[ÇÖZÜLDÜ]Eca Proteus PLUS Blue Kombi Yaz Konumundayken Petek Işığı neden Yanar
Eca kombiyi 2018'de aldıktan henüz 1 yıl sonra malesef kartı değiştirildi. Şimdi de bugün kombi yaz konumundayken sadece musluk işareti yanması gerekirken petek işareti yanıyor ve sıcak su vermiyor. Kış konumuna alınca petekleri ısıtmaya başlıyor. Bu saçmalığın sebebi ne olabilir?

Buradan ECA'ya sesleniyorum. Bir daha Eca kombi alırsam ne olayım. Sizlerde lütfen kart üretirken şu işi becerin en önemli kısmı becerememişsiniz arkadaş. Zaten diğer parçalar toplama size sadece kart kalıyor bari kartı iyi yapaydınız. < Resime gitmek için tıklayın >

EDİT: Arkadaşlar saçmalığa bakar mısınız ya az önce sorunu tesadüfen çözdüm. Kombi yaz konumundayken petek sıcaklık ayarını çevirirsem ekranda petek ışığı yanık kalıyor, musluk sıcaklığını değiştirirsem musluk işareti ekranda yanık kalıyor ve sıcak su çalışıyor ben böyle ahmak iş görmedim. Neyse halloldu.

Edit2: Az önce petek sıcaklığını ayarlayıp ekranda petek resmi kaldığında sıcak su akacak mı diye denemek istedim ve sonuç şöyle oldu. Petek ayarı yaptıktan sonra petek resmi yanıyor fakat bir kaç saniye sonra sönüyor ve sadece muslukresmi yanıyor, sıcak suda da problem yok. Malesef arada bir bu aptallığı kombi bize yaşatıyor. Ne diyim miyadı dolduğunda kartını keserle parçalayacağım.
E
6 ay
Buzdolabınızın üst kısmı soğuk ama alt kısmı sıcaksa ve ısınmıyorsa ne yapmalısınız.
Donanımhaber her konuda bizlere çok yardımcı oluyor. O sebeple google aramalarında yine birilerine yardımı olması için bunu paylaşıyorum. Öncelikle dolabın arka kısmında siyah motoru olur, bu motorda titreme ve sıcaklık var mı bakın bunlar varsa çalışıyordur. Motordan aşırı ses geliyorsa arıza durumu olabilir.

Daha sonra motor yanındaki pervaneye bakın çalışıyor mu durumu nedir dolabı takip edin. Etrafı çok pis olur onu iyice temizleyin.

Dolabın sesini dinlemelisiniz. Buzdolabı soğutmak için motorunu çalıştırır, oluşan ısıyı soğutmak için de pervaneyi çalıştırır bu aşamaları dinleyerek ve gözlemleyerek takip edin sorun var mı bakın. Pervanede sorun olmadığından emin olun. Motorun sürekli çalışıp çalışmadığına bakın. Eğer çalışıp hemen duruyorsa elektronik kart arızalı olabilir devreyi kesiyordur. Dolabın fişini çektikten ya da elektrik gittikten 10-30 arası sonra motor devreye girer aklınızda olsun. Elektronik kart sorunluysa kesinlikşe Tamir ettirmeyi deneyebilirsiniz çok daha ucuz ve mantıklı bir çözüm. 10 liralık parça değişir 400 liralık yeni kart almaktan kurtulursunuz. Ayrıca kartı değiştirmek zorundaysanız parçayı değiştirenlere malzemeyi vermeyin tamir edip başkasına sıfır diye satıyorlar.

Gelelim asıl meselemize, tüm bunlarda sorun yoksa ve derin dondurucunuzda yani nofrost bölümünde az ama belli derecede bir soğukluk varken alt kısım hiç iyi soğutmuyorsa memnun değilseniz *****sebebi dolabınızın rezistansının bozulmasıdır veya onu devreye alan defrost sensörünün bozulmasıdır.*****

Bir ölçü aleti edinip sensörleri kontrol edebilirsiniz. Sensör kontrolü aslında çok kolay lakin önemli bir sorun var sensörün olması gereken direnç aralığı nedir öğrenmeniz gerekir. Yani sensör çalışıyor gibi görünür fakat kaç derecede kaç ohm direnç göstermeli öğrenmek gerekir ki o değere bakarak bozuk veya sağlam diyelim. Ben bu aşamada ekranda alt ve üst soğukluk göstergesinde dereceyi ve hareketleri gördüğümden çalıştıklarına karar verdim. Dolabımın buzları eritmemesi sebebiyle önce rezistansı sonra defrost sensörünü değiştirdim. Rezistansı ölçü aletiyle sağlamlık kontrolünü çok basit şekilde yapabilirsiniz. Eğer rezistans sağlamsa sensörü değiştirin. Bu sensör burulara sabitlenir yalnız o bölgede 2 sensör olur birisi rezistans ısısı yükselince devreden çıkartan termal sensördür, diğeri defrost sensörüdür.

Nofrost bölümü o bölgede oluşan kar ve buz sebebiyle soğuk kalır, fakat bu bölgede ısıtıcı çalışmaması sebebiyle oluşan buzlanma kanalları tıkar bu yüzden nofrost bölümündeki soğukluk alt bölüme aktarılamaz. Rezistansınızı ölçü aletiyle kendiniz sağlamlık testi yapabilirsiniz. Buna ilaveten buzlanma yoksa üst bölümde soğuk havayı dağıtan fan da bozulmuş olabilir. Dolabın kapağının kapandığını algılayan kapak kenarındaki butona basıp fanın harekete geçip geçmediğine de bakın.

Herkese selamlar saygılar umarım işinize yarar. Bu sorunun çözümü ve tespiti için baya emek harcadım, kafa yordum hatta gece uyuyamadım. Kurban bayramı sebebiyle durumlar sıkışık olunca servis çağıramadım kendim çözdüm. Enerji harcadım, emek verdim bir dünya yazı yazdım ki ihtiyacı olan bir insanı mutlu edebileyim, hayrım dokunsun diye. Yorumlarda bir avel var kötü yorumu tüm heves ve isteğimi kaçırdı lakin ben onun gibi kötü insanlar için değil, hayırlı uğurlu insanlar faydalansın diye yazdım. Yorum kısmına bu şahsı kınayan bir mesaj, bir de teşekkür mesajını çok görmeyin.

Aşağıdaki avelin soğutucu bölmesinin ısınmıyor olması tabirine takılmasını açıklayayım. Soğutucu evoparatör blok motor sayesinde donar buzlanır. Bir süre sonra rezistans devreye girerek bu bloğu "ısıtarak" bu buzları eritmezse o bölgede aşırı buzlanma oluşur ve soğukluk dolaba verimli şekilde fan yardımıyla dağıtılamaz. Buzdolabının içinde bir ısıtıcı olduğunu çoğu insan bilmez!

Edit: Benim buzdolabımda timer yoktu, sizinkinde olabilir bu yüzden timerın sağlamlığınıda kontrol edin. Timer yüzünden de ısıtıcı devreye girmiyor olabilir.
E
7 ay
DEJI Mucize Batarya Kullanımı ve Deneyimler
Öncelikle pilin ömrünün uzun olması için %15'in altına asla düşürmeyin yoksa ömrü çabuk biter. Orijinal bataryaya göre ağırlığı düşük yani gramaj olarak orijinal batarya daha ağır, sebebi nedir bilemiyorum. Batarya konusunda güvenlik inanılmaz önemli o yüzden tercih edilmesi gayet akıllıca diye düşünüyorum ve o sebeple tercih ettim.

Ürün kitapçığında 5-6 tam dolum ve kullanım sonrası tam performansı vermeye başlar yazıyordu şuan dördüncü tam dolumu yaptım. Günde 1 kez tam dolum yapıyorum benim için yeterli oluyor. Şuan için orijinal bataryaya göre %15-20 seviyelerinde daha çabuk bittiğini düşünüyorum. Tabi benim cihazım Samsung S5 yani yıllar önce çıktı bu cihaz, yazılımları güncellendi, uygulamalar güncellendi bir sürü grafik eklendi, özellik eklendi tabi bunların hepsi şarjı hızlı götüren etmenler. Yani orijinal bataryaya göre kıyaslarken aslında telefonu ilk aldığım dönemlerde şarjımın ne kadar süre dayandığına göre kıyasladım aslında mantıken saçma bir kıyas çünkü dediğim gibi bir çok şey değişti, gelişti ama batarya aynı...

Son olarak ne idüğü belirsiz, güvenlik konusunda içimde hep şüphe uyandıracak veya 1 ay sonra iş görmez hale gelecek bir ürün almadığım için mutluyum. Şuan ki performansı beni tatmin ediyor yeterli geliyor. Bu konuyu buraya benim gibi batarya alırken yorumları arayanlar için bırakıyorum. İlerleyen günlerde farklı bilgileri ve deneyimleri eklemeye devam eder, güncellerim.

Edit: Pili ölçü aletiyle ölçtüğümde orijinal pil 3.70 değerini gösteriyorsa o sadece 5 puan düşük yani 3.65 değerini gösteriyordu ve değerde oynama yoktu yani sabit bir şekilde güç verebiliyor.

EDİT2: Aradan 5 ay kadar zaman geçti şuanda telefon oyun oynamadığım halde normal kullanımda şarjı hiç dayanmıyor sürekli tekrar şarja takmak zorunda hissediyorum. Ekranı baya baya düşük ışıkta kullanıyorum yani ayarın %30'unda falan neredeyse kör olacağız fakat %90'ken nere ara şıp diye %60'a iniyor anlamıyorum bile. Böyle hızlı bitince bu sefer ben de mecburen %60 civarıyken şarja koyuyorum ki şarja takılı olmayan yerde şarjsız kalmayayım. Yani gene şarja yarı bağımlı oldum. Pilde aşırı ısınma sorunu yok, herhangi bir tehlike hiç sezmedim güvenlik açısından çok iyi fakat güç konusunda bence sınıfta kalıyor. Henüz 5 aylık olan ve 1 yövmiyemi vererek aldığım pilin daha iyi dayanmasını beklerdim. Diğer ürünlerde de tehlike konusunda şüphelerim oluyor. Bu yüzden artık telefonu değiştirme vakti geldi. 3 ay falan bir telefona çalışacağız artık sağolsun vergiler falan da şahane devletimiz sağolsun vergi yüküyle ölüyoruz.
*13:40-15:40 arasında şarj 100'den 68'e düştü. Birkaç kez basit bir uygulamaya girip çıktım. Google chromde 2-3 tane şey arattım onun harici sadece youtube izledim ve ekran ışığım %15 civarlarında kör olacağım yani bu ışıkta Amoled ekranda performans şuan bu ve bence baya kötü.

SON EDİT: Evet arkadaşlar bugün itibariyle instagramda 30 dakikalık gezintide video izlemeden %20 şarj uçtu gitti. Şarjı aşırı hızlı gitmeye başladı. Bu sebeple eski bataryamı deneyeyim dedim şuan 6 senelik batarya bu pilden iyi performans gösteriyor. Daha 1 sene dolmadan pil bitti gitti. Aldığıma aşırı aşırı aşırı pişmanım hiç almasaydım daha iyiydi.
E
geçen yıl
Bu madeni para hangi ülkeye ait bilen var mı?
Paranın arka yüzündeki abimiz Asyalıya benziyor, para üzerindeki harfler değişik çözemedim var mı bilen acaba?

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Bu arada resimler Sansung S5'e ait güzel ışıkta muazzam fotoğraf çekebiliyor ama ışık bozuldu mu geçmiş olsun :)
E
2 yıl
Eve sürekli farklı kızlar getiren ve evinden cinsel sesler gelen kiracıyı evden attırma?
Çocuklar ciddi manada rahatsız oluyorlar. Eve sürekli farklı kızlar getiriyor. Bu bekar kiracı konusunda, yaşadığımız aile apartmanında herkes imza vermeye razı ve şikayetçi. Bu konuda dilekçiyi nasıl yazmalıyım nasıl başlamalıyım, topladığım imzaları nereye vermeliyim lütfen birisi bu konuda bilgi verip yardımcı olabilir mi?
E
2 yıl
Su arıtma filtre seti tavsiyeniz var mı?
Bir de bu linkteki arıtma sistemi CE belgesi falan göremiyorum ama sizce kaliteli mi alınır mı?https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/orjinal-lg-membranli-kapali-kasa-12-5li-su-aritma-filtre-seti-P325941616
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.