A

Teğmen
30 Haziran 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
6 yıl
UK UNIVERSITE [EŞZAMANLI] [SS'Lİ]
Merhaba arkadaslar konuyu acmis bulunuyorum simdilik soru cevap yapalim bi kac gun icinde video ve foto yukleyecegim
A
6 yıl
Yurtdisi Uniden TR'de uniye yatay gecis
Arkadaslar boyle birsey varmidir varsa tr deki yatay gecis sisteminin aynisi mi uygulaniyor acaba ?
A
6 yıl
İngiltere'de lisans eğitimi
Merhabalar önceden çokça bahsetmiştim üzerime düşen herşeyi yaptım 1 eylülde uçağım var UK de lisans eğitimine başlıyorum fakat acil olarak yaşadığım bazı sorunlar yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum
1.Ben Gaziantep üniversitesinde kayıtlıyım bu sene 1. Sınıfı bitirdim ve ayrılırken ilişiğimi kesmek zorundamıyım zira kyk yurtdışı öğrencilerine kredi veriyor faydalanmak istiyorum
2.Tr'de 2 senedir üni okuyorum kyk kredisi alıyorum bunu kyk yurtdışı kredisine çevirmek için illa okuldan ilişiğimi kesmem mi lazım
3. Yurtdışında okuyan Türk öğrenciler meb bakanlığına bildirip özel öğrenci statüsünde oluyormuş ( askerlik tecili için önemliymiş ) tr'de ki üniversitem ile ilişiğimi kesmeden bu özel öğrenci statüsüne ulaşabilir miyim ?
A
6 yıl
Kraliçe'ye Isyan
Merhaba arkadaşlar !
İelts sınavına hazırlanıyorum 2 aydır . Tabi Gaziantepde olduğum için kurs-hoca bulamadım bulduğum en iyi hocadan ders alıyorum fakat olmuyor ne yaptıysam olmuyor. Seviyem kötü değil hazırlık sınavını atladım vs. 6 almam lazım lazın (hiçbir section 5,5 den az olmamalı) Adam akıllı çalışma yolunu bulamadım gitti neyse bir şekilde birşeyler yaptım felan (işte task1-2 için listening için vs. ) 30 nisanda gireceğim denemelerim çok tuhaf gidiyor günde tek deneme gidiyorum ilk iki deneme L:7.5-R:6 ama son deneme L:6-R:5 şeklinde kafayı yiyeceğim artık . Hayatımda üni. sınavıydı Proficiency di vs. 50 tane sınava hazırladım böyle birşey görmedim Ösym denkliği kaldırınca nadir yerlerde yapılıyor kalkıp Adana'ya gideceğim İelts UKVI diye birşey çıkarmışlar vize alacaksın aynı sınava giriyorsun ama 1050 TL ödüyorsun ( Normal vize alırken ödediğin ücret ayrı onuda ödüyorsun ) . Bir şekilde tavsiye verip birşey diyebeilcek Kimse varmı
( Allah Buckingham Palace'ı II. Elizabeth'in başına yıksın-amin )
A
7 yıl
İngiltere'de Üniversite Hk.
Merhabalar!
yaklaşık 1 senlik uğraşlarım sonucu ailecek İngilterede üniversite okumaya karar verdik sorularım var yardım ederseniz çok sevinirim; Kısaca bahsetmek gerekirse 8 yıldır babam İngiltere'de çalışıyor . Polisti emekli oldu gitti Ankara Antlaşması yoluyla (araştırırsanız bulursunuz detaylı bilgi kısacası Türk vatandaşlarının orada kendi işlerini icra etmesine yönelik bir vize yolu ve orada iş adamı sıfatındasınız.) ve 8 senenin sonunda annem ve kardeşimi götürdü 1 ay önce. Ben ise Gaziantep'de İnşaat müh. okuyordum ve çok masraf yapmak istemiyorduk bu yüzden fazla uğraşmadık daha öncesinde UK'ye gitmek için. Babam,annem ve kardeşim oradalar ,ev tuttuk Londra/Wood Green bölgesinde ayrıca annem de çalışmaya başladı eğer gidersem bende çalışacağım. (öğrencilerin part time çalışma izini var İngiltere'de ) Ev harçlık vs. durumlar sıkıntı değil sonuçta ailecek oradayız (Bir sürü akrabam da orada ) sadece okul parası vermiş olacağız 15k sterline kadar sıkıntı yok. Sormak istediğim sorulara gelirsem:

1. Burada hazırlık sınıfında devamsızlıktan solayı kaldım ve bu sene tekrar hazırlık okuyacağım ve ielts sınavına hazırlanacağım . Kaldığım için çok büyük engel sıkıntı yaratır mı ?

2.Yeterince yıl kaybettim bu yüzden yıl kaybetmek istemiyorum gerekli ielts puanını alırsam foundation okumama gerek olurmu ? (Burada liseden ek üni eğitimim var ona dayanarak sordum.)

3.Genel başvuru tarihleri ne zaman her iki dönem içinde ayrı başvru tarihi varmı ?

4.Babam iş adamı olarak gözüküyor okul parası hariç hesapta ne kadar para göstermemiz lazım ? Benim kendi hesabımda yada babamın hesabı fark eder mi VİZE için ?

5.Londra merkeze yakın ünilere gitmeliyim ev merkezde , hangi okulları öneriyorsunuz

6.Lise diploma notum 85 , Hazırlıkta İngilterede yüksek lisans yapmış bir hocamızdan , Amerikalı speaking hocasından ve lisedeki bir iki hocamdan eğer yapabilirsem bölümdeki profesörlerden referans olmalarını isteyeceğim bu koşullar ile kabul alabilir miyim ?

7. Orada hemen Oxford gibi top ünilere gidemem bu yüzden orta halli yada daha kötü olan bir üniye gidip sonra yatay geçiş yapmayı düşünüyorum, ama yatay geçiş gibi bir şey var mıdır acaba sonrada çok çalışarak geçme sistemi gibi birşey ? ( )

8.Okulda bölümde olmadığım için transcriptim yok bu yüzden bana sıkıntı çıkarırmı ?

9.Burada İnşaat okuyorum fakat orada başka bir bölümü seçme imkanım varmı (eğer varsa foundation felan okuturlar mı ? ?

Yardım eden herkese çok teşekkür ederim şimdiden.
A
7 yıl
İnşaat mühensi abilerim bakabilir mi ?
ne iş yaparsınız nerde yaşarsınız? halinizden memnun musunuz? mesleğinizle barışık mısınız? gelecekten beklentileriniz? karpuzcuların mütayitlik yaptığı ele ayağa düşmüş bir sektörün teknik açıdan yetişmiş mücadele eden idealist mühendisleri misiniz? yoksa sisteme boyun eğmiş paraya tapan birer kapitalist mi olacaksınız? cevaplayın bakalım sayın meslektaşlarım. son derece pasif olan,bizi ancak aidat zamanı hatırlayan odamızla ilgili görüşlerimiz neler? anlatın dertleşelim konuşalım.


Üst alıntıdır. Sorulan soru bütün sıkıntımı özetliyor
Hangi alanda ve nerede çalışıyorsunuz , Para-maaş Durumunuz nasıl emeğinizin karşılığını alabiliyor musunuz , Yurt dışında çalışan abilerim özellikle durumunuz nasıl genel olarak yardım ederseniz çok teşekkür ederim
A
7 yıl
Swatch Vs. Seiko
Swatch :http://store.swatch.com/ycb4019ag-black-coat.html

Seiko: https://www.saatvesaat.com.tr/saat/Seiko/SEIGG775P/PD

İkisi arasında kaldım bu markaların kötü yanları vs. neler ise yardımcı olursanız çok teşkkür ederim
A
7 yıl
Green Card Hk.
Merhabalar green card hakkında birkaç tamel sorum var ilgilenirseniz çok sevinirim
1.ne zaman ve nasıl başvurabilirz ?
2.aracı kuruma gerek var mı ?
3. green card ile tam olarak nasıl haklar elde edebiliriz ?
A
7 yıl
İp6 için kılıf
Evet arkadaşlar sağlam bir kılıf arıyrum çok pahalı olmasın nereleri tavsiye edersiniz ?
A
7 yıl
Okulu Dondurma -Kayıt Dondurma
Merhabalr arkadaşlar Gaziantep üni İnşaat müh. hazırlık sınıfındayım okulu dondurmak istiyorum bir sene sınava tekrar hazırlanmayı düşünüyorum ikinci öğretimim kayıt dondurursam harç ücreti öder miyim ayrıca kyk öğrenim kredisi alıyorum o kesilir mi ? ayrıca genel olarak nasıl dondurabiliyoruz okulu ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.