*

Yüzbaşı
21 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
*
7 yıl
Cezalarda şok indirim
PFDK, geçen sezondan kalan saha kapama cezalarında değişiklik yaptı.

Şaşırdık mı ?

TFF Disiplin Kurulu talimatlarındaki yenileme sonucunda kulüplerin cezalarında indirimlere gitti. Buna göre, Fenerbahçe'nin, Karabükspor ile sahasında oynayacağı ilk maçta Şükrü Saracoğlu Stadı'nın sadece Türk Telekom ve Migros tribünlerine taraftar alınmayacak. Ayrıca Trabzonspor'un ikinci hafta sahasında Fenerbahçe ile oynayacağı karşılaşmada da sadece bir tribün kapatılacak. TFF'nin internet sitesinden yayınlanan karar şu şekilde:

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 22.07.2014 tarih ve 1 sayılı toplantısında 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle verilmiş ve infazı tamamlanmayan seyircisiz oynama cezalarının re'sen yeniden değerlendirilmesi sonucunda almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- PFDK'nın 20.03.2014 tarihli 70 sayılı toplantısında; 16.03.2014 tarihinde, Sivas 4 Eylül Stadında oynanan SİVASSPOR - TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, TRABZONSPOR A.Ş.'nin taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 52/6. maddesi uyarınca 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 150.000. -TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiş cezanın infazı tamamlanmamıştır. 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Ve 53. maddesi uyarınca misafir kulüp olarak gerçekleştirilen 3. İhlal olması nedeniyle daha önce verilen cezanın 75.000.-TL PARA CEZASI olarak değiştirilmesine,

2- PFDK'nın 17.04.2014 tarihli 78 sayılı toplantısında; 13.04.2014 tarihinde, Eskişehir Atatürk Stadında oynanan ESKİŞEHİRSPOR - TRABZONSPOR A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında TRABZONSPOR A.Ş.'nin taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 52/7. maddesi uyarınca 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 300.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiş cezanın infazı tamamlanmamıştır. 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Ve 53. maddesi uyarınca misafir kulüp olarak gerçekleştirilen 4. İhlal olması nedeniyle daha önce verilen cezanın misafir takım olarak katılacağı ilk resmi müsabakada TRİBÜN KAPATMA ve 30.000.-TL PARA CEZASI olarak değiştirilmesine,

3- PFDK'nın 22.04.2014 tarihli 79 sayılı toplantısında; 16.04.2014 tarihinde, Akdeniz Üniversitesi Stadında oynanan BURSASPOR - GALATASARAY A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında BURSASPOR Kulübünün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisi içerisinde gerçekleştirilen 5. ihlal olmasından dolayı FDT'nin 52/6. Maddesi uyarınca 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 150.000. -TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiş cezanın infazı tamamlanmamıştır. 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Ve 53. maddesi uyarınca Ziraat Türkiye Kupası kategorisinde ev sahibi kulüp olarak gerçekleştirilen 4. İhlal olması nedeniyle daha önce verilen cezanın kupa kategorisinde infaz edilmek üzere 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 5.000.-TL PARA CEZASI olarak değiştirilmesine,

4- PFDK'nın 24.04.2014 tarihli 80 sayılı toplantısında; 19.04.2014 tarihinde, Bursa Atatürk Stadında oynanan BURSASPOR - ELAZIĞSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında BURSASPOR Kulübünün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 7. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 52/8. maddesi uyarınca 2 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 300.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiş cezanın infazı tamamlanmamıştır. 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Ve 53. maddesi uyarınca ev sahibi kulüp olarak gerçekleştirilen 4. İhlal olması nedeniyle daha önce verilen cezanın TRİBÜN KAPATMA ve 200.000.-TL PARA CEZASI olarak değiştirilmesine, cezanın, ihlalin gerçekleştirildiği kapalı kale arkası ve maraton tribününde infaz edilmesine,

5- PFDK'nın 15.05.2014 tarihli 86 sayılı toplantısında; 11.05.2014 tarihinde, FENERBAHÇE Şükrü Saraçoğlu Stadında oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - KARDEMİR KARABÜKSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında FENERBAHÇE A.Ş.'nin taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 6. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle FDT'nin 52/7. maddesi uyarınca 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 300.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiş cezanın infazı tamamlanmamıştır. 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Ve 53. maddesi uyarınca ev sahibi kulüp olarak gerçekleştirilen 4. İhlal olması nedeniyle daha önce verilen cezanın TRİBÜN KAPATMA ve 200.000.-TL PARA CEZASI olarak değiştirilmesine, cezanın, ihlalin gerçekleştirildiği Türk Telekom ve Migros tribünlerinde infaz edilmesine,

6- PFDK'nın 22.05.2014 tarihli 89 sayılı toplantısında; 16.05.2014 tarihinde, Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadında oynanan KAYSERİSPOR - FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında FENERBAHÇE A.Ş.'nin taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 7. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT'nin 52/8. maddesi uyarınca 2 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 300.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiş cezanın infazı tamamlanmamıştır. 15.07.2014 tarihinde yürürlüğe giren Futbol Disiplin Talimatının geçici 2. Ve 53. maddesi uyarınca misafir kulüp olarak gerçekleştirilen 3. İhlal olması nedeniyle daha önce verilen cezanın 75.000.-TL PARA CEZASI olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.

Şaşırdık mı ?Kaynak : Fanatik : Cezalarda şok indirim!!
*
7 yıl
G.Saray'dan F.Bahçe'ye sert cevap! Şükrü Ergün ADAM GİBİ ADAM..!
Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, fb genel sekreteri mahmut usluya cevap verdi.

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun Sarı-Kırmızılı camiayı hedef alan sözlerine aynı sertlikle yanıt verdi.
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu’ya Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün’den yanıt geldi.
Uslu’nun “Galatasaray ve Trabzonspor, Fenerbahçe ve Türkiye’yi sattı” yorumuna sert tepki gösteren Ergün; “Mahmut Uslu, herhalde bu konularda konuşacak son isim. Hem şike yapacaksın, hem de bu konuyla ilgili şikayette bulunacaksın. Malumun ilan edilmesinden neden rahatsız oluyorlar! Kendisini anlamak mümkün değil” dedi.
Uslu’nun, “Ligdeki en kolay maçlarımız Galatasaray derbisi” sözlerini de değerlendiren Ergün şunları söyledi: “Mantıklı bir şey söylese cevap veririm, ama bu yorumu kaale bile alamam.Kaynak: Sert Cevap Sporix.com
Kime nasıl cevap vereceğini bilen gayet açık yürekli bir adamsın. Helal olsun..!
*
7 yıl
Maç başladı!!
Allah kazasız, belasız, nice zafer ve şampiyonluklarla dolu bir sezon nasip eylesin...

*
7 yıl
Basın Toplantısı: Koray Günter, Sinan Gümüş
Koray Günter, uzun geçen tatil döneminde futbolu, takım arkadaşlarını, Galatasaray'ı ve taraftarları özlediğini belirterek, "Yeni bir hocayla çalışıyoruz. Çok iyi ve başarılı bir hoca... Bize fiziksel ve taktiksel olarak çok güzel şeyler öğretmeye çalışıyor. Ortamımız çok güzel, inşallah böyle devam eder" dedi.

Tatilde çok çalıştığını ve kendisini iyi hissettiğini anlatan Koray Günter, şunları kaydetti: "Bu sezon benim için çok önemli. İlk defa kampa çıkma şansı buldum. Genç oyuncular için kamp iyi bir fırsat. Burada kendimi göstermeye çalışıyorum. Galatasaray'a geldiğimde bu kadar çabuk takıma gireceğimi düşünmüyordum. Dört senelik imza atım. Bu sürede kendimi geliştirmek ve takımda yerimi bulmak istiyorum. Geçen sezon Mancini beni çok maçta kadroya aldı. Ancak 8 maça çıktım ve az süre aldım. Bu yeterli değil ama yeni gelmiştim."

Koray Günter, bu sezon daha fazla süre almak istediğini de dile getirerek, "Kendime çok güveniyorum. İnşallah bu sezon formayı daha çok bulur ve oynarım. Kendimi her zaman hazır tutmaya çalışıyorum. Şans bulursam ve biraz da şansım olursa ilk 11’de oynamayı başarırım" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da çok güzel bir ortam olduğunu ve herkesin kendilerine yardımcı olmaya çalıştığını anlatan Koray Günter, geçen sezon transfer sürecinde Roberto Mancini ile birkaç kez telefonda görüştüğünü, Galatasaray’ın genç futbolculara değer verdiğini düşünerek teklifi kabul ettiğini dile getirdi.

Koray, eski takımı Borussia Dortmund'a döneceğine yönelik haberlerin de gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.

Galatasaray'ın Stuttgart'tan renklerine kattığı Sinan Gümüş ise transferinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Kampımız güzel geçiyor, inşallah böyle devam eder. Hocamız ve takım arkadaşlarımız ilk günden beri bizimle yakından ilgileniyor ve yardımcı oluyor. Ben iki kanatta da oynayabiliyorum. İdmanlarda iyi çalışır ve en iyi futbolumu gösterirsem, formayı kaparım diye düşünüyorum" diye konuştu.

Küçüklüğünden beri Galatasaray'ı tuttuğunu ve yapılan transfer teklifini düşünmeden kabul ettiğini anlatan Sinan, 2014 FIFA Dünya Kupası'nda Hollandalı futbolcu Arjen Robben'in performansını çok beğendiğini ve onun gibi bir kariyer sahibi olmak istediğini ifade etti.


kaynak : galatasaray.org
*
10 yıl
Vişne Soslu Puding
Tatlı ve ekşi tadı bir arada sevenler için özel bir tarif: vişne soslu puding… Dakikalar içinde hazırlayıp tatlı krizlerinizi tatlıya bağlayabilirsiniz.Malzemeler,
1 Litre süt
3 Yemek kaşığı pirinç unu
1 Su bardağı toz şeker
1 Yemek kaşığı kakao
1 Yemek kaşığı nişasta
1 Paket vanilya
1 Yemek kaşığı yumuşak margarin
1 su bardağı hazır vişne sosuHazırlanışı,


Derin bir tencereye sütü alın.
Toz şeker, pirinç unu, kakao, nişasta ve vanilyayı ilave edin.
Orta dereceli ateşte sürekli karıştırarak kıvamı koyulaşana kadar pişirin.
Pudingi ocaktan indirmeden hemen önce margarini ekleyip karıştırın.
Pudingi ocaktan alıp ılınması için bekletin.
Ilındıktan sonra vişne sosunu ilave edip mikserle 2-3 dakika çırpın.
Kuplara pay edip buzdolabına kaldırın.
Soğuduktan sonra servis
yapın.


Afiyet olsun
*
10 yıl
Acil yardım acil. Bu kıza , cevabım sağlam olmalı.. Gir içeri.
Kadınlar ağaçtaki elma gibidir. En iyileri en üst dallarda bulunur. Erkeklerin çoğu düşüp incinmekten korktuklari için üst dallara uzanmak istemezler. Onun yerine yere düşmüş çürükleri toplarlar, çünkü onlari elde etmek daha kolaydir. Yukaridaki elmalar ise kendilerinde ararlar suçu ve sorarlar, nerede hata yapiyorum diye. Aslinda gerçekten hatasiz ve muhteşemlerdir. Sadece doğru erkeğin ortaya çıkıp cesaretini ve yüreğini toparlayıp o üst dallara ulaşmasıdır bütün olay..
ee ben ne karşılık versem ?
*
12 yıl
Trabzon maçı organizasyonu...
Arkadaşlar Trabzon maçına gelecek olanlar lütfen isimlerini yazsınlar..

Ortak buluşma noktası GALATASARAY Store'dir. Eğer başka bir yer isterseniz hre türlü uyar..


Selamlar.!
*
12 yıl
Denizli maçı için gelecekler varsa buyursunlar!
Arkadaşlar aramızda Denizli maçına gelecek arkadaşlar varsa ortak noktamızı belirleyelim. Selametle.
*
12 yıl
Tekken 5 , Tekken 6
Değerli arkadaşlarım...!

Araştırmaya fırsatım olmadığı için bu konuyu açıyorum eğer Tekken 5 ya da Tekken 6 oyunlarından herhangi birini indirebileceğim bir link atarsanız çok sevinir , mutlu olurum.


iyi sabahlar .
*
12 yıl
Tobol maçına gelecekler için.
Evet değerli renkdaşlarım.Akşam Tobol maçında olacaklar için bir yer plânlasak da buluşsak diyorum..Böyle bir konu varsada linkini atarsanız sevinirim. Baktım ama sanırım yok...

Tümö Katılımları bekliyorum.Eski açıkta olacağım.


Herkese saygı ve selamlarımla.Artık aranızdayım. Uzun bir aradan sonra x)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.