S

Yüzbaşı
19 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
114 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
8 ay
Hepsiburada.com 10/10 Müşteri Memnuniyeti
Geçtiğimiz günlerde Hepsiburada.com da %60 indirimden 167,97 TL'ye Hummel ayakkabı satın almıştım

Ayakkabı kısa sürede elime ulaştı ancak ilk fark ettiğim görselde ki ürün ile tarafıma gelenin renklerinin aynı olmadığıydı . Görselde siyah ve grimsi çift renk hatta alt kısmı turuncumsu olarak 3 farklı renkten oluşuyordu ama bana gelen tek siyah renkti . Bende bir karışıklık oldu diyerek müşteri hizmetleri ile görüştüm ve değişim için geri gönderdim . Gönderirken söyledim mevcut ayakkabı da güzel fakat ben görseldekini istiyorum iade olmasın diyerek kayıt oluşturdum . Ürün satıcıya ulaştıktan sonra herhangi bir bilgi verilmeden param iade edildi . Müşteri hizmetlerine sorduğumda görseldeki stokta olmadığından bunu gönderdiklerini ve o yüzden iade edildiği söylendi . Bende neyse o da güzeldi aslında tekrar sipariş veririz artık ne yapalım diye açtım ve %60 indirimin %30 a çekildiğini gördüm . Üstelik hâlâ yanlış renkteki ayakkabı ürünün kapak fotoğrafında duruyordu .

< Resime gitmek için tıklayın >


Hepsiburada.com'un Whatsapp hattı ile görüştüm ve kendilerine iade etmek istemediğim ürün iade edildiğinden tekrar aynı fiyattan almadığımı bana en azından indirim kuponu tanımlamalarını istedim ve tabii ki böyle bir şey olmadı Mükemmel yardımcı olan müşteri hizmetleri ile aramda dönen muhabbet . Adamlar öncelikle ne dediğimi okuyup anlamadığı gibi 3 dk içinde cevap vermediğim için görüşmeyi de sonlandırdı .

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Olay sadece 27,99 TL verememek değil . Sorun tamamıyla müşteri memnuniyetsizliği üzerine uzmanlaşan bir ekibin gram yardımcı olmak istememesi . Ha bu arada Mason loncasına girmek Hepsiburada'nın efsaneler kulübüne girmekten daha kolay .

< Resime gitmek için tıklayın >
S
8 ay
Cumhurbaşkanı Erdoğan vs Prompter Round Bilmem Kaç
AKP'nin videokonferans yöntemiyle yapılan 7. Olağan İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sırasında prompter cihazının azizliğine uğradı ve konuşmasını kesmek zorunda kaldı. Erdoğan'ın prompter konusundaki rahatsızlığı yüz ifadesine de yansıdı.
Kaynak : dnizgk - Onedio
S
9 ay
"Deprem olursa İstanbul’a ordu bile giremez, ölen şanslıdır”Ali Ağaoğlu
< Resime gitmek için tıklayın >
Ali Ağaoğlu’nun itirafı sosyal medyada gündem oldu. Zengin müteahhit Ali Ağaoğlu’nun açıklamalarında ki yüzsüzlük pes artık dedirtti! Ali Ağaoğlu “Deniz kumundan evler yaptık, herkes yaptı. İstanbul’un Anadolu yakasında yapılan yapıların büyük bir kısmına inşaat malzemesini ben sattım. Kumları Marmara Denizi’nden demirleri hurdadan çektik. O zamanın şartlarında en iyi malzeme buydu. Sadece biz değil tüm firmalar aynı şeyi yapıyordu. Deprem olursa İstanbul’a ordu bile giremez, ölen şanslıdır” diyerek insanların canı ile nasıl servetine servet kattığını açıkladı.

Ali Ağaoğlu’nun ulusal kanalda, ulusal gazetelerde rahatça gülerek anlattığı nasıl insan canı ile oynadıkları pes dedirtti. İzmir depremi’ ile vatandaşlarımız hala enkaz altındayken, İstanbul’da büyük İstanbul depremi beklenirken, Ali Ağaoğlu’nun verdiği röportajlardaki rahatlık bu ülkede adaletsizliğin kol gezdiğine bir kez daha tanıklık etti.

Sosyal medyada kullanıcılar “bu adamın cinayete teşebbüsten, dolandırıcılıktan içeri alınması gerekirken, ulusal kanallarda rahatlıkla gülerek anlatıyor. Servetine servet katıyor” yorumları yaptı.
Ali Ağaoğlu’nun 2009 yılında verdiği eski röportajlardan önemli satır başlıklar şu şekilde;

Ali Ağaoğlu, “Avazım çıktığı kadar bağırıyorum. İstanbul konut inşaat sektörünü en iyi bilen isimlerden biri olarak söylüyorum ki; mevcut yapı stoğunun yüzde 70’i deprem açısından güvenli değil. 1970’li yıllarda İstanbul’un Anadolu yakasında yapılan yapıların büyük bir kısmına inşaat malzemesini ben sattım. Kumları Marmara Denizi’nden demirleri hurdadan çektik. O zamanın şartlarında en iyi malzeme buydu. Sadece biz değil tüm firmalar aynı şeyi yapıyordu. Deprem olursa İstanbul’a ordu bile giremez, ölen şanslıdır” itirafında bulundu.

Ali Ağaoğlu açıklamalarına şöyle devam etti;
“1970’li yıllar, sanayağ ve benzinin karneyle alındığı zamanlardı. İbrahim Tatlıses’in dediği gibi, Urfa’da Oxford vardı da okumadık mı? Yani o dönemde en iyi malzeme onlardı. Teknoloji yoktu, betonlar kürekle karıştırıldı. Sağdan sola en az beş kere karıştırılması gerekirdi. Beton işleri de Doğulu ekiplerin elindeydi. İşçilere laf da anlatamazdık. Bir kere çevirip bırakırlardı.
Yani kısaca kum kötü, malzeme kötü, işçilik kötü. Tüm firmalar böyle çalışıyordu. Belki karamsar bir tablo çiziyorum ama ilkokuldan bu yana işin içindeyim. İşin mutfağında yetişen biri olarak söylüyorum ki; mevcut yapı stoğunun yüzde 70’i deprem açısından güvenli değil. Binalar resmen iman kuvveti ile ayakta duruyorBinaların 17 Ağustos’ta nasıl karton gibi yıkıldığını unutmamak lazım.”
Ali Ağaoğlu yeni serveti için planlarını da o zamanlar şöyle anlatmış;
“Yasada ek yönetmeliklerle belediyelere planlama yetkisi verilmesi gerekiyor. Bu konuya Bakanlık düzeyinde ilgili herkese ilettik, herkes aynı fikirde ancak kimse adım atmıyor. Herkeste rant korkusu var. Ancak biz inşaat şirketleri kişiye ranttan bahsetmiyoruz, bölgeye ranttan bahsediyoruz. Bundan İstanbul halkı kazanacak. TOKİ bunu başarıyla yapıyor ama bu işin altından tek başına kalkması mümkün değil. Özel sektör de bunu vatandaşla tek başına yapamıyor Yönetmelik öncesi binalarda mühendislik ve mimarlık adına hiçbir şey yoktu. Kalfadan bozma müteahhitlik vardı”
İşte Twitter’da damga vuran Ali Ağaoğlu tweeti;


https://twitter.com/Alkolikyorumlar/status/1322168063542919169


Kaynak : https://www.haberlerim.com.tr/gundem/utanmazligin-boylesi-ali-agaoglu-deniz-kumundan-evler-yaptik-herkes-yapti-11944/
S
9 ay
Türkiye'de Binalar Nasıl Yenilenecek Sorunsalı
Bugün Ekşisözlük'te gördüğüm bir başlıkta İstanbul'da binalar nasıl yenilenecek üzerine tartışılıyordu . Bunu bir tık öteye taşıyıp Türkiye'de binalar nasıl yenilenecek diye soruyorum . İçlerinden en mantıklı bulduğum yorum


"yenilenmeyecek, yenilenemez. o kadar çok bina vardır ki depreme dayanıksız, o kadar insanı nerede konaklatacaklar vs. gibi bir çok sorunla karşılaşılacak... yukarıda bir yazar depremi bekliyorlar, binalar yıkılsın ondan sonra yapılır demiş, katılıyorum." yuri kasparov

https://eksisozluk.com/istanbuldaki-binalar-nasil-yenilenecek-sorunsali--6196721?p=1
S
9 ay
Gece 03:14'de Telefondan Arayan Gizemli Ergen
Dün gece saat 03:14 de bilmediğim bir numara aradı . Şimdi gecenin karanlığında rehberinizde kayıtlı olsun veya olmasın herhangi biri sizi arıyorsa ister istemez uykudan uyanmanın getirdiği sersemlikle birlikte korkuyorsunuz acaba birine bir şey mi oldu diye ?

Gizli numaradan gelenleri zaten açmıyorum ama numara gözüktüğünden açıp 2-3 sn bekledim ses gelmeyince "alo ?" dedim yine ses yok . Ufak beklemeden sonra telefonu kapadı .


< Resime gitmek için tıklayın >


Hemen peşine klasik taktik olan Whatsapp'tan acaba kim manyak diye ekleyip bakayım dedim ve karşıma gizemli bir ergenin oyunu olduğunu düşündüğüm profil çıktı . Profil fotoğrafı Who am I filminin kapak fotoğrafı yapmış kendince gizemli bir kişilik yapıp insanlarla oynayan birisi olsa gerek .


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Eğer savcılığa falan gitmeden internet üzerinden şikayet etme imkanım varsa onu da aslında yazarsanız iyi olur espiri öyle değil böyle yapılır demek istiyorum .
S
11 ay
BBS Jant Konkordato İlan Etti !
< Resime gitmek için tıklayın >

Modifiyecileri üzecek bir haber.

2020 yılı pek çok marka için korkutucu geçmeye devam ediyor. Tedarik zincirlerinin koptuğu, üretimin azaldığı ve talebin dibe vurduğu coronavirüslü günlerde, sevdiğimiz pek çok markanın da tarihin tozlu sayfalarına karışmasını izliyoruz. Bu markalardan en yenisi de efsanevi jant üreticisi BBS olacak gibi görünüyor.

Alman markanın yaklaşık üç kez bu noktaya geldiğini hatırlatalım. 2015 yılında Güney Koreli Nice Corp isimli firma tarafından çoğunluk hissesi satın alınan marka, ancak bu şekilde iflas etmekten kurtulabilmişti. Fakat Almanya'dan gelen haberlere göre bu kez BBS için durumlar oldukça ciddi.

< Resime gitmek için tıklayın >

Türkiye'de de bir dönemler sık sık duyduğumuz "konkordato" ilanı verdiği açıklanan BBS, yaşadığı krizden kurtulmanın yollarını arıyor. Motor Illustrated'dan gelen bilgilere göre marka, "alacaklarının ani şekilde ortadan kaybolması" sebebi ile bu başvuruyu yapmış.

Fakat bu durumun BBS'i nasıl etkileyeceğini henüz bilmiyoruz. Markanın NASCAR ile anlaşması hala devam ediyor. Yeni nesil modellerin jant sağlayıcısı olacak BBS, bir süre daha üretime devam edebilir. Yine de resmi açıklama gelmeden bir yorum yapmak bir hayli zor.

Kaynak : Motor1 Türkiye
S
geçen yıl
Lacoste'de Bir Adet Maskeye 99TL Vermek
Konu hakkında yorum yapmayacam . Elbette herkes parasını istediği gibi harcayabilir de yani maliyeti 1 liranın bile altında olan bir şeye 99 TL vermek ?

< Resime gitmek için tıklayın >
Kaynakhttps://www.lacoste.com.tr/urun/unisex-siyah-maske-rf5881-012/?integration_renk=T01
S
geçen yıl
İspanya Vizesi ile Almanya'ya Gitmek
Herkese merhaba

Şubat sonlarına doğru virüsün daha ilk dalgasının doğru dürüst başlamadığı vakitlere yakın Peru'da yaşayan kız arkadaşımla Madrid tatili planlamıştık mayıs ayında . Ama ben vizeye başvurduğum tarihlerde 3 vakaya sahip İspanya vize sonuçlanana kadar kaç kat arttı hesap edemedim artık . Zaten sonrasında sınırlar kapatıldı , uçuşlar iptal edildi vs . Allah'tan konsolosluk bu durumu önceden tahmin ettiğinden vizemin geçerlilik süresini ağustos sonuna kadar verdi .

Ancak ne yazıkkı İspanya tatilimizi iptal etmek zorunda kaldık . Hayat normale dönmeye başladığından bende en azından Almanya'ya kuzenimin yanına gideyim tekrardan bari boşa yanmasın vize diye düşündüm . Şuan da sadece oturma izni olanlar vs girebiliyor ama ileri ki tarihlerde turistlere açılma ihtimali var . Yalnız şirketin vize merkezi ile konuştuğumda bana şöyle dediler ;

İspanya konsolosluğundan almış olduğun vize ile Almanya'ya ilk başta giriş yapamazsın . Almanya girişte sana sorun çıkarıyor . Sen vizeni oradan aldın ilk oraya git sonra buraya gelebilirsin . Sorunsuz gitmek istiyorsan önce İspanya'ya gidip oradan Almanya uçuşuna binmen lazım .

Bir diğer mevzu ise oradaki memur kabul etse bile yarın öbür gün İspanya'dan tekrar vize almak istediğinde sana vaktinde benden vize almıştın tatilini burada yapacaktın ne diye Almanya'ya gittin diye saçma bir cümle kurup red verebiliyormuş . Bunun da çözümü yine önceki muhabbeti yapıp Türkiye -> İspanya -> Almanya | Almanya -> İspanya -> Türkiye yapıp çözmekmiş . Ancak o zaman pasaport giriş ve çıkışları İspanya olduğundan sorun yaşamazsın dediler .

Schengen vizesinin böyle bir olayı var mıdır ? Nereden aldığımın önemi olmaksızın Schengen bölgesinde sorunsuz seyahat etme hakkım olması lazımken böyle bir muhabbeti ilk kez duydum . Tecrübesi olanlar yazabilir mi lütfen ?
S
geçen yıl
18 Haziran 2020 İstanbul Yağmuru
Öğlen saatlerin de hızla başlan yağmur sel etkisi yarattı şuan . Bir ara kesilir gibi oldu sonra hemen peşine dolu yağmuru başlayınca vitesi iyice arttırdı .


Halkalı'da Ayamama deresi taştı yine . Uzun bir süredir yeni kanal açma projeleri vardı ama bir türlü bitirmediler . Beton bariyerler suyun gücüyle yıkıldı ve şuan Kültür Üniversitesi'nin hemen önünde yeni yapılan kanala doluyor tüm gücüyle . Hatta bir kaç saat daha yağarsa toprağa bile çıkacak ve ondan sonrası eski bir olayı hatırlatacak Küçükçekmece halkına . İnşallah bu olmaz ama canlı canlı izliyorum şuanda .


Bahsettiğim bariyerler ve kara seviyesi .

< Resime gitmek için tıklayın >
Takip etmek isteyenlere : https://eksisozluk.com/entry/109028284
S
geçen yıl
[HANEDAN] 🔱 Maximum RolePlay 🔱 FiveM Sunucusu | discord.gg/sywzRFW
MAXIMUM ROLEPLAY

< Resime gitmek için tıklayın >

Maximum Roleplay Discord Kanalı

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Güncel Aksiyon Menüsü(F3 Menü)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

- Artık araç içerisinde blipleri otomatik işaretleyebileceksiniz..

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

- Harita üzerinde 311 adet satın alınabilir ev eklendi, evi aldıktan sonra IKEA'dan eşya alarak evinizi dizayn edebilirsiniz.
Motel textureleri değiştirildi. (Motelin yeni haliyle artık otopark dışarıda ve içeride oturma alanları sayesinde daha çok sosyal RP dönmesini planlıyoruz.)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

- Hoodların iç düzenlemesi yapıldı. Ayrıca araç girişide kilitlenip açılabilecek konuma getirildi. Ekstra olarak Ballas,Grove ve Vagos hoodlarının içinde hücre eklendi. (kapısını sadece hood sahibi olanlar açıp kapatabilecekler.)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

- 53 Adet jant paketi

< Resime gitmek için tıklayın >

- Gokart Pisti

< Resime gitmek için tıklayın >

- Çarpışan Araba

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

- Adliye Sarayı

< Resime gitmek için tıklayın >

- Box Ringi

< Resime gitmek için tıklayın >

- Stressiniz tamamen arttığında suratınızda kırmızı lekeler beliriyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Uçak galerisi eklendi.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Diamond Casino kumar eklentisi.

< Resime gitmek için tıklayın >

- Eczane

< Resime gitmek için tıklayın >

- Polis tableti

< Resime gitmek için tıklayın >

- Market satın alma menüsü


< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.